ANNA ÜLESANDED EDASI TUBLIDELE ABILISTELE.

6. seeria Cabrio BMW ConnectedDrive juhiabisüsteemid.

Arvukad uuenduslikud tehnoloogiad toetavad sind ringi liikudes paljudel eri viisidel, tagades tipptasemel mugavuse ja turvalisuse. See tähendab, et saad keskenduda sellele, mis tegelikult tähtis on – muretule sõidunaudingule.

JUHTIMISASSISTENT PLUS.

Juhtimisassistent Plus ei sisalda mitte ainult juhtimissasistendi süsteemi, sõidurajalt eemalekandumise ja kokkupõrke hoiatussüsteemi ning jalakäijate hoiatussüsteemi koos hädapiduritega, vaid ka aktiivset püsikiirusehoidjat koos funktsiooniga Stop&Go täiendava mugavuse heaks.
Aktiivne püsikiirusehoidja hoiab juhi valitud kiirust ja vahemaad eesoleva autoni ning seda kiirusel kuni 210 km/h. Aeglases liikluses või ummikute korral võtab sõiduk kiirendamise ja pidurdamise üle ning hoiab kuni peatumiseni eessõitva autoga varem kindlaks määratud vahemikus pikivahet. Kui kokkupõrke hoiatussüsteem on sisselülitatud ja eesmine sõiduk järsult pidurdab, reageerib BMW sellele kohe. Süsteem töötab sammude kaupa. Kõigepealt kuvatakse hoiatussümbol, seejärel hakkab sümbol vilkuma ja kõlab helisignaal. Viimaks rakendatakse tugevalt pidureid.

BMW HEAD-UP DISPLAY.

Täisvärviline BMW Head-Up Display projitseerib vajaliku teabe otse juhi vaatevälja esiklaasile, nii et ta saab täielikult juhtimisele keskenduda. Ekraanil on näiteks praegune kiirus, navigatsiooninäpunäited, teave kiirusepiirangute kohta, lisaks veel möödasõidukeelu indikaator, telefoni ja meelelahutuse nimistud ning teave ja hoiatused erinevatelt juhti abistavatelt süsteemidelt.
Tuuleklaasile kuvatavad ikoonid on kõrge eraldusvõimega ja täisvärvilised. Projitseeritav kujutis näib asuvat 2,3 meetrit autost eespool. Selline paigutus võimaldab teavet lugeda kiiresti ja mugavalt, nii et see juhti võimalikult vähe segaks.
Kujutise eredus kohandub automaatselt väliste valgustingimustega ning kujutise kõrgus, mida saab seadistada, oleneb sellest, kas on päev või öö. Juht saab ka valida, millist lisateavet peale liikumiskiiruse ja juhti abistavate süsteemide hoiatuste kuvatakse.

PARKIMISASSISTENT.

Parkimisassistent muudab lihtsamaks külgboksi parkimise. Madalal kiirusel (alla 35 km/h) autoderivist maksimaalselt 1,5 m kauguselt möödudes mõõdab see nii sisse- kui ka väljalülitatuna potentsiaalseid parkimiskohti. Kui piisavalt suur parkimiskoht on leitud, lülitab juht suunatule lihtsalt sisse ja parkimisassistent võtab juhtimise üle. Juhi käsitseda jäävad käigukast, gaasipedaal ja pidurid. Süsteem esitab keskpaneeli ekraanil ka vajalikud juhised ja kõlavad märkuandvad lisahelid. Nii saab juht parkimise ajal rahulikuks jääda ja turvalisuses kindel olla.

BMW ISIKUTUVASTUSEGA ÖISE NÄGEMISE SEADE.

BMW öise nägemise funktsioon koos isikutuvastusega annab juhile nägemisulatuse, mis ületab kaugelt esitulede valgusvihu, võimaldades öösel inimesi ja suuremaid loomi näha juba kaugelt. Neerukujulisele BMW iluvõrele paigaldatud infrapunakaamera edastab sõidukiesise vaate keskpaneeli ekraanile. See võimaldab juhil inimesi ja loomi ära tunda kuni 300 m kauguselt.
Võttes arvesse sõiduki stiili ja roolinurka, arvutab süsteem välja ka selle, kas tuvastatud objektid endast riski kujutavad. Tegeliku riski korral ilmub videopildile ja valikulisele BMW Head-Up Display ekraanile vilkuv punane ikoon (loom või inimene). Samuti kõlab akustiline helisignaal ja pidureid valmistatakse ette, et need oleksid kohe reaktsioonivalmis.
Hoiatussüsteem aktiveerub sõiduki käivitamisel automaatselt. Ohu korral edastab süsteem hoiatussignaali ka siis, kui ekraan ei ole veel aktiveeritud. BMW isikutuvastusega öise nägemise funktsioon on BMW ConnectedDrive uuenduslik lisa.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW Selective Beam muudab öised sõidud mugavamaks ja turvalisemaks. See tagab pimedas hea nähtavuse ilma teisi liiklejaid pimestamata. Süsteem tuvastab teised teel liiklejad ning reguleerib kaugtulesid selektiivselt nii, et nad jääksid kaugtulede jaotusest välja. Võimalike ohtude varajaseks avastamiseks ja tee paremaks jälgimiseks on kaugtulede ulatus 400 m.

ÜMBERRINGIVAADE.

Ümberringi vaade koosneb külgkaamerast, ülaltvaatega kaamerast ja tahavaatekaamerast. Välispeeglites paiknevad kaamerad ja tahavaatekaamera annavad sõidukist 270° vaate.
Ülaltvaade kuvab auto külgedel olevaid alasid, mis muudab manööverdamise mugavamaks. Külgvaade muudab liiklemise turvalisemaks halva nähtavusega kohtades nagu väljasõidud või keerulised ristmikud. Auto ees vasakul ja paremal küljel on digikaamerad, mis filmivad liikluses toimuvat. See võimaldab lähenevaid sõidukeid aegsasti märgata, nii et juhil on aega reageerida. Küljekaamerad desaktiveeritakse automaatselt, kui auto saavutab kiiruse 15 km/h. Juht saab valida, kas aktiveerida tahavaatekaamera, ülaltvaate- või külgvaatekaamera.
Kaamerasüsteemid aktiveeritakse, kui auto tagurdab või kui vajutatakse PDC-nuppu või küljekaamerate nuppu. Pilt kuvatakse keskpaneeli ekraanile.

NAVIGATSIOONISÜSTEEM PROFESSIONAL KOOS IDRIVE PUUTETUNDLIKU JUHTESEADMEGA.

Uue põlvkonna navigatsioonisüsteem Professional avaldab muljet elegantse kujunduse ja suure teenusevalikuga. Lihtsasti kasutatav iDrive Touch juhtseadme ja keskpaneeli ekraaniga navigatsioonisüsteem sisaldab USB-liidese ja hääljuhtimisega vabakäeseadet. Kaasas on ka BMW Professional raadio, kus on 20 GB mälu helifailide jaoks ja pealkirjade andmebaas. Lisaks saab kuvada veebipõhiseid alternatiivseid marsruute. Populaarseimad huvipunktid, nagu bensiinijaamad, hotellid jms, on märgitud sümboliga vastavalt nende otsimissagedusele huvipunktide menüüs. Fikseeritud, kõrge lahutusvõimega ja ekraani poolitamise funktsiooniga 10,2-tolline värviline ekraan tagab optimaalse loetavuse ja pildi selguse.
Seda juhitakse intuitiivselt iDrive juhtseadmega, mille puutetundlik pind võimaldab juhil käsitsi ja hõlpsal moel sihtkohtade aadresse kirjutada. Teine võimalus on süsteemi juhtida menüü juhtnuppude, kaheksa funktsionaalse järjehoidja või hääljuhtimise abil. Kolmemõõtmeline kaardikuva, mis kasutab taustaks satelliidifotosid ja fotorealistlikke kujutisi valitud objektidest, muudab navigeerimise põnevaks visuaalseks kogemuseks.

Navigatsioonisüsteem Professional.

  • iDrive puutetundlik juhteseade

    iDrive puutetundlik juhteseade (osa navigatsioonisüsteemist Professional) võimaldab keskpaneeli ekraani mugavalt kasutada ka ühe käega. Juhtseadmega integreeritud puuteplaadi abil saab kergesti vajalikku teavet (nt sihtkohti navigatsioonisüsteemi) sisestada, kasutades omaenda käekirja.
    Juhtseadet saab ka pöörata ja vajutada, et saada ligipääs erinevatele funktsioonidele, muuta seadustusi ja sirvida loetelusid. Selle kasutamine on lihtne ja intuitiivne, põhinedes käetunnetusel. Nii on juhil lihtsam ja liikluselt tähelepanu kõrvale juhtivaid tegureid enam peaaegu polegi. Kõiki juhteseadme toiminguid näeb selgesti keskpaneeli ekraanilt.