SÜNDINUD ELEKTRILISENA.

BMW i.

SÜNDINUD ELEKTRILISENA.

BMW i.

SÜNDINUD ELEKTRILISENA.BMW i.

BMW i on laiahaardeline ja läbimurdeline säästva liikuvuse kontseptsioon. See esindab tulevikku vaatavaid elektrilisi sõidukeid ja liikuvusteenuseid, inspireerivat disaini ja uut arusaama tipptasemest, mida iseloomustab eelkõige säästlikkus. Ja see pakub põnevust uuenduslike sõidukitega: täiselektriline BMW i3 on lokaalsete heitmete vaba linnasõiduk, mis on läbinisti säästliku disainiga, ning BMW i8 Concept esindab kõige progressiivsemaid sportautosid.

Loe lisaks
BMW i

ROHKEM KUI LIHTSALT AUTO.

BMW i.

Me elame kiiresti muutuvas maailmas – linnadest saavad suurlinnad ja aina rohkem inimesi on pidevas ringiliikumises. Samal ajal tunneme tõmmet autentsete väärtuste ning säästva ja teadliku elustiili poole. BMW i aitab neid uue aja unistusi saavutada süstemaatiliselt ja kõikehõlmavalt.
Loe lisaks

UUTMOODI LIIKUVUS.

BMW i sõidukis on muutunud küsitavaks kõik, mida praegu liikuvuse kohta teame. Ja see on „kontseptuaalsõiduki” täielikult ümberkujundanud. Uute tehaste ja tootmisprotsessidega. Võimsa ja heitmevaba elektrimootoriga. Visionäärliku ja säästva disainiga. Tulemuseks on BMW i3 ja BMW i8 – individuaalsetele vajadustele kohandatud modernse liikuvuse kontseptsioon.
Loe lisaks

LIIKUVA TULEVIKU TEERAJAJA.

Elektriline ja sütitav – BMW i3 on peensusteni välja arendatud kõrgetehnoloogiline sõiduk, mis tulevikku vaadates ka ennast ületab. See defineerib ümber liikuvuse: see on visionäärlik, innovaatiline ja igati säästev. BMW i3 on midagi enamat kui auto. See on ellusuhtumisviis.
Loe lisaks

JULGUS JA NÄGEMUS.

BMW i8 sõidukis kui pistikhübriidis on sportauto sooritusvõime kombineeritud kompaktauto kütusekuluga. Selle disain, aerodünaamika ja stiilsed detailid on tõestuseks, et säästlikkus ei ole ohverduste, vaid suhtumise küsimus.
Loe lisaks

LIFE DRIVE ARHITEKTUUR.

BMW LifeDrive-konstruktsioon on esimene just elektriautodele väljatöötatud sõidukiarhitektuur. Kõik šassii ja ajami komponendid ning aku asuvad täiesti turvaliselt Drive-moodulis. Seega jääb kogu Life-moodul sõitjate jaoks. Esimest korda on salong toodetud ülitugevast süsinikust. Süsinikkiud on kümme korda peenemad kui inimjuuksed. Need on ülitugevad, kuid kaaluvad terasest poole vähem. See tähendab suuremat turvalisust, kergemat kaalu ja paremat reaktsiooni teel.
Loe lisaks

ELEKTRILISENA SÜNDINUD.

ELEKTRILISENA SÜNDINUD.

Alates BMW i loomisest 2013. aastal on elektrilise sõidu teerajajad kogu maailmas sõitnud ja elanud meie tuleviku liikuvusnägemuse vaimus. Nad avavad oma elu sotsiaalmeediaplatvormidel, kus räägivad oma kogemustest elektrisõidukitega ja jagavad oma igapäevamomente koos BMW i3 sõidukitega.

Loe lisaks

INTELLIGENTNE SÄÄSTLIKKUS.

BMW i säästlikkus ei ole vaid termin. See on meie ülim põhimõte. Seetõttu oleme kogu BMW i3 elutsükli disainimisel lähtunud võimalikult suure ressursisäästu ja säästlikkuse põhimõtetest.
Loe lisaks

ARENG.

Selle asemel et integreerida elektriajam olemasolevasse mudelisse, on kogu BMW i sõidukite kontseptsioon loodud elektrilist liikuvust silmas pidades. See mõjutab lisaks ka sõiduki aerodünaamikat ja kasutatavaid materjale. Kus vähegi võimalik, kasutame säästikke või ümbertöödeldud materjale.
Loe lisaks

TOOTMINE.

Uus energia uute ideede jaoks: BMW i tehas Leipzigis saab 100% oma energiast taastuvatest allikatest, sealhulgas kohapeal asuvad neli tuuleturbiini. Süsinikkiud toodetakse 100% vee-energiat kasutades.
Loe lisaks

KASUTUS.

Heitmevaba – ja peaaegu täiesti müra- ja lõhnavaba. Peale selle, et BMW i juhtimine on lõbus, vähendab see ka eriti linnades õhusaastet. Sellised uuendused nagu ECO PRO sõidurežiim vähendavad kütusekulu veelgi ja suurendavad elektrilist sõiduulatust.
Loe lisaks

ÜMBERTÖÖTLEMINE.

Aeg uuteks väärtusteks: 95% BMW i3 tootmiseks kasutatavaid materjale on võimalik ümber töödelda. Näiteks saab ülejäänud süsinikkiud suunata tagasi tootmisprotsessi või muudeks kasutusteks ümber töödelda. Ka akumoodulid on ümbertöödeldavad päikese- või tuuleenergiajaamade vahesalvestusseadmeteks.
Loe lisaks

VISIONÄÄRLIK LIIKUVUS.

ÜHENDUSES OLLES VÕID TUNDA ENNAST VABANA.

BMW ConnectedDrive annab BMW i sõidukitele oma klassis parima ühenduvuse. Püsivalt paigaldatud SIM-kaardiga oled alati ühendatud kõigega, mis sulle oluline on. Ja loomulikult kõigi oma lähedastega.
Loe lisaks

DRIVE NOW.

BMW i, MINI ja Sixti tippklassi autojagamisteenus. Alusta sõitu soovitud kohast ja pargi sinna, kus vaja: spontaanne liikuvus igaks olukorraks.
Loe lisaks

CHARGE NOW.

BMW i liikuvusteenus pakub kõike vajalikku hõlmavat laadimisteenust teel olles maailma suurima avalike laadimispunktide võrgustiku abil.
Loe lisaks

PARK NOW.

Tippklassi parkimisteenus katab nii tänavaid kui ka parkimisalasid. Parkimiskoha leidmiseks, broneerimiseks ja selle eest tasumiseks piisab vaid ühest rakendusest.
Loe lisaks

BMW i VENTURES.

BMW i Ventures investeerib uuenduslikesse lahendustesse, mis keskenduvad linnaelanike liikuvusvajadustele. Toetame suure potentsiaaliga kasvufirmasid, mis suunaksid tulevikuliikuvuse arengut.
Loe lisaks

ELEKTRILINE IGA PÄEV.

E-LIIKUVUS IGAKS PÄEVAKS.

Esimese autona, mis on loodud vaid elektriliseks liikuvuseks, muudab BMW i3 igapäevase säästva liikuvuse nautimise sinu jaoks lihtsaks. BMW i8 kehastab oma olemuselt modernset ja säästlikku sportautot. BMW i sõidukitega näitad oma stiili ja suhtumist.
Loe lisaks

TÄIESTI UUTMOODI SÕIDUNAUDING.

BMW i3 ja BMW i8 on uue ajastu teerajajad. Seal, kus vaid veidi aega tagasi võis veel kuulda mootorimüra, arendatakse nüüd võimsust praktilises vaikuses. Järsku kogeme linnades dünaamikat täiesti rahulikuna. Nimelt on BMW i elektrilise liikuvuse ümber disaininud läbinisti uuel ja säästval viisil.
Loe lisaks

MUGAV LAADIMINE KODUS.

Auto seisab pargituna keskmiselt 22 tundi päevas. Nüüd saad seda aega ära kasutada mugavalt oma BMW i3 või BMW i8 laadimiseks. Seda saab teha näiteks põhivarustusse kuuluva laadimisjuhtme või BMW i Wallboxi abil.
Loe lisaks

LAADIMINE KÕIKJAL, KUHU LÄHED.

Isegi siis, kui oled ringi liikumas, on BMW i3 või BMW i8 laadimiseks palju võimalusi. ChargeNow liikuvusteenus näitab lähimate laadimispunktide asukohti. See võimaldab sõiduki laadima jätta ajaks, mil poes või tööl oled või puhkad.
Loe lisaks

Elektrilisena sündinud.

BMW i kaubamärgikoostöö.

BMW i Visions.

BMW i3.

Kütusekulu ja CO₂-heitkogused.

 • Süsteemiga Range Extender varustatud BMW i3 (94 Ah) energiatarve ja CO2-heide (3)
  CO2-heide g/km (keskmine): 14,0* / 13,0**
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 11,9* / 11,5**
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0,6

  BMW i3s energiatarve ja CO2-heide (94 Ah) (3)
  CO2-heide g/km (keskmine): 0
  Energiatarve kWh / 100 km: 14,3
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0
  Süsteemiga Range Extender varustatud BMW i3s (94 Ah) energiatarve ja CO2-heide (3)
  CO2-heide g/km (keskmine): 14,0
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 12,5
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0,7

  BMW iPerformance BMW i8Coupé pistikhübriidi kütusekulu ja CO2-heide (3)
  CO2-heide g/km (keskmine): 42
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 14,0
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 1,8

  BMW iPerformance BMW i8 Roadsteri pistikhübriidi kütusekulu ja CO2-heide (3)
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,0
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 14,5
  CO2-heide g/km (keskmine): 46

  * Veljevariant 1: 19-tollised veljed
  ** Veljevariant 2: 20-tollised veljed, talverehvid
  Näidatud kütusekulu, CO2-heite ja energiatarbe väärtused määrati kindlaks vastavalt Euroopa määruse (EÜ) 715/2007 versioonile, mis kehtis tüübikinnituse ajal. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ning näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

  Need (3)-ga tähistatud väärtused põhinevad juba uuel WLTP määrusel ja on teisendatud tagasi NEDC-le vastavateks väärtusteks, mis võimaldab sõidukeid omavahel võrrelda. [Nende sõidukite puhul võivad (muuhulgas) sõiduki CO2-heitega seotud maksude või muude tasude kontekstis kasutatavad CO2-väärtused erineda siin näidatud väärtustest.]

  CO2-heite näitajad on kindlaks määratud vastavalt direktiivile 1999/94/EÜ ja praegu kehtivale Euroopa määruse versioonile. Näidatud väärtused põhinevad NEDC klassifitseerimistsükli järgi arvestatud kütusekulul, CO2-väärtustel ja energiakulul.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiad käsiraamatust „Uute sõiduautode kütusekulu, CO2-heited ja voolukulu“, mis on saadaval ametlikus BMW esinduses ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf.