BMW Z4 Roadster mägedes sõitmas

Z4

BMW Z4: MUDELID JA VARUSTUS

Z4BMW Z4: MUDELID JA VARUSTUS

MUDELIVERSIOONID.

BMW Z4 Roadsteri mudelid ja varustusevalikud.

Sport Line mudel

Sport Line mudel avaldab muljet oma dünaamilise välimusega. Efektsed mustad kõrgläikega ja poleeritud alumiiniumist sise- ja välisdetailid rõhutavad sõiduki sportlikku karakterit. Mugavust lisavad näiteks Vernasca Black nahkpolstriga M-sportistmed juhile ja kaassõitjale ja kahe tsooniga automaatne kliimaseade.

BMW Z4 Roadster Sport Line siluett

Sport Line mudel avaldab muljet oma dünaamilise välimusega. Efektsed mustad kõrgläikega ja poleeritud alumiiniumist sise- ja välisdetailid rõhutavad sõiduki sportlikku karakterit. Mugavust lisavad näiteks Vernasca Black nahkpolstriga M-sportistmed juhile ja kaassõitjale ja kahe tsooniga automaatne kliimaseade.

 • Välisilme

 • Salong

M-sportmudel

Mudel M Sport on sõiduki veelgi sportlikum versioon. Lisaks efektsemale sise- ja välisdisainile pakub mudel M Sport veelgi suuremat sõidunaudingut. M-sportvedrustus, M-sportpidurid ja M-aerodünaamikapakett optimeerivad märgatavalt sõidudünaamikat.

BMW Z4 Roadster M Sport siluett

Mudel M Sport on sõiduki veelgi sportlikum versioon. Lisaks efektsemale sise- ja välisdisainile pakub mudel M Sport veelgi suuremat sõidunaudingut. M-sportvedrustus, M-sportpidurid ja M-aerodünaamikapakett optimeerivad märgatavalt sõidudünaamikat.

 • Välisilme

 • Salong

DISAIN.

BMW Z4 Roadsteri sise- ja välisdisain.

BMW Z4 Roadsteri disain väljendab kogu oma olemusega sportlikku vabadust ja isikupärast esteetikat. Dünaamilise välimuse annavad mudelile võrkdisainiga BMW neerukujuline iluvõre, elegantne katusejoon ja BMW Individual Shadow Line’i elemendid. Ühtne disainikontseptsioon jätkub valikulise varustusepaketiga ka salongis, kust leiab näiteks M-sportistmed või erilise valguslahenduse.

BMW Z4 Roadster ülaltvaates liikumas
BMW Z4 Roadster võrkdisainiga neerukujulise iluvõrega

Võrkdisainiga BMW neerukujuline iluvõre.

Välimusele lisab dünaamikalt mootorist sõltuva kujundusega võrkdisainiga BMW neerukujuline iluvõre. Põhimudeli võrkdisainiga iluvõre on kõrgläikega must ning Sport Line mudelil ja M-sportpaketiga mudelil matist alumiiniumist; mõlemal mudelil kroomitud raamiga. Tippmudeli M40i BMW iluvõre on üleni toonis Cerium Grey.
BMW Z4 Roadsteri Air Breather ja esiratas

Air Breather.

Koos esipõllel oleva õhkkardinaga vähendab esiratta kaare taha paigutatud õhusuunaja märkimisväärselt rattakoobaste turbulentsi ja õhuvoolu sihipärast kanaliseerimist – vähendades seega õhutakistust. Samal ajal rõhutavad nad dekoratiivse elemendina sõiduki sportlikku iseloomu.
BMW Z4 Roadsteri siluett suletud pehme katusega

Pehme katus.

Must pehme katus sulandub harmooniliselt sõiduki dünaamiliste kontuuridega. Vaid nupuvajutusega avaneb ja sulgub see kiirustel kuni 50 km/h elektriliselt umbes kümne sekundiga. Üks selle erakordselt kvaliteetse pehme katuse parimaid omadusi on suurepärane heliisolatsioon.
BMW Z4 Roadsteri küljepeegel, Individuali kõrgläikega Shadow Line

BMW Individuali kõrgläikega Shadow Line.

BMW Individuali kõrgläikega Shadow Line koos laiendatud komponentidega sisaldab järgmisi musti detaile: iluvõre raam ja BMW neerukujuline võrkdisainiga must kõrgläikega iluvõre ning mustad kroomitud summutitorud.
BMW Z4 Roadsteri vaba vormiga summutitoru detailid

Vaba vormiga summutitorud.

Sõiduki sportlikku välimust rõhutavad ka ümarad kõrgläikega kroomitud summutitorud tagaosa vasakus ja paremas servas.
Salongivalgustusega BMW Z4 Roadsteri juhikoht

Salongivalgustus.

Salongivalgustus loob sõidukis lõõgastavalt hubase õhkkonna. Valikus on üksteist eelseadistatud valguslahendust kuues värvitoonis koos kontuur- ja salongivalgustusega armatuurlaual, ukseservades ja keskkonsoolil.
BMW Z4 Roadsteri juhikoha kõlarid

Harman Kardoni ruumilise heli süsteem.

Suurepärase kvaliteediga Harman Kardoni ruumilise heli süsteemil on 408W digitaalne võimendi, seitse kanalit ja 12 kõlarit. Selle kvaliteetne heli täidab salongiruumi ideaalse täpsusega. Sõidukile spetsiifilise kiirusega kohanduv bassiregister kompenseerib sõitmise ajal tekkiva taustamüra.
BMW Z4 Roadsteri M-sportistmed

M-sportistmed juhile ja kõrvalistujale.

M-sportistmed integreeritud peatoe, sügava istumispinna ning kõrgete küljetugede ja seljatoe polstritega pakuvad juhile ja kaassõitjale paremat toetust isegi kiiretes kurvides. Lisaks sellele on istme laius, sõltuvalt varustusastmest ka esireisija iste, tänu seljatoesse integreeritud süsteemile täpselt sinu keha järgi reguleeritav.

SÕIDUDÜNAAMIKA.

BMW Z4 Roadsteri sõidudünaamika.

Määratletud sportlikkuse ja liikuvusega. Oma sportlikku päritolu demonstreerib BMW Z4 Roadster maanteel. Moodsa tehnoloogia ning uuenduslike ülekande- ja šassiikomponentide abil saavutab see muljetavaldavad jõudluse väärtused ja sõidudünaamika täiesti omaette klassis.

BMW Z4 Roadsteri tagaosa ülaltvaates

M-sportdiferentsiaal.

M-sportdiferentsiaal parandab haarduvust ja stabiilsust sõiduraja vahetamisel, järskudest kurvidest väljumisel, kurvide läbimisel suurel kiirusel ning erineva teekattega teedel sõites. Haarduvust optimeeritakse elektroonilise juhtimisseadmega, mis ühtlustab tagarataste pöörlemiskiirust.
M-sportpiduri lähivaade

M-sportpidurid.

M-sportpiduritel on ees nelja fikseeritud kolviga pidurisadulad ja taga sinised M-logoga ühe kolviga liikuvad pidurisadulad ning suured pidurikettad, mis tagavad pidurite suurepärase toimimise.
BMW Z4 Roadsteri kohanduv M-vedrustus

Adaptiivne M-vedrustus.

10 mm madalamale toodud kohanduvat M-vedrustust saab vastavalt teetingimustele ja sõiduolukorrale igal ajal elektrooniliselt reguleerida. Sõidurežiimide valik võimaldab juhil reguleerida ka vedrustuse omadusi ja ise valida soovitud sõidustiili – alates mugavusrežiimist kuni äärmiselt sportliku ja reaktsioonivõimelise juhitavusega režiimini.
Sõitev BMW Z4 Roadster mägede taustal

Kohanduv sportrool.

Kohanduv sportrool ja Servotronic muudavad auto juhtimise ja reaktsioonid vahetumaks ning roolimine nõuab vähem füüsilist pingutust. See reageerib rooli nurgale erineva roolikeeramise ulatusega. Tulemuseks on dünaamilisema sõidu aegse juhitavuse paranemine ning parkimisel ja manööverdamisel vajalike roolipööramiste vähenemine.
Steptronic Sport käigukast: keskkonsooli lähivaade

Steptronic Sport käigukast.

8-käiguline Steptronic sportkäigukast koos süsteemiga Launch Control võimaldab dünaamilist käiguvahetust nii automaatselt kui ka manuaalselt käigukangi või käiguvahetuslabade kaudu, et saaksid valida muretu kulgemise või dünaamilise sõidu vahel. SPORT või SPORT+ režiimis, kus käigukang on vasakus S/M-asendis, konfigureeritakse käiguvahetus maksimaalset sooritust silmas pidades.
BMW TwinPower Turbo 6-silindriline bensiinimootor

BMW M TwinPower Turbo 6-silindriline bensiinimootor.

Võimas jõuülekanne, siidpehme sõit ja sütitav mootoriheli iseloomustavad BMW EfficientDynamicsi mootorisarja uusima põlvkonna BMW M TwinPower Turbo bensiiniga töötavaid kuuesilindrilisi reasmootoreid. Kaksik-VANOS, Valvetronic, täppississepritse ja TwinScroll turboülelaadurid kindlustavad võimsuse ja tõhususe.

JUHIABISÜSTEEM.

BMW Z4 Roadsteri intelligentsed juhiabisüsteemid.

BMW Z4 Roadster võib uhkust tunda rohkete nutikate abisüsteemide üle. Alates parkimisassistendist kuni hääljuhtimisega isikliku assistendini muudavad innovatiivsed tehnoloogiad sinu sõidud mugavamaks ja turvalisemaks. Samas võimaldavad need olenevalt olukorrast ka osaliselt autonoomset sõitu.

Vaade läbi esiklaasi BMW Z4 Roadsteri sisemusse

Juhtimisassistent.

Juhtimisassistendi turvapaketis sisalduvad kaamerapõhised süsteemid nagu eesmise kokkupõrke hoiatussüsteem pidurdusfunktsiooniga, kiiruspiirangute info koos möödasõidu keelualade teabega ja sõidurajalt eemalekandumise ja kokkupõrke hoiatussüsteem. Lisaks sellele on sõidukil radaripõhised süsteemid nagu ristliikluse hoiatussüsteem, reavahetuse hoiatussüsteem ja tagantkokkupõrke hoiatussüsteem.
Parkimisassistent BMW Z4 Roadsteri keskpaneeli ekraanil

Parkimisassistent.

Parkimisassistent pargib sõiduki iseseisvalt tähistatud parkimiskohtadesse. Selle saab rakendada läbi parkimise nupu või tagurdamiskäigu rakendamisel. Kogu roolimise, sõitmise ja pidurdamise protsessid võetakse süsteemi poolt üle, sina pead vaid parkimisprotsessi jälgima.
BMW Z4 Roadsteri nuppudega rool

Funktsiooniga Stop&Go aktiivne püsikiirusehoidja

Stop&Go funktsiooniga aktiivne püsikiirusehoidja säilitab eessõitva autoga vajalikku pikivahet ning käivitab ja peatab auto vajadusel liiklusvoo peatumisel või seiskumisel. Kiirusepiirangute abisüsteem võimaldab püsikiirusehoidja kasutamisel arvestada lubatud piirkiirusega. Pidurdusfunktsiooniga kokkupõrke hoiatussüsteem reageerib seisvatele sõidukitele, jalakäijatele ja jalgratturitele.
BMW Z4 Roadster koos rooliratta, Head-Up Display ja keskpaneeli ekraaniga

BMW Head-Up Display.

Täisvärviline BMW Head-Up Display projitseerib vajaliku teabe otse juhi vaatevälja esiklaasile, nii et ta saab täielikult juhtimisele keskenduda. Näidatakse mitmesugust teavet, nagu kiirust ning olenevalt varustusepaketist ka navigeerimisjuhiseid, teavet kiirusepiirangute ja möödasõidukeeldude kohta, aga ka telefoni ning meelelahutust.
BMW Z4 Roadster koos intelligentse isikliku assistendi ekraaniga

Intelligentne isiklik assistent.

„Tere, BMW. Kes sa oled?“ Kas poleks imeline, kui sinu BMW oleks ka sinu isiklik assistent? Suhtle oma sõidukiga, kasutades BMW intelligentse isikliku assistendi abi. See tunneb sind, muutub iga päevaga paremaks ja aitab välja mis tahes olukorrast. Saad süsteemile määrata oma isikliku aktiveerimissõna. See võib seletada kõike sinu auto kohta ja aitab sul oma BMW-d veel paremini tundma õppida.

ÜHENDUVUS.

BMW Z4 Roadsteri ühenduvustehnoloogiad ja digiteenused.

BMW Z4 Roadsteri innovatiivsed ühenduvustehnoloogiad ühendavad juhi sujuvalt ülejäänud maailmaga. Samas tagavad ülima mugavuse nutikad süsteemid nagu hoolikalt läbimõeldud puute- ja hääljuhtimiskontseptsioon ja digitaalne võti.

BMW Operating System 7 BMW Z4 Roadster

BMW Operating System 7.

BMW operatsioonisüsteem 7 innovatiivne töökontseptsioon võimaldab sõiduki funktsioone veelgi lihtsamalt ja intuitiivsemalt kasutada häälkäskluste, puuteekraani ja iDrive juhteseadme abil. Selleks on täiustatud juhteseadme funktsioone. Seega saab nüüd rakenduste menüüd otse valida.
Lisateave
BMW Z4 Roadster ja intelligentne isiklik assistent

Intelligentne isiklik assistent.

„Hei, BMW. Kes sa oled?“ Kas poleks imeline, kui sinu BMW oleks ka sinu isiklik assistent? Suhtle oma sõidukiga, kasutades BMW intelligentse isikliku assistendi abi. See tunneb sind, muutub iga päevaga paremaks ja aitab välja mis tahes olukorrast. Saad süsteemile määrata oma isikliku aktiveerimissõna. See võib seletada kõike sinu auto kohta ja aitab sul oma BMW-d veel paremini tundma õppida.
Lisateave
Connected Music BMW Z4 Roadster

Connected Music.

Kuula oma lemmikmuusikat kõikjal, kus viibid. Klassikapalad kiirteel, jazz tipptunnil ja poppmuusika rahulikel sõidulõikudel. Connected Music võimaldab sõidukisse paigaldatud SIM-kaardi kaudu voogedastada piiranguteta kuni 30 miljonit lugu BMW muusikapartnerilt Spotify.
Lisateave
Lorem Ipsum

THE BMW Z4 ROADSTER M40i.

Inspired by motorsport.

THE BMW Z4 ROADSTER M40i.

Inspired by motorsport.

 • Powertrain
 • Chassis/Drivetrain
 • Exterior
 • Interior
BMW Z4 Roadster, tehnilised andmed

BMW Z4 ROADSTER.

Kütusekulu ja CO₂-heide.

 • BMW Z4 Roadster sDrive20i:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 7,1-7,2
  CO₂-heide g/km (keskmine): 162-165

  BMW Z4 Roadster sDrive30i:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 7,1-7,3
  CO₂-heide g/km (keskmine): 162-166

  BMW Z4 Roadster M40i:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 7,9-8,0
  CO₂-heide g/km (keskmine): 181-182

  Piltidel on näha valikuline lisavarustus.

  Teave kütusekulu, CO₂-heite ja energiatarbimise kohta on kindlaks määratud vastavalt tüübikinnituse ajal kehtinud VO (EÜ) 715/2007 mõõtmisprotseduurile. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ja näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO₂-heite kohta leiad BMW konfiguraatoris ja hinnakirjades ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf.

FUEL CONSUMPTION AND CO2 EMISSIONS.

BMW Z4 Roadster sDrive20i(3):
Fuel consumption in l/100 km (combined): 6.1–5.8
CO2 emissions in g/km (combined): 139–133


BMW Z4 Roadster sDrive30i(3):
Fuel consumption in l/100 km (combined): 6.1–5.8
CO2 emissions in g/km (combined): 139–133


BMW Z4 Roadster M40i(3):
Fuel consumption in l/100 km (combined): 7.4–7.1
CO2 emissions in g/km (combined): 168–162


The illustrations show optional equipment.
The values of fuel consumptions, CO2 emissions and energy consumptions shown were determined according to the European Regulation (EC) 715/2007 in the version applicable at the time of type approval. The figures refer to a vehicle with basic configuration in Germany and the range shown considers optional equipment and the different size of wheels and tires available on the selected model.


The values of the vehicles labeled with (3), are already based on the new WLTP regulation and are translated back into NEDC-equivalent values in order to ensure the comparison between the vehicles. [With respect to these vehicles, for vehicle related taxes or other duties based (at least inter alia) on CO2-emissions the CO2 values may differ to the values stated here.]
The CO2 efficiency specifications are determined according to Directive 1999/94/EC and the European Regulation in its current version applicable. The values shown are based on the fuel consumption, CO2 values and energy consumptions according to the NEDC cycle for the classification.


For further information about the official fuel consumption and the specific CO2 emission of new passenger cars can be taken out of the „handbook of fuel consumption, the CO2 emission and power consumption of new passenger cars“, which is available at all selling points and at https://www.dat.de/angebote/verlagsprodukte/leitfaden-kraftstoffverbrauch.html.

Loe lisaks