ANNA ÜLESANDED EDASI ABILISTELE.

BMW Personal CoPilot juhiabisüsteemidega BMW X6.

Ideaalne partner. BMW X6 muudab su elu palju lihtsamaks. Abiks on intelligentsed süsteemid, mis pakuvad igakülgset tuge. Täisautomaatne parkimisassistent ja ümberringivaade lihtsustavad keerukates oludes manööverdamist. Maksimaalne mugavus. Absoluutne turvalisus. Ja sõidunauding.
Juhtekraanil on näha uue kujundusega kasutajaliides, mis on eeldatavasti saadaval alates 2016. aasta oktoobrist.

Loe lisaks

JUHTIMISASSISTENT PLUS.

Juhtimisassistent Plus ei sisalda mitte ainult juhtimissasistendi süsteemi, sõidurajalt eemalekandumise ja kokkupõrke hoiatussüsteemi ning jalakäijate hoiatussüsteemi koos hädapiduritega, vaid ka aktiivset püsikiirusehoidjat koos funktsiooniga Stop&Go ja liiklusummikute assistendiga.
Aktiivne püsikiirusehoidja hoiab juhi valitud kiirust ja vahemaad eesoleva autoni ning seda kiirusel kuni 210 km/h. Sõiduk võtab kiirendamise ja pidurdamise üle ning hoiab isegi aeglases liikluses eessõitva autoga varem kindlaks määratud vahemikus pikivahet. Seda kõike isegi liiklusummikus seismajäämise korral. Kui kokkupõrke hoiatussüsteem on sisse lülitatud ja eesmine sõiduk järsult pidurdab, reageerib BMW sellele kohe. Süsteem töötab sammude kaupa. Kõigepealt kuvatakse hoiatussümbol, seejärel hakkab sümbol vilkuma ja kõlab helisignaal. Viimaks rakendatakse pidureid.
Liiklusummikute assistent lihtsustab juhi tööd monotoonsetes liiklusolukordades. Süsteem võimaldab autol kuni 60 km/h kiirusega sõitvas tihedas autodevoolus mugavalt „kaasa ujuda”, mis muudab liiklusummikud vähem stressirohkeks. See hoiab automaatselt eesmise sõidukiga soovitud vahemaad, reguleerib auto kiirust ja vajaduse korral peatab selle ning aitab ka aktiivselt juhtimisele kaasa.

BMW HEAD-UP DISPLAY.

Täisvärviline BMW Head-Up Display projitseerib vajaliku teabe otse juhi vaatevälja esiklaasile, nii et ta saab täielikult juhtimisele keskenduda. Ekraani andmed hõlmavad olenevalt varustuspaketist näiteks järgmist: praegune kiirus, navigatsiooninäpunäited, teave kiirusepiirangute ja möödasõidukeeldude kohta, telefoni- ja meelelahutusnimistud ning teave ja hoiatused eri juhti abistavatelt süsteemidelt. Esiklaasile kuvatavad ikoonid on kõrge eraldusvõimega ja täisvärvilised. Projitseeritav kujutis näib asuvat autost umbes 2,3 meetrit eespool. Selline paigutus võimaldab teavet lugeda kiiresti ja mugavalt, nii et see juhti võimalikult vähe segaks. Kujutise eredus kohandub automaatselt väliste valgustingimustega ning kujutise kõrgus, mida saab seadistada, oleneb sellest, kas on päev või öö. Juht saab ka valida, millist lisateavet peale liikumiskiiruse ja juhti abistavate süsteemide hoiatuste kuvatakse.

PARKIMISASSISTENT.

Täisautomaatne parkimisassistent esindab BMW uusima generatsiooni parkimismugavust. Selles generatsioonis valib süsteem vajaduse järgi automaatselt kas edasi- või tagasikäigu, kontrollib rooli ning pidurdab või lisab gaasi. Enne parkimismanöövrit peab juht näidiku sisse lülitama ja hoidma kogu parkimisprotseduuri vältel PDC-nuppu all, jälgides samal ajal automaatselt käivituva tahavaatekaamera abil ümbritsevat ala. Kui manööver on lõpetatud, valib süsteem sõiduasendi P. Liikudes kiiremini kui 35 km/h ja möödudes pargitud autode rivist 1,5 m kauguselt, kasutavad BMW ultraheliandurid keskpaneeli ekraani, et osutada potentsiaalselt sobivatele parkimiskohtadele, kuhu saab teega paralleelselt parkida.

BMW ÖISE NÄGEMISE FUNKTSIOON DÜNAAMILISE VALGUSVIHUGA.

BMW öise nägemise funktsioon koos dünaamilise valgusvihuga võimaldab inimesi ja suuri loomi ka öösel pikkade vahemaade tagant kergemini märgata.
Neerukujulisele BMW iluvõrele paigaldatud infrapunakaamera edastab sõidukiesise vaate inimestest ja loomadest otse sõiduki keskpaneeli ekraanile. Intelligentne varajase hoiatamise süsteem ereda väljavaatega: niipea kui infrapunaandurid tuvastavad pimedas kas jalakäijaid või suuremaid loomi, kellega avarii juhtuda võib, juhib see neile ühe kahest eraldi kontrollitavast dünaamilisest valguskiirest, mis ei pimesta. Tänu sellele hoiatatakse nii juhti kui ka valgusvihku sattunud inimest tõhusalt potentsiaalselt ohtlikust olukorrast.
Kui termotuvastuse funktsioon on aktiivne, antakse juhile lisahoiatused täisvärvilisel BMW Head-Up Display esiklaasikuval või armatuurlaual. Kui tuvastatud on reaalne oht kokkupõrkeks isikute või loomadega, kõlab akustiline helisignaal ja pidurid valmistatakse ette, et need oleksid reaktsioonivalmis. BMW öise nägemise funktsioon dünaamilise valgusvihuga on süsteemi BMW ConnectedDrive uuenduslik lisa.

ÜMBERRINGIVAADE.

Ümberringivaade hõlmab selliseid kaamerasüsteeme nagu pealtvaate-, tahavaate- ja panoraam-küljekaamera. Välispeeglites olevad kaamerad ja kaks lainurkkaamerat, millest üks paikneb ees ja teine taga, tagavad 360° panoraamvaate ning panoraamvaate ka sõiduki ees ja taga asuvast piirkonnast.
Pealtvaade võtab sõidukit ümbritsevast alast 360° panoraamvaate ja kasutab neid andmeid manööverdamist lihtsustava ülaltvaate genereerimiseks. Tänu sõiduki esiosas olevate neerukujuliste iluvõrede vahel paiknevatele lainurk-küljekaameratele ja lainurk-tahavaatekaamerale avaneb juhile sõiduki eest ja tagant panoraamvaade. Ristliikluse assistent aitab juhti, kuvades kõigepealt kujutise külgmistele äärtele kollased kiired ja ka kollase hoiatuskolmnurga juhul, kui lähenemas on ristliiklus.

Navigatsioonisüsteem Professional koos iDrive puutetundliku juhtseadmega.

Uue põlvkonna navigatsioonisüsteem Professional avaldab muljet elegantse kujunduse ja suure teenusevalikuga. See kujutab endast lihtsat ja kergesti kasutatavat BMW sõidukiga laitmatult integreeritud navigatsioonisüsteemi, milles sisaldub ka iDrive‘i toimingukontseptsioon koos puutetundliku iDrive-juhtseadmega. Süsteem koosneb USB-liidese ja hääljuhtimisega vabakäeseadmest ja DVD-mängijaga BMW Professionali raadiost, kus on 20 GB mälu helifailide jaoks. Juhi käsutuses on ka reaalajas liiklusteave (RTTI). Sisseehitatud 10,25-tollisel LCD-värviekraanil on jagatud ekraani võimalus (pea- ja lisaekraan) ning see on välja töötatud võimalikult head loetavust ja selgust silmas pidades. Menüü otsenuppude, kaheksa praktilise järjehoidja ja hääljuhtimisega iDrive puutetundliku juhtseadme kasutamine on mugavalt intuitiivne ning vajaliku aadressi ja sihtpunkti saab sisestada käsitsi puutetundlikule pinnale. Kuus interaktiivset paani näitavad reaalajas sisu. Kolmemõõtmeline kaardikuva, mis kasutab taustaks satelliidifotosid ja fotorealistlikke kujutisi valitud objektidest, muudab navigeerimise põnevaks visuaalseks kogemuseks.

Kaardiuuendused on saadaval BMW esinduses kolmeks aastaks ilma litsentsitasudeta. BMW ConnectedDrive võimaldab mõnes Euroopa linnas kolme aasta jooksul kaarte automaatselt uuendada kuni neli korda aastas.

Navigation system Professional.

  • iDrive puutetundlik juhtseade

    Menüü otsenuppude, kaheksa praktilise järjehoidja ja hääljuhtimisega iDrive puutetundliku juhtseadme kasutamine on mugavalt intuitiivne ning vajaliku aadressi ja sihtpunkti saab sisestada käsitsi puutetundlikule pinnale. Kolmemõõtmeline kaardikuva, mis kasutab taustaks satelliidifotosid ja fotorealistlikke kujutisi valitud objektidest, muudab navigeerimise põnevaks visuaalseks kogemuseks.