BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020 toonis BMW Individual Frozen Portimao Blue metallik, kolm neljandikku eestvaade

374 hj (275 kW)

Mootori võimsus

Bensiin

Mootor

4. SEERIA

BMW M

TÄIESTI UUS BMW M440i xDRIVE CABRIO

374 hj (275 kW)

Mootori võimsus

Bensiin

Mootor

4. SEERIATÄIESTI UUS BMW M440i xDRIVE CABRIO

Pane oma vabadus proovile: BMW M440i xDrive Cabrio ei hooli tavadest. Soorituseks mõeldud edumeelse disainikeele ja alalise töömahuga dünaamiline Cabrio tekitab uuel emotsionaalsel tasemel sõidukogemusi – sest BMW M440i xDrive Cabrio iseseisvus algab esimesest pöördemomendist.

Loe lisaks

BMW M440i xDrive Cabrio:
Kütusekulu (l/100 km) (keskmine): 7,9-8,4
CO₂-heitmed (g/km) (keskmine): 181-192

Loe lisaks

ÜLEVAADE BMW 4. SEERIA CABRIO M-MUDELI SPORTLIKEST FAKTIDEST.

Jõuülekanne, vedrustus ja sooritusvõime.

BMW M440i xDrive Cabrio.

Offene Sportlichkeit und hohe Fahrdynamik bei uneingeschränkter Alltagstauglichkeit.
 • BMW M TwinPower Turbo kuuesilindriline bensiiniga töötav 374 hj reasmootor
 • Kaheksakäiguline Steptronicu sportkäigukast
 • BMW xDrive
 • 275 kW (374 hj), 500 Nm, 0–100 km/h 4,9 s.
BMW M440i xDrive G23 2020 BMW Individual Frozen Portimao Blau metallic Dreiviertel-Frontansicht

BMW M440i xDRIVE CABRIO – OLULISEMAD OMADUSED.

BMW M440i xDrive Cabrio sõidudünaamika ja disainiomadused.

Vaba radikaal: siin saad sa uurida BMW M440i xDrive Cabrio sportliku varustuse eksklusiivset valikut. Silmapaistvad M-mudeli disainiomadused värvitoonis Cerium Grey ja mugavad salongi omadused muudavad sportliku Cabrio vabadustunde käega katsutavaks.

BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020 toonis BMW Individual Frozen Portimao Blue metallik, kolm neljandikku mudeliga tagantvaade
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, BMW M TwinPower Turbo kuuesilindriline mootoribensiiniga töötav reasmootor, lähivaade

BMW M TwinPower Turbo kuuesilindriline mootoribensiiniga töötav reasmootor.

Võimas jõuülekanne, siidpehme sõit ja sütitav mootoriheli iseloomustavad BMW EfficientDynamicsi mootorisarja uusima põlvkonna BMW M TwinPower Turbo kuuesilindrilisi mootoribensiiniga töötavaid reasmootoreid. Kaksik-VANOS, Valvetronic, täppississepritse ja TwinScrolli turboülelaadurid kindlustavad võimsuse ja tõhususe.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020 toonis BMW Individual Frozen Portimao Blue metallik, kohanduv M-vedrustus, tagaspoiler

Kohanduv M-vedrustus.

Adaptiivset M-vedrustust saab teetingimuste ja sõiduolukorra järgi igal ajal elektrooniliselt reguleerida. Sõidurežiimide valiku abil saad reguleerida ka vedrustuse omadusi, et valida soovitud hetkel eelistatud sõidustiil – alates mugavusrežiimist kuni äärmiselt sportliku ja reaktsioonivõimelise juhitavusega režiimini.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, nahkkattega M-rool, kohanduv sportrool ja Servotronic, juhikoht

Kohanduv sportrool.

Kohanduv sportrool ja Servotronic muudavad auto juhtimise ja reaktsioonid vahetumaks ning roolimine nõuab vähem füüsilist pingutust. See reageerib rooli nurgale erineva roolikeeramise ulatusega. See parandab dünaamilisema sõidu ajal juhitavust ning vähendab parkimisel ja manööverdamisel vajalikke roolipööramisi.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020 toonis BMW Individual Frozen Portimao Blue metallik, kolm neljandikku külgvaade

M-sportdiferentsiaal.

M-sportdiferentsiaal parandab haarduvust ja stabiilsust sõiduraja vahetamisel, järskudest kurvidest väljumisel, kurvide läbimisel suurel kiirusel ning erineva teekattega teedel sõites. Haarduvust optimeeritakse elektroonilise juhtimisseadmega, mis ühtlustab tagarataste pöörlemiskiirust.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, salong, Steptronic-sportkäigukast, käiguvalits

Steptronic-sportkäigukast.

Kaheksakäiguline Steptronicu sportkäigukast pakub eriti sportlikku käiguvahetust. Automaatne või manuaalne käiguvahetuse labadega või käiguvalitsaga käiguvahetus võimaldab nii mugavalt kulgeda kui ka eriti dünaamilist sõitu harrastada. SPORT-režiimis, kus käiguvalits on vasakpoolses S/M-asendis, toimub käiguvahetus maksimaalset sooritusvõimet silmas pidades.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, M-sportpidurid, detail, kergmetallveljed

M-sportpidurid.

M-sportpiduritel on ees nelja kolviga fikseeritud pidurisadulad ja taga sinised M-logoga ühe kolviga liikuvad pidurisadulad ning suured pidurikettad, mis tagavad pidurite suurepärase toimimise. Sõiduki väga kõrgele dünaamilise potentsiaalile kohandatult võimaldavad need ka erakordselt atleetlikku sõidustiili ja suurepärast pidurdusvõimet märgadel pindadel.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020 toonis BMW Individual Frozen Portimao Blue metallik, eestvaade Cerium Grey toonis neerukujulisele iluvõrele

M-spetsiifiline Cerium Grey toonis neerukujulise iluvõre raam.

Iseloomulik vertikaalne BMW kaheosaline neerukujuline iluvõre avaldab lugupidamist sellistele motospordi legendidele nagu BMW 328. Cerium Grey toon annab progresseeruvale neerukujulisele iluvõrele erilise kohaloleku ja on BMW traditsiooni uus tõlgendus.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020 toonis BMW Individual Frozen Portimao Blue metallik, tagant lähivaade M-aerodünaamikapaketile

M-aerodünaamikapakett.

M-aerodünaamikapakett koos kerevärvi M-spetsiifiliste esi- ja tagaspoilerite, küljekarbikatete ja kaheosalise Dark Shadow metallik- ja musta värvi difuusori siseosaga annab edasi tõelist dünaamikat ja sportlikkust. M440i difuusori siseosa on üleni viimistletud kõrgläikega musta värviga.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, 18-tollised M-kergmetallveljed Double-spoke style 848 Bicolour Jet Black, lähivaade

18-tollised M-kergmetallveljed Double-spoke style 848 Bicolour Jet Black.

18-tollised M-kergmetallveljed Double-spoke style 848 M Bicolour Jet Black, läikivad, hübriidrehvidega, velje suurus ees 7,5J × 18 rehvimõõduga 225/45 R18 ja velje suurus taga 8,5J × 18 rehvimõõduga 255/40 R18.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, salong, M-sportistmed, lähivaade

M-sportistmed.

Eri viisidel reguleeritavad süvendatud M-sportistmed ja osaliselt integreeritud peatugi toetavad juhi ja kaassõitja keha suurepäraselt ka küljelt. Lisaks on eraldi reguleeritav ka seljatoe laius. Nende musta M-logoga eridisain rõhutab sõiduki atleetlikku võimekust.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, salong, nahkkattega M-rool, lähivaade

Nahkkattega M-rool.

Kolmekodaralisel nahkkattega M-roolil on multifunktsioonlülitid, M-logo ja integreeritud juhipoolne turvapadi. Rooli nahast „Walknappa“ Black ääris koos mustade tepingute ja kontuursete pöidlalohkudega pakub vahetut ja sportlikku sõidukogemust.

