ESTEETIKA. VISIONÄÄRIDELE.

BMW 7. seeria disain.

ESTEETIKA. VISIONÄÄRIDELE.

BMW 7. seeria disain.

„Uus BMW 7. seeria esindab meie nägemust modernsest luksusest. Peame tehnilist innovatsiooni ja kõigi detailide kvaliteeti sama möödapääsmatuks kui emotsionaalset vormikeelt ning salongi heaolule suunatud õhkkonda. Disainiprotsessi käigus töötasime n-ö tehnoloogilise luule ideega, mis tähistab progressiivse tehnoloogia ideaalset koostoimimist ja selle tõlkimist disainikeelde.”

Karim Habib, peadisainer, BMW Automobiles

ESTEETIKA. VISIONÄÄRIDELE.BMW 7. seeria disain.

„Uus BMW 7. seeria esindab meie nägemust modernsest luksusest. Peame tehnilist innovatsiooni ja kõigi detailide kvaliteeti sama möödapääsmatuks kui emotsionaalset vormikeelt ning salongi heaolule suunatud õhkkonda. Disainiprotsessi käigus töötasime n-ö tehnoloogilise luule ideega, mis tähistab progressiivse tehnoloogia ideaalset koostoimimist ja selle tõlkimist disainikeelde.”

Karim Habib, peadisainer, BMW Automobiles

Loe lisaks

VÄLISDISAIN.

Dünaamilised proportsioonid, täpsed jooned ja skulptuursed pinnad: BMW 7. seeria näitab BMW-le omase disaini kõige elegantsemat vormi. Esiletungiv esiosa, pikendatud külgprofiil ja jõuline tagaosa annavad BMW 7. seeria mudelitele igast küljest loomuliku ja autoriteetse ilme.

 • Enesekindla ilmega esiosa

  Esiosas paistab silma suure ja püstise neerukujulise iluvõre lai raam, andes BMW 7. seeriale dünaamiliselt edasitungiva ilme. Selle all paiknev optiliselt kolmeks jaotatud õhu sisselaskeava ulatub piki kogu esispoilerit, andes sõidukile erakordselt autoriteetse ja äratuntava välimuse. Standardvarustuse LED-tehnoloogiaga kohanduvate LED-esitulede seesmised torud on neerukujulise iluvõrega ühendatud horisontaalse ribaga.
  Eesolevat teed valgustavad tuled on BMW Laserlight tehnoloogiaga, mis on äratuntav torude keskel olevate siniste horisontaalribade järgi.

 • Elegantne külgvaade

  Külgvaates annab veidi alanev katusejoon siluetile eriti elegantse välimuse. Äärmised kroomkattega aknaraamid sulanduvad perfektselt Hofmeisteri kaarega. Kahekordne küljejoon, milles paiknevad ka uksekäepidemed, ulatub kahe täpse joonena esiosast tagatuledeni. Nende vahele jääv kitsas ala näib pideva valgusjoonena tänu valguse ja varjude mängule sõiduki külgpinnal, mis rõhutab nii BMW 7. seeria pikkust kui ka küljeosa kõrgust. Sedaani proportsioonis välimuse ja visuaalselt madala raskuskeskme toob esile kroomitud ääris, mis jookseb õhutamisseadmest piki sõiduki külge.

 • Jõuline tagaosa

  Tagaosa kõigi elementide horisontaalne paigutus rõhutab BMW 7. seeria mõõtmeid ja autoriteeti. Kogu sõiduki ulatuses jookseb horisontaalne kroomriba, mis ühendab visuaalselt tulesid. Esimest korda jätkub valgusribade L-kujuline vorm ka klaaside geomeetrias, mis annab tagatuledele veelgi efektsema välimuse. Ka summutitoru detaile ümbritseb efektne kroomitud ääris. Koos laia rööpme ja rattakoobaste kujuga toovad need raskuskeskme visuaalselt madalamale, andes BMW 7. seeria sõidukitele ainulaadse välimuse ka tagantvaates.

AKTIIVSE ÕHUVOOLUGA NEERUKUJULINE ILUVÕRE.

Üks BMW 7. seeria esiosale iseloomulik unikaalne disainielement on aktiivse õhuvooluga neerukujuline iluvõre. Kroomitud ribidega õhu sisselaskeavad reguleerivad aktiivselt õhuvoolu. Kui mootor vajab rohkem jahutust, siis õhuavad avanevad. Suletuna parandavad need aerodünaamikat ning vertikaalsed kroomitud ribid annavad sõidukile efektse välimuse.

SALONGI DISAIN.

BMW 7. seeria kõigil istmetel tunnetad luksuslikku heaolu ja tulevikku suunatud ning modernset õhkkonda. Materjalide, valguste, vormide, värvide ja uute tehnoloogiate virtuooslik kombinatsioon inimestele, kes soovivad asjad liikuma panna – tagaistmest juhiistmeni.

Heaolu ja mugavus

Sõidumugavuse uus ajastu BMW 7. seerias.

 • Tagaistmel reisijatele

  Tagaistmel on kõik suunatud luksuslikus õhkkonnas reisimisele. Reisijate päralt on ruumikas mugavus ja valik meelelahutusvõimalusi. Eemaldav tahvelarvuti Touch Command annab täieliku kontrolli mugavus- ja meelelahutusfunktsioonide üle.
  Spetsiaalvarustusega Executive Lounge eesmise kõrvalistme taga võimaldab sõitu nautida eriti lõõgastavas asendis. Keskel asuva käetoe sisse integreeritud tahvelarvuti on kaetud musta Nappa nahaga ja selle kvaliteet on silmnähtav. Pika mudeli klaasist panoraamkatus Sky Lounge loob eriti avatud ja ruumika õhkkonna ning on soovi korral salongivalgustuse värvitoonides valgustatav. See on suurepärane ümbrus, milles nautida 1400 W võimsusega Bowers & Wilkins Diamond ruumilise heli süsteemi kvaliteeti.

