RECHARGEABLE DRIVING PLEASURE.

Frequently asked questions on BMW Plug-in Hybrid models.

BMW iPerformance

RECHARGEABLE DRIVING PLEASURE.

Frequently asked questions on BMW Plug-in Hybrid models.

Rechargeable Driving Pleasure.Frequently asked questions on BMW Plug-in Hybrid models.

Discover the sustainable world of the BMW iPerformance models and an entirely new dimension of driving pleasure.
Impressively dynamic and entirely free of emissions when driving purely electrically, the BMW plug-in hybrids show just what is possible: thanks to the newly developed electric synchronous motors, the iPerformance models dazzle with their tremendous torque from a standing start up to maximum speed.

Just as agile but designed for electromobility from the outset are the BMW i models. Their futuristic design and the cleverly devised electric concepts make them distinctive from afar: the vehicles are shaping the future of mobility. On this page you will find all the answers to the key questions on the plug-in hybrid vehicles from BMW. You will obtain information on the BMW i models by following the link below.

Loe lisaks

ÜLDTEAVE JA DISAIN.

BMW pistikhübriidauto ajam koosneb võimsast elektri- ja tõhusast sisepõlemismootorist, mis teevad suurepärast koostööd. See ilmneb sama täiuslikust dünaamika ja ökonoomsuse kombinatsioonist. Siit leiad põhiteabe BMW pistikhübriidautode kohta.

BMW 225xe iPerformance Active Toureri kütusekulu ja CO2-heide (3)
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,5–2,3
CO2-heide g/km (keskmine): 57–52
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 13,7–13,4

 • Mis on õigupoolest pistikhübriid?

  Pistikhübriidil on ajamsüsteem, mis koosneb võimsast elektri- ja tõhusast sisepõlemismootorist. Niisugune kombinatsioon tagab sõiduki hea töö, mis on keskkonnasäästlikum kui traditsioonilised sõidutehnoloogiad.

  Enamgi veel, pistikhübriide saab laadida otse elektrivõrgust, ükskõik kas oled kodus või teel. See võimaldab pikki heitevabasid retki paljudel teedel, eriti linnapiirkondades, ja tarbimise vähendamist pikkadel distantsidel.

 • Missuguseid eeliseid pakub pistikhübriid traditsioonilise sõidukiga võrreldes?

  Pistikhübriidauto teeb üheaegselt võimalikuks väikesed heitkogused ja pikad sõidud, kuid funktsionaalsus püsib võrdsena traditsioonilise sõidukiga. Saad erilist kasu vaiksest sõidust ja elektrilisest võimendusest. See tähendab, et kiiruse ajutise suurenemise korral, nt möödasõidumanöövri ajal, toetab elektrimootor sisepõlemismootori tööd, tagades nii veelgi dünaamilisema sõidu. Madalad kasutamiskulud saavutatakse just tänu elektrirežiimile ja võimalusele sõiduki akut elektrivõrgust laadida.

  Üks omadus, mis väärib eraldi äramärkimist, on võimalus kontrollida individuaalselt pistikhübriidi statsionaarset kütet ja jahutust kas BMW ConnectedDrive rakenduse või ConnectedDrive veebiportaali kaudu või otse autost.

 • Missugused nõuded ja tingimused peavad täidetud olema, et võiksin kaaluda pistikhübriidi soetamist?

  Sõiduki kodus laadimise võimaluse olemasolu on otsuse tegemise juures otsustava tähtsusega. Saad laadida, kas kodusest pistikupesast, oma BMW i Wallboxiga või muust asukohast oma naabruskonnas. Lisaks kasutuskulude arvelt säästmisele (elekter vs. kütuse hind) saab pistikhübriidautot eriti efektiivselt ära kasutada, kui suur hulk sõite teha elektrirežiimis. Kui ka sinu töökohas on olemas laadimisjaam, siis on kasu veelgi suurem.

 • Kas ohutusnäitajad ja sõidumugavus on sama head kui traditsiooniliste BMW sõidukite puhul?

  BMW pistikhübriidid on disainitud väga rangete tehniliste standardite järgi ning need põhinevad sama turvalisel sõiduki ehitusel nagu traditsioonilised mudelid. Kõrgepingeakudega pistikhübriidautode ohutust on tõendanud sõltumatud instituudid.

  Tänu elektrimootorile kombineeritakse BMW pistikhübriidautodes elektrirežiim ja suurenenud ökonoomsus. Suur pöördemoment alates seisva mootori käivitusest tähendab, et need sõidukid näitavad võimsuse arendamisel spontaansust, mis on elektrimootoritele tüüpiline. Osana võimendusfunktsioonist pakub elektrimootor sisepõlemismootorile kiirendamisel ja dünaamiliste lühikeste sööstude ajal vägagi märgatavat tuge. Ka on BMW pistikhübriidautod vaiksed ja elektrirežiimis sõites heitkogustevabad.

 • Missugused eri sõidurežiimid on saadaval?

  Pistikhübriidautodel on mõistagi samad, juba tuttavad sõidurežiimid ECO PRO, Comfort ja Sport, mis vastavad igale sõiduolukorrale ja nõudmisele. Peale selle on eDrive-nupust saadaval järgmised ainult pistikhübriidautodele omased sõidurežiimid: iuiuiuiiiiuiuiuiuiuiuiuiuiuiuiu

  − AUTO eDRIVE: süsteem valib olenevalt olukorrast kõige ökonoomsema sõiduviisi – puhtalt elektri jõul, kombineerituna või ainult sisepõlemismootori jõul.

  − MAX eDRIVE: olenevalt mudelist on režiimis MAX eDRIVE võimalik ainult elektri jõul sõita kiirusel kuni 140 km/h. Suurematel kiirustel või kui kiirenduspotentsiaal on ära kulutatud, lülitub automaatselt sisse sisepõlemismootor.

  − Režiimides SAVE BATTERY või Battery Control (BMW 7. seeria puhul) aitab akut ökonoomselt laadida või laetustaset hoida sisepõlemismootor. See võimaldab aktiivselt akutoidet hiljem ainult elektri jõul sõitmiseks hoida.

 • Kuidas BMW pistikhübriidautot ära tunda?

  Disain erineb BMW traditsioonilistest mudelitest imevähe, nii et tuttav ja ilmeksimatu BMW välimus on ka BMW pistikhübriidautodel. Hoolimata sellest on olenevalt mudelist tunnusjooned, mis aitavad BMW pistikhübriidautot teistest eristada.

  Välisdisain
  - eDrive märgis kummalgi C-piilaril
  - i-märgis eesmistel küljepaneelidel
  - Sinised neerukujulise iluvõre ribid ja sinised rattarummud
  - Kiri „eDrive” nii sõiduki tagaosal kui ka mootorikapotil
  - Mudeli nimi algab e-ga
  - Laadimispesa esiosas juhipoolsel küljel
  Salongi disain
  - Ukselävendid kirjaga „eDrive”
  - eDrive-nupp keskkonsoolil
  - Spetsiaalne armatuurlaud ja keskpaneeli ekraani graafika

AKU JA SÕIDUULATUS.

BMW pistikhübriidautode sisepõlemismootor on kombineeritud vastupidava liitiumioonakuga, mis võimaldab autol hädaolukorras isegi tühja kütusepaagiga sõitu jätkata. Siit leiad rohkem teavet aku omaduste kohta.

 • Kas on võimalik sõitu elektriliselt jätkata, kui kütusepaak on tühi?

  Jah, on küll. Kui elektri- ja sisepõlemismootori sõiduulatus kokku on 80 km, siis hoiatatakse juhti sõnumiga armatuurlaual. Kui sõiduulatus langeb alla 50 km, siis saab juht järjest hoiatussõnumeid. Kui kütusepaak on tühi, siis võib allesjäänud elektrilist sõiduulatust kasutada lähimasse kütusetanklasse sõitmiseks, seda tingimusel, et jäänud on piisavalt energiat ja süsteem võimaldab elektri jõul sõitmist.

 • Kui kaua peab BMW pistikhübriidauto kõrgepingeaku vastu?

  BMW pistikhübriidautodes kasutatavad kõrgepingeakud on liitiumioonakud, mis on erinevalt tavapärastest nikkel-, plii- või kaadmiumakudest optimeeritud mootorsõidukites kasutamiseks. BMW Battery Certificate raames garanteeritakse, et kõrgepingeaku mistahes defektid parandatakse esimese 100 000 km või kuni 6 aasta jooksul pärast uue sõiduki kättetoimetamist (kehtib esimesena täitunud kriteerium). BMW Battery Certificate raames teenuse saamise õiguse kohta saad täpsemat teavet United Motorsi esindusest.

 • Kui suur on elektriline sõiduulatus?

  Iga BMW pistikhübriidauto kohta näidatakse ära spetsiifiline tsükliline sõiduulatus. Tegelik elektriline sõiduulatus oleneb mitmest tegurist. Oluline mõju on kliimaseadmel ja küttevajadusel, parda elektrisüsteemi üldkoormusel (nt navigeerimisseade, raadio, istme- ja tuuleklaasisoojendus, ilmastikutingimused suvel ja talvel), samuti individuaalsel sõidustiilil.

  Kui kõrgepingeaku on tühi, siis ei ole puhtalt elektri jõul sõitmine enam võimalik, kuid tänu sisepõlemismootorile on siiski võimalik sõitmist täiesti normaalselt jätkata. Nutikas energiahaldussüsteem tähendab seda, et kõrgepingeakule ei saa tekkida mingit kahju ajal, kui selle kohta kuvatakse teadet, et aku on täiesti tühi.

 • Kas kõrgepingeaku vähendab kasutatavat pagasiruumi?

  BMW pistikhübriidautodel on traditsiooniliste BMW mudelitega võrreldes ainult pisut väiksemad pagasiruumid. Laadimismugavuse parandamiseks on väljatöötatud nutikad lahendused, mis tagavad esiteks lameda laadimisplatvormi ja teiseks vajaliku sügavuse suurte esemete vedamiseks. Veelgi enam, BMW pistikhübriidautodes on saadaval ka kõik läbilaadimissüsteemid (nt seljatoe jaotamine 40 : 20 : 40).

 • Mida peaks silmas pidama, kui BMW pistikhübriidauto on pikemaks ajaks hoiule pandud?

  Parkimine pikema aja jooksul (nt mitu nädalat) on muidugi võimalik, kuid kõrgepingeaku laetus võib väheneda, kui sõidukit ei ole kaua liigutatud.

  Seepärast on soovitatav parkida sõiduk peaaegu täielikult laetud akuga või ühendada see pikkade seisuaegade ajaks sobiva laadimisjaamaga, et kõrgepingeakut vajaduse korral automaatselt laadida.

  Palun järgi nõuandeid, mis on sõiduki kasutusjuhendis pikkade seisuaegade kohta ära toodud.

LAADIMINE JA LAADIMISTARISTU.

Täita ei tule mitte ainult sisepõlemismootorit, vaid ka kõrgepingeakut. BMW pistikhübriidautode puhul on see võimalik lausa kodus. Kuidas, kus ja millal laadida? Selle kohta leiad selgitusi siit.

Lisateavet e-liikuvuse täisteenuse kohta leiad siit.

 • Missugused on BMW pistikhübriidauto laadimise võimalused?

  BMW pistikhübriidautot saab laadida tavalises majapidamise pistikupesas, aga selle sobivust (pidev koormusvõimsus) on soovitatav lasta kontrollida sertifitseeritud spetsialistil. Pistikupesa või Wallbox Pure või Pro (võimaldab BMW pistikhübriidautode laadimist max 3,7 kW juures) paigaldamise ja töökorras oleku kontrolli võib nt lasta teha BMW i paigalduspartneri pädeval elektrikul.

  Sõidukit saab laadida ka teel olles. Programm ChargeNow pakub juurdepääsu pidevalt kasvavale avalike laadimisjaamade võrgustikule. Tänu süsteemile ParkNow leiavad BMW kliendid nüüd oma elu- või töökoha lähedalt mitmekorruselistest parkimismajadest pikaajaliseks parkimiseks ja laadimiseks mõeldud rajatised.

  Selleks et oma naabruskonnas laadimisjaama leida, on mitu võimalust.

  − Võid otsida oma BMW pistikhübriidauto navigatsioonisüsteemist. Tänu BMW ConnectedDrive rakenduse huvipakkuvate kohtade otsingule on sul otsene juurdepääs kõigile laadimisjaamadele oma lähiümbruses.

  − Võid otsida oma nutitelefoniga. ConnectedDrive pistikhübriidautode rakendusega on see lapsemäng.

  − Leiad kõigi BMW i partnerite laadimisjaamad ChargeNow veebilehelt.

 • Kui tihti saab ja tohib BMW pistikhübriidautot laadida?

  Kui võimalik, siis peaksid oma BMW pistikhübriidautot laadima iga kord, kui selleks avaneb võimalus, olgu siis kodus või teel olles. See tähendab, et saad alati võimaliku elektrilise sõiduulatuse ära kasutada ja seega kütusekulu vähendada.

 • Kui kaua võtab kõrgepingeaku laadimine aega? Kas seda saab kiiresti alalisvooluga (DC) laadida?

  Täpne laadimisaeg oleneb mitmest tegurist. Kui kõrgepingeaku on täiesti tühi, võib eeldada, et nt BMW X5 pistikhübriidauto laadimine võtab aega u 2,5 tundi Wallboxiga või avalikus laadimisjaamas ja u 4 tundi tavalises kodumajapidamise pistikupesas.

  Kuna aku on väiksem kui puhtal elektriautol ja selle täielikuks laadimiseks kuluv aeg on suhteliselt lühike, siis ei ole BMW pistikhübriidautodele kiiret DC-laadimist ette nähtud.

 • Kas välismaal viibides on vaja teistsugust laadimisjuhet?

  Sõidukiga kaasasoleval standardsel laadimisjuhtmel on tüüpiline konkreetses riigis majapidamises kasutatav pistik. Küsi United Motorsi esindusest, kust saad osta juhet, mis sobib teiste pistikupesadega.

 • Kas BMW i 360° ELECTRICU pakkumised on saadaval ka BMW pistikhübriidautodele?

  Jah, see on ütlematagi selge, et BMW pistikhübriidauto omanikuna on sulle kättesaadavad kõik asjakohased BMW i 360° ELECTRIC teenused.

 • Kui palju maksavad BMW koduseks kasutamiseks mõeldud laadimisjaamad?

  Wallbox Pure ja Wallbox Pro hinnad on esitatud BMW originaaltarvikute lehel.

ÜHENDUVUS.

Tänu uuenduslikule eDrive teenusele on BMW pistikhübriidautod alati hästi ühendatud. Arvukate eDrive teenuste hulka kuulub BMW ConnectedDrive rakendus, mis pakub sulle selliseid omadusi nagu oluline teave sõiduki laetustaseme kohta.

BMW 740Le iPerformance mudelite kütusekulu ja CO₂-heide*
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,2 kuni 2,0
CO₂-heide g/km (keskmine): 51 kuni 45
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 13,3 kuni 12,6

 • Missugune on BMW ConnectedDrive pakkumine BMW pistikhübriidautodele?

  eDrive teenused on kohandatud spetsiaalselt BMW pistikhübriidautode jaoks ja neid saab tellida rakenduse, navigatsioonisüsteemi või ka kliendiportaali kaudu. Rakendus BMW ConnectedDrive hõlmab järgmisi funktsioone:

  – laadimise oleku näidik ja laadimise taimeri seadistamine

  – kliimaseadme kaugjuhtimine (soojendamine/jahutamine) ja taimeri seadistamine

  – laadimisjaamade otsimine ja kuvamine

  – statistika sinu sõidustiili ja õpikud ökonoomse sõidu kohta ning võrdlused kogukonnaga

  – kilometraaži, sõiduki seisundi ja teeninduse vajaduse kuvamine

 • Missuguseid nutitelefoni operatsioonisüsteeme toetatakse?

  Apple iOS ja Google Android.

 • Kas ma saan ülalmainitud funktsioone ka interneti kaudu kontrollida?

  Jah, valitud funktsioonid on saadaval ka BMW ConnectedDrive portaali kaudu.

Fuel consumption and CO2 emissions.

The figures for fuel consumption, CO2 emissions and power consumption depend on the wheel and tyre sizes selected. Consumtion data is determined in accordance to the ECE driving cycle.

The driving range depends on a variety of factors, especially: personal driving behaviour, selected route, weather conditions, usage of heating/cooling and preconditioning.

Further information about the official fuel consumption and the official specific CO2 emissions for new passenger automobiles can be found in the 'New Passenger Vehicle Fuel Consumption and CO2 Emission Guidelines', which are available free of charge at all sales outlets and from DAT Deutsche Automobil Treuhand GmbH, Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern, Germany.

Loe lisaks

Kütusekulu ja CO₂-heide.

 • Kütusekulu ja CO₂-heite näitajad on seotud valitud velje- ja rehvisuurustega. Energiatarve määratakse ECE sõidutsükli alusel.

  Sõiduulatus oleneb paljudest teguritest, nagu juhi isiklik sõidustiil, valitud marsruut, ilm, soojenduse/jahutuse kasutamine ja eeltingimused.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO₂-heite kohta leiab brošüürist „Uue sõiduauto kütusekulu ja CO₂-heite normid”, mis on tasuta saadaval kõigis müügikohtades ja UNITED MOTORSi esinduses aadressil Paldiski mnt 108, 13522 Tallinn, Eesti.