BMW Vision M NEXT, kolm neljandikku tagantvaade seistes

BMW VISION M NEXT

Teade juhile: BMW Vision M NEXT annab aimu, millised võivad tulevikus välja näha elektrilised BMW M-mudelid. Kui BMW Vision iNEXT näitas, milliseks muutub autos viibimine, siis BMW Vision M NEXT esitleb, kuidas digitaalne intelligentsus võib muuta sõidunaudingu puhtamaks ja veelgi emotsionaalsemaks. Välisilme rõhutab oma sportauto proportsioonidega pürgimust, salong paigutab samal ajal juhi järjepidevalt tähelepanu keskpunkti. Rohkem teavet selle kohta, kuidas BMW Vision M NEXT annab sportlikule sõidunaudingule uue mõõtme, leiad siit.

Loe lisaks
BMW VISION M NEXT

TULEVIK ON MULJETAVALDAV!

BMW Vision M NEXTi olulisemad omadused.

BMW Vision M NEXT, pealtvaade sõites

ÜLIM SÕIDUKOGEMUS.

Omanäolise elektrilise sportautoga BMW M pakub edasivaadet tootemargi kompromissitut sportlikkust lubavasse tulevikku.

BMW Vision M NEXT on progressiivne sportauto, mis esitab selge ja enesekindla avalduse nii oma välimuse kui ka koostoimega.

BMW Vision M NEXT, salong, juhikoht, rool, Boost Pod, kumer klaasekraan, liitreaalsuse projitseerimine esiklaasile

VAPUSTAV SÕIDUNAUDING.

BMW Vision M NEXT paigutab fookuse juhile.

BOOST Pod on salongi võtmeelement. Intelligentsed tehnoloogiad toetavad juhti ja edastavad õigel ajal õiget teavet. Teabega üle ujutatud ja fookusesse seatud juhist saab ülim juht.

BMW Vision M NEXT, külgvaade seistes, ülestõstetud küljeustega

TÄIUSLIK SPORTAUTODE ESTEETIKAS.

Selge pinnadisain ja sportauto proportsioonid.

Sportlike proportsioonide ja vaid mõne täpse joonega väljendab BMW Vision M NEXT tugevat iseloomu. Vähendatud lihtsuse idee ühendab välisilme ja salongi.

KÜLGETÕMBE JÕUD.

BMW Vision M NEXTi disain.

BMW Vision M NEXTi disainimisel pöördus meeskond inspiratsiooni saamiseks ikoonilise BMW Turbo ja teedrajava BMW i8 poole. Kooskõlas uue BMW disainistrateegiaga kiirgab BMW Vision M NEXT oma sportlike proportsioonide ja vaid mõne terava joonega võimsat iseloomu.
BMW Vision M NEXT, lähivaade, välisilme, BMW neerukujuline iluvõre
BMW Vision M NEXT, eestvaade sõites
BMW Vision M NEXT, külgvaade seistes
BMW Vision M NEXT, kolm neljandikku tagantvaade, Hofmeisteri veidrus
BMW Vision M NEXT, tagantvaade, BMW M1
BMW Vision M NEXT, tagantvaade, BMW Turbo
BMW Vision M NEXT, külgvaade seistes, veljed
BMW Vision M NEXT, lähivaade, välisilme, BMW neerukujuline iluvõre

DÜNAAMILINE KAALUTUS.

BMW neerukujulise iluvõre pehmed välisservad meenutavad turbiini õhu sissevõtuava. Neerukujuline iluvõre on kaetud kihtidega, mis teisel pilguheitmisel näitavad valgustatud, laseriga graveeritud mustrit.

BMW Vision M NEXT, eestvaade sõites

RADIKAALNE JÕUMEES.

Silmatorkav neerukujuline iluvõre külgneb kolmnurksete Thrilling Orange‘i värvi kolmnurksete elementidega, rõhutades külje suunas sirutuvaid õhu sissevõtuavasid ja integreeritud esitulesid. Trimmis välispinnad kaarduvad üle kapoti justkui võimsad musklilised.

BMW Vision M NEXT, külgvaade seistes

VÄLE ISEGI PAIGAL SEISTES.

Diagonaalne värvieristus rõhutab dünaamikat madala kaldega, kiilukujulisel siluetil. Enesekindel, äärmiselt graafiline värvide blokeerimine koos põneva mati ja väga pigmenteerunud varjundiga Thrilling Orange seisab tugevas kontrastis hõbedase siidmati välisvärviga Cast Silver.

BMW Vision M NEXT, kolm neljandikku tagantvaade, Hofmeisteri veidrus

IKOONID, TULEVIKUMAIGULISED.

Ilmeka õlajoone kontuurid jäljendavad Hofmeisteri veidrust. Disain on lõhutud lõpusekujulise avaga, mis akendelt tagaosa poole tuisates annab autole pikema väljanägemise.

BMW Vision M NEXT, tagantvaade, BMW M1

INSPIREERITUD LEGENDIDEST.

Tagaosa disainile annab eeskuju BMW M1. Kolmeosalised klaasist tagatiivad rõhutavad tagaosa horisontaalset suundumust. Selle all olev ala on valmistatud taaskasutatud süsinikkiust ja sisaldab tehnilise väljanägemisega difuusorit, mis annab selge ülevaate sõiduki aerodünaamilisest mandaadist.

BMW Vision M NEXT, tagantvaade, BMW Turbo

PULSIKIIRENDAJA.

Üliõhuke klaaskiud mõlemal küljel näeb välja nagu südamelöögi abstraktne EKG-jälg. Lasertulede tehnoloogia loob esiotsas iseloomuliku BMW neljasilmalise äärmiselt täpse tõlgenduse.

BMW Vision M NEXT, külgvaade seistes, veljed

SUURE SOORITUSVÕIMEGA ATLEETLIKKUS.

Ülitäpselt projekteeritud avad velgede keerulises, kolmemõõtmelises, mitme kodaraga disainis annavad tulemuseks kerguse, maksimaalse jäikuse ja väikese õhutakistuse. Värvilised täiendused tagumistel velgedel ei ole vaid visuaalne esiletõstmine, vaid nende abil saavutatakse ka optimaalne aerodünaamiline tõhusus.

BMW Vision M NEXTi intelligentsed tehnoloogiad toetavad juhti ja edastavad õigel ajal õiget teavet. Juhtimine on selge ja intuitiivne ning kogu teave on esitatud juhi otseses vaateväljas.
Domagoj Dukec, BMW peadisainer.
BMW Vision M NEXT, tagantvaade, mudel

TEADE JUHILE.

Visioon homsest sõidunaudingust.

BMW Vision M NEXT

VÄLISDISAIN.

VÄLISDISAIN.

Esiosas laienevad oranžid õhulabad mõlemal küljel sõiduki keskele ning moodustavad koos terakujuliseõhu sissevõtuavaga neerukujulise iluvõre all selge võidusõidu esteetika. Külgvaates tekitab madala kaldega, kiilukujulise sportauto siluett, tahapoole tõusvad kontuurid ja diagonaalne oranž värviaktsent mulje ettepoole püüdlevast sõidukist ka siis kui BMW Vision M NEXT paigal seisab. Skulptuurne tagaosa ühendab küljed optiliselt, rõhutades sellega sõiduki laiust. Tehniliseks disainitud difuusor on valmistatud taaskasutatud süsinikkiust ja rõhutab aerodünaamilisi püüdlusi.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

BOOST+

BOOST+

BMW Vision M NEXTi pistikhübriidajam võimaldab juhil valida nelja elektriliselt juhitava rattaga nelikveo või keskkonda säästvama tagaveo vahel – täiesti elektriliselt või kiirendada 4-silindrilise turboülelaaduriga bensiinimootori abil. Suurim võimsus 441 kW (600 hj) lubab tippkiirust kuni 300 km/h javõimaldab BMW Vision M NEXTiga kiirendada 0–100 km/h 3 sekundiga. Täiselektrilise sõidurežiimi sõiduulatus ületab 100 km – enamikul juhtudest on see piisav, et läbida suurem osa teekonnast vaid elektri jõul. Järelikult on BMW Vision M NEXT ka kesklinna võimalikes nullheitmetsoonides tulevikukindel sportauto.
BMW Vision M NEXT
BMW Vision M NEXT

LASE END KAASA VIIA.

LASE END KAASA VIIA.

Et tagada tugevam keskendumine kiiruse kasvades, kohandab BMW Vision M NEXT kuvatavat teavet vastavalt kiirusele: kui sõiduk seisab paigal, kuvatakse infot roolil. Kui juht alustab sõitu, hakkab teavet kuvama kumer klaasekraan. Kui sõiduolukord nõuab juhilt täit tähelepanu, projitseeritakse teave esiklaasile. BMW intelligentne isiklik assistent on kättesaadav kogu aeg.
BMW Vision M NEXT
Oleme kasutanud uuenduslikke materjale, et luua kaasaegne ja luksuslik salong. Ehkki selle vorm on selge ja vaoshoitud, esitletakse üksikuid detaile kui kvaliteetset lisavarustust.
Domagoj Dukec, BMW peadisainer.

PUHAS SÕIDUNAUDING UUES VORMIS.

BMW Vision M NEXT kehastab tüüpilist BMW juhile orienteeritud tulevikku.

BMW Vision M NEXT näitab järgmist sammu tüüpilisel BMW juhile orienteerituse teel. Kogu salong keskendub BOOST Podile. Vorm on teadlikult vaoshoitud, et juht saaks täielikult keskenduda sõidukogemusele.
BMW Vision M NEXT, külgvaade, salong, ülestõstetud küljeustega, mudel
BMW Vision M NEXT, salong, disain, armatuurlaud
BMW Vision M NEXT, salong, disain, juhikoht, Boost Pod
BMW Vision M NEXT, salong, Boost Pod, kumer klaasekraan
BMW Vision M NEXT, salong, Boost Pod, liitreaalsuse projitseerimine esiklaasile
BMW Vision M NEXT, salong, disain, korvistmed
BMW Vision M NEXT, külgvaade, salong, ülestõstetud küljeustega, mudel

NAGU ÜKS TÜKK.

Kaks üles tõstetud ust paljastavad kauni salongi, mis lubab juhil ja sõidukil saada üheks tervikuks. Domineerivaks värviks on tumeda varjundiga Midnight Blue. Välisilmes lisab valikulisi kontraste Thrilling Orange.

BMW Vision M NEXT, salong, disain, armatuurlaud

MINIMALISMI MAKSIMUM.

Juhi tähelepanu suunaval kitseneva kujuga armatuurlaual on tasane minimalistlik disain. Kõik funktsionaalsed elemendid, näiteks õhuavad ja panipaigad, on geomeetriliselt sujuvalt peidetud, kuid endiselt väga tõhusad.

BMW Vision M NEXT, salong, disain, juhikoht, Boost Pod

BOOST POD.

Tõeline meistriteos on BOOST Pod. Kõik juhtimisvõimalused ja teave tuuakse juhile horisontaalselt joondatud roolile, läbipaistvale kumera klaasiga ekraanile või liitreaalsuse projitseerimisega esiklaasile. Režiim BOOST+ annab nupuvajutamisel lisajõudu. BMW logo puudutamine roolil äratab BMW Vision M NEXTi ellu.

BMW Vision M NEXT, salong, Boost Pod, kumer klaasekraan

KUMER KLAASEKRAAN.

Läbipaistev kumer klaasekraan loob teise taseme. Justkui visiir, ulatub see juhi ette ja annab teavet mootori pöörete, kiiruse, sõiduki energiahalduse või näiteks juhi pulsisageduse kohta.

BMW Vision M NEXT, salong, Boost Pod, liitreaalsuse projitseerimine esiklaasile

LIITREAALSUSE PROJITSEERIMINE ESIKLAASILE.

Kolmanda taseme moodustab terviklik Head-Up Display, mis projitseerib teabe liitreaalsusena esiklaasile. Kiiruse kasvades nihkub esiklaasile ka sõidukiga seotud teave, et juhil oleks kõik vajalik vaateväljas. Tänu liitreaalsuse tehnoloogiale asetatakse virtuaalsed objektid ja teave reaalse pildi peale. Sel moel saab ideaaltrajektoori läbida virtuaalset kummitusautot juhtides.

BMW Vision M NEXT, salong, disain, korvistmed

JUSTKUI TEINE NAHK.

Kaks korvistet on osa voolavast istmekujust, vooderdatud vahuga, mis kujumälu efekti kasutades tagab kehale optimaalse ümbrise. Istmete kohale riputatud peatoed näivad hõljuvat õhus ja rõhutavad seeläbi kergust.

BMW Vision M NEXT, arendamine, välisilme, disain, tagantvaade, visand
BMW Vision M NEXT, arendamine, välisilme, disain, külgvaade, visand
BMW Vision M NEXT, arendamine, salong, disain, Boost Pod
BMW Vision M NEXT, arendamine, salong, disain, rääkivad insenerid
BMW Vision M NEXT, arendamine Boost Pod, disain, rääkivad insenerid

MISSIOONIL TULEVIKKU.

BMW Vision M NEXTi disain on sisekonkursi tulemus. BMW disainerid võistlesid üksteisega käsitsi joonistatud sketšide ja visuaalidega. Parimate väljavalimiseks toimus mitu vooru, kuni lõpuks valiti välja rakendatav kavand. Esialgsest ideest kuni visioonisõiduki valmimiseni kulus umbes 18 kuud. „Selline teostus on võimalik ainult siis, kui kõik asjaosalised seavad sama eesmärgi. Seetõttu olen väga uhke oma meeskonna üle, kes on viimastel kuudel selle projektiga intensiivselt tööd teinud,“ ütleb Domagoj Dukec, BMW peainsener.

BMW Vision iNEXT, tagantvaade

BMW Vision iNEXT.