PIIRE NIHUTAV VÕIMSUS.

BMW X1 sõidudünaamika ja ökonoomsus.

PIIRE NIHUTAV VÕIMSUS.

BMW X1 sõidudünaamika ja ökonoomsus.

BMW X1 on omas elemendis kõikjal, inspireerides oma hea juhitavusega nii linnatänaval kui ka maastikul. See on võimalik tänu paljudele ideaalselt koostoimivatele komponentidele. Kõige aluseks on peaaegu ideaalne 57 : 43 kaalujaotus (ees/taga) telgede vahel. Valikuline intelligentne nelikveosüsteem BMW xDrive toob võimsuse BMW X1 ratasteni täpselt seal, kus vaja, olenemata pinnasest. Maksimaalseks dünaamikaks loodud vedrustus annab sulle juhtimisel alati vahetut tagasisidet. Samas võimaldavad ulatuslikud BMW EfficientDynamics meetmed vähendada BMW X1 kütusekulu ja heidet. Tänu sellele koged puhast sõidurõõmu igal meetril.

PIIRE NIHUTAV VÕIMSUS.BMW X1 sõidudünaamika ja ökonoomsus.

BMW X1 on omas elemendis kõikjal, inspireerides oma hea juhitavusega nii linnatänaval kui ka maastikul. See on võimalik tänu paljudele ideaalselt koostoimivatele komponentidele. Kõige aluseks on peaaegu ideaalne 57 : 43 kaalujaotus (ees/taga) telgede vahel. Valikuline intelligentne nelikveosüsteem BMW xDrive toob võimsuse BMW X1 ratasteni täpselt seal, kus vaja, olenemata pinnasest. Maksimaalseks dünaamikaks loodud vedrustus annab sulle juhtimisel alati vahetut tagasisidet. Samas võimaldavad ulatuslikud BMW EfficientDynamics meetmed vähendada BMW X1 kütusekulu ja heidet. Tänu sellele koged puhast sõidurõõmu igal meetril.

Loe lisaks

BMW EFFICIENTDYNAMICS TEHNOLOOGIA.

BMW EFFICIENTDYNAMICS TEHNOLOOGIA.

BMW TwinPower Turbo mootorid, intelligentne kerge konstruktsioon ja tipptasemel aerodünaamika on BMW X1 sõidukogemuse aluseks, vähendades samas kütusekulu. Selle lähenemise seovad tervikuks BMW EfficientDynamics tehnoloogiad, nagu põhivarustusse kuuluv automaatse Start/Stop-funktsiooniga energiahaldussüsteem ja regeneratiivpidurdus. BMW X1 ökonoomsust ja dünaamikat aitavad veelgi suurendada lisavalikud, nt 8-käiguline Steptronic käigukast.

BMW X1 sDRIVE16d.

BMW X1 sDRIVE16d.

BMW sDrive16d koos BMW uue TwinPower Turbo 3-silindrilise diiselmootoriga, mille võimsus on enam kui piisavad 85 kW (116 hj), on ka äärmiselt ökonoomne. Põikimootor ja esisillavedu on ruumi säästev lahendus avara salongi ja esisillaveoga sõidukites.

BMW xDRIVE.

Intelligentne BMW xDrive nelikveosüsteem kohandub täiuslikult ka kõige keerulisemate teeoludega ja tagab suurepärase haarduvuse igal ajal. xDrive ja dünaamiline suunastabiilsuskontroll (DSC) vastutavad selle eest, et BMW oleks täielikult stabiilne ja turvaline. xDrive, mida juhib DSC-andurite süsteem, jaotab võimsuse kiirelt ja paindlikult sildade vahel ära, et vältida üle- või alajuhitavuse tekkimist kurvides ning tagada nii suurepärane suunastabiilsus. Samuti tagab see kiire ja turvalise kiirendamise isegi libedatel või järskudel lõikudel. Nii ei pea DSC keeruliste teeolude korral palju sekkuma. BMW xDrive kombineerib nii endas nelikveo kõiki eelised, nagu veojõud, suunastabiilsus ja sõiduohutus, ja seda BMW nobedusega.

STEPTRONIC.

Steptronic käigukast seab mugavusele, dünaamikale ja ökonoomsusele uued standardid. See on BMW EfficientDynamics meetmete põhiosa. Eriti väike käiguvahemik teeb võimalikuks optimaalse sõidu igal kiirusel. See vähendab oluliselt kütusekulu ning annab sinu käsutusse veelgi rohkem sportlikkust ja dünaamikat.

 • 8-käiguline Steptronic käigukast

  8-käiguline Steptronic sportkäigukast muudab käiguvahetuse tänu kiiretele mootorikiiruse üleminekutele ja lühemale käigulülitusele eriti ladusaks. Nii on tagatud ka sõidumugavus. See ühendab tõelise mugavuse käegakatsutava dünaamika ning parema kütusetõhususega.

 • 8-käiguline Steptronic sportkäigukast

  8-käiguline automaatne Steptronic sportkäigukast kohandub juhi individuaalse sõidustiili järgi. See saab ühtviisi hästi hakkama nii mugava kulgemise kui ka väga dünaamilise sõidustiiliga. Sportrežiimis on käiguvahetus seadistatud maksimaalse sooritusvõime saavutamiseks. Käike on võimalik käsitsi vahetada käigukangi või nahkkattega sportroolil paiknevate käigulabade abil.

 • Topeltsiduriga Steptronic käigukast

  Seitsmekäiguline topeltsiduriga Steptronicu käigukasti tehnoloogia ühendab parima ökonoomsuse ja eriti sujuva käiguvahetuse ning suurepärase sõidumugavuse tänu väikestele käiguvahemikele ning suurtel pööretel toimuvatele üleminekutele. See võimaldab saavutada äärmise mugavuse koos muljetavaldava dünaamika ja suurema kütusesäästuga.

 • Topeltsiduriga Steptronic sportkäigukast

  Seitsmekäiguline automaatne topeltsiduriga Steptronic Sport käigukast pakub eriti sportlikku käiguvahetust. Lisaks automaatsele käiguvahetusele on võimalikud ka dünaamilised manuaalsed käiguvahetused. Selles on abiks käiguvahetuse indikaatori märguanded ning käikude vahetamine toimub käigukangist või nahkkattega sportroolil asuvatest käiguvahetuse labadest. Automaatrežiimi valimise korral määratakse kõige sobivam käik vastavalt juhi individuaalsele sõidustiilile. Vahemik ulatub mugavast kulgemisest kuni äärmiselt dünaamilise sõiduni.

  SPORT-režiimis, kus käigukang on vasakus S/M-asendis, konfigureeritakse käiguvahetus parimat võimalikku sooritust silmas pidades. Mootoripöörete kiire ülekanne tagab võimsa kiirenduse. Mootor säilitab püsivalt suure kiiruse, millega on alati kättesaadav väga suur väljundvõimsus. Stardiabi reguleerib mootori kiirust käivitamisel ja tagab seisult maksimaalse kiirenduse. Suurtel kiirustel hoiab seitsmes käik mootori pöörded madalal, mis aitab vähendada kütusekulu. Eriti ökonoomne seitsmekäiguline kahe siduriga Steptronic Sport käigukast võimaldab koos mootoriga saavutada erakordse kütusesäästu, jõuülekande ja käiguvahetuse mugavuse.

DRIVING PLEASURE - WHEREVER YOU ARE.

Koge BMW X1 sõidudünaamikat.

DRIVING PLEASURE - WHEREVER YOU ARE.

Koge BMW X1 sõidudünaamikat.

REŽIIM ECO PRO.

Olenevalt juhi sõidustiilist on režiimiga ECO PRO võimalik kütusekulu vähendada kuni 20% (BMW korraldatud kütusekulu-uuringu andmetel). Tänu vabakäigufunktsioonile, marsruudi planeerimise assistendile ja ECO PRO Route funktsioonile on võimalik säästa veel viis protsenti kütust.

 • Vabakäigurežiim

  The coasting function decouples the drive train from the engine and the vehicle rolls without the transmission. The car "coasts" when the driver takes the foot from the gas between 50 and 160 km/h and does not apply the brakes. In combination with Active Cruise Control, the vehicle also accelerates back to the desired speed more efficiently after braking when in ECO PRO Mode.

 • ECO PRO Route

  ECO PRO Route kuvab kõige tõhusamat marsruuti, tuginedes liiklustingimustele, juhi sõidustiilile ja kohalikele oludele. Pardaarvuti näitab, mitu protsenti kütust ECO PRO Route valitud marsruuti järgides kokku hoitakse.

NUTIKAS ENERGIAHALDUS.

Nagu kõigi BMW-de puhul, on ka BMW X1 põhivarustuses BMW EfficientDynamics tehnoloogiad, nagu automaatne Start/Stop-funktsioon, roolivõimendus ja elektromehaaniline roolivõimendus. Kõigi intelligentse energiahalduse süsteemi komponentide koostoimimine toob tuleviku liikuvuse tänapäeva.

 • Automaatne Start/Stop-funktsioon

  Automaatne Start/Stop-funktsioon lülitab sõiduki ajutisel peatumisel (nt foori taga või liiklusummikus) mootori välja, vähendades nii üldist kütusekulu. Niipea kui juht vajutab sidurit (manuaalkäigukast) või võtab jala pidurilt (Steptronic käigukast), lülitab mootor end sekundi murdosa jooksul automaatselt sisse.

 • Regeneratiivpidurdus

  Regeneratiivpidurdus toodab pidurdamisel või siis, kui juht jala gaasipedaalilt võtab, energiat. Kasutamata jäänud kineetiline energia muundatakse elektrienergiaks ja salvestatakse akusse. Seetõttu puudub vajadus mootori pidevaks käitamiseks, kütusekulu väheneb ning mootorivõimsus on jõuülekande jaoks kiirendamisel vaba.

 • Elektromehaaniline roolivõimendus

  Erinevalt hüdraulikasüsteemidest lülitub elektromehaaniline roolivõimendus sisse ainult siis, kui juht rooli kasutab. Tänu sellele kulutatakse vähem energiat ja kütust.

 • Käiguvahetuse indikaator

  Täpselt ajastatud käikude vahetamine aitab kütust säästa, seda eriti linnaliikluses või pikemate vahemaade läbimisel. Käikude vahetamine õigel ajal tähendab väiksemat kütusekulu: mootori elektroonika määrab teeolude ja mootori pöörete järgi kindlaks kõige ökonoomsema käigu. Kui sisse tuleks lülitada madalam või kõrgem käik, süttib teabekuval nool. Süsteem märkab ka järsku kiirendamist ning viivitab märguandega seni, kuni mootori pöörded on harilikule tasemele jõudnud. Steptronic käigukasti kasutamisel manuaalrežiimis antakse juhile soovitusi käigu vahetamiseks. BMW-sisesed võrdlevad katsed on näidanud, et käiguvahetuse indikaatoriga sõidukitel on kütusekulu umbes 4% väiksem.

KÜTUSEKULU JA CO₂-HEIDE.

 • BMW X1 mudelite kütusekulu ja CO2-heitkogused bensiini- või diiselmootoriga
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 6,5–4,3
  CO2-heide g/km (keskmine): 149–114

  BMW X1 xDrive25i kütusekulu ja CO2-heide(1):
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 6,5–6,3
  CO2-heide g/km (keskmine): 149 –144

  BMW X1 xDrive20d kütusekulu ja CO2-heide(3):
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 4,8
  CO2-heide g/km (keskmine): 126

  Näidatud kütusekulu, CO2-heite ja energiatarbe väärtused määrati kindlaks vastavalt Euroopa määruse (EÜ) 715/2007 versioonile, mis kehtis tüübikinnituse ajal. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ning näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

  (1) Need väärtused kehtivad kuni 15.04.2018. Saadavuse kohta annab infot kohalik BMW esindus.

  Need (3)-ga tähistatud väärtused põhinevad juba uuel WLTC määrusel ja on teisendatud tagasi NEDC-le vastavateks väärtusteks, mis võimaldab sõidukeid omavahel võrrelda. [Nende sõidukite puhul võivad (muuhulgas) sõiduki CO2-heitega seotud maksude või muude tasude kontekstis kasutatavad CO2-väärtused erineda siin näidatud väärtustest.]

  CO2-heite näitajad on kindlaks määratud vastavalt direktiivile 1999/94/EÜ ja praegu kehtivale Euroopa määruse versioonile. Näidatud väärtused põhinevad NEDC klassifitseerimistsükli järgi arvestatud kütusekulul, CO2-väärtustel ja energiakulul.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiad „Uute sõiduautode kütusekulu, CO2-heited ja voolukulu“, mis on saadaval ametlikus BMW esinduses ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf.