BMW 7. seeria Sedaan, luksussedaan, luksusklass, teave

THE 7

BMW 7. SEERIA SEDAAN

BMW 7. seeria Sedaan tähendab eksklusiivset luksust ja ainulaadset piiride nihutamise tunnet. Just seetõttu on isikupärastamisvõimaluste optimaalses valikus saadaval erinevad väljavalitud sõidudünaamika, välisilme ja salongidisaini komponendid ning ka tehnoloogilised uuendused ja ühenduvusvõimalused.

Loe lisaks
THE 7BMW 7. SEERIA SEDAAN

JUHTIMISE TEERAJAJAD

AVASTA UUE BMW 7. SEERIA SEDANI MUDELID JA VARUSTUSEVALIKUD

VÄLISDISAIN PURE EXCELLENCE

Helkleva merevaiguefektiga luksusliku Bernina Grey välisvärvi ja 20-tolliste Multi-spoke kergmetallvelgedega BMW 7. seeria Sedaan avaldab muljet tänu erakordsele välimusele. Võimas 8-silindriline BMW TwinPower Turbo bensiinimootor pakub 390 kW (530 hj) tippvõimsust 750 Nm maksimaalse pöördemomendi juures. Ka salong avaldab rekordkiirusel muljet oma eksklusiivsete materjalidega, nagu näiteks „Nappa“ nahkpolster Cognac õmblustega või Dark American Oak dekoratiivliistudega.

Hall BMW 7. seeria Sedaan välisdisainiga Pure Excellence 3/4 eestvaates

Helkleva merevaiguefektiga luksusliku Bernina Grey välisvärvi ja 20-tolliste Multi-spoke kergmetallvelgedega BMW 7. seeria Sedaan avaldab muljet tänu erakordsele välimusele. Võimas 8-silindriline BMW TwinPower Turbo bensiinimootor pakub 390 kW (530 hj) tippvõimsust 750 Nm maksimaalse pöördemomendi juures. Ka salong avaldab rekordkiirusel muljet oma eksklusiivsete materjalidega, nagu näiteks „Nappa“ nahkpolster Cognac õmblustega või Dark American Oak dekoratiivliistudega.

 • Välisilme

 • Salong

M-SPORTPAKETT

M-sportpakett annab sõidukile eriliselt sportliku iseloomu. Sportlikud elemendid esiosas ja tagaosas muudavad sõiduki välimuse jõuliseks. Sõiduki dünaamilist joont täiendavad eksklusiivne värviviimistlus, sportlikud M-kergmetallveljed ja ka mitmed detailid salongis.

BMW 7. seeria Sedaan, M-sportpakett, 3/4 eestvaates

M-sportpakett annab sõidukile eriliselt sportliku iseloomu. Sportlikud elemendid esiosas ja tagaosas muudavad sõiduki välimuse jõuliseks. Sõiduki dünaamilist joont täiendavad eksklusiivne värviviimistlus, sportlikud M-kergmetallveljed ja ka mitmed detailid salongis.

 • Välisilme

 • Salong

BMW 7. SEERIA SEDAANI PISTIKHÜBRIIDMUDELID BMW 745e, BMW 745Le JA BMW 745Le xDRIVE

AVASTA UUENDUSLIKU HÜBRIIDAJAMIGA BMW 7. SEERIA SEDAANI MUDELITE 745e, 745Le JA 745Le xDrive EELISED JA TEHNILISED OMADUSED

Parim mõlemast maailmast: BMW 7. seeria Sedaani pistikhübriidmudelitega 745e, 745Le ja 745Le xDrive koged sa jätkusuutlikku liikuvust ja tõhusat sõidudünaamikat. Uuri nende uuenduslike BMW hübriidsõidukite arvukaid kasulikke omadusi ning saa lisateavet nende sõidukontseptsiooni, sõidudünaamika, BMW Chargingu ning BMW ConnectedDrive’i praktiliste digiteenuste kohta.
BMW 7. seeria Sedaani pistikhübriid G11 G12, kolm neljandikku eestvaade, tänaval sõitmas
BMW 7. seeria Sedaani pistikhübriid G11 G12, kolm neljandikku külgvaade, laadimas koos modelliga

BMW 7. seeria Sedaani pistikhübriidtehnoloogia

Kaks koos täiuslikus harmoonias: BMW 7. seeria Touringi pistikhübriidid BMW 745e, BMW 745Le ja BMW 745Le xDrive ühendavad BMW eDrive-elektriajamitehnoloogia võimsa BMW sisepõlemismootoriga. Koos loovad need kaks ajamit sõidukogemuse, mis viib kokku maksimaalse tõhususe ja ülima sõidunaudingu – ning, sõltuvalt sõidurežiimist, on see kas heitmevaba ja peaaegu hääletu, või vapustavalt kõrge pöördemomendi ja ka pikemateks teekondadeks piisavate reservidega. BMW 745Le xDrive Limousine‘is tagab selles segmendis ainulaadne pistikhübriidmudeli BMW xDrive’i nelikvedu täiendava kindluse optimaalseks dünaamikaks ja veojõuks. Energiatagastus, mille käigus kineetiline energia muundatakse pidurdamisel elektrienergiaks ja suunatakse akusse, pakub ökonoomsele sõidukogemusele väärtuslikku lisapanust.
Avasta BMW elektriline liikuvus
BMW 7. seeria Sedaani pistikhübriid G11 G12 eestvaade, tänaval sõitmas

BMW 7. seeria Sedaani pistikhübriidide sõidurežiimid

Täiselektriliselt ja heitmevabalt tööle või jõuliselt dünaamilisena ja piisava sõiduulatusega nädalalõpureisile – BMW 7. seeria Sedaani hübriidmudelid 745e, 745Le ja 745Le xDrive jätavad sulle lahti kõik võimalused. Saa kasu nutikatest sõidurežiimidest, mis tagavad optimaalse sisepõlemismootori ja elektrimootori koostöö igas olukorras – ning koge tulevikku suunatud tehnoloogia põnevust ja ainulaadset sõidukogemust.
Avasta BMW elektriline liikuvus
BMW 7. seeria Sedaani pistikhübriid G11 G12, külgvaade, laadimas koos modelliga

BMW 7. seeria Sedaani pistikhübriidide laadimine

Ükskõik, kas oled kodus või teel: BMW Charging pakub sinu hübriidajamiga BMW 7. seeria Sedaani laadimiseks spetsiaalselt sulle loodud lahendusi. Põhivarustusse kuuluva kodustele pistikupesadele mõeldud tavapärase laadimiskaabli kõrval pakub BMW Wallbox sulle äärmiselt mugavat, ohutut ja kiiret laadimisvõimalust. Meie partnerilt pärinev Smart Wallbox pakub lisateenuseid nutikaks laadimiseks. Paigaldusteenus tagab seinalaadijate lihtsa ja korrektse paigaldamise. Paindlik kiirlaadija pakub kodus laadides maksimaalset mugavust ning võimaldab sul laadida oma BMW pistikhübriidi igast kodusest või tööstuslikust pistikupesast, kasutades erinevaid adaptereid. Lisaks tavapärasele laadimiskaablile sisaldab BMW 7. seeria Sedaan pistikhübriidide tarnekava ka avalikes laadimisjaamades laadimise kaablit (Mode 3) ning laadimiskaarti BMW Charging Card, mis pakub sulle avalikes laadimisjaamades laadimisel ahvatlevaid tingimusi*. BMW 745e, BMW 745Le ja BMW 745Le xDrive’i Sedaani laadimisaeg 0–100% on 3,7 kWh laadimisvõimsusega umbes 3,4 tundi (BMW Wallbox, paindlik kiirlaadija, avalikud laadimisjaamad) ning 2,3 kWh laadimisvõimsusega (kodune pistikupesa) umbes 5,7 tundi. * Turupõhine pakkumine
Rohkem teavet laadimise kohta
BMW 7. seeria Sedaani pistikhübriidi G11 G12 navigatsioonisüsteem, lähivaade

