LEIA SOBIV MUDEL

BMW CHARGING: ENERGIAT TÄIS ELU.

KOGU VAJALIK TEAVE SINU BMW ELEKTRIAUTO LAADIMISE KOHTA.

BMW X1 xDrive30e: kütusekulu l / 100 km (kombineeritud, WLTP)[1] [3] [4]: 1,1–0,7; CO₂-heide g/km (kombineeritud, WLTP)[1] [3] [4]: 24–16; energiatarve, kWh / 100 km (kombineeritud, WLTP)[1] [3] [4]:19,3–16,8; sõiduulatus elektriga, km (WLTP)[1] [2] [3]: 71–85

Lae meelerahuga: lihtsalt, igal ajal ja igal pool. Elektriautod ja pistikhübriidid kannavad endas uut tüüpi liikuvust, mis on ühtaegu ökonoomne ja mugav. Nüüd saad võtta muretult ette nii igapäevasõite kui ka pikemaid teekondi tänu paindlikele laadimisvõimalustele ja uuenduslikele laadimistehnoloogiatele. Nii liikvel olles kiiresti kui ka mugavalt kodus. Leia oma elustiiliga kõige paremini sobivad laadimislahendused.

LAADIMISLAHENDUSED SINU ELEKTRIAUTOLE.

BMW Charging, laadimine liikvel olles

LAADIMINE LIIKVEL OLLES.

Tänu meie ulatuslikele laadimislahendustele leiad sa lähedusest alati oma elektriautole või pistikhübriidile sobiva laadimislahenduse. Ühes Euroopa suurimas laadimisvõrgus, mis kasvab kogu aeg. Enam kui 551 000 avalikus laadimispunktis, milles saad oma elektriautot mugavalt laadida.  

BMW Charging, kodus laadimine

KODUS LAADIMINE.

Kõigest hoolimata saad oma elektriautot või pistikhübriidi laadida kõige mugavamalt ja hõlpsamalt oma kodus. Käepäraselt ja sinu valitud laadimiskiirusega BMW Wallboxi seinalaadija abil või suure võimsusega või kodusest seinakontaktist BMW paindliku kiirlaadija abil. Tutvu lähemalt BMW pakutud praktiliste lahendustega sinu elektriauto kodus laadimiseks.

BMW LAADIMISTEHNOLOOGIAD JA -TOOTED.

BMW Charging, Connected Home Charging
BMW Charging, laadimisele optimeeritud marsruudid.
BMW Chargingu laadimiskaabel

Connected Home Charging.

BMW pakett Connected Home Charging annab sulle täiskomplekti kõigest, mida kohe kodus laadimisega alustamiseks vajad. BMW Wallbox Plus, intelligentne nutiarvesti ja juurdepääs praktilistele lisafunktsioonidele My BMW rakenduses, millega laadimist optimeerida. Lisaks sisaldab pakett professionaalset paigaldust sinu koju.

Laadimisele optimeeritud marsruudid.

Jõua sihtkohta alati lõõgastunult. Planeeri oma elektriautoga ettevõetavateks teekondadeks laadimisele optimeeritud marsruute ning leia hõlpsasti tee peale jäävaid laadimisjaamu. Meie marsruudiplaneerija arvutab välja kiireimad laadimisvõimalused sinu läheduses või sinu tee peal. Seda kas otse sinu auto navigatsiooniseadme või My BMW rakenduse kaudu.

Sinu laadimisvarustus.

Elektriauto laadimiseks ei ole paljut vaja. Avalikus laadimisvõrgus kasutamiseks mõeldud BMW Chargingu kaart tuleb sinu BMW-ga kaasa. Soovi korral võid paigalda oma koju Wallboxi seinalaadija. Või laadida autot lihtsalt kodusest pistikupesast.

BMW Charging, BMW Wallbox
BMW Chargingu laadimiskaabel

BMW Wallbox Plus.

Lae oma täiselektrilist BMW-d või pistikhübriidi kodus lihtsalt ja mugavalt BMW Wallboxi seinalaadijaga. Kuni 22 kW võimsusega. See on praktiline, turvaline ja kompaktne. 

Kiirlaadimiskaabel (Mode 3) avalikus laadimispunktis laadimiseks.

Lae oma pistikhübriidi või elektriautot avalikes vahelduvvooluga laadimispunktides just selleks otstarbeks loodud laadimiskaabliga (Mode 3). Sõltuvalt sinu BMW mudelist võib kaabel kuuluda sõiduki põhivarustusse.

VAATA OMA ELEKTRIAUTOLE SOBIVAID LAADIMISJAAMU.

Lisateave

  • Lisateave

  • Lisateave

  • Lisateave

  • Lisateave

  • Lisateave

  • Lisateave

  • Lisateave

  • Lisateave

Laadimisajad

Avalikud laadimispunktid

Suure võimsusega laadimisjaam

Suure võimsusega laadimisjaamas (nt IONITY võrgustiku jaamades) saad sa oma sõidukit eriti kiiresti laadida. Nendes jaamades pakutav alalisvool (DC) võimaldab oluliselt suuremat laadimisvõimsust kui vahelduvvool (AC), mis tuleneb näiteks kodusest seinakontaktist. Seetõttu sobivad taolised suure võimsusega laadimisjaamad reisil vältel laadimiseks eriti hästi. Ekraanil näidatakse minimaalset aega, mis kulub sõiduki maksimaalse laadimisvõimsusega laadimiseks 10% laetuse pealt 80% laetuseni. Selles vahemikus on laadimine kiireim ja hoiab ühtlasi akut. Kaardilt näed kõiki suure võimsusega laadimisjaamu BMW Chargingu võrgus. (Kehtiv 22.03.2023 seisuga)

Kiirlaadimisjaam

Kui pead linnas või reisil olles kiiresti tegutsema, on kiirlaadimisjaam sinu jaoks õige valik. Seda seetõttu, et nendes jaamades pakutav alalisvool (DC) võimaldab suuremat laadimisvõimsust kui vahelduvvool (AC), mis tuleneb näiteks kodusest seinakontaktist. Seepärast sobivad taolised kiirlaadimisjaamad eriti hästi just reisi vältel laadimiseks. Ekraanil näidatakse minimaalset aega, mis kulub sõiduki kuni 50 kW võimsusega laadimiseks 10% aku laetuse pealt 80% laetuseni. Selles vahemikus on laadimine kiireim ja hoiab ühtlasi akut. Kaardilt näed kõiki kiirlaadimisjaamu BMW Chargingu võrgus. (Kehtiv 22.03.2023 seisuga)

Vahelduvvooluga laadimisjaam

Vahelduvvooluga (AC) avalikke laadimisjaamu leidub peaaegu kõikjal. Need sobivad eriti hästi regulaarseks laadimiseks pikema aja vältel – näiteks öö jooksul või tööloleku ajal. Ekraanil näidatakse minimaalset aega, mis kulub sõiduki aku laadimiseks 0–100% laetuseni maksimaalse 22 kW võimsusega. Laadimisvõime sõltub sõiduki varustusevalikutest. Heida pilk kaardile ja avasta kõik vahelduvvooluga laadimisjaamad BMW Chargingu võrgustikus. (Kehtiv 22.03.2023 seisuga)

Kodus laadimine

Wallbox / paindlik kiirlaadija

Kodus saad oma sõidukit laadida Wallboxi seinalaadija või paindliku kiirlaadijaga. Mõlema puhul kasutatakse vahelduvvoolu (AC). Sõltuvalt sõidukist, erivarustusest ja turust pakub Wallboxi seinalaadija maksimaalselt 22 kW laadimisvõimsust, paindlik kiirlaadija maksimaalselt 11 kW. Ekraanil näidatakse minimaalset aega, mis kulub sõiduki aku laadimiseks 0–100% laetuseni 11 kW võimsusega.

Laadimisvõime sõltub laetusest, ümbritseva keskkonna temperatuurist, individuaalsest sõiduprofiilist ja lisaseadete kasutamisest ning ka tegelikult valitud sõidukist. Laadimisaeg kehtib 23 °C välistemperatuuri korral pärast eelnevat sõitmist ja võib kasutuskäitumisest sõltuvalt erineda.

 

Kasutage My BMW rakendust laadimisjaamade leidmiseks ning laadimistoimingute planeerimiseks, kontrollimiseks ja haldamiseks – nii kodus kui ka liikvel olles. Tutvuge My BMW rakenduse kõigi funktsioonidega demorežiimis.

ELEKTRIAUTO LAADIMINE:
MY BMW RAKENDUS JA TEENUSED

SINU BMW VÕTAB SINULT TÖÖ ÜLE.

ELEKTRIAUTODE LAADIMISAJAD.

Kõige kiiremini saab elektriautot laadida võimsates laadimisjaamades. Tänu suurele laadimisvõimsusele on laadimisajad sellistes jaamades väga lühikesed. Näiteks BMW i5 suudab kõigest 10-minutilise laadimisega läbida 146 km asemel 196. BMW Wallboxi või BMW paindliku kiirlaadijaga saab BMW i5 aku kodus mugavalt 8,5 tunniga täis laadida.

BMW Charging, laadimiskulud

ELEKTRIAUTO KULUD.

Kui palju maksab elektriauto laadimine? Säästa raha tänu soodsamatele teeninduskuludele ja madalamatele maksudele. Kas elektriautodele on saadaval toetusi või soodustusi? Saa teada, kas elektriauto on sinu jaoks mõistlik valik.

KUI PALJU ELEKTRIENERGIAT ELEKTRIAUTO VAJAB?

Elektriauto laadimise energiatarve sõltub erinevatest teguritest. Siiski mängivad rolli ka sinu enda sõidukäitumine, sellega seotud keskmine kiirus ja välistemperatuur. Igakuised laadimiskulud sõltuvad eelkõige läbitud vahemaast ja elektriauto energiatarbest. Seda mõjutab ka sinu sõidukäitumine. Lisaks sellele on elektrihinna võtmeteguriteks valitud laadimistariif ja laadimiskohad.

Kasuta ära atraktiivseid tariife, näiteks eriti soodsate fikseeritud hindadega Active-tariifi. Uue BMW ostnud klientidele on esimene aasta ilma põhitasuta.

BMW Charging, sihtkohas laadimine

BMW SIHTKOHAS LAADIMINE

SINU LAIENDATUD LAADIMISVÕRGUSTIK.

BMW sihtkohas laadimise eesmärk on laiendada meie klientidele saadaolevaid laadimisvõimalusi. Neid võimalusi pakume 50 riigis ja suure hulga laadimispunktidega. Neid eksklusiivseid laadimisvõimalusi saad kasutada mugavalt oma sihtkohas tänu paljudele programmis osalevatele kvaliteetpartneritele, nagu hotellid, restoranid, golfiklubid jne. Sellal kui sina meeldivalt aega viidad, laetakse sinu BMW-d. Kvaliteetsed laadimisvõimalused leiad hõlpsasti oma sõiduki navigatsioonisüsteemi või My BMW rakenduse kaudu. Saa ülemaailmse laadimisvõrgustiku osaks aadressil destinationcharging@bmw.com.

KLIENTIDELT KLIENTIDELE: ELEKTRILINE LIIKUMINE IGAPÄEVAELUS.

„Me pole seda kunagi kahetsenud.“

Vaata videost, kui keerulised olid varem pikemad sõidud elektriautoga. Ja kui mugavaks ja pingevabaks on elektriauto laadimine BMW kasutaja jaoks muutunud. Tänu optimaalsete laadimisvõimalustega marsruutidele ja lisafunktsioonidele, mis aitavad sind teekonnal.

0:00
0:00 /  0:00
BMW Charging, tööiga

AKU

ELEKTRIAUTO AKU TÖÖEA OPTIMEERIMINE.

Kõrgepingeakude tööiga võivad mõjutada sinu enda kasutusharjumused. Sõiduki kõrgepingeakut tuleks peamiselt laadida madala laadimisvõimsusega vahelduvvoolu-laadimisjaamades või Wallboxi seinalaadijaga. Üldotstarbeliseks kasutamiseks on mõistlik hoida autoaku laetust 10–80% vahemikus. Sel eesmärgil on võimalik seada laadimise sihttasemeks 80%. Ökonoomne ja kaitslik sõidustiil aitab samuti aku sõiduulatust suurendada ja selle tööiga optimeerida.

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED.

Jätkusuutlikkus – BMW laadimine

JÄTKUSUUTLIKKUS.

Ülemaailmse ettevõttena peab BMW Group end ühiskonna oluliseks osaks ja võtab vastutuse jätkusuutlikkuse eest. Loe lähemalt ringmajanduse põhimõtte ja meetmete kohta, mis aitavad meil vähendada CO₂-heidet ja säästa loodusvarasid.

Kütusekulu ja CO₂-heide.

BMW X1 xDrive30e: kütusekulu l / 100 km (kombineeritud, WLTP)[1] [3] [4]: 1,1–0,7; CO₂-heide g/km (kombineeritud, WLTP)[1] [3] [4]: 24–16; energiatarve, kWh / 100 km (kombineeritud, WLTP)[1] [3] [4]: 19,3–16,8; sõiduulatus elektriga, km (WLTP)[1] [2] [3]: 71–85

[1] Ametlikud andmed kütusekulu, CO₂-heite, elektrikulu ja sõiduulatuse kohta määrati kindlaks ettenähtud mõõtemenetluse põhjal ja vastavad Euroopa määruse (EÜ) 715/2007 kehtivale versioonile. Vahemike puhul võetakse WLTP järgi määratud andmetes arvesse kogu lisavarustust (konkreetsel juhul seda, mis on saadaval Saksamaa turul). Peale 2021. aasta 1. jaanuarit värskelt tüübikinnituse saanud sõidukitele on ametlikud andmed saadaval ainult WLTP järgi. Lisaks sellele, vastavalt EÜ määrusele 2022/195 jäetakse alates 1. jaanuarist 2023 vastavustunnistustest välja NEDC-väärtused. Lisateavet WLTP ja NEDC mõõtmismenetluste kohta leiad aadressilt https://www.bmw.ee/et/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/kutusekulu-heitkogused.html

Lisateavet uute sõiduautode kütusekulu ja ametliku mudelipõhise CO₂-heite kohta leiad teosest „Uute sõiduautode kütusekulu, CO₂-heide ja energiatarve“, mis on tasuta saadaval kõigis müügikohtades ning veebilehel https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf.

[2] Sõiduulatus sõltub paljudest teguritest, eriti aga individuaalsest sõidustiilist, sõidutingimustest, välistemperatuurist, soojenduse/kliimaseadme ja eelsoojenduse kasutamisest.

[3] Bensiinimootorite sooritusvõime andmed kehtivad sõidukitele, mis kasutavad kütust oktaaniarvuga 98. Kütusekulu andmed kehtivad sõidukitele, mis kasutavad etalonkütuseid vastavalt ELi määrusele 715/2007. Kasutada võib ka pliivaba kütust oktaaniarvuga 91 ja kõrgema oktaaniarvuga kütust, mille maksimaalne etanoolisisaldus on 10% (E10). BMW soovitab kasutada kütust oktaaniarvuga 95. Kõrgsoorituslike autode puhul soovitab BMW kütust oktaaniarvuga 98.

[4] Pistikhübriidi puhul: kaalutud, kombineeritud (EÜ vahelduvvooluga laadimise kaal)