UUENDUSLIKKUS. OMA AJAST EES.

BMW 7. seeria uuenduslikud funktsioonid.

UUENDUSLIKKUS. OMA AJAST EES.

BMW 7. seeria uuenduslikud funktsioonid.

BMW inseneride jaoks on edasiviiv jõud püüd uuenduslike lahenduste poole. Sellised funktsioonid nagu BMW Gesture Control, BMW Laserlight ja kaugjuhitav parkimine seavad BMW 7. seerias jälle uued tulevikku vaatavad standardid. Tahvelarvuti BMW Touch Command võimaldab ka esmakordselt juhtida BMW sõidukisse integreeritud põhifunktsioone.

UUENDUSLIKKUS. OMA AJAST EES.BMW 7. seeria uuenduslikud funktsioonid.

BMW inseneride jaoks on edasiviiv jõud püüd uuenduslike lahenduste poole. Sellised funktsioonid nagu BMW Gesture Control, BMW Laserlight ja kaugjuhitav parkimine seavad BMW 7. seerias jälle uued tulevikku vaatavad standardid. Tahvelarvuti BMW Touch Command võimaldab ka esmakordselt juhtida BMW sõidukisse integreeritud põhifunktsioone.

Loe lisaks

BMW LASERLIGHT.

Kaugtulede laserrežiimis on BMW Laserlighti ulatus kuni 600 meetrit – pea kaks korda rohkem kui tavalistel esituledel. Uudse tehnoloogiaga BMW Laserlight tuled tõstavad öise nähtavuse parandamisega turvalisust.
Varustuses on LED-lähituled ja lasermooduliga LED-kaugtuled. Erakordselt eredate BMW Laserlight tulede intensiivsus on tavapärastest valgusallikatest oluliselt suurem. BMW Laserlight tehnoloogiaga esitulesid eristavad visuaalselt sinised aktsendid ning kiri „BMW Laserlight”. BMW Laserlight sisaldab ka LED-seisutulesid, LED-päevatulesid, LED-suunatulesid, LED-nurgatulesid, kohanduvaid esitulesid ja BMW Selective Beam pimestamisvastast kaugtulede assistenti.

BMW TOUCH COMMAND.

BMW Touch Command on 7-tollise ekraaniga tahvelarvuti, mis on integreeritud tagaistme keskel asuvasse käetoesse. See on ühendatud auto süsteemidega ning võimaldab neid käitada ja seadistada.

Näiteks on tahvelarvuti abil võimalik reguleerida tagaistmeid ja eesmist kõrvalistet. Reguleerida saab ka tagaistme konditsioneeri, ventilatsiooni ja istmesoojendust ning salongi valgustust, klaaskatuse katet ja rullitavaid päikesekatteid. Tagaistmelt saab juhtida meelelahutusfunktsioone ja esitada soovitud meediat (näiteks filme).

Kaasaskantav BMW Touch Command on lihtsasti laetav haakuva adapteriga.

BMW GESTURE CONTROL.

BMW Gesture Control võimaldab osa funktsioonidest juhtida kindlaksmääratud käeliigutustega. Lihtsaid viipeid, nagu libistamine või osutamine, loetakse tuvastusalas, mis asub keskkonsooli kohal. Sellega käivitatakse funktsioone, näiteks saabuva telefonikõne vastuvõtmine või tagasilükkamine, navigeerimise alustamine või lõpetamine ning helisalvestuse alustamine ja lõpetamine. Helitugevust saab reguleerida ringjate sõrmeliigutustega. Gesture Control täiendab olemasolevaid juhtimissüsteeme, nagu iDrive'i puutetundlik juhteseade.
Kasutatavad aktiivsed juhti abistavad viiped on näha keskpaneeli ekraanil. Süsteem reageerib viibetele ka heliliselt ja visuaalselt.

Heaolu ja mugavus.

Sõidumugavuse uus ajastu BMW 7. seerias.

 • Puuteekraaniga navigatsioonisüsteem Professional

  Elegantse disaini ja esmaklassilise teenustevalikuga navigatsioonisüsteem Professional kujutab endast lihtsat ja kergesti kasutatavat BMW-ga laitmatult integreeritud navigatsioonisüsteemi, milles sisaldub ka iDrive toimingukontseptsioon koos iDrive puutetundliku juhtseadme ja Touch Display tahvliga. Süsteem koosneb hääljuhtimisest ning DVD-mängijaga BMW Professional raadiost, kus on 20 GB mälu helifailide jaoks. Juhi käsutuses on ka reaalajas liiklusteave (RTTI). Sisseehitatud 10,25-tollisel LCD-värviekraanil on jagatud ekraani võimalus (pea- ja lisaekraan) ning see on väljatöötatud võimalikult head loetavust ja ülevaatlikkust silmas pidades.
  Selle kasutamine võimaldab sujuvat eri sisendite vahel lülitumist iDrive puutetundliku juhteseadme abil, mille puutetundlik pind võimaldab sihtkohti sisestada käsitsi, puuteekraanilt, funktsiooni Gesture Control abil või hääljuhtimisega ning ka seitsme järjehoidjaga.
  Süsteemi kaarte uuendatakse BMW Connected Drive kaudu automaatselt mõnes Euroopa riigis kuni neli korda aastas.

KAUGJUHITAV PARKIMINE.

Kaugjuhitava parkimise funktsioon võimaldab juhil enne parkimist autost mugavalt väljuda ja seejärel auto kaugjuhtimisega parkida või kitsalt parkimiskohalt välja manööverdada. Kaugjuhitava parkimise funktsiooni aktiveerib juht pärast sõidukist väljumist BMW puutetundliku võtmega.

Kogu parkimisprotsessi jälgib parkimiskontroll (PDC), parkimisassistent ja ümberringivaate andurid. Kaugjuhitava parkimise kasutamiseks peab sõiduk paiknema sirgelt otse ninaga parkimiskoha või garaaži suunas. Juht saab vajadusel sõidukit ka parkimise käigus pidurdada.

Pargitud sõiduki mootori saab seejärel võtmest seisata. Ja kui saabub aeg edasi liikuda, on mootor uuesti võtmega käivitatav. Parkimiskohalt kaugjuhtimise abil väljumisel tagurdab sõiduk iseseisvalt parkimiskohalt või garaažist välja.

BMW PUUTETUNDLIK VÕTI.

BMW puutetundlik võti näitab mitmesugust teavet sõiduki oleku kohta ja võimaldab osa funktsioonidest juhtida integreeritud puutetundliku ekraani kaudu.
Näidata on võimalik kellaaega, kütusekogust ja sõiduulatust, teenuste teavitusi ning kesklukustussüsteemi, akende ja klaaskatuse olekut. Järgmisi seadmeid on võimalik juhtida ka BMW puutetundliku võtme abil: kaugjuhitav parkimine ja lisasoojendus
BMW puutetundlikku võtit on võimalik laadida juhtmevabalt või kaasasoleva USB-juhtme abil.

TELEKOMMUNIKATSIOON JA JUHTMEVABA LAADIMINE.

Telekommunikatsiooni ja juhtmevaba laadimise seadmed sisaldavad juhtmevaba laadimise dokki ja integreeritud hoiatussüsteemi, mis aitab vältida telefoni mahaunustamist. Saadaval on ka kaks täisfunktsionaalset USB-pesa, mille kuni kaheamprine laadimisvool võimaldab kiiresti mobiilseadmeid laadida. WiFi kuumkoha tehniline võimekus lubab LTE-standardiga teenusepakkuja kuumkohapaketi vaba kasutust.

Ühendus katuseantenniga võimendab mobiilside signaali ja teine mikrofon tagab vabakäerežiimis juhi ja kõrvalistuja parema häälekvaliteedi. Teine mikrofon aitab ka sõiduki eest ja tagasiistmelt tulevat segavat müra summutada.

Bluetoothiga saab korraga ühendada kaks mobiiltelefoni ja mobiilse muusikaseadme. Ühilduvate nutitelefonide paketis sisaldub Bluetooth Office koos ligipääsuga kalendrile, SMS-idele ja e-kirjadele.

KOHANDUV REŽIIM.

KOHANDUV REŽIIM.

Kohanduv režiim on sõidurežiimide valiku intelligentne ja interaktiivne funktsioon. Kohanduv režiim reguleerib dünaamilist amortisaatorite juhtimissüsteemi, roolimist ja Steptronic käigukasti, kohandades seadeid pidevalt konkreetse sõiduolukorra järgi. Kohanduvas režiimis võtab süsteem arvesse paljusid tegureid (nt kiirendamine, rooliliigutused ja püsikiirusehoidja) ning juhi individuaalset sõidustiili. Veelgi enam, süsteem suhtleb ka reaalajas navigatsioonisüsteemiga, et vedrustust enne kurve reguleerida. Lisaks kohanduvale režiimile võib juht valida ka režiimide SPORT, COMFORT ja ECO PRO vahel.

 • BMW 7. seeria mudelite kütusekulu ja CO2-heitkogused bensiini- või diiselmootoriga
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 12,6* kuni 4,4
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 299 kuni 116

  BMW 7. seeria iPerformance mudelite kütusekulu ja CO2-heitkogused
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,5 kuni 2,0
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 56 kuni 45
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 13,9 kuni 12,5

  BMW 750Li xDrive kütusekulu ja CO2-heitkogused
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 8,5 kuni 8,3
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 197 kuni 192

  Kütusekulu ja CO2-heitkogused on seotud valitud velje- ja rehvisuurustega.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiab
  brošüürist „Uue sõiduauto kütusekulu ja CO2-heite normid”, mis on tasuta
  saadaval kõigis müügikohtades ja UNITED MOTORSi esinduses aadressil Paldiski
  mnt 108, 13522 Tallinn, Eesti.