BMW i3 I01 2018 Jucaro Beige metallikvärv koos Frozen Grey metallikviimistlusega, eestvaade, sõites linnas

THE i3

BMW i3 I01 2018 Jucaro Beige metallikvärv koos Frozen Grey metallikviimistlusega, eestvaade, sõites linnas

BMW i3: MUDELID JA VARUSTUS

BMW i3 on täis innovaatilisi tehnoloogiaid, mis aitavad sul oma igapäevaelu kindla kontrolli all hoida. Rohkem teavet selle kütkestava elektriauto sõidumaa, laadimise ja ökonoomsuse kohta. Avasta ka atraktiivne BMW i3s Edition RoadStyle ning digitaalteenuste valik ja uuenduslikud juhiabisüsteemid.

Loe lisaks
THE i3BMW i3: MUDELID JA VARUSTUS

BMW i3 SÕIDUMAA, LAADIMINE JA ÖKONOOMSUS.

Sõida kaugemale, sõida kiiremini! Rõõmuga ja heitmevabalt.

BMW i3 pakub kõike, mida vajad nüüdisaegse liikuvuse katsumuste ületamiseks, ületades neid täielikus vaikuses. Kõrge pingega aku on võimalik kiirlaadimispunktis 80% täituvuseni laadida umbes 45 minutiga. Intelligentne energiahaldussüsteem on paindlik ja äärmiselt ökonoomne nii linnaliikluses kui ka pikematel sõitudel.*

* BMW i3 ei tohi laadida pikema laadimiskaabliga kui 30 meetrit.

BMW i3s I01 2018 Fluid Black koos BMW i sinise viimistlusega, kolm neljandikku tagantvaade garaaži ees koos BMW Wallboxiga
BMW i3 I01 2018 Jucaro Beige metallikvärv koos Frozen Grey metallikviimistlusega, kolm neljandikku tagantvaade, sõites kiirteel

Sõiduulatus.

Liidripositsiooni hoidmine ei ole kunagi olnud lihtsam: BMW i3 suudab oma suurema sõiduulatusega läbida päevas kuni 260 km. Nüüd annab uus ja võimsam aku elektrimootorile veelgi enam energiat, et saaksid osa veelgi paremast elektrilisest sõidunaudingust.
BMW i3 I01 2018 Jucaro Beige metallikvärv koos Frozen Grey metallikviimistlusega, laadimas BMW Wallboxi juures

Laadimine kodus.

BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus ja BMW i Wallbox Connect võimaldavad BMW i3 laadida sinu omas kodus turvaliselt, kiiresti ja mugavalt. Umbes kolme tunniga on aku laetud kuni 80% täituvuseni. See on võimalik, kuna uus BMW Wallbox pakub BMW i3 sõidukile kolmefaasilist kuni 11 kW* laadimisvõimsust. BMW paigaldusteenusega paigaldavad sinu BMW Wallboxi spetsiaalse ettevalmistusega eksperdid. Veelgi säästvam on võimalus kasutada rohelist energiat ja enda genereeritud päikeseenergiat. (* Wallboxi laadimisvõimsus on kuni 22 kW.)
Mees BMW Wallboxi laadimiskaabliga ja BMW i3 I01 2018 Jucaro Beige metallikvärv koos Frozen Grey metallikviimistlusega

Digitaalne laadimisteenus.

Kuidas ma saan oma sõidukit päeva kestel laadida? Ja kas minu BMW ikka laeb õigeaegselt enne, kui ma pean lahkuma? Digitaalse laadimisteenusega ei ole sellised küsimused enam vajalikud. Seda põhjusel, et intelligentne laadimisassistent hoolitseb sinu kodus aku täiendava laadimise eest: seda laadimisjaamast sinu kodus, päeval ja öösel, seinakontaktist, täisautomaatselt, tõhusalt, ning eelkõige keskkonnasäästlikult. Sisesta oma elektritariif, planeeritud väljasõiduaeg ning eelistatud laadimisrežiim rakenduses BMW Connected. Kasutades neid lähteandmeid, kindlustab digitaalne laadimisteenus, et sinu BMW akut laetakse siis, kui hind on kõige soodsam, ning auto aku on täis just siis, kui on vaja sõitma hakata. * (* Võimalik ainult koos BMW Wallboxiga.)
Abielupaar laadimas oma BMW-d i3 avalikus laadimisjaamas, BMW I01 2018 Jucaro Beige metallikvärv koos Frozen Grey metallikviimistlusega

Avalikud laadimisjaamad.

On palju põhjuseid oma BMW i3 sõitma viia – ja sama palju on selle käigus ka laadimisvõimalusi. Esiteks praktilised asjaolud: BMW i3 puhul on võimalik kasutada nii vahelduvvoolu kui ka alalisvoolu pakkuvaid laadimispunkte. See lisab paindlikkust ja tagab võimalikult kiire laadimise. Nimelt juhitakse avalikus alalisvooluga laadimisjaamas energia püsiva voolukiirusega otse sõiduki kõrgepingeaku salvestusseadmesse. Nii saab BMW i3 80% täituvuseni laadida ca 40minutiga. BMW i3 on võimalik laadida ka vahelduvvooluga laadimispunktis 80% täituvuseni umbes kolme tunniga. Nii sobivad avalikud vahelduvvooluga laadimispunktid eriti hästi pikkadeks parkimisperioodideks näiteks sel ajal, kui ise ostlemas oled.
BMW Wallbox

BMW Wallbox.

Kiireks, usaldusväärseks ja mugavaks laadimisvõimaluseks on BMW Wallbox Essential, BMW Wallbox Plus ja BMW Wallbox Connect. Lisaks pakub BMW Wallbox Connect võimalust kasutada ka sinu oma päikesepaneelidega kogutud rohelist energiat. Soovi korral paneb selle sinu koju üles meie BMW paigaldusteenus.

BMW i3 SÄÄSTLIKKUS.

Kompromissitu. Kõik sõidurõõmu heaks, täiesti heitmevabalt.

BMW i3 kehastab uut suhtumist liikuvusse. See põhineb ühtsel lähenemisel, mis hõlmab kõiki sõidukiga seotud protsesse alates selle arendamisest kuni tootmise ja lõpuks ümbertöötlemiseni. Paljud materjalidest pärinevad taastuvatest allikatest ning BMW i3 on tooted 100% taastuvatest allikatest pärit energiaga. Sõidunauding ei saaks olla parem.

Loe lisaks
BMW i3 säästlik elutsükkel

SÄÄSTVUS.

Säästvus ei ole BMW i puhul vaid sõna. See on meie olulisim põhimõte. See tähendab, et kogu BMW i3 elutsükkel põhineb maksimaalsel ressursside kokkuhoiul ja säästvusel.

Loe lisaks
BMW i3 innovatiivne kergekaaluline süsinikkonstruktsioon

ARENG.

Sõiduki disain on algusest peale välja töötatud elektrilise liikuvuse jaoks. Innovaatilised aerodünaamikameetmed vähendavad õhutakistust ja energiakulu ning säästvad ja ümbertöödeldud materjalid kaitsevad keskkonda, vahetades välja traditsioonilised materjalid nagu plastik.

Loe lisaks
Tuuleturbiinid

TOOTMINE.

Erakordselt säästev: BMW i3 süsinikkiust komponendid on toodetud vaid hüdroenergiat kasutades. Saksamaal Leipzigis asuv BMW tehas töötab vaid tuuleenergia jõul. Ja tootmiseks kulub võrreldes teiste BMW mudelitega poole vähem energiat.

Loe lisaks
BMW i3 I01 2018 Jucaro Beige metallikvärv koos Frozen Grey metallikviimistlusega, külgvaade avatud ustega pargis

KASUTAMINE.

BMW i3 sõidukiga sõidad kohalike heitmete-, müra- ja lõhnavabalt. See vähendab linnade õhusaastet. Veelgi enam – laadimiseks saab kergesti kasutada rohelist energiat või enda päikesepaneelidega toodetud energiat. ECO PRO režiim suurendab sõiduulatust ja vähendab energiakulu.

Loe lisaks
BMW i3 ringlussevõetavad materjalid

RINGLUSSEVÕTT.

BMW i3 on 95% ulatuses ringlussevõetav. Akumoodulit saab taaskasutada päikeseenergia salvestusseadmena. Ka süsinikkiud on võimalik uuesti tootmisprotsessi kaasata.

Loe lisaks
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 Fluid Black koos E-Copper viimistlusega, kolm neljandikku eestvaade
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 Fluid Black koos E-Copper viimistlusega, küljelt eestvaatega kergmetallveljele
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01 Fluid Black koos E-Copper viimistlusega, kolm neljandikku tagantvaade
BMW i3s Edition RoadStyle 2019 I01, salongi iste „Edition RoadStyle“ õmblustega

BMW i3s EDITION ROADSTYLE.

Puhas sütitav sõidurõõm: BMW i3s Edition RoadStyle täiendab sõiduki isikupära erilise värviviimistlusega neerukujulisel iluvõrel, esispoilerite ja küljekarbi katete õhutusavadel. Muljetavaldavad 20-tollised kergmetallveljed Double-spoke disainiga Jet Black toonis ja toonitud aknaklaasid toovad erilist välimust veelgi esile. See piiratud väljalaskega elektriauto võtab sind sisenemisel vastu peente ja kestvate materjalidega, nagu Dalbergia Brown toonis naturaalne nahakombinatsioon „Stellaric“ ja Oak tume matt toonis puitpinnad. Eksklusiivse mudeli eristuv ja eksimatult äratuntav detail: esiistmete peatugedele on tikitud Edition RoadStyle – mudeli nimi.

BMW i3 JUHIABISÜSTEEMID JA DIGITAALSED TEENUSED.

Toetab nende liikuvust. Uutel suundadel ja kõikidel kanalitel.

Ka teel olles ei jää sa millestki ilma. Alati kõigega kursis. Täpselt seda pakub BMW i3 oma rohkete digiteenuste ja juhiabisüsteemidega. Pole ime, et see on ikka oma turusegmendis kõige paremini ühendatud sõiduk. Seetõttu seostatakse seda ka pingevaba liikuvuse, mugavuse ja turvalisusega rohkem kui ühtegi teist sõidukit.

Päikeseprillidega naine juhib BMW i3

Amazon Alexa integreerimine.

'Alexa*, lisa teepakid minu ostunimekirja.' 'Alexa, esita Pinki lugu.' Amazon Alexa integreerimise abil on häälteenuse kasutamine sinu autos lihtne, täpselt nagu kodus. Alexa vastuseid näidatakse ka visuaalselt sinu sõiduki keskpaneeli ekraanil. (* Amazon, Alexa ja kõik nendega seotud logod on Amazon.com, Inc.-i või selle sidusettevõtete kaubamärgid.)
BMW i3 Concierge‘i teenus Send to Car nutitelefoni BMW Connected rakenduses.

Concierge‘i teenused.

Kas homme on Roomas päikesepaisteline ilm? Millal minu lend väljub? Concierge‘i teenused on kasulikud näiteks reisides, pakkudes sulle vaid nupuvajutusega igakülgset personaalset ja kiiret abi. Vahet pole, kas soovid kinni panna kohti restoranis, hotellis või kinos. Ühtlasi saab teenust kasutada maksmiseks. Ükskõik, kus sa oled, ükskõik, mida vajad, Concierge‘i teenused on alati käeulatuses.
Ühendatud eDrive‘i teenused BMW Connected rakenduses nutitelefonis

Ühendatud eDrive‘i teenustega

Connected eDrive’i teenused on digitaalse liikuvusassistendi BMW Connected ja intelligentsete BMW ConnectedDrive’i funktsioonide aluseks, mis pakuvad juhile mitmekülgset teavet, meelelahutust ja teenuseid. Nii on sõidukis ligipääs ka nutitelefonirakenduste valikule ja BMW ConnectedDrive’i poele.
Juhtimisassistent Plus

Juhtimisassistent Plus.

Juhtimisassistent Plus varustus parandab silmanähtavalt ohutust ja mugavust. See hõlmab kokkupõrke- ja jalakäijate hoiatussüsteemi koos hädapiduri aktiveerimisega, kiiruspiirangute teabesüsteemi, kaameraga püsikiirusehoidjat koos funktsiooniga Stop&Go ning ka liiklusummikute assistenti.
BMW i3 salong, parkimisassistent keskpaneeli ekraanil

Parkimisassistent.

Parkimisassistent lihtsustab tänavaga paralleelsetele parkimiskohtadele parkimist. Keskpaneeli ekraanil näidatakse vabasid parkimiskohti, mille hulgast saab endale sobiva valida. Kui suunatuli on sisse lülitatud ja vajutatakse PDC nuppu, võtab süsteem automaatselt käiguvahetuse, roolimise, gaasi ja piduri üle ning pargib sõiduki täiesti automaatselt.

Kütusekulu ja CO₂-heide.

 • BMW i3 (120 Ah):
  Energiatarve kWh / 100 km: alates 13,1
  CO₂-heide g/km (keskmine): 0
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0
  Sõiduulatus elektriga, km (keskmine): kuni 260
  Sõiduulatus elektriga igapäevasel kasutamisel: kuni 307

  BMW i3s (120 Ah):
  Energiatarve kWh / 100 km: alates 14,0
  CO₂-heide g/km (keskmine): 0
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0
  Sõiduulatus elektriga, km (keskmine): kuni 283
  Sõiduulatus elektriga igapäevasel kasutamisel: kuni 286

  Teave kütusekulu, CO₂-heite ja energiatarbimise kohta on kindlaks määratud vastavalt tüübikinnituse ajal kehtinud VO (EÜ) 715/2007 mõõtmisprotseduurile. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ja näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO₂-heite kohta leiad BMW konfiguraatoris ja hinnakirjades ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf.