0:00
0:00 /  0:00

LEIA SOBIV MUDEL

ELEKTRIAUTODE SÕIDUULATUS.

MUGAVAD IGAPÄEVASÕIDUD.

BMW iX3: energiatarve, kWh / 100 km (kombineeritud, WLTP)[1]: 18,0–17,6; sõiduulatus elektriga, km (WLTP)[2]: 461–471

Kaugele. Kaugemale. Elektriline sõiduulatus. See määrab ära, kui mitmekülgne elektriauto igapäevasõitude jaoks on. Tänu uuenduslike tehnoloogiate rakendamisele on BMW elektriautode akud suure mahtuvusega. Seega on need ühtaegu jätkusuutlikud ja kõrge sooritusvõimega. Näiteks nii BMW i7 eDrive50, i7 xDrive60 kui ka BMW iX xDrive50 suudavad WLTP katsetsükli alusel saavutada üle 600 km täiselektrilise sõiduulatuse. Nende laadimiseks on sinu käsutuses üks Euroopa suurimaid ja pidevalt kasvavaid laadimisvõrgustikke. Nutikad tehnoloogiad auto pardal optimeerivad selle sõiduulatust veelgi. Pikematel sõitudel võtavad laadimispeatuste planeerimise automaatselt üle laadimisele optimeeritud marsruudid.

SÕIDUULATUS

ELEKTRIAUTODE
SÕIDUULATUSE VÕRDLUS.

Lisateave

 • Lisateave

 • Lisateave

 • Lisateave

 • Lisateave

 • Lisateave

 • Lisateave

 • Lisateave

 • Lisateave

NÄIDISMARSRUUDID

Muuda näidismarsruute
  Peatusi

  Vajalikud laadimispeatused

  See on tõenäoline laadimispeatuste arv, mida pead oma marsruudil tegema.

   

  Arvesse võetakse ainult tegelikult olemasolevaid laadimispunkte (2023. a 25. aprilli seisuga), mis nõuavad võimalikult väikest marsruudilt kõrvalekaldumist, ning laetuseks sõidu alustamisel arvestatakse 100%.

   

  Eelistatakse suure võimsusega laadimisjaamu (nt IONITY võrgust), kuna need laevad sinu sõidukit maksimaalse võimsusega.

  Järelejäänud aku laetus

  Näidatud arv on aku järelejäänud laetus sihtkohta saabumisel pärast teekonna läbimist, kui sõidu alustamisel oli aku laetus 100%.

  h

  Laadimisaeg kokku

  See on kogu aeg, mis marsruudil laadimiseks tõenäoliselt kulub. Arvesse võetakse ainult tegelikult olemasolevaid laadimispunkte (2023. a 25. aprilli seisuga), mis nõuavad võimalikult väikest marsruudilt kõrvalekaldumist, ning laetuseks sõidu alustamisel arvestatakse 100%.
   

  Eelistatakse suure võimsusega laadimisjaamu (nt IONITY võrgust), kuna need laevad sinu sõidukit maksimaalse võimsusega.

  h

  Laadimisaeg kokku

  Näidatud teekonna kestus on hinnangulise sõiduaja ja laadimisaja summa, marsruudil on vaja teha laadimispeatusi.

   

  Eeldatakse, et sõit toimub kiireimal marsruudil ilma liiklusummikute ja muude viivitusteta.

  Laadimisvõime sõltub laetusest, ümbritseva keskkonna temperatuurist, individuaalsest sõiduprofiilist ja lisaseadete kasutamisest ning ka tegelikult valitud sõidukist. Laadimisaeg kehtib 23 °C välistemperatuuri korral pärast eelnevat sõitmist ja võib kasutuskäitumisest sõltuvalt erineda. Kuvatavad väärtused on näited valitud mudeli põhikonfiguratsiooni kohta. Sama sõiduki teistsuguste varustusevalikutega võivad väärtused erineda.
   

  My BMW rakendusega on sul oma auto sõiduulatusest ja laadimisolekust ülevaade igal ajal ja igal pool. Planeeri hõlpsalt laadimisele optimeeritud marsruute ja saada need oma sõidukile. Laadi rakendus kohe alla ja katseta seda proovirežiimis.

  JÕUA SIHTKOHTA LÕÕGASTUNULT.

  My BMW marsruudiplaneerija

  SINU ISIKLIK SÕIDUKISISENE MARSRUUDIPLANEERIJA.

  My BMW rakendus võtab pikemate teekondade eel enda kanda laadimispeatuste ja marsruudi planeerimise. Sisesta lihtsalt oma sihtkoht ja laadimisele optimeeritud marsruudiplaneerija tuvastab parima marsruudi, mis sisaldab teel optimeeritud ajaga laadimispeatusi sinu elektriautole. Seega tead sa alati, missuguse ajakuluga pead pika teekonna puhul arvestama ning saad stressivabalt ja meelerahuga teele asuda. Isegi isiklikku BMW-d omamata annab My BMW rakenduse demoversioon sulle ettekujutuse rakenduse funktsioonidest. Lihtsalt laadi rakendus alla, logi sisse ja proovi ise järele. Lihtsalt laadi rakendus alla, logi sisse ja proovi ise järele.

  Sõiduulatuse ringkuva

  HOIA SILM SÕIDUULATUSEL ALATI PEAL.

  Vaata ülevaadet, kui kaugele saad veel sõita: sinine ring sinu sõiduki tegeliku asukoha ümber näitab raadiusena kaardil auto praegust sõiduulatust. See aitab sul lihtsalt ja mugavalt hinnata, kui kaugele saad hetkel ilma laadimispeatuseta sõita.

  Elektriauto sõiduulatuse näpunäited

  KUIDAS SÕIDUULATUST SUURENDADA? NÄPUNÄITED JA IDEED ELEKTRIAUTODELE.

  Oma elektriauto sõiduulatuse maksimeerimiseks saad ette võtta nii mõndagi. Oluline on näiteks kaitslik sõidustiil, eriti kiirteedel sõites. Esiteks: sõida kiirteel kaitslikult. Pikematel teekondadel sõida kiirteel eelistatavalt kiirusega 120–150 km/h. Väldi tugevalt pidurdamist. Tõsta lihtsalt jalg „elektripedaalilt“ ehk kiirenduspedaalilt või rakenda piduripedaali mõõduka survega. Jahuta või soojenda oma elektriautot, kui see veel laeb. Ning kasuta alati tõhusat BMW Efficient Mode’i režiimi.

  KLIENTIDELT KLIENTIDELE: ELEKTRILINE LIIKUMINE IGAPÄEVAELUS.

  „Mõnikord on sellega isegi lihtsam kui sisepõlemismootoriga.“

  Vaata videost, milliseid koduseid laadimislahendusi kliendid on leidnud. Ja kui mugav võib olla laadimine pikemal teekonnal ning milliseid võimalusi see annab.

  0:00
  0:00 /  0:00
  Sõiduulatus

  MAKSIMAALNE SÕIDUULATUS MINIMAALSE PINGUTUSEGA.


  Kuidas veelgi kaugemale sõita. Režiim Efficient Mode annab sulle kasulikku teavet ökonoomse sõitmise kohta. Vaata ekraanile: ökonoomse sõitmise korral on võimsuskuval sinine taust. Ebaökonoomse sõitmise korral muutub see aga halliks. Kui järelejäänud sõiduulatust hakkab sellegipoolest väheks jääma, saad aktiveerida režiimi MAX RANGE ja suurendada järelejäänud sõiduulatust täiendavate ökonoomsusmeetmetega veelgi kuni 20% võrra.[1] Samuti saad ligikaudse hinnangu oma praegusest sõiduulatusest My BMW rakenduse kaardil toodud värvilise ringi abil.  

  [1] Saavutatav lisasõiduulatus sõltub sinu sõidustiilist ja keskkonnatingimustest.

  KOGU TEAVE ELEKTRILISE LIIKUVUSE KOHTA.

  KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED.

  LISATEAVE.

  BMW sõiduulatus, proovisõit

  TEE PROOVISÕIT OMA VALITUD
  BMW MUDELIGA.

  Kas soovid isiklikult kogeda, kuidas on sinu ideaalset elektrimudelit juhtida ja milline on selle tunnetus? Broneeri endale lihtsalt interneti teel sobiv proovisõiduaeg. Sinu kohalik BMW partner võtab sinuga ühendust ja edastab kogu vajaliku teabe.

  BMW laadimine avalikus laadimispunktis, nõustamine, BMW Service Partner

  SOOVID PERSONAALSET NÕUSTAMIST?

  Küsimuste korral ning lisateabe või hinnapakkumise saamiseks võta ühendust oma kohaliku BMW esindusega. Meie professionaalne BMW teeninduspersonal nõustab sind hea meelega telefoni teel või isiklikult.  

  BMW sõiduulatus, BMW klienditeenindus

  BMW KLIENDITUGI.

  BMW klienditugi on valmis aitama sind kõigis BMW-ga seotud küsimustes, et leiaksid neile vastused – sõltumata sellest, kas oled juba praegu BMW juht või kavatsed osta uut BMW-d.

  Tarbimisväärtused ja CO₂-heide.

  BMW iX3: energiatarve, kWh / 100 km (kombineeritud, WLTP)[1]: 18,0–17,6; sõiduulatus elektriga, km (WLTP)[2]: 461–471

  [1] Ametlikud andmed kütusekulu, CO₂-heite, elektrikulu ja sõiduulatuse kohta määrati kindlaks ettenähtud mõõtemenetluse põhjal ja vastavad Euroopa määruse (EÜ) 715/2007 kehtivale versioonile. Vahemike puhul võetakse WLTP järgi määratud andmetes arvesse kogu lisavarustust (konkreetsel juhul seda, mis on saadaval Saksamaa turul). Peale 2021. aasta 1. jaanuarit värskelt tüübikinnituse saanud sõidukitele on ametlikud andmed saadaval ainult WLTP järgi. Lisaks sellele, vastavalt EÜ määrusele 2022/195 jäetakse alates 1. jaanuarist 2023 vastavustunnistustest välja NEDC-väärtused. Lisateavet WLTP ja NEDC mõõtmismenetluste kohta leiad aadressilt https://www.bmw.ee/et/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/kutusekulu-heitkogused.html

  Lisateavet uute sõiduautode kütusekulu ja ametliku mudelipõhise CO₂-heite kohta leiad teosest „Uute sõiduautode kütusekulu, CO₂-heide ja energiatarve“, mis on tasuta saadaval kõigis müügikohtades ning veebilehel https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf.

  [2] Sõiduulatus sõltub paljudest teguritest, eriti aga individuaalsest sõidustiilist, sõidutingimustest, välistemperatuurist, soojenduse/kliimaseadme ja eelsoojenduse kasutamisest.