ANNA ÜLESANDED EDASI TUBLIDELE ABILISTELE.

BMW Personal CoPilot juhiabisüsteemidega BMW M6 Cabrio.

Arvukad uuenduslikud tehnoloogiad toetavad sind ringi liikudes paljudel eri viisidel, tagades tipptasemel mugavuse ja turvalisuse. See tähendab, et saad keskenduda sellele, mis tegelikult tähtis on – muretule sõidunaudingule.

Loe lisaks

BMW ÖISE NÄGEMISE FUNKTSIOON.

BMW öise nägemise funktsioon koos isikutuvastusega annab juhile nägemisulatuse, mis ületab kaugelt esitulede valgusvihu, võimaldades öösel inimesi ja suuremaid loomi näha juba kaugelt.
Neerukujulisele BMW iluvõrele paigaldatud infrapunakaamera edastab sõidukiesise vaate keskpaneeli ekraanile. See võimaldab juhil inimesi ja loomi ära tunda kuni 300 m kauguselt.
Võttes arvesse sõiduki stiili ja roolinurka, arvutab süsteem välja ka selle, kas tuvastatud objektid endast riski kujutavad. Tegeliku riski korral ilmub videopildile ja BMW Head-Up Display ekraanile vilkuv punane ikoon (loom või inimene). Samuti kõlab akustiline helisignaal ja pidureid valmistatakse ette, et need oleksid kohe reaktsioonivalmis.
Hoiatussüsteem aktiveerub sõiduki käivitamisel automaatselt. Ohu korral edastab süsteem hoiatussignaali ka siis, kui ekraan ei ole veel aktiveeritud. BMW isikutuvastusega öise nägemise funktsioon on BMW ConnectedDrive uuenduslik lisa.

M-EKRAANIGA ESIKLAASILE PROJITSEERIMISE FUNKTSIOON BMW HEAD-UP DISPLAY.

Täisvärviline M-funktsioonidega BMW Head-Up Display projitseerib vajaliku teabe otse juhi vaatevälja esiklaasile, nii et ta saab täielikult juhtimisele keskenduda. Ekraani andmed hõlmavad näiteks järgmist: kiirus, navigatsiooninäpunäited, teave kiirusepiirangute kohta, möödasõidukeelu indikaator, telefoni ja meelelahutuse nimistud ning teave ja hoiatused juhti abistavatelt süsteemidelt. Vaid ühe nupuvajutusega saab juht lülituda sportlikumale M-ekraanile. Lisaks digitaalsele spidomeetrile on seal näha ka valitud käik ning mitmevärviline pöörete kujutis koos käiguvahetuse tuledega, mis annavad märku, millal on parim aeg käiku vahetada.


Tuuleklaasile kuvatavad ikoonid on kõrge eraldusvõimega ja täisvärvilised. Projitseeritav kujutis näib asuvat 2,3 meetrit autost eespool. Selline paigutus võimaldab teavet lugeda kiiresti ja mugavalt, nii et see juhti võimalikult vähe segaks.


Kujutise eredus kohandub automaatselt valgustingimustega. Olemas on ka päevased ja öised seadistused ning reguleerida saab projitseerimise kõrgust. Juht saab ka valida, millist lisateavet peale liikumiskiiruse ja juhti abistavate süsteemide hoiatuste kuvatakse.

ÜMBERRINGIVAADE.

Ümberringi vaade koosneb külgkaamerast, ülaltvaatega kaamerast ja tahavaatekaamerast. Välispeeglites paiknevad kaamerad ja tahavaatekaamera annavad sõidukist 270° vaate.
Ülaltvaade kuvab auto külgedel olevaid alasid, mis muudab manööverdamise mugavamaks. Külgvaade muudab liiklemise turvalisemaks halva nähtavusega kohtades nagu väljasõidud või keerulised ristmikud. Auto ees vasakul ja paremal küljel on digikaamerad, mis filmivad liikluses toimuvat. See võimaldab lähenevaid sõidukeid aegsasti märgata, nii et juhil on aega reageerida. Küljekaamerad desaktiveeritakse automaatselt, kui auto saavutab kiiruse 15 km/h. Juht saab valida, kas aktiveerida tahavaatekaamera, ülaltvaate- või külgvaatekaamera.
Kaamerasüsteemid aktiveeritakse, kui auto tagurdab või kui vajutatakse PDC-nuppu või küljekaamerate nuppu. Pilt kuvatakse keskpaneeli ekraanile.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW Selective Beam muudab öised sõidud mugavamaks ja turvalisemaks. See tagab pimedas hea nähtavuse ilma teisi liiklejaid pimestamata. Süsteem tuvastab teised teel liiklejad ning reguleerib kaugtulesid selektiivselt nii, et nad jääksid kaugtulede jaotusest välja. Võimalike ohtude varajaseks avastamiseks ja tee paremaks jälgimiseks on kaugtulede ulatus 400 m.

NAVIGATSIOONISÜSTEEM PROFESSIONAL.

Uue põlvkonna navigatsioonisüsteem Professional avaldab muljet elegantse kujunduse ja suure teenusevalikuga. Lihtsasti kasutatav iDrive Touch juhtseadme ja keskpaneeli ekraaniga navigatsioonisüsteem sisaldab USB-liidese ja hääljuhtimisega vabakäeseadet. Kaasas on ka BMW Professional raadio, kus on 20 GB mälu helifailide jaoks ja pealkirjade andmebaas. Lisaks saab kuvada veebipõhiseid alternatiivseid marsruute. Populaarseimad huvipunktid, nagu bensiinijaamad, hotellid jms, on märgitud sümboliga vastavalt nende otsimissagedusele huvipunktide menüüs. Fikseeritud, kõrge lahutusvõimega ja ekraani poolitamise funktsiooniga 10,2-tolline värviline ekraan tagab optimaalse loetavuse ja pildi selguse.
Seda juhitakse intuitiivselt iDrive juhtseadmega, mille puutetundlik pind võimaldab juhil käsitsi ja hõlpsal moel sihtkohtade aadresse kirjutada. Teine võimalus on süsteemi juhtida menüü juhtnuppude, kaheksa funktsionaalse järjehoidja või hääljuhtimise abil. Kolmemõõtmeline kaardikuva, mis kasutab taustaks satelliidifotosid ja fotorealistlikke kujutisi valitud objektidest, muudab navigeerimise põnevaks visuaalseks kogemuseks.

INTELLIGENTNE HÄÄLJUHTIMINE.

Intelligentne hääljuhtimine koos eraldiseisva kõnetuvastusfunktsiooniga tagab kõrge tasemega kõnetuvastuse. See mõistab loomulikku kõnet ja mitte ainult üksikuid käske. Intelligentne hääljuhtimine sisaldab suurt hulka individuaalseid ja olukorrapõhiseid võimalusi. See mõistab ka keelelisi erinevusi, murdeid ja žargooni. Tänu sellele on ka tekstisõnumite või e-kirjade dikteerimisel laiemad võimalused. Laiendatud funktsioonivaliku teeb võimalikuks eraldiseisev serveripõhine ConnectedDrive kõnetuvastussüsteem, mis intelligentse hääljuhtimise aluseks on. Tänu pilvefunktsioonile toimuvad ka kaudsemad otsingud internetist kiiresti ja lihtsalt igapäevases keeles, et navigatsioonisüsteemile tuge pakkuda. Näiteks on võimalik loomulikus keeles esitatud küsimusega lähedalasuvaid restorane otsida. Ka uuendused jõuavad pilves kiiremini sinuni, et kõik uued tarkvaralised või arvutilingvistika lahendused võimalikult kiiresti kättesaadavad oleks.