BMW i

360° ELECTRIC – MUGAV E-LIIKUVUS ALATI JA KÕIKJAL.

BMW i8 laadimine.

Peale abiteenuste ja paindlike liikuvusvõimaluste pakub ulatuslik teenusepakett 360° ELECTRIC ka uuenduslikku laadimiskontseptsiooni. BMW i8 laadimiseks kodus on mugav variant BMW i Wallbox või laadimiskaabel ja soovi korral saab BMW Green Energy lahendustega kasutada laadimiseks kohapeal säästvalt toodetud elektrit. Saadaval on aina kasvav avalike laadimispunktide võrgustik, mida saab lihtsasti ja mugavalt kasutada ChargeNow kaardiga. BMW i8 leiab hõlpsalt lähima laadimispunkti tänu sellistele uuendustele nagu navigatsioonisüsteemi täielikult ühendatud BMW i ConnectedDrive teenused.

TÄIESTI ELEKTRILINE.

360° ELECTRIC

Vaata videost, mida pakub 360° ELECTRIC.

LAADIMINE KODUS.

Kodus saad oma BMW i8 laadida väga kergesti BMW i Wallboxi abil. Maja- või garaažiseinale kinnitatavad laadimisseadmed täiendavad oma disainiga BMW i8 sõidukeid ja võimaldavad BMW i8 aku täis laadida palju kiiremini kui põhivarustuses olev laadimiskaabel – BMW i Wallbox suudab BMW i8 aku 80% täituvuseni laadida kahe tunniga.


BMW pakutava paigaldusteenusega saame kohapeal kontrollida, kas BMW i Wallboxi saab majaseinale kinnitada ja kohalikku elektrivõrku ühendada. BMW i paigalduspartneri kutsetunnistusega elektrikud hoolitsevad sinu soovi korral ka kohaletoimetamise, paigaldamise ja kasutussevõtmise eest. Ja kuna BMW i on täielik säästva e-liikuvuse pooldaja, on soovi korral võimalik valitud BMW i partneriga rohelise energia leping sõlmida või kasutada BMW i seadistatud päikeseenergiasüsteemi abil enda genereeritud energiat.


* Oleneb kohalikust elektritaristust.

 • BMW i Wallbox

  BMW i Wallbox, BMW i Wallbox Plus ja BMW i Wallbox Connect on kodus kasutatavad laadimisjaamad, millega saad oma BMW i8 laadida turvaliselt, kiiresti ja mugavalt.

  BMW i Wallbox tagab laadimisprotsessi lihtsuse ja töökindluse. Kohe, kui sõiduk ja BMW i Wallbox on laadimiskaabliga ühendatud, algab laadimisprotsess automaatselt. BMW i8 aku on 80% täituvuseni võimalik laadida alla kahe tunniga.*

  BMW i Wallbox Connect võimaldab kasutada ka ise toodetud rohelist energiat või päikeseenergiat, et laadimine oleks nii kiire kui ka keskkonnasäästlik.

  * Oleneb kohalikust elektritaristust

 • BMW Digital Charging Service

  BMW Digital Charging Service (DCS) muudab BMW i3 laadimise BMW i Wallboxiga veelgi ökonoomsemaks ja sinu vajadustele paremini vastavaks. DCS arvutab kehtivate elektrihindade põhjal välja, millal on kõige soodsam sõidukit laadida, ja juhib selle järgi iseseisvalt laadimisprotsessi. Samas tagab DCS alati, et sõiduki aku oleks sinu määratud lahkumisajaks täis laetud. ConnectedDrive teenuste hulka kuuluv DCS on mugavalt juhitav nii mobiilseadmest kui ka sõiduki tavapärastest juhtimissüsteemidest (iDrive, ConnectedDrive Portal, BMW Connected App).

 • Roheline energia

  Rohelise energia leping annab võimaluse osta BMW i8 laadimiseks taastuvatest energiaallikatest toodetud elektrit, nii et mitte ainult iga sõit, vaid ka iga laadimine on täiesti heitmevaba. BMW Green Energy tooteportfelliga on selliste võimaluste kasutamine äärmiselt lihtne ja mugav – alates üleminekust säästvalt toodetud tuule- või hüdroenergiale kuni ise oma elektrienergia tootmiseni My Green Energy kodulahendustega (nagu kodune päikeseenergiasüsteem). Sinu BMW i partner saab pakkuda ka päikeseenergial töötavat lahendust ise oma elektri tootmiseks.

BMW i WALLBOX.

Kiire. Turvaline. EFEKTIIVNE.

Design

DISAIN.

Uus BMW i Wallbox avaldab muljet oma värske disaini ja kvaliteetsete materjalidega.

Kodune laadimispunkt on igapäevakasutuses väga praktiline. Kompaktsed mõõdud, funktsionaalne disain ja pikk kaabel teevad kasutamise ja laadimisprotsessi lihtsaks.
Charging process

LAADIMISPROTSESS.

Vaja on ainult laadimiskaabel ühendada ja laadimine algab automaatselt.

Ühefaasilises režiimis on laadimisvõimsus kuni 7,4 kW ja kolmefaasilise toitega kuni 11 kW. See tähendab, et sinu BMW i8 kõrgepingeaku on 80% täituvuseni võimalik laadida alla kahe tunniga. Laadimisprotsess on seega kiirem ja mugavam kui põhivarustuses kaasasoleva laadimiskaabliga.

Laadimise ajal on võimalik kasutada sõiduki eelsoojendust või -jahutust. Selleks ei kasutata siis sõiduki aku energiat ning sõiduulatus on hiljem suurem.
Installation

PAIGALDUS.

Kasuta ära BMW i paigaldusteenust.

See on turvaline ja personaalne lahendus, mis sisaldab laadimispunkti, paigalduskontrolli ning asjatundlikku paigaldust sinu koju või garaaži.

Paigalduskontrolli käigus veenduvad asjatundlikud spetsialistid, et BMW i Wallboxi jaoks on olemas vajalikud ühendused. Pärast paigaldamist antakse sulle juhised BMW i Wallboxi kasutamiseks. Ohutu käitamise tagab 24-kuune garantii.

Meie veebipõhise eelkontrolliga saab välja uurida, kas sinu kodune elektrisüsteem sobib BMW i Wallboxi paigaldamiseks.

BMW i WALLBOX PRO.

Nutikas. Säästlik. Multifunktsionaalne.

Design

DISAIN.

Suurem laadimiskiirus ja intelligentne ühenduvus nutika kodu ja energiahalduse süsteemidega – BMW i Wallbox Pro ühendab tippdisaini maksimaalse funktsionaalsusega.

BMW i Wallbox Pro on juhitav 7-tolliselt puuteekraanilt, mis annab kontrolli laadimisprotsessi üle ning põhjaliku ülevaate energiakuluandmetest. Sinu Wallbox on soovimatu ligipääsu eest kaitstud PIN-koodiga. Tänu piisavalt kõrgele juhtmeühendusele on laadimine sama lihtne kui kütusepumbaga tankimine. Ja BMW i Wallbox Pro laadimisjuhe on täpselt sobiva pikkusega, et ära hoida soovimatut kontakti maaga ning vähendada komistamisohtu. Laadimisolekut näitavad nägusad fiiberoptilised LED-ribad.
Operating Concept

JUHTIMISKONTSEPTSIOON

BMW i Wallbox Pro põhiline juhtelement on integreeritud 7-tolline puuteekraan, mis võimaldab isiklikke sätteid määrata. Seda saab kasutada õues iga ilmaga ja isegi kinnastega. Seinakarbile lähenedes reageerib liginemisandur automaatselt ja lülitab ekraani sisse.

Ekraanil on näha uusimad energiatarbeandmed ning teave eelmiste laadimistsüklite kohta.

Kui soovid BMW i Wallbox Pro oma kodusesse seadmevõrku integreerida, pakub BMW i Wallbox Remote App võimalust kõiki funktsioone nutitelefonist või tahvelarvutist juhtida.
Charging Process

LAADIMISPROTSESS.

Ühenda juhe lihtsalt pistmikku ja sisselülitamisel algab laadimine automaatselt sinu isiklike eelistuste järgi.

Kuni 7,4 kW laadimiskiirusega BMW i Wallbox Pro toetab ülikiiret laadimist nii elektriliste kui ka pistikhübriidautode puhul. BMW i8 kõrgepingeaku on 80% täituvuseni võimalik laadida alla kahe tunniga.

Seda, millist elektrit kasutad, otsustad ise. Energiamõõdikuga BMW i Wallbox Pro intelligentsed laadimisfunktsioonid võimaldavad kasutada ka isetoodetud elektrit – näiteks kodusest päikesepatareisüsteemist, tagades heitmevabaks sõitmiseks sulle isikliku energiaallika. Kui isetoodetud elektri kasutamine võimalik ei ole, kasutab BMW i Wallbox Pro võrgutoidet.
Home-generated Electricity

ISETOODETUD ELEKTER.

BMW i Wallbox Pro on valikuliselt varustatud energiamõõdikuga, mis võimaldab sõiduki laadimisse integreerida oma isikliku päikesepatareisüsteemi. BMW i Wallbox Pro optimeerib laadimisprotsessi kättesaadava päikeseenergia järgi, tagades nii võimalikult heitmevaba elektrilise liikuvuse.

Nüüd võimaldab BMW i koostöös päikeseenergia pakkujatega kasutada sõitmiseks sinu enda toodetud elektrit. Meie partnerid koostavad sulle isikliku maja või garaaži katusele paigaldatava päikesepatareide süsteemi ning autos päikeseenergia kasutamiseks vajalikud ühendused. Teavet meie partneri Solarwatt GmbH pakutavate individuaalsete päikeseenergialahenduste kohta leiab siit.
User Administration

KASUTAJAHALDUS.

BMW i Wallbox Pro kasutajahaldus võimaldab oma energiatarvet pidevalt jälgida.

Kui kasutad sõidukit tööasjus, on olemas ka integreeritud funktsioon selleks kasutatud energia eraldi arvestamiseks, mis muudab kuluarvestamise mugavamaks.

Üksikasjad konkreetsete kasutajakontode energiatarbe kohta võib BMW i Wallbox Pro saata ka otse e-posti aadressile.
Charging Management

LAADIMISHALDUS.

Tänu integreeritud laadimishaldusele tuvastab BMW i Wallbox Pro, kui palju elektrit sinu majapidamises praegu kasutatakse, ja kohandab selle järgi laadimise käiku.

Üheskoos sinu majapidamise teiste elektriseadmetega tagab see maksimaalse laadimistõhususe.

Selgelt puuteekraanilt on näha, kui palju voolu majapidamise elektrisüsteemist kasutatakse.
Smart Home System

NUTIKA KODU SÜSTEEM.

Valikuline ühendus nutika kodu süsteemiga (nt myGEKKO ja Loxone) võimaldab Wallbox Pro ideaalselt oma koduga integreerida.

Nii on valitud nutika kodu funktsioone võimalik juhtida otse BMW i Wallbox Pro seinakarbist. Ja enne teele asumist näitab BMW i Wallbox Pro sulle koguni tänast ilmateadet.
Installation

PAIGALDUS.

Kasuta ära BMW i paigaldusteenust.

See on turvaline ja personaalne lahendus, mis sisaldab paigalduskontrolli ning asjatundlikku paigaldust sinu koju või garaaži.

Paigalduskontrolli käigus veenduvad asjatundlikud spetsialistid, et BMW i Wallbox Pro jaoks on olemas vajalikud ühendused. Pärast paigaldamist antakse sulle juhised BMW i Wallboxi kasutamiseks ning seadistatakse koos paigalduspartneriga sinu kasutajakonto. Ohutu käitamise tagab 24-kuune garantii.

Meie veebipõhise kiirkontrolliga saab välja uurida, kas sinu kodune elektrisüsteem sobib BMW i Wallbox Pro paigaldamiseks.

AVALIKUD LAADIMISPUNKTID.

BMW i on loonud uuendusliku kontseptsiooni, mis pakub BMW i8 jaoks ideaalseid laadimisvariante ka teel olles. ChargeNow on BMW i liikuvusteenus ja suurim BMW i8 jaoks mobiilsete laadimisjaamade teenusepakkujate ühendus. Kontseptsioonis on ka ParkNow LongTerm, mis pakub i8 juhtidele pikaajalist laadimis- ja parkimisvõimalust parkimismajades.

BMW i8 navigatsioonisüsteem aitab leida sobiva erinevate laadimisvõimaluste hulgast, mida näidatakse sõidukis, BMW Remote Appis ja BMW ConnectedDrive internetiportaalis.

 • ChargeNow

  ChargeNow annab BMW i partneritele ligipääsu avalikele laadimisjaamadele. Eri pakkumiste ja tehnoloogiate parimaks ärakasutamises on BMW i ChargeNow lisanud võrgustikku arvukalt teenusepakkujaid. Ligipääsu ja kasutamist võimaldab ChargeNow kaart. Kuu lõpus saad väljavõtte, kus on selge ülevaade kõigist ChargeNow kaardiga tehtud laadimistoimingutest. Tänu BMW i ConnectedDrive teenusele leiab BMW i ConnectedDrive kõik kasutusvalmis laadimispunktid.

 • ParkNow LongTerm

  ParkNow Long Term aitab BMW i klientidel leida nende kodu või töökoha lähedal asuvates parkimismajades pikaajalisi laadimispunktidega varustatud parkimisvõimalusi.

  See teenus on mõeldud eelkõige nende klientide jaoks, kes ei saa oma sõidukit kodus laadida.

  Päev otsa, öösel või tööajal – ParkNow LongTerm leiab sinu vajadustele vastava lahenduse.

PUHKA SÕITMISE AJAL.

Mitteelektrilistes sõidurežiimides laadib kõrgepingeakut bensiinimootor, mis hoiab selle lisakiirenduse jaoks valmis. Kõige enam energiat suunatakse akusse režiimis SPORT, kus kõige mahukam regeneratsioon toimub kiirendamisel ja pidurdamisel. Režiimides COMFORT ja ECO PRO laaditakse kõrgepingeautot vastavalt vähem. Ja kui sinu BMW i8 liigub režiimis HYBRID, toimub kõrgepingeaku laadimine ainult regeneratiivpidurdusega.

INDIVIDUAALSETE SÕIDUOMADUSTEGA.

BMW i8 tegelik kütusekulu oleneb täielikult isiklikest kasutusharjumustest. Elektriliste ajamikomponentide tõttu on isikliku sõidustiili mõju kütusekulule suurem kui tavasõidukite puhul. Täis laetud akuga on võimalik vaid elektri jõul läbida kuni 37 km. Kui eDrive nupp on sisselülitatud, saavutab sõiduk vaid elektri jõul kiiruseks kuni 120 km/h. Sõidurežiimides COMFORT ja ECO PRO lülitab intelligentne süsteem bensiinimootori vajaduse korral automaatselt sisse, muu hulgas siis, kui vajalik on akut laadida. Režiimis SPORT töötab bensiinimootor pidevalt. Olenevat sõidu eesmärgist ja teekonna pikkusest mõjutab see BMW i8 kütusekulu – mida sagedamini kõrgepingeakut kaabli või Wallboxi abil laadida, seda kauem on võimalik sõita vaid elektri jõul ning vähendada seega kütusekulu.

 • Linnasõit

  Linnasõitudel kasutab BMW i8 maksimaalselt ära kõik pistikhübriidi eelised. Lühikeste vahemaade läbimine on võimalik vaid elektri jõul ja režiimis HYBRID sõitmine tagab keskmise kütusekulu 2,1 l / 100 km CO2-heitkogusega 49 g/km. Nii on BMW i8 linnasõitudel tõepoolest kolme-liitri-auto.

 • Igapäevased sõidud

  Kui läbid BMW i8 autoga sõites iga päev 60 kuni 80 km, on kütusekulu umbes 5 l / 100 km. See tähendab, et saad nautida iga päev ehtsa sportauto kogemust kompaktauto kütusekuluga.

 • Pikad distantsid

  Omal viisil on BMW i8 säästlik ka pikkadel sõitudel. Olenevalt sellest, milline on parajasti kõrgepingeaku laetuse aste, ei ületa kütusekulu sinu järgmisel automatkal ikka 8 liitrit 100 km kohta.

 • Sportlik sõit

  Kui soovid režiimis SPORT vabastada kogu BMW i8 võimsuse, toetab bensiinimootori aku tööd ning tagab alati süsteemi maksimaalse sooritusvõime. Nii on kütusekulu praktikas kuni 12 liitrit 100 km kohta, mis on keskmiselt kolmandiku väiksem samaväärse võimsusega tavalisest sportautost.

LISAPAKKUMISED.

BMW i on välja töötanud säästliku teenusekontseptsiooni 360° ELECTRIC, millega tagatakse igakülgne teenindus nii enne kui ka pärast BMW i8 ostu, et liikuvus säiliks igas olukorras.

 • Abiteenused

  BMW i abiteenused sisaldavad suurt teenusevalikut, mis on välja töötatud spetsiaalselt BMW i jaoks ja võimaldavad sul nautida iga teekonda juba enne seda, kui BMW i8 rooli istud.

 • BMW Add-on Mobility

  BMW i annab sulle parima liikuvuslahenduse igaks olukorraks. BMW Add-on Mobility annab paindliku ligipääsu kõigile BMW sõidukitele, mida saad kindlaks määratud päevade jooksul kasutada, kui kavas on mõni pikem sõit (näiteks saad suusareisiks enda käsutusse BMW X3). Sinu BMW i partner teeb sulle meeleldi individuaalse pakkumise.