JUHIKOHT ja TEHNOLOOGIAD.

BMW M440i xDrive Cabrio juhtimiskontseptsioon, digitaalsed teenused ja juhiabisüsteemid.

Selgus, mugavus ja turvalisus ülimal tasemel: paljud uuenduslikud tehnoloogiad toetavad sind teekonnal mitmel viisil. Keskendu peamisele – BMW M440i xDrive Cabrio absoluutne sportlik sõidunauding.

BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, salong, juhikoht
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, salong, BMW Live Cockpit Professional

BMW Live Cockpit Professional.

Navigeerimissüsteemiga BMW Live Cockpit Professional sisaldab kahte kvaliteetset ekraani, mis koosnevad 10,25-tollisest kõrge eraldusvõimega ja puutefunktsiooniga keskpaneeli ekraanist ja täisdigitaalsest 12,3-tollisest näidikukuvast. BMW operatsioonisüsteemi 7 saab juhtida ka iDrive Touchi juhteseadme kaudu.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, BMW operatsioonisüsteem 7, salongi keskpaneeli ekraan

BMW operatsioonisüsteem 7.

BMW operatsioonisüsteemi 7 innovatiivne töökontseptsioon võimaldab sõiduki funktsioone veelgi lihtsamalt ja intuitiivsemalt kasutada häälkäskluste, puuteekraani ja iDrive juhteseadme abil. Selleks on täiustatud juhteseadme funktsioone. Seega saab nüüd rakenduste menüüd otse valida.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, BMW intelligentne isiklik assistent, salongi keskpaneeli ekraan

BMW intelligentne isiklik assistent.

„Tere, BMW. Kes sa oled?“ Kas poleks imeline, kui sinu BMW oleks ka sinu isiklik assistent? Suhtle oma sõidukiga, kasutades BMW intelligentse isikliku assistendi abi. See tunneb sind, muutub iga päevaga paremaks ja aitab välja mis tahes olukorrast. Saad süsteemile määrata ka oma isikliku aktiveerimissõna. See oskab seletada kõike sinu sõiduki kohta ning aitab sul oma BMW-d veel paremini tundma õppida.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, juhtimisassistent Professional, salongi keskpaneeli ekraan

Juhtimisassistent Professional.

Juhtimisassistent Professional pakub optimaalset mugavust ja ohutust kriitilistes või üksluistes liiklusolukordades. Lisaks juhtimisassistendi sisule on selles ka laiendatud funktsioonidega roolimise ja sõiduraja hoidmise assistent, rajavahetuse ja avariipeatuse assistent ning sõiduraja hoidmise assistent koos aktiivse külgkokkupõrke kaitsega.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, parkimisassistent Plus, salongi keskpaneeli ekraan

Parkimisassistent Plus.

Parkimisassistent Plus muudab parkimise ja manööverdamise lihtsamaks. See sisaldab muuhulgas ümberringivaadet koos ülaltvaate, panoraamvaate ja 3D-kaugvaatega, samuti külgmist parkimisassistenti, avariipidurdusfunktsiooni, aktiivset parkimiskontrolli, joonjuhtimise- ja küljeabiga parkimisassistenti ning tagurdamise abisüsteemi.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, nutitelefoni integreerimine, salongi keskpaneeli ekraan

Nutitelefoni integreerimine.

Milleks loobuda oma BMW-s nutitelefoni funktsioonidest, kui saad neid tavapäraselt edasi kasutada? Nutitelefoni integreerimisel toetab sõiduk nutitelefoni ja sõiduki vahel juhtmevaba ühendusega rakendusi Apple CarPlay® ja Android Auto®. See võimaldab sul sõidukis mugavalt kasutada tuttavaid funktsioone ja erinevaid rakendusi.
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, digitaalne võti, nutitelefoniga autouks

Digitaalne võti.

Miks kanda endaga kaasas võtit, kui sul on kaasas oma nutitelefon? Digitaalse võtmega saad oma BMW-d lukustada, lukust avada ja isegi käivitada. Samuti saad anda oma BMW kasutamise õigused kuni viiele inimesele, kellel on sobiva versiooniga iPhone*. Lisaks kõigele muule saab piirata ajami võimsust ja suurimat kiirust, näiteks kui tegemist on algaja juhiga. *BMW digitaalne võti ühildub ainult valitud iPhone’idega. Ühilduvate iPhone’ide loetelu leiad aadressilt bmw.com/digitalkey
BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020, tarkvara kauguuendus, salongi keskpaneeli ekraan

Tarkvara kauguuendus.

Kas soovid, et sinu BMW-s oleks alati kõige värskem tarkvara? Tänu tarkvara kauguuendusele on sinu BMW alati ajakohane. Uuendused paigaldatakse juhtmevaba võrgu kaudu sarnaselt sinu nutitelefoniga. Samal moel on võimalik aktiveerida ka teisi sõiduki funktsioone.

BMW 4. SEERIA CABRIO M-MUDELI TEHNILISED ANDMED.

BMW M440i xDrive Cabrio.

Mootori võimsus (kW (hj)) p/min juures:

275 (374)/5500–6500

Max pöördemoment (Nm) p/min juures:

500/1900–5000

Kiirendus 0–100 km/h (s):

4,9

Kombineeritud kütusekulu (l/100 km):

7,9-8,4

BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020 toonis BMW Individual Frozen Portimao Blue metallik, kolm neljandikku mudeliga tagantvaade
BMW veljed ja rehvid ELi rehvimärgise lähivaade

BMW VELJED JA REHVID.

Me kontrollime oma sõidukite rehve rangelt kuni 50 erinevas kvaliteedikriteeriumis – oluliselt rohkem, kui on ette nähtud kogu Euroopas kehtiva ühtse rehvimärgistuse määrusega. Siit leiate kogu teabe BMW poolt kasutatavate rehvide omaduste kohta.

BMW 4. SEERIA CABRIO.

Vabadus kõige elegantsemal kujul: suurepärase sõidudünaamika ja iseseisva esteetikaga innustab BMW 4. seeria Cabrio oma sportliku ja elegantse salongi ja tehniliselt silmapaistva pehme katusega.

RAKENDUS BMW BROCHURE.

Rakendus BMW Brochure nutitelefonis

Tutvu BMW maailmaga interaktiivselt oma nutitelefonis või tahvelarvutis. BMW kataloogide rakendus sisaldab kõikide praeguste BMW mudelite digitaalseid brošüüre. Naudi üksikasjalikku tooteinfot, esmaklassilisi fotosid, suurepäraseid videoid ja kütkestavaid taustalugusid sind huvitava BMW kohta. Otse loomulikult on tegemist just selle kohaga, kust leida üksikasju disaini, varustuse, teenuste ja tehnoloogiate kohta, sealhulgas uue BMW M440i xDrive Cabrio mudeli kohta.

BMW M440i xDRIVE CABRIO HOOLDUS JA ABISÜSTEEMID.

SOOVID PERSONAALSET NÕUSTAMIST?

Kui sul on küsimusi, vajad lisateavet või soovid konkreetseid pakkumisi BMW M440i xDrive Cabrio kohta, võta ühendust meie lähima esindusega. Meie asjatundlik BMW teeninduspersonal annab hea meelega individuaalset nõu telefoni teel või esinduses kohapeal.

ORIGINAALSED BMW TARVIKUD BMW M440i xDRIVE CABRIO JAOKS.

Avasta BMW 4. seeria Cabrio M-mudeli erivarustus ja kasulikud lisatarvikud.

BMW M440i xDrive Cabrio pakub dünaamilist sõidunaudingut ja erinevat sportlikku varustust. Originaalsed BMW tarvikud on mõeldud sinu erinevatele vajadustele. Pakume laia valikut individuaalset lisavarustust, mis sobivad ideaalselt selle uskumatult sportliku Cabrioga kvaliteedi, disaini ja jõudluse poolest, pakkudes maksimaalset lisaväärtust sõltumata sellest, mida plaanid. *Illustratsioonid on vaid näidisteks ning kujutavad BMW 430i Cabriot.

BMW 4. seeria Cabrio G23 toonis Sanremo Green metallik, 2020, kolm neljandikku tagantvaade ja BMW tagumine rattahoidik Pro 2.0
BMW Advanced Car Eye 2.0, BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020

BMW Advanced Car Eye 2.0.

BMW Advanced Car Eye 2.0 on ülitundlik täiskõrglahutusega kaamera, mis jäädvustab sõiduki ees ja taga toimuvat isegi siis, kui see on pargitud. Kui sõiduki ümber on häirivaid tegureid või ebaharilikku liikumist, salvestab kaamera automaatselt olukorra, et dokumenteerida võimalikke õnnetusi ja sissemurdmisi või nende katseid.
BMW tagumine rattahoidik Pro 2.0, BMW 4. seeria Cabrio G23 2020, BMW originaaltarvikud

BMW tagumine rattahoidik Pro 2.0.

BMW tagumine rattahoidik Pro 2.0 on kerge, kuid vastupidav ning kannab kuni 60 kg raskust. Selle kasutamine on erakordselt lihtne ja see võimaldab transportida kaht jalgratast või elektrijalgratast (saab laiendada kolme jalgratta jaoks). Rattahoidiku kallutusfunktsioon võimaldab pakiruumile igal ajal lihtsalt ligi pääseda.
18-tolline M Performance kergmetallvelg Double-spoke style 796 M toonis Jet Black matt, BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020

18-tolline M Performance kergmetallvelg Double-spoke style 796 M toonis Jet Black matt, suverataste komplekt.

Kvaliteetsed 18-tollised M Performance‘i kergmetallveljed Double-spoke Style 796 M on disainitud toonis Jet Blacki matt ning kannavad värvilist M-logo. Rehvirõhu jälgimise süsteemiga varustatud rataste komplekt run-flat-rehvidega, velje suurus 7,5J × 18, rehvisuurusega 225/45 R18 95Y RSC ees ja 8,5J × 18 rehvisuurusega 255/40 R18 99Y RSC taga.
BMW pakiruumimatt, BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020

BMW pakiruumimatt.

Vastupidav libisemisvastane ja ülespainutatud äärtega kontuure järgiv veekindel BMW pakiruumi matt kaitseb pakiruumi mustuse ja niiskuse eest. Musta disaini ja kvaliteetsest roostevabast terasest sisedetailidega varustatuna sulandub kontuure järgiv matt täiuslikult pakiruumi sisemusse.
BMW ilmastikukindlad eesmised jalamatid, BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020

BMW ilmastikukindlad eesmised jalamatid.

Ideaalselt istuvad, ülespoole painutatud äärte ja elegantse kujundusega vastupidavad ja ilmastikukindlad BMW jalamatid kaitsevad jalaruumi niiskuse ja mustuse eest. Need on musta värvi ning neil on roostevabast terasest detailid.
BMW LED-ukseprojektorid, BMW M440i xDrive Cabrio G23 2020

BMW LED-ukseprojektorid.

Uuenduslikud BMW LED-ukseprojektorid aktiveeruvad automaatselt uste avamisel ja projitseerivad vahetatavate slaidide abil kujutise sõiduki kõrvale maha. Valida on eri motiivide vahel, mis valgustavad ukseesist ala isikupärasel viisil.

BMW TEENUSED BMW M440i xDRIVE CABRIOLE.

Teenusepakkumised ja -paketid BMW 4. seeria Cabrio M-mudelile.

