JUHATA TEED NING LUBA MAAILMAL JÄRGNEDA.

BMW X6 BMW ConnectedDrive teenused ja rakendused.

Oluline eelis! Tänu uuenduslikule BMW ConnectedDrive varustusele oled alati maailmaga ühenduses. Teenused ja rakendused annavad otse autost juurdepääsu teabele, meelelahutusele ja veebiteenustele. Näiteks reaalajas liiklusteabe abil on võimalik marsruudil valitsevate liiklusoludega juba aegsasti kursis olla. Veebipõhine meelelahutus annab juurdepääsu miljonitele muusikapaladele. Intelligentse hädaabikõne funktsioon võimaldab hädaolukorras kiiresti abi kutsuda.
Juhtekraanil on näha uue kujundusega kasutajaliides, mis on eeldatavasti saadaval alates 2016. aasta oktoobrist.

 

 • BMW ConnectedDrive teenus ei ole Eestis täiel määral kättesaadav.
Loe lisaks

CONNECTEDDRIVE TEENUSED.

Varustusvaliku ConnectedDrive teenused on isiklikult kohandatud liikuvusassistendi BMW Connected ja BMW ConnectedDrive funktsioonide aluseks, mis pakuvad juhile teel olles mitmekülgset teavet, meelelahutust ja teenuseid.

Pakkumises on ka asukohapõhine teave, nagu uudised ja ilm, veebiotsing GoogleTM-i kaudu ja praktilised kontoriprogrammid. Sellised teenused ja funktsioonid nagu parkimisteave ning teave reisimise ja hotellide kohta on kättesaadavad otse autost ilma nutitelefonita ConnectedDrive menüü kaudu.

Integreeritud on ka mugav ja piiramatu ligipääs valitud nutirakendustele. ConnectedDrive teenused võimaldavad ka ligi pääseda BMW ConnectedDrive poele, mille teenuseid ja rakendusi saab igal ajal ning igal pool soovi kohaselt kokku panna. Valikulise lisavarustuse ConnectedDrive teenused avavad veelgi rohkem selliseid võimalusi, mis muudavad iga reisi BMW sõidukiga tõeliseks sõiduelamuseks.

 • BMW ConnectedDrive pood

  Kõigile vajadustele vastavaid teenuseid ja rakendusi saab osta BMW ConnectedDrive poest. Neid teenuseid saab paindlikult valida ja tellida mis tahes ajal pärast BMW ostmist. Tänu sellele saavad kliendid igal ajal olenevalt vajadusest otse autost valida kõiki saadavalolevaid BMW ConnectedDrive teenuseid ja rakendusi.
  BMW ConnectedDrive poodi pääseb BMW sõidukist või kliendiportaali My BMW ConnectedDrive kaudu. Värskelt tellitud teenustele ja rakendustele saad juurdepääsu autost veidi aega pärast nende valimist ja ostmist. BMW ConnectedDrive poest leiab pidevalt värskendatud teavet saadavalolevate teenuste ja rakenduste valiku kohta.
  BMW ConnectedDrive poest tellitavad teenused ja rakendused on spetsiaalselt BMW juhtide vajaduste ja nõudmiste rahuldamiseks. Valida saab ka teenuste kestuse. Nii saavad kliendid teenuse tellida konkreetseks ajaperioodiks, näiteks puhkuse ajaks.

 • BMW rakendused

  Rakenduste funktsioon võimaldab BMW sõidukis kasutada paljusid nutitelefonirakendusi. Selleks et sõidukis saaks valitud rakendusi kasutada, teeb BMW lisaks enda arendatavatele rakendustele, nagu BMW Connected ja M Laptimer, koostööd eri partneritega, näiteks Spotify, Napsteri, GoPro, Deezeri ja Audible'iga, kelle rakendusi on samuti võimalik autos turvaliselt kasutada. Lihtsalt ühenda ühilduv nutitelefon sõidukiga haakuva adapteri, USB-juhtmega või juhtmevabalt. Seejärel saab kõiki rakenduse funktsioone mugavalt hallata iDrive juhteseadmelt. Koostöös BMW partneritega laieneb autos kasutatavate rakenduste valik pidevalt. Lisateavet leiad veebilehelt www.bmw.com/apps.

 • Apple CarPlay® ettevalmistamine

  Apple CarPlay® seadistamisel saab juht liikvel olles juhtmevabalt ja mugavalt kasutada ühilduvat iPhone®-i. See võimaldab nutitelefoni sisu (nt muusika, iMessenger/tekstisõnumid, telefon, Siri, navigatsioon ja mõned kolmandate poolte rakendused) kasutada tavapäraselt sõiduki kasutajaliideses. Seadistatud Apple CarPlay® süsteemi saab olenevalt sõiduki varustusest kasutada puutesisestusega, iDrive-juhtseadmelt või hääljuhtimisega. Apple CarPlay® töötab kolm aastat ja seda saab hiljem pikendada BMW ConnectedDrive poes.

BMW CONNECTED.

BMW Connected on isiklik assistent, mis sind igapäevases liikumises toetab ning rahulikult ja õigel ajal sihtkohta jõuda aitab. Kõik teenused on eemalt kättesaadavad iPhone'is Apple Watchi rakenduse kaudu.
Veebist või rakendustest nagu Yelp, Apple Maps või Google Maps leitud sihtkohad saab vaid ühe klõpsuga kiiresti ja mugavalt BMW Connectedi süsteemi importida ning sujuvalt sõiduki navigatsioonisüsteemile edastada. iPhone'i kalendrisse salvestatud kohtumised koos aadressi ja soovitud saabumisajaga imporditakse automaatselt rakenduse BMW Connected liikuvasse päevakavasse. Olenevalt hetkeasukohast ja liiklusoludest arvutab BMW Connected planeeritud saabumisaja, teavitab kasutajat aegsasti ning annab talle juhised, kuidas pargitud autost lõppsihtkohta jõuda. Kui hilinemine on ootamatute liiklustakistuste või parkimiskohtade puuduse tõttu sihtkoha lähedal vältimatu, saab kasutaja lasta BMW Connectedi süsteemil saata teisele osalejale eeldatava saabumisajaga tekstisõnumi, ilma et ta peaks ise füüsiliselt telefoni kasutama. Lisaks õpib BMW Connected sagedasi sihtkohti tundma ning lisab need liikuvasse päevakavasse automaatselt.
Rakenduse BMW Connected saab alla laadida Apple'i App Store'ist.

WIFI KUUMKOHT.

Varustuses on LTE standardit kasutav WiFi kuumkoht, mis võimaldab kasutada tasulist internetiühendust. Siis saavad reisijad oma seadmetega internetis käia, et näiteks e-kirjadega töötada, muusikat ja videoid voogedastada. Kuumkoht tagab selle, et maksimaalse LTE standardiga interneti kasutamisel ei oleks ka ringi liikudes mingeid takistusi.

Funktsioon ühildub erinevate seadmetega nagu sülearvutid, tahvelarvutid ja mobiiltelefonid. WiFi kuumkohaga saab korraga ühendada kuni kaheksa seadet.

Sõiduk on ühendatud sisseehitatud SIM-kaardi abil, mille saab kaasa tasulise teenusepaketiga. Kui LTE võrk ei ole kättesaadav, lülitub süsteem automaatselt teistele kättesaadavatele standarditele.

CONCIERGE TEENUSED.

See on võimalus kõigile, kes on soovinud omada isiklikku ülemteenrit. Siin ta on: Concierge teenused BMW ConnectedDrive süsteemiga. Vaid ühe nupuvajutusega saad ühenduse BMW kõnekeskusega, kus töötavad teenindajad, kes on sulle sõidu ajal otsekui isiklikuks assistendiks.
Kas otsid kindlat restorani, lähimat sularahaautomaati või valveapteeki? Sind aitab BMW kõnekeskuse teenindaja, kes vajaduse korral otsitava aadressi navigatsioonisüsteemile edastab. Concierge teenused toimivad sinu mobiiltelefonist eraldiseisva süsteemina ja on lisatasuta saadaval ööpäev läbi seitse päeva nädalas nii kodu- kui ka välismaal.

Concierge teenused.

REAALAJAS LIIKLUSTEAVE.

Reaalajas liiklusteave (Real Time Traffic Information – RTTI) hoiab sind alati kursis kõige värskema liiklusteabega. Edastatakse täpsed üksikasjad viivituste asukoha ja kestuse kohta, et hoida juht peaaegu reaalajas kursis hetke liiklusoludega kiirteedel, maanteedel ja linnasisestel marsruutidel. Intelligentne alternatiivse marsruudi soovitus aitab juhil sihtkohta jõuda nii kiiresti ja ökonoomselt kui võimalik. Lisaks hoiatab ohtude eelvaate funktsioon juhti näiteks eesolevate raskete liiklusõnnetuste või vihmasaju korral. Neid ohtusid näidatakse sõiduki ekraanil oleval kaardil. Ohule lähenedes näidatakse juhile vastavat hoiatust.

Andmeid kogutakse anonüümsetest mobiilivõrkude liikumisprofiilidest, sõidukiparkide GPS-süsteemidest, nutitelefonirakendustest ja politsei teadaannetest, võttes lisaks arvesse ka tavapäraseid liiklusmustreid, nagu tipptunnid.

Liiklusteave on esitatud selgelt, kuvades teed roheliselt, kollaselt, oranžilt ja punaselt. Reaalaja liiklusteabe varustusepakett pakub lisaks ka teavet tänavatel parkimise kohta, mis lihtsustab parkimiskoha leidmist.

KAUGJUHITAVAD TEENUSED.

Kaugjuhitavate teenuste ja tasuta rakenduse BMW Connected abil (saadaval Apple'i App Store'is) saab mitmeid sõidukiga seotud funktsioone, näiteks sõiduki lukustamine või avamine, juhtida interneti teel.
Nagu BMW ConnectedDrive'i kliendiportaal, annab ka rakendus juurdepääsu sõidukiga seotud teabele, nt sõiduulatus või akende ja uste olek. Nii on juht alati sõiduki olukorraga kursis ka eemal olles ning kogu teave on kättesaadav ühest kohast.
Kõigele lisaks näitab teabepakett sõiduki asukohta reaalajas. Teenuste kasutamiseks on nõutav kaugjuhitavate teenuste ühekordne aktiveerimine kliendiportaalis BMW ConnectedDrive, kuhu pääseb veebilehe www.bmw-connecteddrive.com kaudu.

VEEBIPÕHINE MEELELAHUTUS.

Ideaalne muusikapala igaks olukorraks, igale teele ja igaks meeleoluks. Veebipõhine meelelahutus sisaldab BMW sõidukis vahetut ja piiramata juurdepääsu üle 22 miljonile muusikafailile, ilma et peaks kasutama nutitelefoni või muud lisaseadet. Saadaval on palju lugusid igale maitsele. Niipea kui autos esitatakse mõne artisti lugu või albumit, laaditakse see automaatselt auto kõvakettale.
Veebipõhise meelelahutuspakkumisega saab mis tahes BMW muusikapartneri, näiteks Napsteri või rara juures avada piiramatu mahuga konto, mida saab lisatasu maksmata kasutada kuues Euroopa riigis: Saksamaal, Prantsusmaal, ÜK-s, Itaalias, Hispaanias ja Hollandis.

INTELLIGENTNE HÄDAABIKÕNE.

Intelligentse hädaabikõne süsteem tagab hädaolukorras ööpäev läbi kiire ja sihipärase abi ja väljaõppinud personali nõuanded. Seda kõike juhi emakeeles ja ka siis, kui sõiduk viibib välismaal. Kui juhtub raskem õnnetus, mille käigus aktiveeruvad turvapadjad või turvavööpingutid, tehakse intelligentne hädaabikõne automaatselt. Auto sisseehitatud, st isiklikust mobiiltelefonist sõltumatu SIM-kaart edastab BMW kõnekeskusesse häire koos auto täpse asukoha, õnnetuse raskuse ja sõitjate võimalike vigastustega. BMW kõnekeskus teavitab sellest lähimat päästekeskust ja nõustab kannatanuid telefoni teel kuni päästjate saabumiseni. Hädaabikõne funktsiooni saab kasutada ka manuaalselt, näiteks juhul, kui abi vajavad teised liiklejad.