TEERAJAJA. PARDAL TERVE MAAILM.

BMW 7. seeria BMW ConnectedDrive teenused ja rakendused.

Kommunikatsioon, teave ja meelelahutus – BMW ConnectedDrive teenused ja rakendused toovad sinuni täiesti uue liikuvuselamuse. Näiteks on BMW 7. seeria konditsioneeri võimalik juba varem nutitelefonist sisse lülitada või kasutada teel olles Concierge teenuseid oma isikliku reisijuhina.

 

 • BMW ConnectedDrive teenus ei ole Eestis täiel määral kättesaadav.
Loe lisaks

CONNECTEDDRIVE TEENUSED.

Varustusvaliku ConnectedDrive teenused on isiklikult kohandatud liikuvusassistendi BMW Connected ja BMW ConnectedDrive funktsioonide aluseks, mis pakuvad juhile teel olles mitmekülgset teavet, meelelahutust ja teenuseid.

Pakkumises on ka asukohapõhine teave, nagu uudised ja ilm, veebiotsing GoogleTM-i kaudu ja praktilised kontoriprogrammid. Sellised teenused ja funktsioonid nagu parkimisteave ning teave reisimise ja hotellide kohta on kättesaadavad otse autost ilma nutitelefonita ConnectedDrive menüü kaudu.

Integreeritud on ka mugav ja piiramatu ligipääs valitud nutirakendustele. ConnectedDrive teenused võimaldavad ka ligi pääseda BMW ConnectedDrive poele, mille teenuseid ja rakendusi saab igal ajal ning igal pool soovi kohaselt kokku panna. Valikulise lisavarustuse ConnectedDrive teenused avavad veelgi rohkem selliseid võimalusi, mis muudavad iga reisi BMW sõidukiga tõeliseks sõiduelamuseks.

 • Rakendused

  Rakenduste funktsioon võimaldab BMW sõidukis kasutada paljusid nutitelefonirakendusi. Selleks et sõidukis saaks valitud rakendusi kasutada, teeb BMW lisaks enda arendatavatele rakendustele, nagu BMW Connected ja M Laptimer, koostööd eri partneritega, näiteks Spotify, Napsteri, GoPro, Deezeri ja Audible'iga, kelle rakendusi on samuti võimalik autos turvaliselt kasutada. Lihtsalt ühenda ühilduv nutitelefon sõidukiga haakuva adapteri, USB-juhtmega või juhtmevabalt. Seejärel saab kõiki rakenduse funktsioone mugavalt hallata iDrive juhteseadmelt. Koostöös BMW partneritega laieneb autos kasutatavate rakenduste valik pidevalt. Lisateavet leiad veebilehelt www. bmw.com/apps.

 • BMW ConnectedDrive kliendiportaal

  BMW ConnectedDrive kliendiportaalis on võimalik hallata isikuandmeid ja sõiduki seadeid, mis on vajalikud sõidukis, eri rakendustes või BMW ConnectedDrive kõnekeskuses saadaval olevate funktsioonide kasutamiseks. Personaalsetele vajadustele vastavaid teenuseid ja rakendusi saab iga sõiduki jaoks osta BMW ConnectedDrive poest. Kasulikku teavet oma BMW oleku kohta saab klient just funktsioone käsitlevast jaotisest: näiteks läbisõit, allesjäänud sõiduulatus, uste, pakiruumi ja akende olek, vajalikud hooldused ja Check Control teated. Näidatakse ka sõiduki praegust asukohta, ilma selles asukohas ja sõiduki tehnilisi andmeid. Kaugjuhitavaid teenuseid saab sisse lülitada ja juhtida juhtelemendist. Sõidukit on kavandatava väljasõitmise ajaks võimalik eelsoojendada või -jahutada, lukust vabastada või lukustada, signaali käivitada või tulesid vilgutada. Sõiduki asukohta ja liiklusolusid näidatakse kaardil. Võimalik on otsida huvipunkte ja need sõidukisse saata. Kasutajaliidese funktsioonide ala disain põhineb nii sõiduki keskpaneeli ekraanil kui ka BMW ConnectedDrive rakendustel ja on kasutatav ka nutitelefonides või tahvelarvutites.

 • Apple CarPlay® ettevalmistamine

  Apple CarPlay® seadistamisel saab juht liikvel olles juhtmevabalt ja mugavalt kasutada ühilduvat iPhone®-i. See võimaldab nutitelefoni sisu (nt muusika, iMessenger/tekstisõnumid, telefon, Siri, navigatsioon ja mõned kolmandate poolte rakendused) kasutada tavapäraselt sõiduki kasutajaliideses. Seadistatud Apple CarPlay® süsteemi saab olenevalt sõiduki varustusest kasutada puutesisestusega, iDrive-juhtseadmelt või hääljuhtimisega. Apple CarPlay® töötab kolm aastat ja seda saab hiljem pikendada BMW ConnectedDrive poes.

BMW CONNECTED.

BMW Connected on isiklik assistent, mis sind igapäevases liikumises toetab ning rahulikult ja õigel ajal sihtkohta jõuda aitab. Kõik teenused on eemalt kättesaadavad iPhone'is Apple Watchi rakenduse kaudu.
Veebist või rakendustest nagu Yelp, Apple Maps või Google Maps leitud sihtkohad saab vaid ühe klõpsuga kiiresti ja mugavalt BMW Connectedi süsteemi importida ning sujuvalt sõiduki navigatsioonisüsteemile edastada. iPhone'i kalendrisse salvestatud kohtumised koos aadressi ja soovitud saabumisajaga imporditakse automaatselt rakenduse BMW Connected liikuvasse päevakavasse. Olenevalt hetkeasukohast ja liiklusoludest arvutab BMW Connected planeeritud saabumisaja, teavitab kasutajat aegsasti ning annab talle juhised, kuidas pargitud autost lõppsihtkohta jõuda. Kui hilinemine on ootamatute liiklustakistuste või parkimiskohtade puuduse tõttu sihtkoha lähedal vältimatu, saab kasutaja lasta BMW Connectedi süsteemil saata teisele osalejale eeldatava saabumisajaga tekstisõnumi, ilma et ta peaks ise füüsiliselt telefoni kasutama. Lisaks õpib BMW Connected sagedasi sihtkohti tundma ning lisab need liikuvasse päevakavasse automaatselt.
Rakenduse BMW Connected saab alla laadida Apple'i App Store'ist.

CONCIERGE TEENUSED.

See on võimalus kõigile, kes on mõelnud omada päris isiklikku ülemteenrit: siin see on – BMW ConnectedDrive Concierge teenused. Ühe nupuvajutusega ühendab teenus sind BMW kõnekeskuse töötajaga, kes on teel olles sinu isiklik assistent.
Kas otsid kindlat restorani, lähimat sularahaautomaati või valveapteeki – sind aitab BMW kõnekeskuse teenindaja, kes vajaliku teabe navigatsioonisüsteemile edastab. Concierge teenused toimivad juhi mobiiltelefoni kaudu eraldiseisva süsteemina ja on lisatasuta saadaval ööpäev läbi seitse päeva nädalas nii kodu- kui ka välismaal.

REAALAJAS LIIKLUSTEAVE.

Reaalajas liiklusteave (Real Time Traffic Information – RTTI) hoiab sind alati kursis kõige värskema liiklusteabega. Edastatakse täpsed üksikasjad viivituste asukoha ja kestuse kohta, et hoida juht peaaegu reaalajas kursis hetke liiklusoludega kiirteedel, maanteedel ja linnasisestel marsruutidel. Intelligentne alternatiivse marsruudi soovitus aitab juhil oma sihtkohta jõuda nii kiiresti ja ökonoomselt kui võimalik. Andmeid kogutakse anonüümsetest mobiilivõrkude liikumisprofiilidest, sõidukiparkide GPS-süsteemidest, nutitelefonirakendustest ja politsei teadaannetest, võttes lisaks arvesse ka tavapäraseid liiklusmustreid, nagu tipptunnid. Ohtude eelteadete funktsioon esitab teistelt BMW sõidukitelt kogutud andmeid võimalike ohtude kohta.
Liiklusteave on esitatud selgelt, kuvades teed roheliselt, kollaselt, oranžilt ja punaselt. Reaalaja liiklusteabe varustusepakett pakub lisaks ka teavet tänavatel parkimise kohta, mis lihtsustab parkimiskoha leidmist.

INTELLIGENTNE HÄDAABIKÕNE.

Intelligentse hädaabikõne süsteem tagab vajaduse korral ööpäev läbi kiire ja sihipärase abi ning väljaõppinud personali nõuanded ja seda kõike juhi emakeeles ning isegi siis, kui sõiduk viibib välismaal. Kui juhtub õnnetus, mille käigus aktiveeruvad turvapadjad või (näiteks) turvavööpingutid, valib süsteem intelligentse hädaabikõne automaatselt. Auto sisseehitatud, st isiklikust mobiiltelefonist sõltumatu SIM-kaart edastab BMW kõnekeskusesse häire koos auto täpse asukoha, õnnetuse raskuse ja sõitjate võimalike vigastustega. BMW kõnekeskus annab sellest teada lähimale päästekeskusele ja nõustab kannatanuid telefoni teel kuni päästjate saabumiseni. Hädaabikõne funktsiooni saab kasutada ka manuaalselt juhul, kui abi vajavad teised liiklejad.

BMW TELESERVICE’I HÄDAABIKÕNE.

Kiirem, lihtsam, mugavam. Innovatiivne BMW hädaabikõne pakub spetsialisti abi väikestel kiirustel toimunud õnnetuste korral. Sinu BMW andurid registreerivad madalal kiirusel toimunud õnnetuse, iDrive ekraanil näidatakse automaatselt hoiatus ja juht viiakse otsekontakti BMW avariiabiga. Vaid üks klõps iDrive juhteseadmel annab juhile otseühenduse BMW avariiabi spetsialistidega, kes vastavalt sõiduki edastatud andmetele juhile professionaalset abi pakuvad.

KAUGJUHITAVAD TEENUSED.

Kaugjuhitavate teenuste ja tasuta rakenduse BMW Connected abil (saadaval Apple'i App Store'is) saab mitmeid sõidukiga seotud funktsioone, näiteks sõiduki lukustamine või avamine, juhtida interneti teel.
Nagu BMW ConnectedDrive'i kliendiportaal, annab ka rakendus juurdepääsu sõidukiga seotud teabele, nt sõiduulatus või akende ja uste olek. Nii on juht alati sõiduki olukorraga kursis ka eemal olles ning kogu teave on kättesaadav ühest kohast.
Kõigele lisaks näitab teabepakett sõiduki asukohta reaalajas. Teenuste kasutamiseks on nõutav kaugjuhitavate teenuste ühekordne aktiveerimine kliendiportaalis BMW ConnectedDrive, kuhu pääseb veebilehe www.bmw-connecteddrive.com kaudu.

VEEBIPÕHINE MEELELAHUTUS.

Ideaalne lugu igaks olukorraks, igale teele ja igaks meeleoluks. BMW veebipõhine meelelahutus sisaldab vahetut ja piiramata ligipääsu miljonitele muusikafailidele, ilma et peaks kasutama nutitelefoni või muud lisaseadet. Saadaval on palju lugusid igale maitsele. Niipea kui autos esitatakse mõne artisti lugu või albumit, laaditakse see automaatselt auto kõvakettale. Nii on tagatud katkestusteta kuulamisnauding.
Veebipõhise meelelahutuspaketiga saab mis tahes BMW muusikapartneri, näiteks Napsteri juures avada piiramatu mahuga konto, mida saab lisatasu maksmata kasutada kuues Euroopa riigis: Saksamaal, Prantsusmaal, ÜK-s, Itaalias, Hispaanias ja Hollandis. Siin näidatud illustratsioonid võivad muutuda.

WIFI KUUMKOHT.

WIFI KUUMKOHT.

Varustuses on LTE standardit kasutav WiFi kuumkoht, mis võimaldab kasutada tasulist internetiühendust. Siis saavad reisijad oma seadmetega internetis käia, et näiteks e-kirjadega töötada, muusikat ja videoid voogedastada. Kuumkoht tagab selle, et maksimaalse LTE standardiga interneti kasutamisel ei oleks ka ringi liikudes mingeid takistusi.

Funktsioon ühildub erinevate seadmetega nagu sülearvutid, tahvelarvutid ja mobiiltelefonid. WiFi kuumkohaga saab korraga ühendada kuni kaheksa seadet.

Sõiduk on ühendatud sisseehitatud SIM-kaardi abil, mille saab kaasa tasulise teenusepaketiga. Kui LTE võrk ei ole kättesaadav, lülitub süsteem automaatselt teistele kättesaadavatele standarditele.

 • BMW 7. seeria mudelite kütusekulu ja CO2-heitkogused bensiini- või diiselmootoriga
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 12,6* kuni 4,4
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 299 kuni 116

  BMW 7. seeria iPerformance mudelite kütusekulu ja CO2-heitkogused
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,5 kuni 2,0
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 56 kuni 45
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 13,9 kuni 12,5

  BMW 730d kütusekulu ja CO2-heitkogused
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 4,9 kuni 4,5
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 129 kuni 119

  Kütusekulu ja CO2-heitkogused on seotud valitud velje- ja rehvisuurustega.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiab
  brošüürist „Uue sõiduauto kütusekulu ja CO2-heite normid”, mis on tasuta
  saadaval kõigis müügikohtades ja UNITED MOTORSi esinduses aadressil Paldiski
  mnt 108, 13522 Tallinn, Eesti.