BMW M4 Cabrio, üksikasjad ja varustus

THE M4

BMW M

BMW M4 CABRIO ÜKSIKASJAD: DISAIN, MOOTOR JA VARUSTUS

THE M4BMW M4 CABRIO ÜKSIKASJAD: DISAIN, MOOTOR JA VARUSTUS

BMW M4 Cabrio kehastab kõike, millega eristub BMW M: enam kui 40 aastat kogemust kõrge sooritusvõimega sõiduautode arendamisel on jõudnud täiuslikkuseni jõuülekande, šassii, käigukasti ja rooli vahelise koostöö täpsuses. Sellest tuleneb märkimisväärne valik seadmeid, mis tagavad optimaalse sõidunaudingu disaini, sõidudünaamika ja tehnouuenduste osas.

Loe lisaks

BMW M4 CABRIO – SOORITUSVÕIME NÄITAJAD.

Ülevaade autospordist inspireeritud ajami ja šassii tehnoloogiatest.

BMW M4 Cabrio sõidutunnetus on vapustavalt intensiivne ja pakub piiramatut sõidurõõmu. Selle võimsa sportlase juures on kõik loodud tagama võimast dünaamikat ning suurepärast juhitavust. Ja tänu paljudele motospordist ülevõetud tehnoloogiatele muudab see laitmatu sportlane oma võimsuse veojõuks ülima täpsusega. Neid ambitsioone aitavad veelgi rõhutada valikuline M Competition pakett, millel on suuremate näitajatega mootor, ja spetsiaalselt seadistatud kohanduv M-vedrustus.
BMW M4 Cabrio, BMW M TwinPower Turbo kuuesilindriline bensiinimootor ja M Competition pakett

BMW M TwinPower Turbo kuuesilindriline bensiinimootor ja M Competition pakett.

M TwinPower Turbo kuuesilindriline bensiiniga töötav reasmootor on suurepärase ülekandega, üliladusa käiguga ning selle juurde kuulub sportlik mootorihääl. Koos kaksik-VANOSe, Valvetronicu, täppississelaske ja TwinScroll turboülelaaduriga pakub kõrge sooritusvõimega M TwinPower Turbo kuuesilindriline bensiiniga töötav reasmootor koos standardse M Competition paketiga 331 kW (450 hj). M Sport väljalaskesüsteemist kostab isikupärane ja jõuline hääl. Spetsiaalselt häälestatud kohanduv M-vedrustus loob teega optimaalse kontakti, parandab haarduvust ja lisab roolimistäpsust.
BMW M4 Cabrio, kohanduv M-vedrustus

Kohanduv M-vedrustus.

Elektrooniliselt amortisaatoreid reguleerides tagab kohanduv M-vedrustus, et sõiduk oleks sõiduoludes ideaalselt häälestatud. Vedrustuse sätet on võimalik sõidurežiimide valikus muuta kas eriti mugavaks või sportlikult dünaamiliseks, valides selleks COMFORT, SPORT või SPORT+ režiimi.
BMW M4 Cabrio, 7-käiguline topeltsiduriga M-käigukast

7-käiguline topeltsiduriga M-sportkäigukast.

Vahetage käike ilma veojõudu katkestamata, sidurit kasutamata ning aeglustamata: Drivelogic-funktsiooniga 7-käigulise topeltsiduriga M-käigukastiga on see võimalik. Käike saab vahetada automaatselt või käsitsi kas nahkkattega sportroolil paiknevate käiguvahetuslabade või käigukangi abil. Stardiabi tagab seisult maksimaalse kiirenduse.
BMW M4 Cabrio, 6-käiguline M-manuaalkäigukast

6-käiguline M-manuaalkäigukast.

Traditsioonilise mudeliga võrreldes 12 kg võrra kergem ning kompaktsema kujuga 6-käiguline M-manuaalkäigukast BMW M4 Cabrios on ideaalne näide nutikalt kergest konstruktsioonist. Käigukasti sünkronisaatori blokeerrõngaid kattev uuenduslik süsinikkiust hõõrdekiht muudab käiguvahetuse mugavamaks ning kuivkarteriga õlitussüsteem tagab efektiivsema õlivoolu.
BMW M4 Cabrio, M-juhipakett

M-juhipakett.

M-juhipaketiga on tippkiirus 280 km/h. M-juhipaketti on võimalik tellida uutele autodele ostu ajal, kuid selle saab hõlpsalt ka hiljem lisada. Pärast paigaldamist jäävad kõik tehnilised andmed samaks. Paketis on ka kupong BMW M-intensiivkoolitusele, mis on BMW Driving Experience‘i osa.

BMW M4 CABRIO – DISAINIOMADUSED.

M-spetsiifilised välisilme ja salongi disainiomadused.

BMW M4 Cabrio määratleb end kohe kõrge sooritusvõimega lahtise sportautona. Atleetlikule siluetile lisavad dünaamikat võimsailmeline esiosa ja pikendatud kapott koos mootorikupliga. Ka sõiduki salongis valitseb sportlikult eksklusiivne õhkkond. Juhile suunatud esiistmelt on ülevaade suurepärase loetavusega võidusõiduautole iseloomulikest ümmargustest näidikutest. See loob ideaalsed tingimused viimaks lahtise katusega sõidu uuele tasemele.
BMW M4 Cabrio, disain, varustus
BMW M4 Cabrio, M Competition paketi välisilme olulisemad omadused

M Competition paketi välisilme olulisemad omadused.

Välisilme muudavad silmapaistvaks M Competition paketi eksklusiivsed sepistatud 20-tollised Star-spoke style 666 M kergmetallveljed koos hübriidrehvidega. Atleetlikku loomust rõhutavad BMW Individuali arvukad kõrgläikega Shadow Line elemendid, nagu eesmise neerukujulise iluvõre mustad kõrgläikega detailid ja mudelimärgis ning mustad kõrgläikega summutitorud.
BMW M4 Cabrio, kõvakatus

Kõvakatus.

Kokkupandav kõvakatus ühendab kabriolettide eheda põnevuse talveks sobiliku kõvakatuse eelistega. Avamine ja sulgemine toimub kiiresti – isegi aeglaselt, kuni 18 km/h sõites. Väljast vaadates on sõidukil kupeeautole iseloomulik madal, pikendatud katusejoon. Sisemus pakub aga hulgaliselt pearuumi.
BMW M4 Cabrio, LED-tagatuled

LED-tagatuled.

Tipptasemel LED-tehnoloogia tagab optimaalse nähtavuse ning maksimaalse tõhususe ja tulede eluea. Suure pinnaga suunatuled ja kiiresti reageerivad LED-pidurituled suurendavad turvalisust. Äratuntavad L-kujulised tagatuled rõhutavad nii öösel kui ka päeval auto iseloomu.
BMW M4 Cabrio, BMW Selective Beam

BMW Selective Beam.

BMW Selective Beam reguleerib automaatselt kaugtulesid valgus- ja liiklustingimuste järgi. Süsteem jälgib eessõitvaid ja vastutulevaid sõidukeid ning kohandab selle järgi pidevalt kaugtulede tugevust, et vältida teiste liiklejate pimestamist.
BMW M4 Cabrio, juhist lähtuv disain

Juhist lähtuv disain.

Võidusõidurajale sobilik juhikoht. Iga detail on ergonoomiliselt optimeeritud ning juhile keskendunud. Keskel asub elegantne M-rool, mida katab pehme nahk Nappa. Rooli M Drive nuppe võib kasutada seadistuse aktiveerimiseks, sportlikud käiguvahetuslabad koos valikulise topeltsiduriga M-käigukastiga võimaldavad käike vahetada sekundi murdosa jooksul. Rabava M-disainiga näidikukuva pakub täiuslikku vaadet kõigile asjakohastele sõiduandmetele.
BMW M4 Cabrio, M-istmed

M-istmed.

Piiride püüdmine ja eksklusiivselt sportlikku õhkkonda sukeldumine ei ole BMW M4 Cabrio puhul kunagi vastuoluline eesmärk. M-istmete kvaliteet on sama täiuslik kui kogu ülejäänud salong. Suurepärane näide: peene tekstuuriga Merino nahk toonis Silverstone.
BMW M4 Cabrio, salong, polster

Kvaliteetsete materjalidega viimistletud salong.

Tõeline eksklusiivsus paneb endale järele vaatama. Salongi dekoratiivliistud 'Carbon Fibre' koos rõhutava Black Chrome viimistlusega illustreerivad seda täiuslikult koos oma unikaalse, maksimaalset dünaamikat kiirgava pinnaga. Sportliku, kuid samas individuaalse salongi tagavad ka kvaliteetsed täisnahast istmekatted 'Merino' Silverstone.

BMW M4 CABRIO.

Ühenduvus.

BMW M4 Cabrioga saad abi nii teel kui ka võidusõidurajal – pakume laias valikus uuenduslikke tehnoloogiaid, mis tagavad uusi standardeid luues ka suuremat mugavust ning turvalisust. Saad sõitmisel olulised andmed sekundi murdosa jooksul salvestada ning nautida kõrgeimal võimalikul tasemel võrgustatud suhtlust, teavet ning meelelahutust. Sõidunauding pole iialgi olnud nii murranguline.
BMW M4 Cabrio, M-spetsiifiliste funktsioonidega BMW Head-Up Display.

M-spetsiifiliste funktsioonidega BMW Head-Up Display.

Täisvärviline M-funktsioonidega BMW Head-Up Display projitseerib vajaliku teabe otse juhi vaatevälja. Nupulevajutusega saab juht lülituda M-spetsiifilisele ekraanile, mis sisaldab käigunäidikut, pöördemomenti dünaamilise vahemiku kõverana ning käigutulesid, mis viitavad käiguvahetuse optimaalsele ajale.
BMW M4 Coupé, rakendus BMW M Laptimer

Rakendus BMW M Laptimer.

Koge sõidunaudingut kuni kümnendike sekundite ja m/s²: Rakendus BMW M Laptimer on parim vahend võidusõiduraja andmete analüüsimiseks, sh ringiaegade automaatseks arvutamiseks. Rakendus salvestab anduri andmed otse sinu BMW-lt ja kasutab neid väärtusi, et aidata sul oma sõidustiili analüüsida. See võimaldab suurendada täpsust ja osavust ning omakorda parandada oma ringiaegasid. Samuti saad salvestada oma võidusõidurajaväliseid sõite, näiteks reise koos oma võidusõidukogukonnaga.
BMW M4 Cabrio, Apple CarPlay®

Apple CarPlay®.

Milleks loobuda BMW sõidukis oma iPhone’i funktsioonidest, kui saad seda tavapäraselt edasi kasutada? Apple CarPlay® valmidus annab kaugligipääsu telefonile koos kõigi vajalike rakendustega, nagu iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify ja Apple Music. Apple’i hääljuhtimisega virtuaalassistent Siri on kättesaadav ka roolil asuvalt hääljuhtimisnupult.
BMW M4 Cabrio, telekommunikatsioon ja juhtmevaba laadimine

Telekommunikatsioon ja juhtmevaba laadimine.

Telekommunikatsiooni ja juhtmevaba laadimise seadmed sisaldavad juhtmevaba laadimise dokki ja täiendavaid USB-pesasid. Mobiilisidet parandab katuseantenn. Bluetoothiga saab korraga ühendada kaks mobiiltelefoni ja muusikaseadme. Kaasas on ka Bluetooth Office ja tehniline tugi WiFi kuumkoha loomiseks.
BMW M4 Cabrio, tehnilised andmed

BMW M4 CABRIO TEHNILISED ANDMED.

Kütusekulu ja CO₂-heide.

 • BMW M4 Cabrio:
  Kütusekulu l/100 km (keskmine): 10,2–9,5
  CO2-heide g/km (keskmine): 232–217

  Teave kütusekulu, CO2-heite ja energiatarbe kohta on kindlaks tehtud kooskõlas kohustusliku mõõteprotseduuri määruse (EÜ) 715/2007 tüübikinnituse ajal kehtiva versiooniga. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ning näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiad käsiraamatust „Kütusekulu ja süsinikdioksiidi heitkoguse teatmik“, mis on tasuta saadaval ametlikes BMW esindustes ning lehelt https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf

  Need väärtused põhinevad juba uuel WLTP määrusel ja on teisendatud tagasi NEDC-le vastavateks väärtusteks, mis võimaldab sõidukeid omavahel võrrelda. Sõiduki CO2-heitega seotud maksude või muude tasude kontekstis kasutatavad CO2-väärtused võivad erineda siin näidatud väärtustest.