Digitaalsed teenused BMW 7. seeria Sedaani pistikhübriididele

Võta oma teekonna igalt meetrilt viimast: BMW pakub sulle uuenduslikke digitaalseid teenuseid, mis muudavad sinu igapäevaelu BMW 745e, BMW 745Le või 745Le xDrive’i Sedaaniga lihtsamaks ja mugavamaks. BMW Connected Charging juhatab sind usaldusväärselt lähima laadimisjaamani sinu marsruudil ning pakub täiendavat üksikasjalikku teavet, näiteks missugune laadimispunkt on vaba, millised kulutused tekivad ning kus saad laadimise ajal ümbruskonnas oma aega kõige paremini kasutada. My BMW rakenduse kasutamine tagab sulle täieliku ülevaate laetuse taseme ja viimaste laadimistsüklite kohta. Näiteks saabub tõuketeade kohe, kui sinu sõiduk on täielikult täis laetud. Teised digitaalsed teenused, nagu BMW intelligentne isiklik assistent või nutitelefoni integreerimine, muudavad sinu igapäevaliikumise veelgi lihtsamaks – et saaksid oma pistikhübriidajamiga BMW 7. seeria Sedaanis lõõgastunult sõitu nautida.
Avasta BMW elektriline liikuvus

ENERGILINE ELEGANTS

BMW 7. SEERIA SEDANI VÄLISDISAIN JA SALONG

Eriliselt jõudu kiirgav: BMW 7. seeria Sedaan on jõuline ja resoluutne. Fokuseeritud esituled ja muljetavaldav kaheosaline neerukujuline iluvõre iseteadva moega esiosas rõhutavad sõiduki eristuvat iseloomu juba esmapilgust. Eesmistest õhuavadest õhutamisseadme Air Breather kaudu tagaosani välja on tulemuseks disaini sees voolav joon. Sellega on BMW 7. seeria Sedaan üheaegselt nii pikendatud kui ka elegantne. Salongis kiirgab BMW 7. seeria Sedanist selgust ja kõrget kvaliteeti. Luksuslik nahk ja multimodaalne kasutuskontseptsioon rõhutavad salongis esmaklassilist esteetikat ja ainulaadset mugavust. Lisaks annab salongivalgustus interjöörile ainulaadse õhkkonna ja viimistleb ideaalselt harmoonilist disainikontseptsiooni.

BMW 7. seeria Sedani külgvaade, avatud uksega, taustaks valgustatud hotell
BMW 7. seeria Sedaan: Eestvaade, lähivaade esispoilerile

Esispoiler

Esispoiler koos suure BMW neerukujulise iluvõrega tagab kindla püsimise teel. Lisaks on alumised õhuavad ümbritsetud dünaamiliselt disainitud õhulabadega, mis optimeerivad sõiduki aerodünaamikat ja rõhutavad sõiduki sportlik-elegantset iseloomu.
BMW 7. seeria Sedaan: lähivaade BMW lasertuledele

BMW lasertuled

Kiirusetundlikus kaugtulede režiimis valgustab BMW lasertuli ligi kaks korda pikema maa kui teised kaugtuled, suurendades turvalisust läbi parema nähtavuse. Sinised horisontaalribad ja kiri „BMW Laser“ viitavad sellele tehnoloogiale. See varustus sisaldab kohanduvaid esitulesid ja BMW Selective Beami (pimestamist vältivat kaugtulede ümberlülituse assistenti).
BMW 7. seeria Sedaan: lähivaade õhutamisseadmele Air Breather

Air Breather

Õhutamisseade Air Breather rõhutab sõiduki sportlik-elegantset iseloomu ja kindlustab optimaalse õhuvoolu rattakoobaste juures. Koos esispoileri ja laia BMW neerukujulise iluvõrega näitab sedaan maanteel oma jõulist välimust.
BMW 7. seeria Sedaan: lähivaade tagaspoilerile

Tagaspoiler

Uue disainiga tagaspoiler, kitsad helkurid ja äärtesse paigutatud trapetsikujulised summutitoru äärised muudavad tagaosa näiliselt laiemaks ja stabiilsemaks. Lamedad LED-tagatuled ja neid ühendav kitsas valgusriba rõhutavad samuti sedani mõõtmeid.
BMW 7. seeria Sedaan: lähivaade valgusribaga LED-tagatuledele

LED-tagatuled valgusribaga

Kaheosalistes tagatuledes on sõidutuled, pidurituled, tagurdustuled, tagumine udutuli ja suunatuled – kõik LED-tehnoloogias. Tagumised helkurid on integreeritud vasakule ja paremale põrkeraua sisse. Kitsas valgusriba tulede vahel rõhutab sõiduki laiust.
BMW 7. seeria Sedaan: klaasist panoraamkatus pealtvaates

Klaasist panoraamkatus

Kui klaasist panoraamkatus avada, täitub salong värske õhuga. Suletuna loob see salongis ereda ja valgusküllase õhkkonna. See on avatav ja suletav automaatselt nupuvajutusega või kaugjuhtimispuldilt ning varustatud libistamis- ja tõstefunktsiooni, päikeseruloo ja tuulesuunajaga.
BMW 7. seeria Sedaan: lähivaade Nappa nahkistmetele

'Nappa' nahkpolster pikendatud pruunide kantidega Cognac

Eksklusiivne 'Nappa' nahkpolster rohkemate kantide/õmblustega Cognac, salongi toon Black
BMW 7. seeria Sedaan: salongivalgustuse olulised omadused

Salongivalgustuse olulised omadused

Salongivalgustus B-piilarites tekitab taga istujatele mugava heaolutunde. Pehmet valgust saab lülitist sisse ja välja lülitada ning tekitada meeldivat meeleolu mitte ainult pimedas. Ka sisselülitatud salongivalguse puhul on tagumised lameekraanid väga hästi nähtavad.
BMW 7. seeria Sedaan: lähivaade roostevabast terasest laadimislävendile, avatud pakiruum

Roostevabast terasest laadimislävi

Lai roostevabast terasest laadimislävi loob elegantse rõhuasetuse ja täiendab pakiruumi.
BMW 7. seeria Sedaan: lähivaade BMW Individuali külmakastile

BMW Individuali külmakast

Elektriline BMW Individuali külmakast asub pakiruumis ning seda saab salongist avada, kui tagaistme keskmine käetugi on all. Umbes 15-liitrise mahuga külmakast mahutab kaks 0,5-liitrist pudelit ja šampanjapudeli (0,375 l). Selle saab kergelt eemaldada, lubades kiiresti kasutada pakiruumi kogu mahtu, kui see peaks olema vajalik.
BMW 7. seeria Sedani Executive Lounge: kirjeldamatult luksuslik tagaiste

Executive Lounge

Executive Lounge pakub suurimat mugavust ja parimat väljavaadet taga paremal pool istujale. Istmel on massaažifunktsioon ning erinevad seadistusvõimalused, mis muudavad sõidu ülimalt lõõgastavaks. Executive Lounge pakub maksimaalselt jalaruumi ning jalatuge eesmise kaassõitja istme seljatoel, mis võimaldab võtta mugava puhkeasendi.

UUENDUSLIKUD TEHNOLOOGIAD

BMW 7. SEERIA SEDANI TEEDRAJAV UUENDUSLIKKUS

Intuitiivselt tuleviku suunas. Peatselt on võimalik valida, kas juhtida ise või lasta end autol iseseisvalt sõidutada. Juba täna annavad BMW Personal CoPiloti juhiabisüsteemid aimu, millist sõiduvõimalust varsti pakutakse. Nad abistavad juhti või võtavad teatud ülesanded täielikult üle. BMW 7. seeria Sedanis on kõik suunatud juhi vajaduste täitmisele. Näiteks on BMW Live Cockpit Professionali ekraanid lihtsalt isikustatavad. BMW Intelligent Personal Assistant võimaldab hallata kõiki funktsioone kiiresti ja mugavalt. Uue ajastu tehnoloogia.

BMW 7. seeria Sedaan: ekraanil BMW Operating System 7.0

BMW Operating System 7.0

BMW Operating System 7 innovatiivne töökontseptsioon võimaldab sõiduki funktsioaone veelgi lihtsamalt ja kasutada nt häälkäskluste, puuteekraani ja iDrive’i juhteseadme abil. Selleks on täiustatud juhteseadme funktsioone. Näiteks on kõik digitaalsed teenused.
BMW 7. seeria Sedaan: ekraanil ja armatuurlaual juhtimisassistent Professional

Juhtimisassistent Professional

Driving Assistant Professional pakub optimaalset mugavust ja ohutust kriitilistes või monotoonsetes liiklusolukordades. Lisaks juhtimisassistendile sisaldab see ka juhtimis- ja reavalikuassistenti täiendatud funktsioonidega, reavahetuste tegemise ja hädapeatusassistenti ja sõiduraja hoidmise assistenti aktiivse külgkokkupõrke kaitsega.
BMW 7. seeria Sedaan: ekraanil parkimisassistent Plus

Parkimisassistent Plus

Parkimisassistent Plus muudab parkimise ja manööverdamise lihtsamaks. Sõidukil on muuhulgas ümberringivaade koos ülaltvaate, panoraamvaate ja 3D-kaugvaatega, külgmine parkimise abisüsteem, aktiivne parkimiskontroll, avariipidurdusfunktsioon, joonjuhtimisega parkimisassistent ja tagurdamise abisüsteem.
BMW 7. seeria Sedaan: ekraanil ja armatuurlaual BMW Intelligent Personal Assistant

BMW Intelligent Personal Assistant

„Tere, BMW. Kes sa oled?“ Kas poleks imeline, kui sinu BMW oleks ka sinu isiklik assistent? Suhtle oma sõidukiga, kasutades BMW intelligentse isikliku assistendi abi. See tunneb sind, muutub iga päevaga paremaks ja aitab välja mis tahes olukorrast. Saad süsteemile määrata ka oma isikliku aktiveerimissõna. See oskab seletada kõike sinu sõiduki kohta ning aitab sul oma BMW-d veel paremini tundma õppida.
BMW 7. seeria Sedaan: ekraanil BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional

Navigeerimissüsteemiga BMW Live Cockpit Professional sisaldab kahte kvaliteetset ekraani, mille hulka kuulub 10,25-tolline kõrge eraldusvõimega ja puutefunktsiooniga keskpaneeli ekraan ja täisdigitaalne 12,3-tolline näidikupaneel. BMW operatsioonisüsteemi 7 saab juhtida ka iDrive Touch juhteseadme kaudu.

ÖKONOOMSUSE JA DÜNAAMIKA UUS TASE

BMW 7. SEERIA SEDANI MOOTORID

Tipptasemel soorituseni võib jõuda mitmel moel – just sellepärast pakub BMW 7. seeria Sedaan valikut erinevaid mootoreid. Lisaks BMW TwinPower Turbo 6-silindrilisele reasmootorile tõstavad äärmiselt võimas V8 ja vägev V12 sõiduki rekordkiirusel masside seast esile. Pistikhübriidina on sõiduk ka äärmiselt ökonoomne. 6-silindrilise mootori, elektrilise ajami ja viimase põlvkonna kõrgepingeaku kooslus annab tulemuseks maksimaalse sooritusvõime ja vähendatud kütusekulunumbrid. Tänu uuenduslikule BMW xDrive’i nelikveosüsteemile toob BMW 7. seeria Sedaan oma jõu maanteele kõikides olukordades – dünaamiliselt ja usaldusväärselt.

Hall BMW 7. seeria Sedaan sõitmas läbi linna, 3/4 eestvaade
BMW 7. seeria Sedaan: lähivaade BMW TwinPower Turbo neljasilindrilisele bensiinimootorile

BMW TwinPower Turbo 4-silindriline bensiinimootor

Uue põlvkonna BMW TwinPower Turbo 2,0-liitrine neljasilindriline bensiinimootor tagab maksimaalse sõidurõõmu. See on nobeda jõuülekandega ja erakordselt hea reaktsiooniga ka madalatel pööretel, hoides samas madalal nii kütusekulu kui ka heitkogused.
BMW 7. seeria Sedaan: lähivaade BMW TwinPower Turbo 6-silindrilisele bensiiniga töötavale reasmootorile

BMW TwinPower Turbo 6-silindriline reas-bensiinimootor

Võimas jõuülekanne, siidiselt ladus käik ja nurruv heli iseloomustavad BMW EfficientDynamicsi sarja uusima põlvkonna BMW TwinPower Turbo bensiiniga töötavaid kuuesilindrilisi reasmootoreid. Kaksik-VANOS, Valvetronic, täppississepritse ja TwinScroll turboülelaadur on see eriti võimas ja tõhus.
BMW 7. seeria Sedaan: lähivaade BMW TwinPower Turbo 8-silindrilisele bensiinimootorile

BMW TwinPower Turbo 8-silindriline bensiinimootor

BMW TwinPower Turbo kaheksasilindriline bensiinimootor ühendab kaks turboülelaadurit Valvetronicu klapijuhtimissüsteemi ja High-Precision Injectioni bensiini otsesissepritsega. Selle tippvõimsus on 390 kW (530 hj) maksimaalse pöördemomendiga 750 Nm. Kaks turboülelaadurit asuvad kompaktselt silindrialuste vahel.
BMW 7. seeria Sedaan: lähivaade elektrimootorile

Elektrimootor

Tulevikku suunatud sõidukogemus: keskne osa hübriidsõiduki jõuülekandes on elektrimootoril. Hübriidfunktsioonide piires kindlustab 6-silindrilist bensiinimootorit täiendav e-drive mugava, ainult elektri jõul sõitmise kuni kiiruseni 140 km/h. Pidurdades või vabakäiguga sõites muudab e-drive pidurdusenergia elektrienergiaks ja salvestab selle kõrgepingeakusse. Ideaalne kombinatsioon ökonoomsusest ja väledusest.
BMW 7. seeria Sedani tehnilised andmed

BMW 7. SEERIA SEDANI TEHNILISED ANDMED

KÜTUSEKULU JA CO2-HEIDE.

BMW 750Li xDrive:
Kütusekulu l/100 km (keskmine): 10,5-11,0
CO2-heide g/km (keskmine): 241-252

BMW 745e Sedaan:
Kütusekulu l/100 km (keskmine): 1,8-2,2
CO2-heide g/km (keskmine): 41-49

Teave kütusekulu, CO2-heite ja energiatarbimise kohta on kindlaks määratud vastavalt tüübikinnituse ajal kehtinud VO (EÜ) 715/2007 mõõtmisprotseduurile. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ja näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiad BMW konfiguraatoris ja hinnakirjades ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf.

Loe lisaks

Kütusekulu ja CO₂-heide.

 • BMW 750Li xDrive:
  Kütusekulu l/100 km (keskmine): 10,5-11,0
  CO2-heide g/km (keskmine): 241-252

  BMW 745e Sedaan:
  Kütusekulu l/100 km (keskmine): 1,8-2,2
  CO2-heide g/km (keskmine): 41-49

  Teave kütusekulu, CO2-heite ja energiatarbimise kohta on kindlaks määratud vastavalt tüübikinnituse ajal kehtinud VO (EÜ) 715/2007 mõõtmisprotseduurile. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ja näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiad BMW konfiguraatoris ja hinnakirjades ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf.