BMW M235i xDrive Gran Coupé toonis Black Sapphire metallik F44 kolm neljandikku külgvaade

THE 2

BMW M

BMW M235i xDRIVE GRAN COUPÉ ÜKSIKASJALIKULT: MUDELID JA VARUSTUS

Esimene BMW M235i xDrive Gran Coupé ei ole tulnud oma klassi suurendama, vaid seda juhtima. Siit leiad kogu info järgneva kohta: erakordne sõidudünaamika, võimas M TwinPower Turbo neljasilindriline bensiinimootor ja provokatiivne kujundus koos eksklusiivsete M omadustega, mis jätkuvad kuni juhile suunatud juhikohani.

Loe lisaks
THE 2BMW M235i xDRIVE GRAN COUPÉ ÜKSIKASJALIKULT: MUDELID JA VARUSTUS

DISAIN.

BMW M235i xDrive Gran Coupé välisilme ja salongi omadused.

Seest sportlik, väljast atleetlik: BMW M235i xDrive Gran Coupé väljendab kompromissitut dünaamikat igas detailis. Seda muuhulgas tänu M-aerodünaamikapaketile ning Cerium Grey toonis eksklusiivsetele M-detailidele. Erilised funktsioonid nagu BMW neerukujuline iluvõre, vaba vormiga väljalaskesüsteemi viimistlus või tagumine M-spoiler, täiendavad selle sportkupee jõulist kuju ja jooni, samas kui sellised omadused nagu M Sport istmed või M-pedaalid krutivad salongi õhkkonda maksimaalse jõudluse saavutamiseks.

BMW M235i xDrive Gran Coupé toonis Black Sapphire metallik F44 kolm neljandikku tagantvaade
Võrkdisaniga BMW neerukujuline iluvõre, BMW M235i xDrive Gran Coupé toonis Black Sapphire metallik F44 lähivaade

Võrkdisainiga BMW neerukujuline iluvõre.

BMW võrkdisainiga neerukujulise iluvõre disain on üleni viimistletud Cerium Grey värvitoonis ja detailselt disainitud võrega. See võidusõidust inspireeritud võre struktuur annab esiosale sügavust ja väärtust ning lisab rõhku kõrge kvaliteedi ja dünaamika detailidele.
M-spetsiifiline väljalaskesüsteem, BMW M235i xDrive Gran Coupé toonis Black Sapphire metallik F44 tagantvaade

M-spetsiifiline väljalaskesüsteem.

Oma minimaalse vasturõhuga toetab M-spetsiifiline väljalaskesüsteem mõlemal pool mootori võimsuse arengut. Selle eristatavat heli saab juhtida integreeritud heitgaasiklapi mehhanismi kaudu ning see rõhutab sõiduki sportlikku olemust. Vabas vormis summutitoru äärisribad Cerium Grey värvitoonis annavad visuaalset rõhku.
M-aerodünaamikapakett, BMW M235i xDrive Gran Coupé Black Sapphire metallik F44 esiosa

M-aerodünaamikapakett.

M-aerodünaamikapakett koos M-spetsiifilise esispoileri, tagaspoileri ja küljekarbi ääristega räägivad puhtast dünaamilisusest, tuues välja sõiduki atleetliku iseloomu. Äärise osad on värvitud keretoonis ja sisedetailid Dark Shadow värvitoonis. BMW M235i puhul on detailid viimistletud kõrgläikega mustas.
M-tagaspoiler, BMW M235i xDrive Gran Coupé toonis Black Sapphire metallik F44 tagantvaade

M-tagaspoiler.

M-i tagaspoiler rõhutab sõiduki sportlikku siluetti ja vähendab soovimatut aerodünaamilist tõusmist. Esisillale tõmbejõu loomine annab sõidukile suurema sõidustabiilsuse.
M-sportistmed, BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 salong

M-sportistmed.

M-sportistmed integreeritud peatoe, sügava istumispinna ning kõrgete küljetugede ja seljatoe polstritega pakuvad juhile ja kaassõitjale paremat toetust isegi kiiretes kurvides. Lisaks sellele on istme laius tänu seljatoesse integreeritud süsteemile täpselt sinu keha järgi reguleeritav.
Nahkkattega M-rool, BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 juhikoht

Nahkkattega M-rool.

Kolmekodaralisel nahkkattega M-roolil on multifunktsioonlülitid, M-logo ja integreeritud juhipoolne turvapadi. Rooli 'Walknappa' Black nahast ääris koos mustade tepingute ja kontuursete pöidlalohkudega pakub vahetut ja sportlikku sõidukogemust.
Veluurist jalamatid, BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 salong

Veluurist jalamatid.

Eesmised ja tagumised veluurist jalamatid sobivad sõidukisse ideaalselt ning on mustuse- ja veekindlad. Need on polstriga sobivas toonis ning samas kaitsevad seda, lihtsustavad puhastamist ja toovad välja viimistluse kvaliteedi.
Salongi dekoratiivliistud Illuminated Brooklyn, BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 salong

Salongi dekoratiivliistud Illuminated Brooklyn.

Salongi dekoratiivliistud Illuminated Brooklyn koos Triangle aktsendiga armatuurlaual ja ukselävel annavad sisemusele progressiivse õhkkonna, milles tunnetad suurt väärtust. Diskreetselt tagant valgustatud dekoratiivliistude särav muster loob sõidukis nii atraktiivse kui ka meeldiva õhkkonna.
M-turvavööd, BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 salong

M-turvavööd.

M-turvavöödel koos vööpinguti ja vöö jõupiirajaga on peenelt õmmeldud klassikalistes M-värvides jooned ning need rõhutavad salongis väga kõrget kvaliteeti ja sportlikku õhkkonda.
M Performance pakett, BMW M235i xDrive Gran Coupé toonis Black Sapphire metallik F44 kolm neljandikku külgvaade

M PERFORMANCE PAKETT.

M Performance pakett parandab täiendavalt sõiduki sportlikku potentsiaali ja tagab maksimaalse kiirenduse. Lisaks suurendab kaalu vähenemine märgatavalt sõidudünaamikat. Erilised disainielemendid mustas toonis ja 18-tollised kerged M-sepisveljed muudavad M Performance paketi nähtavaks ka väljastpoolt.

BMW M235i xDrive.

M TwinPower Turbo neljasilindriline bensiinimootor, BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

BMW M235i xDrive Gran Coupé BMW M TwinPower Turbo neljasilindriline bensiinimootor 306 hobujõuga.

Puhast sõidunaudingut edastav tippsportlane: BMW M TwinPower Turbo 4-silindriline bensiinimootor mudelis BMW M235i on eriti võimas, sest see on varustatud uute kolbidega, suurema turboülelaaduriga, optimeeritud sisselaskeõhu suunamisega, suure jõudlusega jahutuspaketiga ja ventiiliga käitatava M-väljalaskesüsteemiga.

SÕIDUDÜNAAMIKA.

BMW M235i xDrive Gran Coupé jõuülekande ja šassii tehnoloogiad.

Absoluutsed tippsooritajad: M Sport rooli, 8-käigulise Steptronic käigukasti ja M-sportvedrustusega BMW M 235i xDrive Gran Coupé võtab oma klassis kiireima raja. Tänu veojõu ümberjagamisele ja funktsioonidele nagu BMW xDrive intelligentne nelikvedu on dünaamika ja külgkiirendus vahetult kogetavad kõigil kiirustel. Koos võimsa ja äärmiselt tõhusa BMW TwinPower Turbo neljasilindrilise bensiinimootoriga eraldub see kergesti massist ja pakub igal teel silmapaistvat enesekindlust.

M Sport rool, BMW M235i xDrive Gran Coupé F44, juhikoht

M Sport rool.

M Sport rool ja Servotronic muudavad auto juhtimise ja reaktsioonid vahetumaks ning vähendavad pingutust rooli pööramisel. Sinu sõidukit saab täpsemalt suunata, pakkudes väga sportlikke käsitsemisomadusi, eriti käänulistel teedel.
Kaheksakäiguline Steptronic Sport käigukast, BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

Steptronic-sportkäigukast.

Kaheksakäiguline Steptronic Sport käigukast pakub eriti sportlikku käiguvahetust. Automaatne või manuaalne käiguvahetus, kasutades käiguvahetuse labasid või käigukangi, võimaldab nii mugavalt kulgeda kui ka eriti dünaamilist sõitu harrastada. SPORT-režiimis, kus käigukang on vasakus S/M-asendis, konfigureeritakse käiguvahetus maksimaalset sooritust silmas pidades.
Intelligentne nelikvedu xDrive, BMW M235i Gran Coupé F44 tagaosa lähivaade

xDrive.

Nutikas nelikveosüsteem BMW xDrive jagab veojõu sujuvalt ja muutuvalt esi- ja tagasilla vahel, et tagada maksimaalne haarduvus, sõidudünaamika ja turvalisus igas sõiduolukorras. Veelgi nobedamad sõiduomadused aitab saavutada elektrooniline võimsusejaotur, mis näiteks kurvides kompenseerib üle- või alajuhitavust.
M-sportvedrustus, BMW M235i xDrive Gran Coupé F44

M-sportvedrustus.

M-sportvedrustus teeb sõiduki umbes 10 mm madalamaks. Ka sõiduki vedrustuse ulatus on väiksem ning stabilisaatorid ja amortisaatorid jäigemad. Üheskoos on tulemuseks vahetum vedrustuse disain, mis võimaldab veelgi sportlikumat sõidustiili.
BMW M235i xDrive Gran Coupé, kohanduva vedrustusega

Kohanduv vedrustus.

Kohanduv vedrustus võimaldab reguleerida amortisaatorite omadusi vastavalt sõiduolukorrale ning ühendab sõidumugavuse ja sõidudünaamika parima võimaliku ohutusega. Sõidurežiimide valiku kaudu saad valida standardse COMFORT-režiimi või SPORT-režiimi.
M Sport pidurid, BMW M235i xDrive Gran Coupé toonis Black Sapphire metallik F44

M Sport pidurid.

M Sport pidurid koos tumesiniste mitmekolviliste ja M-tähisega pidurisadulatega tagavad erakordse pidurdusvõime. Sõiduki väga kõrge dünaamilise potentsiaalile kohandatult võimaldavad need ka erakordselt atleetlikku sõidustiili ja suurepärast pidurdusvõimet märgadel pindadel.
BMW M235i xDrive Gran Coupé veojõu ümberjagamisega toonis Black Sapphire metallik F44 kolm neljandikku eestvaade

Veojõu ümberjagamine.

Veojõu ümberjagamine sekkub sisekurvi pool olevate vedavate rataste kontrollitud pidurdamise kaudu. See jaotab välistele ratastele rohkem veojõudu. Sõiduki impulsimomendi kurvi poole suunates suurendab see nobedust ja suunastabiilsust.

ABISÜSTEEMID JA MUGAVUSFUNKTSIOONID.

BMW M235i xDrive Gran Coupé uuenduslikud juhiabisüsteemid ja tehnoloogilised omadused.

BMW M235i xDrive Gran Coupé näitab tehnilist progressiivsust kõige peenemate detailideni. Uuenduslikud juhiabisüsteemid (nt tagurdamise abisüsteem) toetavad sind reisi ajal; samas viib BMW Intelligent Personal Assistant juhi ja sõiduki vahelise kommunikatsiooni järgmisele tasemele ning digitaalne võti pakub suuremat mugavust, võimaldades uksi nutitelefoni kaudu lukustada ja lukust lahti teha.

BMW M235i xDrive Gran Coupé funktsioonidega BMW ConnectedDrive ja BMW Personal Copilot, F44 salong
BMW intelligentne isiklik assistent, BMW 2. seeria Gran Coupé F44 salong

BMW intelligentne isiklik assistent

„Hei, BMW. Kes sa oled?“ Kas poleks imeline, kui sinu BMW oleks ka sinu isiklik assistent? Suhtle oma sõidukiga, kasutades BMW intelligentse isikliku assistendi abi. See tunneb sind, muutub iga päevaga paremaks ja aitab välja mis tahes olukorrast. Saad süsteemile määrata oma isikliku aktiveerimissõna. See võib seletada kõike sinu auto kohta ja aitab sul oma BMW-d veel paremini tundma õppida.
Tarkvara kauguuendus, BMW 2. seeria Gran Coupé F44 salong

Tarkvara kauguuendus

Kas soovid, et sinu BMW-s oleks alati kõige värskem tarkvara? Tänu tarkvara kauguuendusele on sinu BMW alati nagu uus. Uuendused paigaldatakse juhtmevaba võrgu kaudu sarnaselt nutitelefoniga. Samal moel on võimalik aktiveerida ka teisi sõiduki funktsioone.
Seotud muusika BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 salong

Seotud muusika.

Kuula oma lemmikmuusikat kõikjal, kus viibid. Klassikapalad kiirteel, jazz tipptunnil ja poppmuusika rahulikel sõidulõikudel. Connected Music võimaldab sõidukisse paigaldatud SIM-kaardi kaudu voogedastada piiranguteta kuni 30 miljonit lugu BMW muusikapartnerilt Spotify.
BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 nutitelefoniga sidumine

Nutitelefoniga sidumine.

Milleks loobuda oma BMW-s nutitelefoni funktsioonidest, kui saad neid tavapäraselt edasi kasutada? Nutitelefoni integreerimisel toetab sõiduk nutitelefoni ja sõiduki vahel juhtmevaba ühendusega rakendusi Apple CarPlay ja Android Auto. See võimaldab sul sõidukis mugavalt kasutada tuttavaid funktsioone ja erinevaid rakendusi.
Parkimisassistent BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 salong

Parkimisassistent.

Parkimisassistent lihtsustab sõiduki parkimist. Tahavaatekaamera annab selgema ülevaate sõiduki taga toimuvast. Aktiivne Parkimiskontroll pakub suuremat kaitset parkimisest põhjustatud kahjustuste eest. Parkimisassistent pargib sõiduki automaatselt, paralleelselt või risti tänavaga, ning sõidab paralleelsetest parkimiskohtadest ka välja. Tagurdamise assistent abistab sind tagurdamisel, nt kitsastel sissesõiduteedel.
BMW M235i xDrive Gran Coupé Stop&Go funktsiooniga aktiivne püsikiirusehoidja F44

Aktiivne püsikiirusehoidja.

Stop&Go funktsiooniga aktiivne püsikiirusehoidja säilitab kiirusel 30–160 km/h eessõitva autoga vajalikku pikivahet ning käivitab ja peatab sõiduki liiklusummikutes. Kiirusepiirangute abisüsteem võimaldab püsikiirusehoidja kasutamisel arvestada lubatud piirkiirusega. Pidurdussekkumisega eesmise kokkupõrke hoiatussüsteem reageerib seisvatele sõidukitele, jalakäijatele ja jalgratturitele.
BMW M235i xDrive Gran Coupé manuaalne kiirusepiirangu abisüsteem F44

Manuaalne kiirusepiirangu abisüsteem.

Manuaalne kiirusepiirangu abisüsteem võimaldab võtta tuvastatud kiirusepiirangu kasutusele kiirusepiirajafunktsioonis ja aktiivses püsikiirusehoidjas või pidurdusfunktsiooniga püsikiirusehoidjas. See võtab pinged maha näiteks kiirteedel ja maanteedel, kõrvaldades vajaduse pidevalt kontrollida ja võrrelda oma kiirust määratud kiirusepiiranguga.
Juhtimisassistendi turvapakett, BMW M235i xDrive Gran Coupé F44 salong

Juhtimisassistent.

Juhtimisassistendi turvapaketis sisalduvad kaamerapõhised süsteemid nagu eesmise kokkupõrke hoiatussüsteem pidurdusfunktsiooniga, kiiruspiirangute info koos möödasõidu keelualade teabega ja sõidurajalt eemalekandumise ja kokkupõrke hoiatussüsteem. Lisaks sellele on sõidukil radaripõhised süsteemid nagu ristliikluse hoiatussüsteem, reavahetuse hoiatussüsteem ja tagantkokkupõrke hoiatussüsteem.

FUEL CONSUMPTION AND CO2 EMISSIONS.

BMW M235i xDrive Gran Coupé:
Fuel consumption in l/100 km (combined): 7.1–6.7
CO2 emissions in g/km (combined): 162–153

The information on fuel consumption, CO2 emissions and energy consumption has been determined in accordance with the prescribed measurement procedure VO (EU) 715/2007 in the version applicable at the time of type approval. The figures refer to a vehicle with basic configuration in Germany and the range shown considers optional equipment and the different size of wheels and tires available on the selected model.

Further information about the official fuel consumption and the official specific CO2 emissions for new passenger automobiles can be found in the 'New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines', which are available free of charge at all sales outlets and from DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Germany and on https://www.dat.de/co2

The values are already based on the new WLTP regulation and are translated back into NEDC-equivalent values in order to ensure the comparison between the vehicles. For vehicle related taxes or other duties based (at least inter alia) on CO2 emissions the CO2 values may differ to the values stated here.

Loe lisaks

Kütusekulu ja CO₂-heide.

  • BMW M235i xDrive Gran Coupé:
    Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 7,1-7,8
    CO₂-heide g/km (keskmine): 162-177

    Teave kütusekulu, CO₂-heite ja energiatarbimise kohta on kindlaks määratud vastavalt tüübikinnituse ajal kehtinud VO (EÜ) 715/2007 mõõtmisprotseduurile. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ja näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

    Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO₂-heite kohta leiad BMW konfiguraatoris ja hinnakirjades ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf.