INTELLIGENTSED KAASLASED TEEL.

BMW X5 juhiabisüsteem.

Parim kaardilugeja, keda endale soovida. BMW X5 juhiabisüsteemidel on üks põhieesmärk: teha kõik selleks, et sinu sõit oleks mugav ja jõuaksid turvaliselt sihtkohta.
Juhtekraanil on näha uue kujundusega kasutajaliides, mis on eeldatavasti saadaval alates 2016. aasta oktoobrist.

LIIKLUSUMMIKUTE ASSISTENT.

LIIKLUSUMMIKUTE ASSISTENT.

Toetus sõidul.

Liiklusummikute assistent lihtsustab juhi tööd monotoonsetes liiklusolukordades. Süsteem võimaldab autol kuni 60 km/h kiirusega sõitvas tihedas autodevoolus mugavalt „kaasa ujuda”, mis muudab liiklusummikud vähem stressirohkeks. See hoiab automaatselt eesmise sõidukiga soovitud vahemaad, reguleerib auto kiirust ja vajaduse korral peatab selle Sõiduk saab juhil aidata õiges reas püsida seni, kuni juht vähemalt üht kätt roolil hoiab. Pärast kuni 30-sekundist täielikku seisakut alustab sõiduk jälle automaatselt liikumist. See on järgmine märgilise tähtsusega saavutus teel suures osas automatiseeritud sõiduni.

BMW HEAD-UP DISPLAY.

Täisvärviline BMW Head-Up Display projitseerib vajaliku teabe otse juhi vaatevälja esiklaasile, nii et ta saab täielikult juhtimisele keskenduda. Ekraani andmed hõlmavad olenevalt varustuspaketist näiteks järgmist: praegune kiirus, navigatsiooninäpunäited, teave kiirusepiirangute ja möödasõidukeeldude kohta, telefoni- ja meelelahutusnimistud ning teave ja hoiatused eri juhti abistavatelt süsteemidelt. Esiklaasile kuvatavad ikoonid on kõrge eraldusvõimega ja täisvärvilised. Projitseeritav kujutis näib asuvat autost umbes 2,3 meetrit eespool. Selline paigutus võimaldab teavet lugeda kiiresti ja mugavalt, nii et see juhti võimalikult vähe segaks. Kujutise eredus kohandub automaatselt väliste valgustingimustega ning kujutise kõrgus, mida saab seadistada, oleneb sellest, kas on päev või öö. Juht saab ka valida, millist lisateavet peale liikumiskiiruse ja juhti abistavate süsteemide hoiatuste kuvatakse.

NAVIGATSIOONISÜSTEEM PROFESSIONAL.

Uue põlvkonna navigatsioonisüsteem Professional avaldab muljet elegantse kujunduse ja suure teenusevalikuga. See kujutab endast lihtsat ja kergesti kasutatavat BMW sõidukiga laitmatult integreeritud navigatsioonisüsteemi, milles sisaldub ka iDrive‘i toimingukontseptsioon koos puutetundliku iDrive-juhtseadmega. Süsteem koosneb USB-liidese ja hääljuhtimisega vabakäeseadmest ja DVD-mängijaga BMW Professionali raadiost, kus on 20 GB mälu helifailide jaoks. Juhi käsutuses on ka reaalajas liiklusteave (RTTI). Sisseehitatud 10,25-tollisel LCD-värviekraanil on jagatud ekraani võimalus (pea- ja lisaekraan) ning see on välja töötatud võimalikult head loetavust ja selgust silmas pidades. Menüü otsenuppude, kaheksa praktilise järjehoidja ja hääljuhtimisega iDrive puutetundliku juhtseadme kasutamine on mugavalt intuitiivne ning vajaliku aadressi ja sihtpunkti saab sisestada käsitsi puutetundlikule pinnale. Kuus interaktiivset paani näitavad reaalajas sisu. Kolmemõõtmeline kaardikuva, mis kasutab taustaks satelliidifotosid ja fotorealistlikke kujutisi valitud objektidest, muudab navigeerimise põnevaks visuaalseks kogemuseks.

Kaardiuuendused on BMW edasimüüjalt saadaval kolmeks aastaks ilma litsentsitasudeta. BMW ConnectedDrive võimaldab mõnes Euroopa linnas kolme aasta jooksul kaarte automaatselt uuendada kuni neli korda aastas.

iDrive puutetundlik juhteseade.

iDrive puutetundlik juhteseade.

iDrive puutetundlik juhtseade (osa navigatsioonisüsteemist Professional) võimaldab keskpaneeli ekraani mugavalt kasutada ka ühe käega. Juhtseadmega integreeritud puuteplaadi abil saab kergesti vajalikku teavet (nt sihtkohti navigatsioonisüsteemi) sisestada, kasutades omaenda käekirja. Juhtseadet saab ka pöörata ja vajutada, et saada ligipääs eri funktsioonidele, muuta seadustusi ja sirvida loetelusid. Selle kasutamine on lihtne ja intuitiivne, põhinedes käetunnetusel. Nii on juhil lihtsam ja liikluselt tähelepanu kõrvale juhtivaid tegureid enam peaaegu polegi. Kõiki juhtseadme toiminguid näeb selgesti keskpaneeli ekraanilt.

BMW ÖISE NÄGEMISE FUNKTSIOON DÜNAAMILISE VALGUSVIHUGA.

BMW öise nägemise funktsioon koos dünaamilise valgusvihuga võimaldab inimesi ja suuri loomi ka öösel pikkade vahemaade tagant kergemini märgata.
Neerukujulisele BMW iluvõrele paigaldatud infrapunakaamera edastab sõidukiesise vaate inimestest ja loomadest otse sõiduki keskpaneeli ekraanile. Intelligentne varajase hoiatamise süsteem ereda väljavaatega: niipea kui infrapunaandurid tuvastavad pimedas kas jalakäijaid või suuremaid loomi, kellega avarii juhtuda võib, juhib see neile ühe kahest eraldi kontrollitavast dünaamilisest valguskiirest, mis ei pimesta. Tänu sellele hoiatatakse nii juhti kui ka valgusvihku sattunud inimest tõhusalt potentsiaalselt ohtlikust olukorrast.
Kui termotuvastuse funktsioon on aktiivne, antakse juhile lisahoiatused täisvärvilisel BMW Head-Up Display esiklaasikuval või armatuurlaual. Kui tuvastatud on reaalne oht kokkupõrkeks isikute või loomadega, kõlab akustiline helisignaal ja pidurid valmistatakse ette, et need oleksid reaktsioonivalmis. BMW öise nägemise funktsioon dünaamilise valgusvihuga on süsteemi BMW ConnectedDrive uuenduslik lisa.

PARKIMISASSISTENT.

PARKIMISASSISTENT.

Parkimisassistendi abil on lihtsam sobivat parkimiskohta leida ja see abistab sind aktiivselt parkimisel.
Täisautomaatne parkimisassistent esindab BMW uusima generatsiooni parkimismugavust. Selles generatsioonis valib süsteem vajaduse järgi automaatselt kas edasi- või tagasikäigu, kontrollib rooli ning pidurdab või lisab gaasi. Enne parkimismanöövrit peab juht näidiku sisse lülitama ja hoidma kogu parkimisprotseduuri vältel PDC-nuppu all, jälgides samal ajal automaatselt käivituva tahavaatekaamera abil ümbritsevat ala. Kui manööver on lõpetatud, valib süsteem sõiduasendi P. Liikudes kiiremini kui 35 km/h ja möödudes pargitud autode rivist 1,5 m kauguselt, kasutavad BMW ultraheliandurid keskpaneeli ekraani, et osutada potentsiaalselt sobivatele parkimiskohtadele, kuhu saab teega paralleelselt parkida.

KAAMERASÜSTEEMID.

Naudi vaadet. BMW X5 integreeritud kaamerasüsteemid parandavad nähtavust ristmikel ja keerukates liiklusoludes.

 • Ümberringivaade

  Ümberringivaade on abiks parkimisel ja keerukates olukordades manööverdamisel. Selleks jälgivad kaamerad auto külgedel ja taga toimuvat ja kuvavad selle ülaltvaates keskpaneeli ekraanile (360° pealtvaade).

 • Külgvaade

  Halva nähtavusega alades (väljasõitudel, halva nähtavusega ristmikel) saab kasutada ka külgvaadet. Auto ees vasakul ja paremal küljel on digikaamerad, mis filmivad kummaltki küljelt liiklust ja edastavad pildi keskpaneeli ekraanile. See aitab aegsasti ristuval teel sõitvad autod tuvastada ja sobivalt reageerida.

 • Tagantvaade

  Tahavaatekaamera näitab parkimise ja manöövrite ajal juhtekraanil BMW taha jäävat ala. Kui kiirus on alla 20 km/h, näiteks parkimisel, aitab tahavaatekaamera nähtavust parandada. Interaktiivsed rattajäljed näitavad, kas valitud parkimikoht on auto jaoks piisavalt suur, ning abistavad sind parkimise ajal keskpaneeli ekraanile ilmuvate värviliste tähistega. Haagisekonksu kasutamisel muudab tahavaatekaamera tänu praktilisele suumile haagise ühendamise lihtsamaks.
  Valida on võimalik tahavaatekaamera, ümberringivaate ja küljekaamerate vaate vahel. Seejärel ilmub soovitud vaade keskpaneeli ekraanile.

BMW SELECTIVE BEAM.

BMW Selective Beam muudab öised sõidud mugavamaks ja turvalisemaks. See tagab pimedas hea nähtavuse ilma teisi liiklejaid pimestamata.
Süsteem tuvastab teised teel liiklejad ning reguleerib kaugtulesid selektiivselt nii, et nad jääksid kaugtulede jaotusest välja. Võimalike ohtude varajaseks avastamiseks ja tee paremaks jälgimiseks on kaugtulede ulatus 400 m.