BMW laadimine, BMW i3s, mees laadimisjaama juures

MEIE ELEKTRIAUTODE JA PISTIKHÜBRIIDIDE LAADIMINE.

MEIE ELEKTRIAUTODE JA PISTIKHÜBRIIDIDE LAADIMINE.

KOGU TEAVE NING NÄPUNÄITED MEIE LAADIMISVÕIMALUSTE KOHTA.

Veendumaks, et leiad lihtsalt ja mugavalt oma pistikhübriidile või elektriautole õige laadimisvõimaluse, oleme kokku kogunud olulise teabe era- ja avalike laadimispunktide ning asjakohaste kaablitüüpide kohta. Samuti leiad siit kasulikke näpunäiteid igapäevakasutuseks ja pikemateks teekondadeks ning käepärase sõiduulatuse kalkulaatori oma marsruudi etteplaneerimiseks.

Loe lisaks

LAADIMISE VÕIMALUSED.

BMW laadimine avalikus laadimispunktis, BMW hübriidautod laadimisjaamas hoone ees

Elektriautode ja pistikhübriidide laadimine avalikus laadimispunktis.

Avalikus kohas laadimiseks on saadaval erinevaid laadimisjaamad. Hetkel on Eestis juba rohkem kui 200 laadimisjaama. Enefit VOLT võrgus on 167 laadijat, Eleportil on 40 laadijat ja Alexela omab 2 ultrakiiret ehk 160kW laadijat. Kõik BMW elektriautod on varustatud standartse laadimiskaabliga, millega saab laadida avalikes vahelduvvooluga laadimisjaamades. Elektriauto laadimisjaamad leiad teenusepakkujate lehelt.
BMW eralaadimisjaamad, BMW i3 laadimisjaamas eramaja ees

Elektriautode ja pistikhübriidide laadimine eralaadimispunktis.

Eriti kodus olles peaks aku laadimine olema nii mugav kui võimalik. Seetõttu pakume erinevaid laadimisjaamade valikuid ehk BMW Wallboxe ning ka laadimiskaablit, mille saad ühendada igasse kontakti. See võimaldab sul kohandada laadimisaegu ning asjakohast sõiduulatust, et need vastaks sinu täpsele olukorrale. Lisaks on saadaval ka BMW paigaldusteenus, mis aitab sul Wallboxi üles seada.

BMW WALLBOXID.

Lihtsaim viis elektriauto laadimiseks on teha seda kodus. BMW Wallboxi abil saab seda teha kiiresti ja lihtsalt. Wallbox on saadaval kahes erinevas versioonis – uuri allolevaid tootekirjeldusi ja vali see, mis sinu vajadustele kõige paremini vastab. Kui vajad paigaldamisel abi, on meie paigalduspartnerid valmis abistama.*

*Saadaolevad paigalduspartnerid võivad turust sõltuvalt erineda.

BMW Wallbox Original tumehallil taustal

BMW Wallbox Original.

BMW Wallbox Original näeb parem välja kui tavaline seinakontakt ning on ka praktilisem. See toetab nii ühe- kui ka kolmefaasilist laadimist ning sellel on integreeritud laadimiskaabel. See seade võimaldab sul laadida oluliselt kiiremini kui tavaline seinakontakt – näiteks saab BMW i3 aku laadida 80% täituvuseni vaid kolme tunniga, mis üldjuhul tähendab kuni 85% laadimisaja vähenemist, võrreldes tavakaabliga. Siin on oluline märkida, et laadimisaega võivad mõjutada kättesaadav elektrivõrgutoide ning sõiduki funktsioonid.
BMW Wallbox Plus tumehallil taustal

BMW Wallbox Plus.

BMW Wallbox Plusil on samad tooteomadused nagu BMW Wallboxil. Erinevus seisneb aga selles, et BMW Wallbox Plusiga saab anda kasutusõiguse mitmele RFID-kaardile, et mitu kasutajat saaks jagada BMW Wallbox Plusi kasutamist. See tuleb eriti kasuks mitme elukohaga hoonesse, näiteks kortermajja paigaldatud Wallboxide puhul. Lisaks on võimalik üles seada LAN-ühendus sinu elektriarvestiga nii, et Wallbox reguleerib ise oma elektritarvet ja ei koorma hoone elektrivarustust üle.

ELEKTRIAUTODE JA PISTIKHÜBRIIDIDE LAADIMISKAABEL.

Laadimiskaablitel tehakse vahet tüübi ja laadimistugevuse alusel. Koduseks laadimiseks tuleb sõidukiga kaasa nn Mode 2 laadimiskaabel, mida saab kasutada vahelduvvooluga kodustes seinakontaktides. Avalikus laadimispunktis laadimiseks soovitatakse kasutada kas sedasama Mode 2 või võimsamat vahelduvvoolu laadimiskaablit ehk Mode 3 laadimiskaablit. Kuna hübriid- ja elektriautod on disainitud konkreetse laadimissuutlikkusega, sõltub laadimise kiirus sõidukist. Meie pistikhübriidide suurim laadimisvõimsus on 3,7 kW. Täiselektrilisi sõidukeid saab vahelduvvoolu- ja alalisvoolu laadijatega laadida kiiremini.

BMW standardkaabel hallil taustal

Standardkaabel.

Standardkaabel tuleb automaatselt sinu elektriauto või pistikhübriidiga kaasa. Seda saab kasutada nii kodus kui ka vajadusel töö juures laadimiseks, tingimusel, et tavapärane seinakontakt on laadimiseks saadaval. Kaabel on 5 meetrit pikk ning on loodud 230-voldise elektrivarustuse jaoks.
BMW vahelduvvoolu laadimiskaabel hallil taustal

Avaliku vahelduvvoolu laadimiskaabel.

Avaliku vahelduvvoolu laadimiskaablit kasutatakse tavapärastes avalikes laadimisjaamades laadimiseks. Selle kaabli mõlemas otsas on 2. tüüpi pistik (Mennekes) ning see on saadaval kahes erinevas versioonis. BMW pistikhübriidide laadimiseks kasuta ühefaasilist laadimiskaablit, laadides 3,7 kW suurima laadimisvõimsusega. Elektriautode puhul on sul samuti võimalus valida 7,4 kW ühefaasiline kaabel või 22 kW kolmefaasiline kaabel, mille puhul BMW elektriautod kasutavad täna kuni 11 kW laadimisvõimsust. Siiski, järgmisel aastal turule tulev BMW iX3 on juba suuteline kogu 22 kW ära kasutama.

ELEKTRIAUTODE LAADIMISE KKK.

 • Kus saan ma elektriautot laadida?

  Sinu elektriautot saab laadida igal pool – kodus või tööl, tavapärasest seinakontaktist või kiiremaks laadimiseks BMW Wallboxist. Reisimise ajal on saadaval vahelduvvooluga laadimisjaamad sellistelt pakkujatelt nagu ChargeNow ning suure võimsusega laadimisjaamad, kiirlaadijad, näiteks IONITY, mis kuuluvad samuti ChargeNow võrku.

 • Kui palju elektriauto laadimine keskmiselt maksab?

  Elektriauto laadimise keskmised kulud erinevad ning sõltuvad kohalikest elektritariifidest ja/või laadimisjaama teenusepakkujast.

 • Milline on õige viis elektriauto laadimiseks?

  Elektriauto õigeks laadimiseks on lihtsalt vaja vaid pistik pesasse sisse pista. Värviline kuva laadimispesa luugi all ütleb, kas laadimine toimub korrektselt. Laadimistoiming lõpetatakse automaatselt, kui aku on täis laetud, mis kaitseb seeläbi akut. Avalikes laadimisjaamades tuleb järgida sealseid juhiseid.

 • Kas mul on kindlasti laadimiskaarti vaja, et autot laadimisjaamades laadida?

  See, kas laadimiseks on vaja laadimiskaarti või mobiilirakendust, sõltub laadimisjaamast. Tavalist BMW Wallboxi saab kasutada ilma RFID-kaardita, samas kui BMW Wallbox Plusi ja BMW Wallbox Connecti juurdepääs on kaitstud RFID-kaardiga. Näiteks reisil olles saad kasutada BMW Charging/ChargeNow kaarti või ChargeNow või IONITY mobiilirakendust.

 • Kui kaua võtab aega elektriauto või pistikhübriidi laadimine?

  Elektriauto laadimine (sõltuvalt kaablist või laadimisjaamast) võtab vahelduvvooluga (AC) rohkem aega, alalisvooluga (DC) on see oluliselt kiirem. Näiteks uue BMW i3 aku laetakse 0–80% ligikaudu 40 minutiga, kui laadimine toimub 50 kW suure võimsusega (DC) laadimisjaamas. Selleks on vaja alalisvooluga laadimisjaama rakendust või kaarti, sõltuvalt teenusepakkujast. BMW Wallboxi kasutades kulub 3 tundi ja 12 minutit. Kuna BMW pistikhübriidide suurim laadimisvõimsus on täna 3,7 kW, siis nende laadimine kestab kauem. Täpsemad laadimisajad leiad oma sõiduki dokumentatsioonist.

 • Kas kuidagi on võimalik elektriauto laadimisprotsessi kiirendada?

  Jah, on küll. Elektriauto laadimisprotsessi on võimalik kiirendada, kasutades suure võimsusega laadimisjaama (alalisvooluga). Kodukasutuses on Wallboxil eelised tavapärase seinakontakti ees. Siiski, BMW pistikhübriidide pistikupesad ei ühildu kiirlaadimisjaamade pistikutegaja kiirlaadimine ei ole võimalik.

BMW Services’i töötaja andmas kliendile maja ees nõu

BMW PAIGALDUSTEENUS.

Tagamaks, et sinu BMW Wallbox paigaldatakse õigesti, soovitame oma paigaldusteenust. Selle teenuse saad mugavalt tellida oma BMW partnerilt koos BMW Wallboxiga. Meie ametlik paigalduspartner (Deutsche Telekom Technischer Service GmbH) annab seejärel nõuandeid ning hoolitseb sinu isikliku laadimisjaama paigalduse ja seadistamise eest. Kui laadimisjaama ühendamiseks peaks vaja olema täiendavaid töid, teeb kvalifitseeritud elektrik sulle hea meelega isikliku ja läbipaistva hinnapakkumise.

 

Sinu eeliste ülevaade:

 • Elektriühenduse nõuete ülevaatamine sinu valdustes
 • Sobilike paigalduskohtade soovitamine vastavalt sinu personaalsele parkimisvõimalustele
 • Paigaldamine, ühendamine ja seadistamine soovitud paigalduskohas (sh maksimaalselt 2 m kaablite pinnale paigaldamine-kinnitamine)
 • Laadimisprotsessi juhendamine
 • 24 kuud garantiid
BMW elektriautod, BMW i3 teel, 3/4 eestvaade

Elektriautod.

BMW pistikhübriidid, BMW pistikhübriidauto teel, 3/4 eestvaade

Pistik-hübriidid.

BMW sõiduulatus, BMW i3 linna taustal koos naise ja lapsega

Meie elektriautode ja pistikhübriidide sõiduulatus.