JUHATA TEED. NING LUBA MAAILMAL JÄRGNEDA.

BMW X1 BMW ConnectedDrive teenused ja rakendused.

Kommunikatsioon, teave ja meelelahutus – koge mobiilsust BMW ConnectedDrive teenuste ja rakenduste abil täiesti uuel viisil.

 

 • BMW ConnectedDrive teenus ei ole Eestis täiel määral kättesaadav.
Loe lisaks

INTELLIGENTNE HÄDAABIKÕNE.

Intelligentne hädaabikõne võtab vajaduse korral automaatselt ilma mobiiltelefoni kasutamata BMW kõnekeskuse kaudu ühendust lähima päästekorralduskeskusega. See edastab teabe sõiduki täpse asukoha ja õnnetuse raskusastme kohta. Intelligentse hädaabikõne funktsiooni saab kasutada ka manuaalselt näiteks juhul, kui abi vajavad teised liiklejad.

Intelligentne hädaabikõne.

CONNECTEDDRIVE TEENUSED.

Valikulised ConnectedDrive teenused on BMW ConnectedDrive funktsioonide aluseks, mis pakuvad juhile teel olles mitmekülgset teavet, meelelahutust ja teenusefunktsioone.

Üks neist on BMW Online, mis pakub võimalust tutvuda kohapõhise teabega, nagu ilm ja sündmused, kasutada GoogleTM-i otsingut ja kontoriprogramme. Soovi korral saab rakenduste menüüs kokku panna just endale vajalikud teenused, nagu kütusehinnad, parkimisteave, turismi- ja hotelliteave.

Sellele lisandub ka mugav turvaline ja piiramatu ligipääs valitud nutirakendustele. ConnectedDrive teenused võimaldavad ka ligi pääseda BMW ConnectedDrive poele, mille teenuseid, nagu reaalajas liiklusteave, kaugjuhitavad teenused, meelelahutus veebis ja Concierge teenused, saab vajaduse järgi mugavalt tellida ja laiendada. Valikulise lisavarustuse ConnectedDrive teenused avavad veelgi rohkem selliseid võimalusi, mis muudavad iga reisi BMW sõidukiga tõeliseks sõiduelamuseks.

ConnectedDrive teenused.

 • Apple CarPlay® ettevalmistamine

  Apple CarPlay® seadistamisel saab juht liikvel olles juhtmevabalt ja mugavalt kasutada ühilduvat iPhone®-i. See võimaldab nutitelefoni sisu (nt muusika, iMessenger/tekstisõnumid, telefon, Siri, navigatsioon ja mõned kolmandate poolte rakendused) kasutada tavapäraselt sõiduki kasutajaliideses. Seadistatud Apple CarPlay® süsteemi saab olenevalt sõiduki varustusest kasutada puutesisestusega, iDrive-juhtseadmelt või hääljuhtimisega. Apple CarPlay® töötab kolm aastat ja seda saab hiljem pikendada BMW ConnectedDrive poes.

BMW CONNECTED.

BMW Connected on isiklik assistent, mis sind igapäevases liikumises toetab ning rahulikult ja õigel ajal sihtkohta jõuda aitab. Kõik teenused on eemalt kättesaadavad iPhone'is Apple Watchi rakenduse kaudu.
Veebist või rakendustest nagu Yelp, Apple Maps või Google Maps leitud sihtkohad saab vaid ühe klõpsuga kiiresti ja mugavalt BMW Connectedi süsteemi importida ning sujuvalt sõiduki navigatsioonisüsteemile edastada. iPhone'i kalendrisse salvestatud kohtumised koos aadressi ja soovitud saabumisajaga imporditakse automaatselt rakenduse BMW Connected liikuvasse päevakavasse. Olenevalt hetkeasukohast ja liiklusoludest arvutab BMW Connected planeeritud saabumisaja, teavitab kasutajat aegsasti ning annab talle juhised, kuidas pargitud autost lõppsihtkohta jõuda. Kui hilinemine on ootamatute liiklustakistuste või parkimiskohtade puuduse tõttu sihtkoha lähedal vältimatu, saab kasutaja lasta BMW Connectedi süsteemil saata teisele osalejale eeldatava saabumisajaga tekstisõnumi, ilma et ta peaks ise füüsiliselt telefoni kasutama. Lisaks õpib BMW Connected sagedasi sihtkohti tundma ning lisab need liikuvasse päevakavasse automaatselt.
Rakenduse BMW Connected saab alla laadida Apple'i App Store'ist.

TELEKOMMUNIKATSIOON JA JUHTMEVABA LAADIMINE.

Telekommunikatsiooni ja juhtmevaba laadimise seadmed sisaldavad juhtmevaba laadimise dokki* ja täiendavaid USB-pesasid. Mobiilisidet parandab katuseantenn. Bluetoothiga saab korraga ühendada kaks mobiiltelefoni ja muusikaseadme. Kaasas on ka Bluetooth Office ja tehniline tugi WiFi kuumkoha loomiseks.

* Universaalne juhtmevaba nutitelefoni laadimisdokk töötab ainult koos ühilduvate nutitelefonidega. Juhtmevabad laadimislahendused sellega mittesobivate nutitelefonide jaoks on saadaval internetis või BMW esinduses.

WIFI KUUMKOHT.

Varustuses on LTE standardit kasutav WiFi kuumkoht, mis võimaldab kasutada tasulist internetiühendust. Siis saavad reisijad oma seadmetega internetis käia, et näiteks e-kirjadega töötada, muusikat ja videoid voogedastada. Kuumkoht tagab selle, et maksimaalse LTE standardiga interneti kasutamisel ei oleks ka ringi liikudes mingeid takistusi.

Funktsioon ühildub erinevate seadmetega nagu sülearvutid, tahvelarvutid ja mobiiltelefonid. WiFi kuumkohaga saab korraga ühendada kuni kaheksa seadet.

Sõiduk on ühendatud sisseehitatud SIM-kaardi abil, mille saab kaasa tasulise teenusepaketiga. Kui LTE võrk ei ole kättesaadav, lülitub süsteem automaatselt teistele kättesaadavatele standarditele.

Loe lisaks

REAALAJAS LIIKLUSTEAVE.

Reaalajas liiklusteave (Real Time Traffic Information – RTTI) hoiab sind alati kursis kõige värskema liiklusteabega. Edastatakse täpsed üksikasjad viivituste asukoha ja kestuse kohta, et hoida juht peaaegu reaalajas kursis hetke liiklusoludega kiirteedel, maanteedel ja linnasisestel marsruutidel. Intelligentne alternatiivse marsruudi soovitus aitab juhil sihtkohta jõuda nii kiiresti ja ökonoomselt kui võimalik. Lisaks hoiatab ohtude eelvaate funktsioon juhti näiteks eesolevate raskete liiklusõnnetuste või vihmasaju korral. Neid ohtusid näidatakse sõiduki ekraanil oleval kaardil. Ohule lähenedes näidatakse juhile vastavat hoiatust.

Andmeid kogutakse anonüümsetest mobiilivõrkude liikumisprofiilidest, sõidukiparkide GPS-süsteemidest, nutitelefonirakendustest ja politsei teadaannetest, võttes lisaks arvesse ka tavapäraseid liiklusmustreid, nagu tipptunnid.

Liiklusteave on esitatud selgelt, kuvades teed roheliselt, kollaselt, oranžilt ja punaselt. Reaalaja liiklusteabe varustusepakett pakub lisaks ka teavet tänavatel parkimise kohta, mis lihtsustab parkimiskoha leidmist.

KAUGJUHITAVAD TEENUSED.

Kaugjuhitavate teenuste ja tasuta rakenduse BMW Connected abil (saadaval Apple'i App Store'is) saab mitmeid sõidukiga seotud funktsioone, näiteks sõiduki lukustamine või avamine, juhtida interneti teel.
Nagu BMW ConnectedDrive'i kliendiportaal, annab ka rakendus juurdepääsu sõidukiga seotud teabele, nt sõiduulatus või akende ja uste olek. Nii on juht alati sõiduki olukorraga kursis ka eemal olles ning kogu teave on kättesaadav ühest kohast.
Kõigele lisaks näitab teabepakett sõiduki asukohta reaalajas. Teenuste kasutamiseks on nõutav kaugjuhitavate teenuste ühekordne aktiveerimine kliendiportaalis BMW ConnectedDrive, kuhu pääseb veebilehe www.bmw-connecteddrive.com kaudu.

Kaugjuhitavad teenused.

CONCIERGE TEENUSED.

See on võimalus kõigile, kes on mõelnud omada päris isiklikku ülemteenrit: siin see on – BMW ConnectedDrive Concierge teenused. Ühe nupuvajutusega ühendab teenus sind BMW kõnekeskuse töötajaga, kes on teel olles sinu isiklik assistent. Kas otsid kindlat restorani, lähimat sularahaautomaati või valveapteeki – sind aitab BMW kõnekeskuse teenindaja, kes vajaliku teabe navigatsioonisüsteemile edastab. Concierge teenused toimivad juhi mobiiltelefoni kaudu eraldiseisva süsteemina ja on lisatasuta saadaval ööpäev läbi seitse päeva nädalas nii kodu- kui ka välismaal.

Concierge teenused.

KÜTUSEKULU JA CO₂-HEIDE.

 • BMW X1 mudelite kütusekulu ja CO2-heitkogused bensiini- või diiselmootoriga
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 6,6 kuni 3,9
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 152 kuni 104

  BMW X1 xDrive20i kütusekulu ja CO2-heitkogused
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 6,4 kuni 6,3
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 149 kuni 146

  BMW X1 xDrive25i kütusekulu ja CO2-heitkogused
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 6,6 kuni 6,4
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 152 kuni 149

  BMW X1 sDrive18d kütusekulu ja CO2-heitkogused
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 4,5 kuni 4,1
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 119 kuni 109

  BMW X1 xDrive20d kütusekulu ja CO2-heitkogused
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 5,1 kuni 4,8
  CO2-heitkogused g/km (keskmine): 134 kuni 127

  Nurksulgudevälised arvud viitavad standardse ülekandega põhimudelile; nurksulgudes olevad arvud viitavad valikuliselt saadaoleva ülekandega (vt erivarustuse osa) mudelile.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiab brošüürist „Uue sõiduauto kütusekulu ja CO2-heite normid”, mis on tasuta saadaval kõigis müügikohtades ja UNITED MOTORSi esinduses aadressil Paldiski mnt 108, 13522 Tallinn, Eesti.