 • Juhile ja kõrvalistujale

  Juhile suunatud BMW 7. seeria armatuurlaud demonstreerib tehnoloogilisi uuendusi. BMW on esimene tootja, kes pakub Gesture Control viipega juhtimise funktsiooni, mis võimaldab anda põhikäsklusi käeliigutusega. Sarnaselt nutikad on ka hääljuhtimine, iDrive puutetundlik juhteseade ja alternatiivina Touch Display, mida koos navigatsioonisüsteemiga Professional saab juhtida otse 10,25-tolliselt LCD-värviekraanilt.
  Olenevalt valitud sõidurežiimist on nahkkattega rooli taga paikneval armatuurlaual näha mitmesugused graafilised sümbolid. Puudutusele eriti meeldivad mitmefunktsionaalsed nupud on süvistatud poleeritud kroompinda. Elegantne horisontaalpindadega disain püüab pilke ja hoiab neid salongivalgustuse abil loodud visuaalsete aktsentidega.

RAFINEERITUS.

BMW 7. seeria annab tipptasemele uue tähenduse – parima võimaliku täpsuse ja meisterlikkusega. Üks tõend sellest on näiteks n-ö ujuva disainiga peegel: küljepeegel joonistub orgaaniliselt välja aknajoonest. See näeb välja modernselt elegantne ja parandab ka aerodünaamikat. Teised sarnaselt täiustatud detailid on näiteks aktiivse õhuvooluga neerukujuline iluvõre koos kroomitud ribidega, ülitäpne ja jõuliselt eristuv veljedisain ning veatult sulanduv Hofmeisteri kaar.

Salongis moodustavad harmoonilise kombinatsiooni kvaliteetsed materjalid, nagu kroom koos väärispuitviimistlusega toonis Poplar Grain Grey ning eksklusiivsed Ivory White toonis Nappa nahast kattega istmed. Meisterlikkuse tipptase on ilmne ka armatuurlaualt, mille detailid on üksteisega tootmisprotsessis äärmise täpsusega kokkusobitatud, et jätta õmblustevaba üldmulje.

Eksklusiivsete värvide ja materjalidega kollektsioonis BMW Individual on palju teisi lisavõimalusi oma BMW 7. seeria sõiduki disainimiseks. Nende hulgas on näiteks peene tekstuuriga BMW Individuali toonis Mediterranean Brown Tartufo käsitsi valmistatud detailidega (nagu tepingud, käsitsi punutud nöörkandid ja kontrastvärvi tepingud).

 • M-juhipakett.

  M-juhipakett suurendab tippkiiruse standardselt kiiruselt 250 km/h kuni 305 km/h. M-juhipaketti on võimalik tellida uutele autodele juba ostu ajal, kuid selle saab ka hõlpsalt hiljem lisada. Pärast paigaldamist jäävad kõik tehnilised andmed samaks. Paketis on ka kupong BMW M intensiivkoolitusele, mis on BMW Driving Experience osa. Kui M-juhipakett on ostetud rohkem kui ühel korral, võib Driving Experience vahetada lisatasu eest mõne teise koolituse vastu.

BMW 7. SEERIA – DRIVING LUXURY. KPM-I POOLT BMW JAOKS LOODUD PORTSELANSKULPTUUR.

Ajatu elegants, dünaamilised proportsioonid ja täiuslik välimus: BMW 7. seeria disain loob standardeid. Selles on ühendatud võimsus ja autoriteetsus ning iga kontuur on äärmiselt eksklusiivne ja luksuslik.

See iseloomulik disainikeel inspireeris BMW-d ja ettevõtet KPM Königliche Porzellan-Manufaktur Berlin osalema eksklusiivses koostööprojektis: KPM-i poolt BMW jaoks portselanskulptuuri loomises. Hoolikalt käsitsi valmistatud skulptuur loob unikaalse ühenduse BMW 7. seeria eksklusiivse elegantsi ja traditsioonilise Berliini portselanitehase täiusliku meisterlikkuse vahele. Skulptuuris on kustipäraselt välja toodud peamised disainiomadused ning ühendatud sõiduki ikooniline siluett ja monoliitne portselanalus. Alus on filigraanselt glasuuritud ja selle pinnatekstuur meenutab BMW 7. seeria oma. Skaalal 1:18 olev sõiduk on valmistatud valgest biskviitportselanist, mis meenutab oma vähendatud valguspeegeldumisega Parose marmorit.

KPM-i poolt BMW jaoks loodud portselanskulptuuri valmistatakse kogu maailmas piiratud koguses 500 tükki. Iga ese on nummerdatud ja soovi korral on võimalik seda veelgi isikupärastada plaatinast kalligraafilise kirjaga. Unikaalne ese kõigile, kes hindavad erilisust ja armastavad erakordsust.

KPM-i poolt BMW jaoks loodud portselanskulptuur.

Rohkem teavet eksklusiivse koostööprojekti kohta.

 • BMW 7. seeria mudelite kütusekulu ja CO2-heitkogused bensiini- või diiselmootoriga
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 12,6* kuni 4,4
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 299 kuni 116

  BMW 7. seeria iPerformance mudelite kütusekulu ja CO2-heitkogused
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,5 kuni 2,0
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 56 kuni 45
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 13,9 kuni 12,5

  BMW 750Li xDrive kütusekulu ja CO2-heitkogused
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 8,5 kuni 8,3
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 197 kuni 192

  Kütusekulu ja CO2-heitkogused on seotud valitud velje- ja rehvisuurustega.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiate ametlikus BMW esinduses ning lehelt: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsfes