AEG UUEKS IDEAALIKS.

BMW i

BMW i8 disain.

AEG UUEKS IDEAALIKS.

BMW i8 disain.

Sportauto juba esimesest pilgust. Erakordselt madal ja lai esiosa, lame siluett, võimsavormilised pinnad ja täpsed kontuurid. Lähemalt vaadates mõistad, et tegemist on geniaalse uue sõidukikontseptsiooniga. Disain täidab siin ühte eesmärki. Keskkonnasõbralikkus ja ökonoomsus kohtuvad dünaamika ja atleetlikkusega. Teel, maa ligidale hoides, näitab BMW i8 nende ideaalide koostoimimist BMW-st oodataval viisil, millele ei ole võrdset.

AEG UUEKS IDEAALIKS.BMW i8 disain.

Sportauto juba esimesest pilgust. Erakordselt madal ja lai esiosa, lame siluett, võimsavormilised pinnad ja täpsed kontuurid. Lähemalt vaadates mõistad, et tegemist on geniaalse uue sõidukikontseptsiooniga. Disain täidab siin ühte eesmärki. Keskkonnasõbralikkus ja ökonoomsus kohtuvad dünaamika ja atleetlikkusega. Teel, maa ligidale hoides, näitab BMW i8 nende ideaalide koostoimimist BMW-st oodataval viisil, millele ei ole võrdset.

BMW i

DISAINIFILOSOOFIA.

BMW i8 vorm ja välimus järgivad täielikult BMW i8 disainifilosoofiat, millega luuakse ainukordne sild enneolematu säästlikkuse ja tippklassi sõiduki olemuse vahel. Filosoofia üks põhimõtetest on ka nn must vöö. See silmapaistev disainielement jookseb kõigil BMW i mudelitel üle katuse eest taha. BMW i sõidukitele on omased ka dünaamiliselt voolujooneline disain, õhukardinad ja efektsed detailid, nagu U-kujulised LED-päevatuled ja LED-tagatuled. Salongis kajastub BMW i disainifilosoofia valitud keskkonnasõbralike ja kergete materjalide kasutuses. Kus võimalik, on alati kasutatud taastuvatest toormaterjalidest valmistatud komponente.

KERE.

Pikk teljevahe, lühikesed ülendid, kindlalt madalal tee kohal püsiv kere: BMW i8 sõidukil on kõik täisverelise sportauto omadused. Eesmine osa näib olevat erakordselt madal ja lai. Kõik osad on paigutatud võimalikult aerodünaamiliselt. BMW geenid paljastab lame, kuid esiletoodud kahepoolne neerukujuline iluvõre. V-kujuline must vöö saab alguse kapotilt ja embab dünaamiliselt auto korpust piki selle külgi kuni tagaosani.

Küljelt vaadatuna toovad sõiduki dünaamika välja rõhutatult kiiljas kuju, pikendatud jooned ja lame siluett, täites kõik sportautole esitatavad nõudmised. Mitmekihiline disain, kus eri pinnad ja jooned üksteist katavad ja omavahel põimuvad, muudab kogu sõiduki välimuse tõeliselt sportlikuks. Pinnad ühinevad omavahel harmooniliselt, luues kompaktse ja voolava mulje. Kõik sulandub ühtseks tervikus, et anda BMW i8 sõidukile erakordselt jõuline ilme.

 • Keretoonid

  BMW i8 on saadaval neljas värvilahenduses:

  • Sophisto Grey brilliant effect koos BMW i Blue või Frozen Grey metallic detailidega
  • Ionic Silver metallic koos BMW i Blue detailidega
  • Protonic Blue koos Frozen Grey metallic detailidega
  • Crystal White pearl effect koos BMW i Blue või Frozen Grey metallic detailidega

LASERIGA LED-VALGUSTID.

LED-esituled on BMW i8 standardvarustuses ja sobivad ideaalselt selle erilise sportauto kontseptsiooniga. Kasutatud on ainult täis-LED-valgusteid. Esituled on BMW i tüüpilise U-kujuga ning sisaldavad päevatulesid ja sisseehitatud suunatulesid. Koos valikuliste lasertehnoloogiaga kaugtuledega* on disainielemendina lisatud ka teine lai raam. Lasertehnoloogiaga variant suurendab ka oluliselt kaugtulede ulatust ja valgustusvõimet. Taustal põlev sinine riba annab märku valgusti uuenduslikust tehnoloogiast. Koos laservalgustiga varustuses pakutavatel esituledel on mustade asemel efektsed metallikvärvi külgmised katted. Selle valguskontseptsiooni üldmulje on eksimatult omane BMW i8-le.

* Saadaval alates novembrist 2014.

KÄÄRUKSED.

Hoogne algus: efektsete kääruste tagant on BMW i8 sportauto loomus hetkega äratuntav. Suunaga alt üles avanevad kääruksed on visuaalseks fookuspunktiks ja sulanduvad laitmatult sõiduki aerodünaamilise kere selgete joontega. Küljelt vaadatuna rõhutavad uksed sõiduki sportlikkust. Tänu konstruktsioonis kasutatud alumiiniumile, süsinikule ja termoplastile on need umbes 50% kergemad kui tavalised uksed. Nii on neid eriti mugav avada ja sulgeda ka sõiduki seest. Käepide asetseb ergonoomiliselt uksepaneeli sees ning on samas ka dekoratiivne element.

SALONG.

Välisdisaini ühtlaselt sportlik ilme ulatub sujuvalt ka BMW i8 salongi. Kõik elemendid on kerged ja dünaamilise paigutusega. Mitmekihiline disain loob uudse suhte funktsionaalsuse ja selge vormi vahel. Sõiduki konstruktsioon on visuaalselt kerge – näiteks nähtavale toodud süsinikelemendid ukselävenditel, mis BMW i8 väikest massi rõhutavad.

Klassikalise sportauto iseloom ja BMW-le tüüpiline juhile suunitletus on ühtviisi tugevalt esindatud ka disainis. Keskkonsool on paigutatud kaldega juhi poole. Kahe suure ekraaniga varustatud armatuurlaual paiknevaid juhtelemente ja näidikuid on lihtne kasutada. Kõigi reisijate istumisasend on madal ning kitsad ja kerged istmed pakuvad tuge ja erakordset mugavust ka järskudes kurvides. iDrive juhtseade asub mugavalt keskkonsoolil, mis jagab sõiduki visuaalselt kaheks.

 • Säästlikud materjalid

  Värvus ja materjalide disain rõhutab ideed nutikast ja säästlikust sportautost. Valitud materjalid, nagu ülikerge ümbertöödeldud joogipudelitest plast ja teised ressursisäästlikud elemendid, muudavad keskkonnasõbralikkuse tuntavaks. Samas õhkub salongi igast detailist modernset sportlikkust, mida peegeldavad kõik meie kolm salongidisaini kontseptsiooni.

 • Salongi valgustus

  Erivarustuses olev salongivalgustus võimaldab juhil oma BMW i8 salongi jaoks ise meeleoluvalgustuse kohandada. LED-tehnoloogiaga valgustus rõhutab luksuslikku õhkkonda ja on samas praktiline. Valida on võimalik sinise, oranži ja valge EfficientDynamics valguslahenduse vahel. Need annavad salongivalgustusele eriti kauni kuma, mis ulatub uksekontuuridelt armatuurlauale, roolile ja jalaruumini.

SALONGI DISAIN.

Eksimatult sportlik, modernne ja keskkonnasõbralik. Tuleviku sportauto idee peegeldub ka salongi värvivalikus ja materjalides. Kvaliteetsete varustussarjade seas on HALO, CARPO ja NESO. Kõigis neis on selgelt näha, et keskkonnasõbralikkus ja tippkvaliteet ei pea teineteist välistama, vaid võivad tulevikule omasel viisi harmoonias eksisteerida. Parim näide on salongi kergekaalulised ümbertöödeldud materjalid ning õrnatoimelise oliivileheekstraktiga pargitud nahkpinnad.

 • NESO

  Mis tahes muu disainilahendus ei esinda sportliku liikuvuse tulevikku paremini kui NESO. Ümbertöödeldud materjalid, puhtad kontrastid ning uste ja küljepaneelide efektsed materjalid loovad kutsuva kombinatsiooni, millest õhkub heaolutunnet. Siin on selgelt välja toodud BMW i8 keskkonnasõbralikkus. Erakordselt kerge Spheric nahk heledas Carum Grey toonis täiendab efektselt musti Exclusive ja Nappa nahkpindu, andes salongile puhta, heleda ja modernse ilme.

 • CARPO

  CARPO täisnahkviimistlusega sarjas on perforeeritud detailidega meisterlikult valmistatud Spheric nahkistmed kombineeritud musta Exclusive nahaga armatuurlaual ja uksepolstril ning musta Nappa nahaga. Tulemus on elegantselt sportlik, mis sobitub suurepäraselt BMW i8 üldkontseptsiooniga. Kontseptsiooni võtavad ideaalselt kokku Pearl Gloss Chrome ja Satin Silver detailidega nahkkattega sportrool ja tumehallis toonis Amido Metallic lakitud aktsentpinnad.

  CARPO on saadaval kolmes versioonis. Ivory White viimistlusega versioon toetub oma Exclusive nahkpindadega klassikalistele kontrasttoonidele. Dünaamiliste kurvidega heledad nahkpinnad ustel, armatuurlaual ja istmetel rõhutavad salongi heledust ja kergust. Antratsiithalli Amido naha ja Exclusive nahaga viimistletud versioonis võtab salong sportlikult modernse ilme. Versioonis Carum Grey loob naturaalsete heledate perforeeritud ja antratsiithallide nahkpindade kombinatsioon modernse kontrasti, mis rõhutab salongi värsket ja terviklikku välimust. Disainilahenduse eksklusiivsete elementide hulgas on keraamiline käigukang, erikvaliteediga porivaibad ja laseriga graveeritud kiri „i8” ukselävendikattel. Veel üheks pilgupüüdjaks on valikulised BMW i Blue turvavöörihmad.

 • HALO

  Varustusesari HALO defineerib luksuse keskkonnasõbralikult ümber. See täisnahklahendus ühendab luksuseihaluse naturaalse stiiliga. Eksklusiivne Dalbergia Brown nahk on pargitud vaid taimeekstrakte kasutades ning sellele on lisatud toonis Carum Grey detailid. Koos BMW i Blue tepingute, turvavööde ja nahkkattega rooliga rõhutab üldmulje salongi kvaliteeti ja minimalismi. Tugevad heleda ja tumeda kontrastid ustel, küljepaneelidel ja armatuurlaual lisavad sportlikkust. Aktsenti lisavad ka toonis Amido Metallic detailid, mis annavad märku ka BMW i uuenduslikust tehnilisest poolest.