KOMPROMISSITU. KÕIK SÕIDURÕÕMU HEAKS.

Uue BMW i3 säästlikkus.

KOMPROMISSITU. KÕIK SÕIDURÕÕMU HEAKS.

Uue BMW i3 säästlikkus.

KOMPROMISSITU. KÕIK SÕIDURÕÕMU HEAKS.Uue BMW i3 säästlikkus.

BMW i3 kehastab uut suhtumist liikuvusse. See põhineb ühtsel lähenemisel, mis hõlmab kõiki sõidukiga seotud protsesse alates selle arendamisest kuni tootmise ja lõpuks ümbertöötlemiseni. Paljud materjalid pärinevad taastuvatest allikatest ning BMW i3 on toodetud 100% taastuvatest allikatest pärit energiaga. Sõidunauding ei saaks olla parem.

Loe lisaks
BMW i

LÄBIMÕELDUD SÄÄSTLIKKUS.

LÕPUTU LISAVÄÄRTUS.

Säästlikkus ei ole BMW i puhul sõnakõlks. See on meie olulisem põhimõte. See tähendab, et kogu BMW i3 elutsükkel põhineb maksimaalsel ressursside kokkuhoiul ja säästlikkusel.
Loe lisaks

ARENDUS.

Sõiduki disain on alguses peale välja töötatud elektrilise liikuvuse jaoks. Innovaatilised aerodünaamikameetmed vähendavad õhutakistust ja energiakulu ning säästvad ja ümbertöödeldud materjalid kaitsevad keskkonda, vahetades välja traditsioonilised materjalid nagu plastiku.
Loe lisaks

TOOTMINE.

Erakordselt säästev: BMW i3 süsinikkiust komponendid on toodetud vaid hüdroenergiat kasutades. Saksamaal Leipzigis asuv BMW tehas töötab vaid tuuleenergia jõul. Ja tootmiseks kulub võrreldes teiste BMW mudelitega poole vähem energiat.
Loe lisaks

KASUTUS.

BMW i3 sõidukiga liigud heitme-, müra- ja lõhnavabalt. See vähendab linnade õhusaastet. Veelgi enam – laadimiseks saab kergesti kasutada rohelist energiat või enda päikesepaneelidega toodetud energiat. ECO PRO-režiim suurendab sõiduulatust ja vähendab energiakulu.
Loe lisaks

ÜMBERTÖÖTLEMINE.

BMW i3 on 95% ulatuses ümbertöödeldav. Akumoodulit saab taaskasutada päikeseenergia salvestusseadmena. Ka süsinikkiudu on võimalik uuesti tootmisprotsessi kaasata.
Loe lisaks

TULEVIKUMATERJALID.

LOODUSLIKEST KIUDUDEST DETAILID.

Silmnähtavalt säästev: laia kasutusalaga kanephibisk vahetab välja naftapõhised plastikud ja vähendab BMW i3 kaalu, kuna kanephibiski kiud on tavapärastest materjalidest 30% kergemad. Kanephibiski taim suudab CO₂ hapnikuks muuta keskmisest suuremal hulgal.
Loe lisaks

40% ESMAKASUTUSES OLEVAST VILLAST ISTMED.

Sertifitseeritud esmakasutuses olev vill on ülimalt mugav taastuv ressurss, millest valmistatud kuni 40% ulatuses Lodge’i mudeli istmekatted. Hingav villasegu reguleerib keha ja istmepinna vahelist temperatuuri nii, et istmed on jahedad ka palavas.
Loe lisaks

EUKALÜPTIPUUST DEKORATIIVLIISTUD.

Eukalüptipuu on looduslikult siidise ja poorse pinnaga ja vajab seetõttu umbes 90% vähem pinnatöötlust kui tavapäraselt kasutatavad puidutüübid. Salongiliistudes kasutatav eukalüptipuu pärineb Metsahoolekogu (FSC) sertifikaadiga istandustest, kus on tagatud säästva metsanduse põhimõtted.
Loe lisaks

100% OLIIVIPUULEHTEDEGA PARGITUD NAHK.

BMW i3 nahkdetailid on pargitud keskkonnasõbralikul viisil ainult loodusliku oliivipuulehtede ekstraktiga. See säilitab naha loomuliku läike ja temperatuuri tasakaalustavad omadused. Pealegi läheksid oliivipuu lehed pärast saagikoristust raisku ja see meetod võimaldab neid arukalt ära kasutada.
Loe lisaks

ROHELINE ENERGIA.

BMW i3 abil on oma igapäevaelu säästvamaks muutmine väga lihtne. Sõidu ajal on see heitmevaba. See vähendab linnade õhusaastet ja jätab sulle hingamiseks rohkem värsket õhku. Kui laed seda rohelise energiaga või toodad energiat oma päikesepaneelidega, saad pidevalt heitmevabalt sõita. ECO PRO-režiim suurendab sõiduulatust ja enamasti vähendab energiakulu.

Kütusekulu ja CO₂-heitkogused.

 • BMW i3 (94 Ah) energiatarve ja CO2-heide:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0
  CO2-heide g/km (keskmine): 0
  Energiatarve kWh / 100 km: 13,6–13,1
  Sõiduulatus elektriga, km (keskmine): 300–290
  Kliendile suunatud elektriline sõiduulatus, km: kuni 200

  Süsteemiga Range Extender varustatud BMW i3 (94 Ah) energiatarve ja CO2-heide:
  CO2-heide g/km (keskmine): 14–13
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 11,9–11,5**
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0,6
  Sõiduulatus elektriga, km (keskmine): 235–225
  Kliendile suunatud elektriline kogusõiduulatus, km: kuni 330

  BMW i3s (94 Ah) energiatarve ja CO2-heide:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0
  CO2-heide g/km (keskmine): 0
  Energiatarve kWh / 100 km: 14,3
  Sõiduulatus elektriga, km (keskmine): 280
  Kliendile suunatud elektriline sõiduulatus, km: kuni 200

  Süsteemiga Range Extender varustatud BMW i3s (94 Ah) energiatarve ja CO2-heide:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0,7
  CO2-heide g/km (keskmine): 14
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 12,5
  Sõiduulatus elektriga, km (keskmine): 220
  Kliendile suunatud elektriline kogusõiduulatus, km: kuni 330

  Need on algsed väärtused, mida ei ole veel kinnitatud.

  Kütusekulu ja CO2-heide on seotud valitud velje- ja rehvisuurustega. Energiatarve määratakse ECE sõidutsükli alusel.

  Sõiduulatus oleneb paljudest teguritest, nagu juhi isiklik sõidustiil, valitud marsruut, ilm, soojenduse/jahutuse kasutamine ja eeltingimused.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiab brošüürist „Uue sõiduauto kütusekulu ja CO2-heite normid”, mis on tasuta saadaval kõigis müügikohtades ja UNITED MOTORSi esinduses aadressil Paldiski mnt 108, 13522 Tallinn, Eesti.