KÕIGIST SPORTLIKUM. ELEGANTSEM KUI KUNAGI VAREM.

BMW 3. seeria sedaani disain.

KÕIGIST SPORTLIKUM. ELEGANTSEM KUI KUNAGI VAREM.

BMW 3. seeria sedaani disain.

BMW 3. seeria unikaalsed disainielemendid teevad sellest oma sõidukiklassi kõige sportlikuma liikme. Kolme kasti disaini ajakohastatud tõlgendusena jääb sõiduk truuks BMW kaubamärgi disainitraditsioonidele: pikk kapott, lühikesed ülendid, pikk teljevahe ja tahapoole toodud reisijaistmed. Just nii jätkab oma segmendis juhipositsioonil läbi aegade enimmüüduim BMW seeria.

KÕIGIST SPORTLIKUM. ELEGANTSEM KUI KUNAGI VAREM.BMW 3. seeria sedaani disain.

BMW 3. seeria unikaalsed disainielemendid teevad sellest oma sõidukiklassi kõige sportlikuma liikme. Kolme kasti disaini ajakohastatud tõlgendusena jääb sõiduk truuks BMW kaubamärgi disainitraditsioonidele: pikk kapott, lühikesed ülendid, pikk teljevahe ja tahapoole toodud reisijaistmed. Just nii jätkab oma segmendis juhipositsioonil läbi aegade enimmüüduim BMW seeria.

Loe lisaks

VÄLISDISAIN.

Sportlikult elegantne välimus jätab harmoonilise mulje esteetikast ja dünaamikast kohe, kui sellel pilk pidama jääb. Horisontaalsete ribidega õhu sisselaskeavad esispoileril on ühendatud esituledega, et rõhutada sõiduki laia välimust. Saadaval on LED-tehnoloogiaga ümarad topeltesituled integreeritud kiirtepärjaga.

Kuid esiosa ei ole ainuke pilgupüüdja. Efektse välimusega tagumisel põrkeraual on kaks horisontaaljoont ja teineteisest kaugel paiknevad LED-tehnoloogiaga tagatuled, mille järgi on BMW 3. seeria Sedan eksimatult äratuntav ka öösel.

See variant ehk toonis Mediterranean Blue metallic Sport Line koos 19-tolliste kergmetallvelgedega on ainult üks võimalus, kuidas oma BMW 3. seeria Sedan isikupärasemaks muuta, kuid sõiduki unikaalselt sportlikku loomust rõhutavad nad kõik.

LED-TULEDE DISAIN.

Lisaks standardvarustusse kuuluvatele LED-tehnoloogiaga esi- ja tagatuledele on LED-valgustitega saadaval ka BMW 3. seeria Sedani ja udutuled.

 • LED-esituled

  Kõik LED-esitulede valgusfunktsioonid, sealhulgas päevatuled, seisutuled ja suunatuled töötavad LED-tehnoloogiaga. Kaug- ja lähituled töötavad 10 võimsa LED-valgustiga. Automaatselt juhitava ulatusega esituled valgustavad eesolevat tee eredalt ja suurendavad seeläbi ohutust öösel ja halva ilmaga liigeldes.
  LEDe (valgusdioode) iseloomustab pikk eluiga ja need kulutavad kuni 50 protsenti vähem energiat kui tavapärased pirnid. Seega aitavad need vähendada ka kütusekulu ja heitkoguseid. Veelgi enam, nende loodud valgus on väga sarnane päevavalgusele ja seetõttu silmadele leebe. Samuti rõhutab LED-esitulede lameda kontuuriga välisnurk sõiduki atleetlikku välimust.