BMW seab teenindusstandardeid ja on sinu ja su BMW M440i xDrive Cabrio jaoks alati olemas. Rikke- ja õnnetusabiga on meie eksperdid sinu jaoks õnnetuste korral saadaval ööpäev läbi – 365 päeva aastas. Tänu uuenduslikule funktsioonile BMW Teleservices teavitab su BMW M440i xDrive Cabrio oma BMW Service Partnerit automaatselt hooldusvajadustest ja tõrgetest, võimaldamaks neil sinuga iseseisvalt ühendust võtta. Teenusega BMW Service Inclusive on need ja teised teenused finantsiliselt sinu valitud perioodi jooksul kaetud. Varu oma elus oluliste asjade jaoks rohkem aega: BMW pakutud laia teenusevalikuga oled alati turvalises kohas.

BMW Service Inclusive, mees BMW roolis

BMW Service Inclusive.

Lihtsalt lase end vabaks ja keskendu sellele, mis on tegelikult tähtis – sportliku sõidu nautimisele sinu BMW M440i xDrive Cabrioga. BMW Service Inclusive’iga saad just nii teha. Ühekordse maksega saad kõik sisalduvad teenused ja hooldustööd oma valitud perioodiks.
Lisateave
BMW Teleservices, naine nutitelefoniga BMW ukse juures

BMW Teleservices.

Koos uuendusliku BMW ConnectedDrive’i teenusega Teleservices aitab sinu BMW M440i xDrive Cabrio sul pead selgena hoida: kui on aeg hoolduseks või esineb rike, pakub ta sulle eelistatud BMW Service Partnerit koos kogu asjakohaste sõiduki andmetega. Sinu Service Partner võtab seejärel ühendust, et kohtumise aeg kokku leppida. Seega saad toetuda kiirele ja hõlpsale teenindusele ning ei pea ise kõige peale mõtlema. Ainus tingimus: sa oled registreerinud oma BMW M440i xDrive Cabrio internetis BMW ConnectedDrive’i portaalis ja oled valinud oma Service Partneri. Vaata, kuidas BMW Teleservices toob sinu ellu rohkem mugavust.
Lisateave
BMW Roadside Assistance, naine seisab oma BMW avatud uksel

BMW Roadside Assistance.

Teenus BMW Roadside Assistance on saadaval kõigile BMW juhtidele ööpäev läbi ja 365 päeva aastas. Üks kõne ning meie eksperdid on sinu käsutuses, kas telefoni teel või ka vajadusel kohapeal.

BMW M440i xDrive Cabrio kütusekulu ja CO2-heide.

BMW M440i xDrive Cabrio:
Kütusekulu (l/100 km) (keskmine): 7,4–6,9
CO₂-heitmed (g/km) (keskmine): 169–159


Teave kütusekulu, CO₂-heitmete ja energiatarbe kohta on kindlaks tehtud kooskõlas kohustusliku mõõteprotseduuri määrusega (EÜ) 715/2007 tüübikinnituse ajal kehtiva versiooniga. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ja näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.


Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO₂-heitmete kohta leiad käsiraamatust „Uute sõiduautode kütusekulu ja CO₂-heitmed“, mis on tasuta saadaval ametlikes BMW esindustes ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf


Need väärtused põhinevad uuel WLTP määrusel ja on teisendatud tagasi vastavateks NEDC väärtusteks, mis võimaldab sõidukeid omavahel võrrelda. Sõiduki CO₂-heitega seotud maksude või muude tasude kontekstis kasutatavad CO₂-väärtused võivad erineda siin näidatud väärtustest.

Loe lisaks

BMW M440i xDrive Cabrio kütusekulu ja CO₂-heide.

 • BMW M440i xDrive Cabrio:
  Kütusekulu (l/100 km) (keskmine): 7,9-8,4
  CO2-heitmed (g/km) (keskmine): 181-192

  Teave kütusekulu, CO₂-heite ja energiatarbimise kohta on kindlaks määratud vastavalt tüübikinnituse ajal kehtinud VO (EÜ) 715/2007 mõõtmisprotseduurile. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ja näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO₂-heite kohta leiad BMW konfiguraatoris ja hinnakirjades ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf.