ANNA ÜLESANDED EDASI ABILISTELE.

BMW 2. seeria BMW Gran Tourer BMW ConnectedDrive juhiabisüsteemid.

ANNA ÜLESANDED EDASI ABILISTELE.

BMW 2. seeria BMW Gran Tourer BMW ConnectedDrive juhiabisüsteemid.

Mitmesugused uuenduslikud tehnoloogiad toetavad sind sõidu ajal ja garanteerivad mugavuse ja turvalisuse kõrgeima taseme. Nii saab keskenduda ühele osale sellest, mis elus oluline: muretule sõidunaudingule.

ANNA ÜLESANDED EDASI ABILISTELE.BMW 2. seeria BMW Gran Tourer BMW ConnectedDrive juhiabisüsteemid.

Mitmesugused uuenduslikud tehnoloogiad toetavad sind sõidu ajal ja garanteerivad mugavuse ja turvalisuse kõrgeima taseme. Nii saab keskenduda ühele osale sellest, mis elus oluline: muretule sõidunaudingule.

BMW HEAD-UP DISPLAY.

BMW HEAD-UP DISPLAY.

Juhi vaatevälja jäävale värvilisele BMW Head-Up Display ekraanile kuvatakse olulist teavet, nii et juht saaks endiselt teele keskenduda. Ekraanil on näiteks praegune kiirus, navigatsiooninäpunäited, teave kiirusepiirangute kohta, lisaks veel möödasõidukeelu indikaator, telefoni ja meelelahutuse nimistud ning teave ja hoiatused juhti abistavatelt süsteemidelt.
Sümboleid, mida kuvatakse armatuurlaua kohal olevale sissetõmmatavale paneelile, kujutatakse täisvärviliselt, tänu millele on liiklusmärgid realistlikud. Paneeli veidi toonitud värv lisab kontrasti.
Kuva heledus kohandub automaatselt väliste valgusolude järgi ning seda saab ka käsitsi seadistada, et see vastaks individuaalsetele eelistustele. Päeva- ja öökuval on ka erinevad kujundused. Juht saab valida, millist lisateavet peale liikumiskiiruse ja juhti abistavate süsteemide hoiatuste kuvatakse. Läbi polariseeritud päikeseprillide on ekraani nähtavus piiratud.

JUHTIMISASSISTENT PLUS.

Juhtimisassistent Plus varustus parandab silmanähtavalt ohutust ja mugavust. See hõlmab kokkupõrke- ja jalakäijate hoiatussüsteemi koos hädapiduri aktiveerimisega ning sõidurajalt eemalekandumise hoiatussüsteemi, kaugtulede assistenti, kiiruspiirangute teabesüsteemi, kaameraga püsikiirusehoidjat koos funktsiooniga Stop&Go ning ka liiklusummikute assistenti.

 • Liiklusummikute assistent

  Liiklusummikute assistent lihtsustab juhi tööd monotoonsetes liiklusolukordades. Süsteem võimaldab autol kuni 60 km/h kiirusega sõitvas tihedas autodevoolus mugavalt „kaasa ujuda”, mis muudab liiklusummikud vähem stressirohkeks. See hoiab automaatselt eesmise sõidukiga soovitud vahemaad, reguleerib auto kiirust ja vajaduse korral peatab selle ning aitab ka aktiivselt juhtimisele kaasa.

 • Sõidurajalt eemalekandumise ja kokkupõrke hoiatussüsteem

  Sõidurajalt eemalekandumise süsteem paneb rooli vibreerima siis, kui juht vahetab kogemata sõidurada, kui kiirus on suurem kui 70 km/h.

 • Kokkupõrke hoiatussüsteem ja jalakäijate hoiatussüsteem

  Kriitilistes olukordades annab kokkupõrke hoiatussüsteem juhile kahest sammust koosneva hoiatuse. Jalakäijate hoiatussüsteem töötab kiirustel vahemikus 10 ja 60 km/h ja edastab vahetu ohu korral ühetasandilise hoiatuse. Samal ajal valmistatakse pidurid ette kiiremaks reageerimiseks. Hädaolukorras pidurdab süsteem ise, et kiirus oleks kokkupõrkel väiksem. Kui sõiduk järsult pidurdab, siis hoiatused tugevnevad järk-järgult kuni kerge pidurdamiseni.

 • Funktsiooniga Stop & Go püsikiirushoidja

  Kaameral tuginev funktsiooniga Stop&Go püsikiirusehoidja hoiab soovitud kiirust kuni 140 km/h ning ka vahemaad eessõitva sõiduki suhtes. Vajaduse korral peatab see sõiduki, alustab uuesti automaatselt liikumist ning säilitab aeglases liikudes minimaalset vajalikku vahemaad eessõitva autoga.

NAVIGATION PLUS KOOS IDRIVE PUUTETUNDLIKU JUHTSEADMEGA.

Navigeerimissüsteem Plus koos esiklaasile projitseeritava funktsiooniga BMW Head-Up Display ühendab mitut kasulikku komponenti: sisseehitatud 8,8-tolline värvilise LCD-ekraaniga navigatsioonisüsteem, raadio, MP3-mängija, RDS-topelttuuner ja instrumendipaneel kõrglahutusega 5,7-tollise TFT-ekraaniga. Marsruudi kohta antakse juhiseid noolega või kaardikuva abil, sellele lisanduvad hääljuhised. Navigeerimissüsteemi saab intuitiivselt juhtida iDrive puutetundliku juhtseadme kaudu, millel on menüü otsenupud, kaheksa praktilist järjehoidjat ja olenevalt sõiduki funktsioonidest on võimalik ka hääljuhtimine.
Navigeerimissüsteem Plus näitab juhile kiiret otseteed läbi paljude Euroopa riikide ja mõnel juhul isegi kaugemal. TMC-tehnoloogiat kasutatakse liiklustakistuste varajaseks tuvastamiseks ning tagamaks ohutu sihtkohta saabumine, arvutatakse alternatiivsed marsruudid kiiresti välja.

 • iDrive puutetundlik juhtseade

  Navigation Plus süsteemis sisalduv iDrive puutetundlik juhtseade võimaldab keskpaneeli ekraani mugavalt kasutada ka ühe käega. Juhtseadmega integreeritud puuteplaadi abil saab kergesti vajalikku teavet (nt sihtkohti navigatsioonisüsteemi) sisestada, kasutades omaenda käekirja.
  Juhtseadet saab ka pöörata ja vajutada, et saada ligipääs erinevatele funktsioonidele, muuta seadustusi ja sirvida loetelusid. Selle kasutamine on lihtne ja intuitiivne, põhinedes käetunnetusel. Nii on juhil lihtsam ja liikluselt tähelepanu kõrvale juhtivaid tegureid enam peaaegu polegi. Kõiki juhtseadme toiminguid näeb selgesti keskpaneeli ekraanilt.