 • Adaptiivsed LED-esituled

  Adaptiivsed LED-esituled reguleerivad valguse jaotust automaatselt sõidukiiruse järgi, valgustades nii eesolevat teed dünaamiliselt. Lisaks näidikutele ja päevatuledele sisaldavad need ka adaptiivsete esitulede funktsiooni, millel on eri režiimid linna- ja maanteesõiduks, nurgatuled ning BMW Selective Beam (kaugtulede ümberlülituse assistent), mis lülitab kaug- ja lähituled sisse automaatselt vajaduse järgi. Nii on tee optimaalselt valgustatud mis tahes tingimustes.
  Pimedas valgustavad liikuvad esituled kurvi kohe, kui juht rooli keerab. Vahetu ümbruse nähtavust parandavad nurgatuled, mis lülituvad sisse koos suunatuledega või rooli keeramisega – isegi siis, kui auto seisab. Adaptiivsed esituled tagavad optimaalse valgustuse ja suurendavad oluliselt aktiivset turvalisust.
  BMW Selective Beam võimaldab juhil vajaduse korral jätta kaugtuled sisselülitatuks, tagades nii optimaalsed valgustingimused ka öösel. Süsteem jälgib eessõitvaid ja vastutulevaid sõidukeid ning kohandab selle järgi pidevalt kaugtulede tugevust, et vältida teiste liiklejate pimestamist.

 • LED-udutuled

  LED-udutuled parandavad vahetu ümbruse nähtavust udu või vihma korral, mis muudab sõitmise ohutumaks. Valguse värvus on hämmastavalt sarnane päevavalgusega. Ka nende energiatarve on väike ja eluiga väga pikk. Udutuled annavad auto esiosale modernselt kõrgtehnoloogilise välimuse.
  Samas annavad esitulede all paiknevad LED-udutuled BMW 3. seeria mudelite juba niigi efektsele esiosale veelgi modernsema ja tehniliselt kõrgtasemel välimuse.

 • LED-tehnoloogiaga tagatuled

  Täis-LED tehnoloogiaga tagatulede elemendid koosnevad kahest individuaalsest suure jõudlusega LED-valgustuselemendist ja on BMW sõidukitele iseloomulikult L-kujulised. Tagaosa vaadates on isegi pimedas selge, et tegemist on BMW sõidukiga.
  BMW 3. seeria mudelid aitavad suured suunatuled ja kiire reaktsiooniga LED-pidurituled veelgi turvalisemaks muuta.

SALONGI DISAIN.

BMW 3. seeria sedaani istudes jääb kohe silma juhile suunitletus ja materjalide esmaklassiline kvaliteet. Salong on ruumikas, praktiliste hoiuruumidega ning funktsionaalse ja selge joonega armatuurlauaga. Samas domineerib seal elegants ja dünaamika. Arvukad kroomdetailid ja mustad kõrgläikega pinnad rõhutavad veelgi esmaklassilist kvaliteeti. BMW sõidukitele omases stiilis on juhiistme ümbruses kõik juhile suunitletud ja lihtsasti käsitsetav.
Viimnegi ergonoomikaküsimus on lahendatud suurima hoole ja tähelepanuga. Parim näide on 8,8-tolline valikulise navigatsioonisüsteemi Professional keskpaneeli ekraan, mis paikneb eraldi keskkonsooli kohal ja millest lausa õhkub tipptasemel kvaliteeti. Keskkonsoolil on hoidik kahele joogile ja rullitav kate, mida saab suletuna kasutada lisapinnana. Need on vaid kaks detaili kõikehõlmavast kontseptsioonist, kus on loodud ideaalne kombinatsioon sportlikkusest ja modernsusest.

KVALITEETSED MATERJALID.

Salongi väljapeetud disain ja meisterlik teostus on tajutav juba esimesest pilgust. Valikulised sportistmed on saadaval näiteks nahkviimistlusega toonis Dakota Oyster. Neid võib täiendada alumiiniumist salongi dekoratiivliistudega, mis on pikisuunas kergelt poleeritud, ning mustade kõrgläikega efektliistudega, mis ulatuvad kõigi nelja ukseni.
Juhiistet ümbritsevad arvukad kroomäärised näiteks klassikaliste teabekuvade ümber. Konditsioneeri ja raadio juhtnuppude äärised on kõrgläikega musta viimistlusega. Valikulisse tuledepaketti kuuluv salongivalgustus rõhutab salongi välimust stiilselt ja diskreetselt, kombineerides otseseid ja hajutatud valgusallikaid.
Maksimaalset eksklusiivsust võimaldab BMW Individual. Salongi väärispuidust dekoratiivliistud toonis Ash Grain White või BMW Individual laiendatud valiku peene tekstuuriga meriinonahast äärised toonides Cashmere Beige või Amaro Brown lisavad salongi väljapeetud elegantsi ja viivad kvaliteedi täiesti uuele tasemele.