BMW e-liikuvus BMW elektriauto

BMW ELEKTRIAUTOD.

BMW ELEKTRIAUTOD.

100% elektriline. 100% sõidunauding. 100% BMW.

Kas teadsid, et 1972. aasta suveolümpiamängudel Münchenis sõitis kestvusalade ajal sportlaste ees täiselektriline BMW 1602e? Auto ülesanne oli kanda kaamerat ja pakkuda sportlastele vajaduse korral värsket vett. Heitmevaba ja vaikne sõiduk oli selleks ainuõige valik, sest see ei jäänud võistlejatele jalgu. Täna, pea 50 aastat hiljem, oleme needsamad omadused täiuseni lihvinud ning omandanud parimad teadmised elektrilise liikuvuse valdkonnas tänu pidevale tööle BMW eDrive’i tehnoloogia ja BMW i allkaubamärgiga. Kõik meie täiselektrilised mudelid – BMW iX, BMW iX3, BMW i3, BMW i3s ja BMW i4 – pakuvad seninägematut puhast sõidunaudingut. Lõppude lõpuks on ei ole miski võrreldav tundega, mida tekitab pea täielikus vaikuses läbi liikluse liuglemine, olgu siis linnas või maal, elektrimootori silmapilkne reageerimine ja ainulaadne kiirendamine paigalseisust. Ja seda kõike ilma heitgaasideta ja heitmevabalt. Liitu sinagi meiega ja avasta BMW elektriautode maailm.

Loe lisaks
BMW e-liikuvus BMW iX xDrive50 i20 BMW i4 G26 BMW elektriauto

ÜLIM ELEKTRI JÕUL LIIKUV MASIN.

Esimestena omasuguste seas pakuvad täiselektrilised BMW i4 ja BMW iX täiesti uue taseme elektriliseks sõidumõnuks. Suur sõiduulatus ja BMW Chargingu laadimisvõrgustiku lahendused aitavad uutel mudelitel BMW i4 ja BMW iX luua uued standardid igapäevasõitude praktikas ja mugavuses pikkadel teekondadel.

Loe lisaks
BMW elektrilise liikuvuse tehnoloogia elektriauto BMW eDrive’i video

ALUSTEHNOLOOGIA.

Avasta BMW eDrive’i täiselektriline sõidutehnoloogia.

KKK: TÄHTSAIMAD KÜSIMUSED JA VASTUSED MEIE ELEKTRIAUTODE KOHTA.

 • Mis on elektriauto?
  BMW e-liikuvus BMW elektriauto KKK

  Täiselektriline auto sõidab ainult elektri jõul. Seega pole sellel autol sisepõlemismootorit. Elekter salvestatakse akus. Selle mahtuvus määrab ära e-auto sõiduulatuse ehk vahemaa, mille saab läbida ühe laadimisega.
  Paljud autojuhid muretsevad sõiduulatuse pärast, aga enamasti on need mured alusetud. Suurem osa tänapäevaseid täiselektrilisi autosid suudab läbida üle 250 km. Näiteks Saksamaal sõidab 90% autojuhtidest hoopis vähem kui 100 km päevas.
  Täiselektrilised autod on suurepärane valik neile, kellel on võimalus autot tööl või kodus laadida. Samal ajal tegeletakse jõuliselt avaliku laadimisvõrgu laiendamisega. See tähendab uusi laadimisjaamu linnades ja maanteede kõrval. See kehtib ka arvukate kiirlaadimisjaamade kohta näiteks reisides, kus meie Euroopa partneri IONITY kiirlaadimisjaamades saab sõidukit laadida väga ruttu, et siis kohe edasi kiirustada. Tänu sellele muutub pikkade vahemaade läbimine tulevikus üha lihtsamaks.

 • Millised on elektriauto eelised?
 • Millised tegurid mõjutavad minu elektriauto aku sooritusvõimet?
 • Kuidas mõjutab minu sõidustiil elektriauto sõiduulatust?
 • Mida ma pean tegema, kui mu elektriauto jääb pikemaks perioodiks seisma või parkima?
BMW e-liikuvus BMW laadimine

Soovin lähemalt tutvuda laadimisega.

BMW e-liikuvus BMW sõiduulatus

Soovin lähemalt tutvuda sõiduulatusega.

Soovin lähemalt tutvuda ettevõtjatele suunatud BMW müügiprogrammiga Corporate Sales.

KÜTUSEKULU JA CO₂-HEIDE.

BMW iX(1):
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): väiksem kui 21
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0
CO₂-heide g/km (keskmine): 0


BMW iX3:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0
CO₂-heide g/km (keskmine): 0
Elektritarve kWh / 100 km (keskmine): 17,8–17,5


BMW i3:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0
CO₂-heide g/km (keskmine): 0
Elektritarve kWh / 100 km (keskmine): 13,1


BMW i3s:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0
CO₂-heide g/km (keskmine): 0
Elektritarve kWh / 100 km (keskmine): 14,6–14,0


Tähisega (1) märgistatud väärtused on esialgsed.


Teave kütusekulu, CO₂-heite ja energiatarbe kohta on kindlaks tehtud kooskõlas kohustusliku mõõteprotseduuri määrusega (EÜ) 715/2007 tüübikinnituse ajal kehtiva versiooniga. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ja näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.


Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO₂-heite kohta leiad käsiraamatust „Uute sõiduautode kütusekulu ja CO₂-heide“, mis on tasuta saadaval ametlikes BMW esindustes ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf


Need väärtused põhinevad uuel WLTP määrusel ja on teisendatud tagasi vastavateks NEDC väärtusteks, mis võimaldab sõidukeid omavahel võrrelda. Sõiduki CO₂-heitega seotud maksude või muude tasude kontekstis kasutatavad CO₂-väärtused võivad erineda siin näidatud väärtustest.

Loe lisaks

Kütusekulu ja CO₂-heide.

 • BMW iX xDrive50:
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 19,8–23,0
  CO2-heitmed, g/km (keskmine): 0

  BMW iX3:
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 17,8–17,5
  CO2-heide g/km (keskmine): 0

  BMW i4 eDrive40:
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 16,5
  CO2-heitmed, g/km (keskmine): 0

  BMW i3:
  Energiatarve kWh / 100 km: 16,3–15,3
  CO2-heitmed, g/km (keskmine): 0

  BMW i3s:
  Energiatarve kWh / 100 km: 16,6–16,3
  CO2-heitmed, g/km (keskmine): 0

  Ametlikud andmed kütusekulu, CO2-heitkoguste, energiatarbimise ja pingevahemiku kohta määrati kindlaks kohustusliku mõõtmismenetluse kohaselt ja vastavad tüübikinnituse ajal kehtinud määrusele (EL) 715/2007. Vahemiku korral võetakse WLTP arvudes arvesse kogu lisavarustust. Alates 01.01.2021 värskelt tüübikatsetatud sõidukite kohta pole ametlikke andmeid enam NEDC, vaid ainult WLTP järgi. Lisateavet WLTP ja NEDC mõõtmisprotseduuride kohta leiate aadressilt https://www.bmw.ee/et/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/kutusekulu-heitkogused.html.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiad ametlikus BMW esinduses ning veebilehelt: https://www.bmw.ee/et/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/kutusekulu-heitkogused.html

  * Turupõhine pakkumine uutele sõidukitele BMW esindustes ja edasimüüjate juures Euroopas BMW Chargingu võrgus.