BMW 2. SEERIA ÜLEVAADE.

Kompromissitu, enesekindel ja väljendusrikas: BMW 1. seeria Coupé järeltulijatena on BMW 2. seeria Coupé, Cabrio ja Gran Coupé selle kontseptsiooni jätk. BMW 2. seeria tähendab võimsaid ja kompaktseid sõidukeid - oma klassi parimaid. Loomulikult kehtib see ka BMW 2. seeria Active Toureri ja BMW 2. seeria Gran Toureri kohta, mis ühendavad sportlikkuse ja tõhususe ning paindlikkuse ja mitmekülgsuse, et tuua igapäevaellu täiendav annus põnevust ja mugavust.

Loe lisaks
BMW 2. seeria BMW kolm neljandikku eestvaade, teel sõitmas

BMW 2. SEERIA MUDELITE LÜHIAJALUGU.

Avastage BMW 2. seeria mudelite ajalugu - sportlikud kupeed, pehmekatused ja kõvad katused, aga ka paindlikud ja mitmekülgsed tourerid.

Loe lisaks

BMW 2. SEERIA MUDELITE LÜHIAJALUGU.

BMW 2. SEERIA ESIMENE GENERATSIOON.

BMW 2. SEERIA GRAN COUPÉ (F44).

BMW 2. seeria BMW 2. seeria Gran Coupé F44, kolm neljandikku eestvaade, tänaval sõitmas

2020. aastal tuli BMW 2. seeriasse otsese eelkäijata täiendus: BMW 2. seeria Gran Coupé. Läbi ja lõhki erakordsena õhkab see enesekindlust kuni viimsegi detailini – alates kolmemõõtmelise struktuuri ja võrkdisainiga BMW neerukujulisest iluvõrest kuni raamita uste ja küljejooneni, mis tõuseb tagaosa suunas ja loob langeva katusega rabava kontrasti. Jõudlusele suunitletud esteetika kohtub individuaalsuse ja esktravagantsusega!

See kontseptsioon jätkub BMW 2. seeria Gran Coupé sisemuses, kus valikuline täisdigitaalne BMW Live Cockpit Professional koos kahe lisavarustusse kuuluva 10,25-tollise ekraani ja head-up-ekraaniga kuvab juhile kogu asjakohase teabe igas olukorras.

Lisaks 3- ja 4-silindrilistele turbomootoritele, tagavad võrratu sõidu ka lisavarustusse kuuluvad 7- või 8-käigulised Steptronic-käigukastid. 

Tootmisperiood: 2020 kuni tänapäev

Mootorid: 1,5–2,0 liitrit (85–225 kW / 116–306 hj), 3- ja 4-silindrilised

Pikkus / laius / kõrgus: 4526 mm / 1800 mm / 1420 mm

BMW 2. SEERIA ACTIVE TOURER (F45).

BMW 2. seeria, BMW 2. seeria Active Tourer F45, kolm neljandikku külgvaade, tänaval sõitmas

2021. aastast saadaolev BMW 2. seeria Active Toureri teine põlvkond on vilkam ja mitmekülgsem kui eales varem. Suure kaheksanurkse kahepoolse neerukujulise iluvõrega sportlik ja enesekindel disain loob silmatorkava ja enesekindla välimuse. Tasapinnalised uksekäepidemed rõhutavad selget disaini. Samal ajal on siluett saanud dünaamilise kontuuri tänu venitatud külgakende välimusele, lamedale A-piilarile ja täpsetele joontele. BMW 2. seeria Active Toureri interjöör on samuti muljetavaldav tänu oma suurele ruumikusele. Optimaalselt paigutatud panipaigad, lisavarustuses olevad sportistmed juhile ja kaassõitjale ning tagaistme seljatoe nurga reguleeritavus tagavad, et interjööri saab kasutada mitmel viisil ja et reisijad tunnevad end võimalikult mugavalt.

BMW 2. seeria Active Tourer on varustatud viimase põlvkonna BMW iDrive'iga ja pakub hulgaliselt uuenduslikke tehnoloogiaid, mis on selles kompaktses klassis kõike muud kui standard. BMW kumerekraan ja BMW intelligentne isiklik assistent pakuvad täiesti uut kasutuskogemust. Ülimodernne kasutuskontseptsioon
oma intuitiivse menüüstruktuuriga võimaldab juhil kasutada sõidukit nii puutejuhtimise kui ka häälkäskluste teel.

BMW 2. seeria Active Toureri pistikhübriidid ühendavad endas silmapaistvalt madalad tarbimisväärtused ja BMW-le iseloomuliku sõidudünaamika. Tänu uusimale 5. põlvkonna BMW eDrive-tehnoloogiale pakub hübriidajamiga BMW 2. seeria Active Tourer kuni 80 kilomeetrit puhtalt elektrilist sõidurõõmu.

BMW 2. seeria Active Toureri kerghübriidtehnoloogia muundab sõiduki kineetilise energia pidurdamisel või vabakäigul elektrienergiaks ja salvestab selle akusse. Tulemuseks on väiksemad heitkogused ja kütusekulu, 14 kW (19 hj) suurem võimsus ja 55 Nm suurem pöördemoment.

Tootmisperiood: 2021 kuni tänapäev

Mootorid: 1,5–2,0 liitrit (100–150 kW / 136–204 hj), kolme- ja neljasilindrilised

Pikkus / laius / kõrgus: 4386 mm / 1824 mm / 1576 mm

BMW 2. SEERIA GRAN TOURER (F46)

BMW 2. seeria BMW 2. seeria Gran Tourer F46, kolm neljandikku eestvaade, tänaval sõitmas

Dünaamika ja paindlikkuse täiuslik kombinatsioon. Lisavarustusse kuuluva kolmanda istmereaga mahutab BMW 2. seeria Gran Tourer kuni seitse inimest. Kuid tänu 3- ja 4-silindrilistele TwinPower turbomootoritele ning iseloomulikule esiosale muljetavaldava kahekordse neerukujulise iluvõrega, jääb see igati sama sportlikuks kui selle väiksemad kaaslased. Täiendava praktilisuse tagavad suured uksed, pikk teljevahe ja lühikesed üleulatuvad osad. Optimaalne teelpüsivus on tagatud tänu ühe liigendiga tugitelgedele ees ja kergete ja tugevate materjalide kasutamisele veermikus, mis annab BMW 2. seeria Gran Tourerile agiilse ja täpse roolimise. Valikuliselt saadaval: BMW xDrive nelikvedu ja topeltsiduriga Steptronic sportkäigukast veelgi kiiremaks ja sujuvamaks käiguvahetuseks.

2018. aastal kasvas legendaarne BMW neerukujuline iluvõre mudelivärskenduse tulemusena veelgi suuremaks – ja nüüd on selle kõrval uued LED-esituled. Uus esispoiler annab kogu sõidukile veelgi karismaatilisema välimuse.

Tootmisperiood: 2015 kuni tänapäev

Mootorid: 1,5–2,0-liitrised (80–140 kW / 109–190 hj), kolme- ja neljasilindrilised

Pikkus / laius / kõrgus: 4556–4568 mm / 1800 mm / 1641 mm

BMW 2. SEERIA TEINE GENERATSIOON.

BMW 2. seeria Active Tourer (U06).

BMW 2. seeria BMW 2. seeria Active Tourer U06 2021 pistikhübriid Mild Hybrid

2021. aastast saadaolev BMW 2. seeria Active Toureri teine põlvkond on nobedam ja mitmekülgsem kui kunagi varem. Suure kaheksanurkse kahepoolse neerukujulise iluvõrega sportlik ja enesekindel disain loob silmatorkava ja enesekindla välimuse. Tasapinnalised uksekäepidemed rõhutavad selget disaini. Samal ajal on siluett saanud dünaamilise kontuuri tänu venitatud külgakende välimusele, lamedale A-piilarile ja täpsetele joontele. BMW 2. seeria Active Toureri interjöör on samuti muljetavaldav tänu oma suurele ruumikusele. Optimaalselt paigutatud panipaigad, lisavarustuses olevad sportistmed juhile ja kaassõitjale ning tagaistme seljatoe nurga reguleeritavus tagavad, et interjööri saab kasutada mitmel viisil ja et reisijad tunnevad end võimalikult mugavalt.

BMW 2. seeria Active Tourer on varustatud viimase põlvkonna BMW iDrive'iga ja pakub hulgaliselt uuenduslikke tehnoloogiaid, mis on selles kompaktses klassis kõike muud kui standard. BMW Curved Display ja BMW Intelligent Personal Assistant pakuvad täiesti uut kasutajakogemust. Intuitiivse menüüstruktuuriga ülimoodne juhtimiskontseptsioon võimaldab juhi ja sõiduki vahelist suhtlemist kas puudutuse või kõne abil.

BMW 2. seeria Active Toureri pistikhübriidid ühendavad endas silmapaistvalt madalaid kulunumbreid ja BMW-le iseloomulikku sõidudünaamikat. Tänu uusimale 5. põlvkonna BMW eDrive-tehnoloogiale pakub hübriidajamiga BMW 2. seeria Active Tourer kuni 80 kilomeetrit puhtalt elektrilist sõidurõõmu.

BMW 2. seeria Active Tourer muudab sõiduki kineetilise energia pidurdamisel või aeglustamisel elektrienergiaks ja salvestab selle akusse. Tulemuseks on väiksemad heitkogused ja kütusekulu, 10 kW (14 hj) suurem võimsus ja 40 Nm suurem pöördemoment.

Tootmisperiood: 2021 – praeguseni

Mootorid: 1,5–2,0 liitrit (100–150 kW / 136–204 hj), kolme- ja neljasilindrilised

Pikkus / laius / kõrgus: 4386 mm / 1824 mm / 1570-1576 mm

BMW 2. seeria, BMW sõidukid seismas BMW esinduse ees

BMW HEAKSKIIDUGA KASUTATUD SÕIDUKID.

BMW 2. seeria BMW 2. seeria Gran Coupé G42, kolm neljandikku eestvaade, tänaval sõitmas

BMW 2. SEERIA COUPÉ.

BMW 2. seeria, BMW 2. seeria Coupé M-mudel, G42 MP, kolm neljandikku külgvaade, tänaval sõitmas

BMW 2. SEERIA COUPÉ M-M-MUDEL.

BMW 2. seeria BMW 2. seeria Gran Coupé M-mudel F44 MP, kolm neljandikku eestvaade, tänaval seismas

BMW M235I XDRIVE GRAN COUPÉ.

BMW 2. seeria BMW 2. seeria Gran Tourer F46, kolm neljandikku eestvaade, tänaval sõitmas

BMW 2. SEERIA GRAN TOURER.

BMW 2. seeria, BMW 2. seeria Active Tourer U06, kolm neljandikku eestvaade, tänaval sõitmas

BMW 2. SEERIA ACTIVE TOURER.

BMW 2. seeria BMW 2. seeria Gran Coupé F44, kolm neljandikku eestvaade, tänaval sõitmas

BMW 2. SEERIA GRAN COUPÉ.

Kütusekulu ja CO₂-heide.

BMW 2. seeria Coupé:
Kütusekulu, l / 100 km (kombineeritud): 8,8–4,6
CO₂-heide, g/km (kombineeritud): 200–120

 

BMW 2. seeria Coupé M-mudelid:
Kütusekulu, l / 100 km (kombineeritud): 8,8–7,8
CO₂-heide, g/km (kombineeritud): 200–177

 

BMW 2. seeria Gran Coupé:
Kütusekulu, l / 100 km (kombineeritud): 7,8–4,5
CO₂-heide, g/km (kombineeritud): 175–118

 

BMW 2. seeria Gran Coupé M-mudelid:
Kütusekulu, l / 100 km (kombineeritud): 7,8–7,2
CO₂-heide, g/km (kombineeritud): 175–162

 

BMW 2. seeria Active Tourer:
Kütusekulu, l / 100 km (kombineeritud): 6,9–4,6
CO₂-heide, g/km (kombineeritud): 156–120

 

BMW 2. seeria Active Tourer, pistikhübriid:
Kütusekulu, l / 100 km (kombineeritud): 0,9–0,8
CO₂-heide, g/km (kombineeritud): 21–19

 

Ametlikud väärtused kütusekulu, CO₂-heite, energiatarbe ja sõiduulatuse kohta on määratud kindlaks ettenähtud mõõtmisprotseduuri kohaselt ja need vastavad Euroopa määruse (EÜ) nr 715/2007 kehtivale versioonile. Sõiduulatuse korral võetakse WLTP-väärtustes arvesse kogu (praegusel juhul Saksa turul pakutavat) lisavarustust. Alates 01.01.2021 uue tüübikinnituse saanud sõidukite kohta on olemas ainult ametlikud WLTP-väärtused. Määruse (EL) 2022/195 alusel kustutatakse NEDC-väärtused vastavussertifikaatidelt alates 01.01.2023.

 

Lisateavet WLTP- ja NEDC-mõõtmisprotseduuride kohta leiab aadressilt www.bmw.com/wltp.

 

Lisateavet kütusekulu ja uute sõiduautode ametliku mudelipõhise CO₂-heite kohta saab materjalist „Juhised uute sõiduautode kütusekulu, CO₂-heite ja energiatarbe kohta“, mis on tasuta kättesaadav kõigis müügiesindustes, aadressil Deutsche Automobil Treuhand GmbH (DAT), Hellmuth-Hirth-Str. 1, 73760 Ostfildern-Scharnhausen, Saksamaa, ja veebilehel https://www.dat.de/co2/.

Loe lisaks

Kütusekulu ja CO₂-heide.

 • BMW 2. seeria Gran Coupé:
  Kütusekulu l/100 km (kombineeritud): 7,8 – 4,5
  CO2-heide (g/km) (kombineeritud): 177–118

  BMW 2. seeria Gran Coupé M-mudel:
  Kütusekulu l/100 km (kombineeritud): 7,8–7,1
  CO2-heide (g/km) (kombineeritud): 117–162

  BMW 2. seeria Active Tourer:
  Kütusekulu l/100 km (kombineeritud): 7,3–1,1
  CO2-heide (g/km) (kombineeritud): 165–22

  BMW 2. seeria Active Tourer pistikhübriid:
  Kütusekulu l/100 km (kombineeritud): 1,4–1,1
  CO2-heide (g/km) (kombineeritud): 30–22

  BMW 2. seeria Gran Tourer:
  Kütusekulu l/100 km (kombineeritud): 7,0 – 4,8
  CO2-heide (g/km) (kombineeritud): 160–126

  Ametlikud andmed kütusekulu ja CO2-heitmete kohta määrati kindlaks kohustusliku mõõtmismenetluse kohaselt ja vastavad tüübikinnituse ajal kehtinud määrusele (EL) 715/2007. Vahemiku korral võetakse WLTP arvudes arvesse kogu lisavarustus. Alates 01.01.2021 värskelt tüübikatsetatud sõidukite kohta pole ametlikke andmeid enam NEDC, vaid ainult WLTP järgi. Lisateavet WLTP ja NEDC mõõtmisprotseduuride kohta leiad aadressilt https://www.bmw.ee/et/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/kutusekulu-heitkogused.html.
  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiad ametlikust BMW esindusest ning veebilehelt: https://www.bmw.ee/et/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/kutusekulu-heitkogused.html.