BMW e-liikuvus BMW laadimine

LAADIMINE BMW-GA: KIIRE, LIHTNE JA PAINDLIK.

BMW Charging muudab laadimise lihtsaks.

LAADIMINE BMW-GA: KIIRE, LIHTNE JA PAINDLIK.BMW Charging muudab laadimise lihtsaks.

Olenemata sellest, kus sa asud või mida sa oma elektrilise BMW-ga plaanid, tagavad BMW Chargingu laadimislahendused koos paljude kohandatud pakkumustega, et kõik kodus või avalikus laadimispunktis laadimise võimalused oleksid sulle alati saadaval. Tutvu elektrilise liikuvusega, mis on täpselt nii lihtne, paindlik, individuaalne ja läbipaistev, kui seda tahaksid.

Loe lisaks
BMW e-liikuvus elektriauto laadimispunkt Laadimine kodus

KODUS LAADIMINE.

BMW Charging muudab kodus laadimise lihtsaks ja mugavaks, kuna kasutab ära seisuaega, mis sul auto jaoks igal juhul kavas oli. Saadaval on palju valikuid: näiteks standardne laadimiskaabel koduse pistikupesa jaoks. Või meie paindlik kiirlaadija, mida saab kasutada paindlikult adapterlahenduse abil koduse pistikupesaga või 11 kW laadimisvõimsusega tööstusliku pistikupesaga, mis tagab veelgi kiirema laadimise. Või vali hoopis BMW Wallbox, mis oma 22 kW laadimisvõimsusega pakub valikust kõige mugavamat laadimiskogemust. Teine võimalus on valida Smart Wallbox meie (turupõhiselt) partnerilt koos arvelduse ja täiendatud juhtfunktsioonidega. Meie valik hõlmab ka Wallboxi ja paindliku kiirlaadija paigaldusteenust ning spetsiaalset rohelise elektrienergia tariifi kodus laadimiseks. BMW partner annab sulle hea meelega nõu – sealhulgas saadaolevate kohandatud pakettide kohta.

BMW e-liikuvus elektriauto laadimispunkt laadimine avalikus laadimispunktis

AVALIKUD LAADIMISPUNKTID.

Oled sõitmas ja soovid oma BMW elektri- või pistikhübriidautot poeskäigu või pikemate teekondade ajal laadida. BMW Chargingu abil on sul juurdepääs pidevalt laienevale avalike laadimispunktide võrgustikule linnades, parklates ja oluliste teede ääres, sealhulgas kiirlaadimisjaamadele elektriauto eriti kiireks laadimiseks. Laadimisjaamade asukohad kuvatakse BMW navigatsioonisüsteemis, rakenduses ja veebisaidil www.bmw-charging.com ning need saab aktiveerida rakenduse kaudu või laadimiskaardi BMW Charging Card abil. Laadimiskaart BMW Charging Card on BMW elektriauto või BMW pistikhübriidautode tarnekomplektis kaasas.

BMW e-liikuvus elektriauto laadimispunkt laadimine töökohas

LAADIMINE TÖÖKOHAS.

BMW elektri- või pistikhübriidautoga tööle sõites pakub BMW Charging sulle ka siin laadimisvõimalusi. Üha rohkem ettevõtteid kasutavad meie teenuseid, et nende töötajad saaksid kojusõitu alustada täislaetud autoga. Samuti saad kasutada erinevate pakkujate pidevalt laienevat ja üleriigilist avalike laadimispunktide võrgustikku või oma tööandja laadimisjaamu. Parim on vaadata veebisaidil www.bmw-charging.com esitatud üksikasjalikku teavet avalike laadimispunktide infrastruktuuri saadavuse kohta või kuvada avalikud laadimisjaamad navigatsioonisüsteemi või BMW Connected rakenduse kaudu. Anname meeleldi nõu ja pakume tuge äriklientidele või autoparkide operaatoritele, kellel on soov paigaldada laadimislahendused oma ettevõtte asukohta. Võta ühendust kohaliku ärikliendihalduriga ja saa osa meie laadimisega seotud teenusevaliku pakutavatest hüvedest.

AVASTA BMW CHARGINGU TOOTED JA TEENUSED.

BMW e-liikuvus BMW Charging
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine BMW Wallbox Essential

BMW Wallbox Essential.

Kodune laadimisjaam. Püsivalt paigaldatud BMW Wallbox Essential laeb BMW-d kiiresti, usaldusväärselt ja mugavalt kuni 22 kW võimsusega. Lisaks selle BMW disainiga kompaktsetele mõõtmetele pakub BMW Wallbox Essential ka mugavat kaablihaldust. Ekraani kaudu saab BMW Wallbox Essentiali praegust olekut igal ajal kontrollida. Integreeritud rikkevoolutuvastus võimaldab luua lihtsa ja säästliku paigaldise.
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine Smart Wallbox

Smart Wallbox (partner).

22 kW laadimisvõimsusele lisaks pakub meie partneri* Smart Wallbox tänu ulatuslikule ühenduvusele ka nutikaid lisateenuseid nutikaks laadimiseks. Neid on võimalik liita olemasoleva koduse energiajuhtimise süsteemiga ja mugavalt veebipõhiselt kontrollida. Laadimisprotsesside eraldi registreerimine ja arve esitamine on samuti võimalik. * Näidisjoonis
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine paindlik kiirlaadija

Paindlik kiirlaadija.

Olenemata sellest, kas oled kodus või teel, on veekindla korpuse ja kuuemeetrise kaabliga mitmekülgne paindlik kiirlaadija alati kasutusvalmis. Kuni 11 kW laadimisvõimsusega sobib see nii koduse vooluvõrgu kui ka kolmefaasilise voolu jaoks ning sellega on sobivad adapterpistikud kaasas. Täisvõimsuse kasutamiseks on vaja suurema jõudlusega tööstuslikku pistikut. Vajaduse korral on meie paigaldusteenus valmis aitama.
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine Standardne laadimiskaabel

Standardne laadimiskaabel.

BMW elektriauto standardvarustusse kuulub sageli 2,3 kW võimsusega standardne laadimiskaabel.* Selle viiemeetrisest kaablist tavaliselt piisab juurdepääsuks kodusele pistikupesale. Keelatud on kasutada pikendusjuhtmeid ja harupesasid. Keelatud on kasutada pikendusjuhtmeid ja harupesasid. Vaikimisi on laadimisvõimsus 1,3 kW (6 A). Selle voolupiirangu saab autos seadete menüüs välja lülitada või seada vahelduvvoolu laadimisvoolu oma elektrisüsteemi jaoks täpselt õigele voolutugevusele. * Turupõhine pakkumine
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine Paigaldusteenus

Paigaldusteenus.

Koos Wallboxiga on võimalik ka väga lihtsalt meie paigaldusteenus tellida. See garanteerib Wallboxi ohutu ja professionaalse paigalduse ning seadistuse. Teenuse saab tellida ka meie tõhusa tööstusliku pistikupesa jaoks, kui soovid kasutada oma paindlikku kiirlaadijat kodus õige adapteriga.
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine Roheline energia

Roheline energia.

Spetsiaalsed rohelise elektrienergia tariifid võimaldavad laadida BMW elektri- või pistikhübriidautot taastuvatest allikatest pärineva energiaga, võimaldades veelgi vähendada süsinikdioksiidi heidet. Seda tariifide valikut võib kasutada kas BMW laadimiseks või ka kogu koduse energiavajaduse täitmiseks.
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine Pakettpakkumised kodus laadimiseks

Pakettpakkumised kodus laadimiseks.

Kohandatud paketid ühendavad täpselt need BMW Chargingu tooted ja teenused, mis on sinu koduste tingimustega jaoks optimaalsed. Näiteks saab valida paketi, mis hõlmab Wallboxi, sobivat paigaldusteenust ja rohelise elektrienergia tariifi eriti säästlikuks kodus laadimiseks. BMW partner annab sulle meeleldi nõu ja edastab kogu vajaliku teabe meie partneritele, kes seejärel kõige ülejäänu, sh tarne, paigaldamise ning kogu süsteemi seadistamise eest hoolitsevad.
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine Connected Charging

Connected Charging.

Connected Chargingu digitaalsete teenuste abil leiad kiiresti ja hõlpsalt lähima laadimisjaama. Süsteem annab teada nende saadavusest ja pakutavast laadimisvõimsusest. See aitab sul BMW elektri- või pistikhübriidauto laadimisel nii aega kui ka sõiduvaeva säästa.
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine laadimine avalikus laadimispunktis

Laadimiskaart BMW Charging Card.

Laadimiskaart BMW Charging Card on sinu BMW tarnekomplektis juba kaasas, pakkudes juurdepääsu üleriigilisele ja üha laienevale BMW Chargingu avalikule võrgustikule. See hõlmab Euroopas reisides ka hulgaliselt kiirlaadimisjaamu eriti kiireks laadimiseks, mida pakub näiteks meie partner IONITY. Eri operaatorite laadimisjaamad on näidatud BMW navigatsioonisüsteemis, rakenduses või veebisaidil ja need saab aktiveerida rakenduse või laadimiskaardi BMW Charging Card kaudu. Kõigi BMW Chargingu kasutatud teenuste kohta esitatakse iga kuu selge ülevaatega arve.
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine Laadimiskaabel (Mode 3) avalikus laadimispunktis laadimiseks

Laadimiskaabel (Mode 3) avalikus laadimispunktis laadimiseks.

Vahelduvvooluga laadimisjaamades eriti kiireks laadimiseks on autole standardvarustuses paigaldatud kuni 11 kW laadimisvõimsusega laadimisseade. See võimaldab laadida aku 100% täis umbes 7,5 tunniga, olenevalt mudelist
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine Alalisvooluga laadimine

Alalisvooluga laadimine.

Alalisvooluga laadimine – see on jõuallikate uus mõõde. Alalisvooluga laadimisjaamades saab laadida kuni 50 kW võimsusega. See tähendab, et kõrgepingeaku saab teel olles olenevalt mudelist umbes 30 minutiga 80% täis laadida.
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine IONITY

IONITY.

IONITY koos BMW Groupiga asutatud ühisettevõtte eesmärk on luua Euroopas elektriautodele tõhus kiirlaadimisvõrgustik – oluline samm elektrilise liikuvuse tagamiseks isegi pikkadel teekondadel ja seeläbi selle turul kehtestamiseks. Tänu sellele on võimalik näiteks BMW iX3 tühi aku vaid 34 minutiga kuni 80% täis laadida. IONITY kiirlaadimisjaamad on integreeritud BMW Chargingu avaliku võrgustikuga ja neid saab lisatariifi abil erihinnaga kasutada.
Avasta
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine Connected Charging

Connected Charging.

Connected Chargingu teenuste abil saad sa tõhusalt oma BMW elektri- või pistikhübriidauto sõiduulatust ära kasutada. Süsteem teavitab sind marsruudil olevatest lähimatest laadimisjaamadest ja kuvab huvipunktid, nagu kohvikud või restoranid, et saaksid laadimisaega parimal moel sisustada.
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine Laadimiskaabel (Mode 3) avalikus laadimispunktis laadimiseks

Laadimiskaabel (Mode 3) avalikus laadimispunktis laadimiseks.

Avalikes laadimispunktides laadimiseks mõeldud laadimiskaabel (Mode 3) võimaldab autot mugavalt avalikes laadimispunktides laadida. Seda saab kasutada kolmefaasiliseks laadimiseks kuni 22 kW laadimisvõimsusega – konkreetne laadimisvõimsus oleneb autost ja laadimisjaamast. Laadimiskaabel on viiemeetrine ja basalthalli värvi.
BMW e-liikuvus elektriauto laadimine Laadimislahendused töötajatele

Laadimislahendused töötajatele.

Töökohas laadimine pakub mugavat ja selget võimalust auto laadimiseks ning aja tõhusaks kasutamiseks. Siinkohal pakuvad BMW äriklienditeenindus ja meie tütarettevõte Alphabet ettevõtetele ning töötajatele rohkelt laadimisteenuseid alates liisingust kuni elektriautoparkide halduseni. See hõlmab spetsiaalset laadimisseadmestikku, nagu vahelduv-/alalisvooluga laadimisjaamad, Wallboxid või ka pistikupesad, mille jaoks vajalik varustus on tarnekomplektis kaasas. Peale selle on saadaval arvelduslahendused ametiautode laadimiseks kodus ja teel olles ning palju muid äriklientidele pakutavaid võimalusi. Kõik see tähendab, et miski ei takista enam teie tõhusat igapäevarutiini.
Avasta

KKK: TÄHTSAIMAD KÜSIMUSED JA VASTUSED KODUS LAADIMISE KOHTA.

 • Mis on BMW Charging?
  BMW e-liikuvus BMW kodus laadimise KKK

  BMW Charging on meie universaalne muretu lahendus sinu BMW laadimiseks. BMW Chargingu tooted ja teenused pakuvad sulle rohkelt kohandatud lahendusi kodus või avalikes laadimispunktides laadimiseks. Laadimiskaabel (Mode 3) avalikes laadimispunktides kasutamiseks ja laadimiskaart BMW Charging Card on juba standardvarustuses. Seega on sul ligipääs rohkem kui 450 000 laadimispunktile üle kogu maailma – südalinnas, parklates ja peamiste teede ääres, sealhulgas kiirlaadimisjaamad eriti kiireks laadimiseks. Peale selle saad sa laadimisvautšeri, mille saab olenevalt autost ja turust vahetada selliste teenuste vastu nagu kodune laadimislahendus. Olgu selleks laadimisseadmestik, digitaalsed lahendused või muud teenused – meie valik kasvab kogu aeg. Valikus on ka Wallboxi paigaldusteenus või spetsiaalne rohelise elektrienergia tariif kodus laadimiseks.

 • Kuidas ma saan oma BMW elektri- või pistikhübriidautot kodus laadida?

  BMW elektriauto standardvarustusse kuulub sageli 2,3 kW võimsusega standardne laadimiskaabel.* Selle viiemeetrisest kaablist tavaliselt piisab juurdepääsuks kodusele pistikupesale. Keelatud on kasutada pikendusjuhtmeid ja harupesasid. Vaikimisi on laadimisvõimsus 1,3 kW (6 A). Selle voolupiirangu saab autos seadete menüüs välja lülitada või seada vahelduvvoolu laadimisvoolu oma elektrisüsteemi jaoks täpselt õigele voolutugevusele.
  Wallbox on eriti mugav, kiire ja ohutu laadimisviis, mis koduse pistikupesaga võrreldes lühendab laadimisaega märgatavalt. Saadaval on kaks mudelit.
  BMW WALLBOX ESSENTIAL.
  Kuni 22 kW laadimisvõimsus, ilmastikukindel kompaktne disain, integreeritud kaablihaldus
  SMART WALLBOX.
  Meie partneri pakutav Smart Wallbox hõlmab täiustatud ühenduvusfunktsioone ja nutikat kodus laadimise juhtimist.
  Peale selle on lihtne Wallboxi jaoks paigaldusteenus tellida või auto laadimiseks spetsiaalne rohelise elektrienergia leping sõlmida. BMW partner annab sulle hea meelega nõu – sealhulgas saadaolevate kohandatud pakettide kohta.
  Saadaval on ka kuni 11 kW laadimisvõimsuse ja veekindla korpusega mitmekülgne paindlik kiirlaadija, mis sobib kasutamiseks teel olles. Täisvõimsuse kasutamiseks on vaja suurema jõudlusega tööstuslikku pistikut. Vajaduse korral on meie paigaldusteenus samuti valmis aitama. Paindlik kiirlaadija sobib ka 2,3 kW võimsusega koduse pistikupesa kaudu laadimiseks.

  * Turupõhine pakkumine

 • Kuidas ma saan oma BMW elektri- või pistikhübriidauto laetustaset kontrollida?

  Seda saab teha väga lihtsalt BMW Connected rakenduse abil nutitelefonis või kontrollides BMW elektri- või pistikhübriidauto praegust laetustaset ning saadaolevat sõiduulatust otse autost.

 • Mis on minu BMW elektriauto optimaalsed aku laetustasemed?

  Ideaalne laetustase on vahemikus 20–80%. Kuigi madalamad ja kõrgemad laetustasemed on võimalikud, soovitatakse kasutada aku optimeerimiseks vahemikku 20–80%.


  Laetustase 80% võimaldab sul teha kõik igapäevased sõidud. Kui sul on siiski aeg-ajalt vaja suuremat sõiduulatust, võid määrata lihtsalt kõrgema maksimaalse laetustaseme.

 • Millele peaksin oma BMW hübriidauto laadimisel tähelepanu pöörama?

  Nagu nimigi ütleb, saab pistikhübriidautot laadida pistikupesa, Wallboxi või avaliku laadimispunkti kaudu. Pistikhübriidauto maksimaalne tõhusus saavutatakse täislaetud akuga, mis tähendab, et laadimisvõimalus peaks olema saadaval nii kodus kui ka tööl. Lae oma BMW pistikhübriidautot nii sageli kui võimalik, et saaksid täiendavat elektriajamit alati maksimaalselt ära kasutada.

 • Millele peaksin pistikupesa kaudu laadimisel tähelepanu pöörama?

  BMW elektriauto standardvarustusse kuulub sageli 2,3 kW võimsusega standardne laadimiskaabel.* Selle viiemeetrisest kaablist tavaliselt piisab juurdepääsuks kodusele pistikupesale. Keelatud on kasutada pikendusjuhtmeid ja harupesasid. Vaikimisi on laadimisvõimsus 1,3 kW (6 A). Selle voolupiirangu saab autos seadete menüüs välja lülitada või seada vahelduvvoolu laadimisvoolu oma elektrisüsteemi jaoks täpselt õigele voolutugevusele.


  * Turupõhine pakkumine

 • Kes paigaldab Wallboxi või tööstusliku pistikupesa BMW paindliku kiirlaadija jaoks minu kodus?

  Koos Wallboxiga on võimalik ka väga lihtsalt meie paigaldusteenus tellida. See garanteerib Wallboxi ohutu ja professionaalse paigalduse ning seadistuse. Teenuse saab tellida ka meie tõhusa tööstusliku pistikupesa jaoks, kui soovid kasutada oma paindlikku kiirlaadijat kodus õige adapteriga.

 • Kas ma saan sõita elektriautoga, kui mul puudub kodus laadimisvõimalus?

  Jah, muidugi. Kasutage üha kasvavat BMW Chargingu avalike laadimispunktide võrgustikku või muid saadaolevaid laadimisjaamu, nt töökohas olevat. BMW Connected rakendus või auto navigatsioonisüsteem kuvab lähedalasuvad laadimispunktid. Veebisaidil www.bmw-charging.com on saadaval ka kaart avalike laadimispunktide infrastruktuuri kohta.

KKK: TÄHTSAIMAD KÜSIMUSED JA VASTUSED AVALIKUS LAADIMISPUNKTIS LAADIMISE KOHTA.

 • Mis on BMW Charging?
  BMW e-liikuvus BMW avalikus laadimispunktis laadimise KKK

  Laadimine on muudetud lihtsaks – BMW Charging pakub mitmesuguseid tooteid ja teenuseid, mis hõlbustavad elektriauto laadimist nii igapäevakasutuses kui ka planeerimata sõitude või pikemate teekondade korral.
  BMW Charging pakub üha kasvavat üleriigilist avalike laadimispunktide võrgustikku, sealhulgas kiirlaadimisjaamu erinevatelt pakkujatelt. Vaata üksikasjalikku teavet avalike laadimispunktide infrastruktuuri saadavuse kohta – parim on külastada veebisaiti www.bmw-charging.com või kuvada avalikud laadimisjaamad navigatsioonisüsteemi või BMW Connected rakenduse kaudu. Peale selle on saadaval rakendus BMW Charging avalike laadimispunktide portaalina. Laadimiskaabel avalikes laadimispunktides kasutamiseks ja laadimiskaart BMW Charging Card kiireks laadimiseks on juba standardvarustuses. 24 tunni jooksul pärast aktiveerimist annab see sulle avalike laadimispunktide võrgustikule piiramatu juurdepääsu – võid alustada laadimist!

 • Kus ma saan oma BMW elektri- või pistikhübriidautot reisi ajal laadida?

  Üha kasvav BMW Chargingu avalike laadimispunktide võrgustik tähendab seda, et peale paljude operaatorite linnades või parklates pakutavate laadimisjaamade on sinu elektriautole saadaval ka maanteel olevad kiirlaadimisjaamad, mida pakub näiteks meie partner IONITY. Vaata üksikasjalikku teavet avalike laadimispunktide infrastruktuuri saadavuse kohta – parim on külastada veebisaiti www.bmw-charging.com või kuvada avalikud laadimisjaamad navigatsioonisüsteemi või BMW Connected rakenduse kaudu. Peale selle on saadaval rakendus BMW Charging avalike laadimispunktide portaalina.

 • Kuidas ma liikvel olles leian sobiva laadimisvõimaluse?

  Navigatsioonisüsteemi saab määrata kuvama laadimisjaamu vastavalt sellele, kas need pakuvad vahelduvvooluga laadimist, alalisvooluga laadimist või kiirlaadimist. Samuti saab määrata süsteemi kuvama ainult kinnitatud kvaliteedi ja eelistatud saadavusega avalikke laadimispunkte. Sobiv laadimisjaam kuvatakse otse auto navigatsioonisüsteemis või BMW Connected rakenduse kaudu – mõlemal juhul kuvatakse ka laadimispunktide teave ja täiendatud funktsioonid, nagu huvipunktid ning individuaalsete laadimisjaamade olek ja lisateave. Selleks et laadimisteenuste valikut veelgi paremaks muuta, tehakse praegu tööd avalikes laadimisjaamades broneerimisvõimaluse pakkumise nimel.

 • Kuidas ma saan juurdepääsu avalikele laadimispunktidele ja kuidas selle kohta arve esitatakse?

  Oma BMW elektriauto kättesaamisel saad sa juurdepääsu BMW Chargingu võrgustikule, mida võimaldab sinu isiklik laadimiskaart BMW Charging Card. Nüüd tuleb sul vaid oma BMW ID-ga veebisaidile www.bmw-charging.com sisse logida, ilma põhitasuta laadimisleping sõlmida ja laadimiskaart BMW Charging Card aktiveerida. 24 tunni jooksul aktiveeritakse sinu juurdepääs laiale üleriigilisele avalike laadimispunktide võrgustikule ja sa saad kohe laadimist alustada! Sinu laadimistoimingud registreeritakse hõlpsalt ja mugavalt BMW Chargingu kaudu. Kuupõhise arvelduse raames saadetakse sulle kõigi laadimistoimingute kohta koondarve. Arvet on võimalik saada kas veebiportaali kaudu või meili või posti teel.


  Kindlasti määra kohe kindlaks oma kohalik kiirlaadimise lisatariif. BMW Chargingu kaudu annab see sulle näiteks Euroopas juurdepääsu IONITY võrgustikule ja eksklusiivsetele soodushindadele.

 • Mille poolest erineb vahelduvvooluga, alalisvooluga ja kiirlaadijaga laadimine?

  Põhimõtteliselt on erinevus laadimise kestuses. Elektrisõidukite laadimiseks vahelduvvooluga kulub alalisvooluga võrreldes märgatavalt rohkem aega (olenevalt kaablist või laadimisjaamast). Alalisvooluga kiirlaadimine on võimalik kiirlaadimisjaamades, mida Euroopas pakub näiteks meie partner IONITY. Kiirlaadijad võimaldavad laadida näiteks BMW iX3 tühja aku 150 kW laadimisvõimsuse korral vaid 34 minutiga kuni 80% täis – auto maksimaalne laadimisvõimsus oleneb alati turupõhisest infrastruktuurist.
  Pea meeles, et alalisvooluga laadimisel ja kiirlaadimisjaamades tuleb hoida pistikut auto küljes, kuni see paika lukustub. See tagab, et laadimine algab ilma probleemideta.

  Pistikhübriidautosid laetakse ainult vahelduvvooluga ehk siis mugavalt pistikupesa, Wallboxi või avaliku vahelduvvooluga laadimisjaama kaudu.

 • Kuidas ma saan oma BMW elektri- või pistikhübriidauto laetustaset kontrollida?

  Jah, see pole mingi probleem. Eriti kiire laadimisvõimalusena saab kasutada näiteks Euroopas peamistel maanteedel meie partneri IONITY kiirlaadimisjaamu, mis kuvatakse BMW Connected rakenduses või auto navigatsioonisüsteemis. Selleks tuleb vaid õige filter määrata. Seejärel saab näiteks BMW iX3 puhul nautida selle kuni 150 kW laadimisvõimsust, mis võimaldab kohvipeatuse ajal umbes kümne minutiga sõiduulatust kuni 100 km võrra suurendada. Pikema peatuse korral piisab selle laadimisvõimsuse juures 34 minutist, et saavutada 80% laetustase – auto maksimaalne laadimisvõimsus oleneb turupõhisest infrastruktuurist.

 • Mis on minu BMW elektriauto optimaalsed aku laetustasemed?

  Ideaalne laetustase on vahemikus 20–80%. Kuigi madalamad ja kõrgemad laetustasemed on võimalikud, soovitatakse kasutada aku optimeerimiseks vahemikku 20–80%. Laetustase 80% võimaldab sul teha kõik igapäevased sõidud. Kui sul on siiski aeg-ajalt vaja suuremat sõiduulatust, võid määrata lihtsalt kõrgema maksimaalse laetustaseme.

 • Kas ma saan oma BMW elektriautoga ka pikemaid vahemaid läbida?

  Jah, see pole mingi probleem. Eriti kiire laadimisvõimalusena saab kasutada näiteks Euroopas peamistel maanteedel meie partneri IONITY kiirlaadimisjaamu, mis kuvatakse BMW Connected rakenduses või auto navigatsioonisüsteemis. Selleks tuleb vaid õige filter määrata. Seejärel saab näiteks BMW iX3 puhul nautida selle kuni 150 kW laadimisvõimsust, mis võimaldab kohvipeatuse ajal umbes kümne minutiga sõiduulatust kuni 100 km võrra suurendada. Pikema peatuse korral piisab selle laadimisvõimsuse juures 34 minutist, et saavutada 80% laetustase – auto maksimaalne laadimisvõimsus oleneb turupõhisest infrastruktuurist.

BMW e-liikuvus BMW sõiduulatus

Soovin lähemalt tutvuda sõiduulatusega.

BMW e-liikuvuse ülevaade BMW e-liikuvus

Soovin liikuda tagasi ülevaate lehele.

BMW e-liikuvus BMW elektriauto

Soovin lähemalt tutvuda BMW elektriautodega.

BMW e-liikuvus BMW pistikhübriid

Soovin lähemalt tutvuda BMW pistikhübriididega.

BMW e-liikuvus BMW säästlikkus

Soovin lähemalt tutvuda säästlikkusega.

Kütusekulu ja CO₂-heide.

BMW iX3
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0
CO₂-heide g/km (keskmine): 0
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 17,8–17,5

 

BMW 3. seeria Sedan pistikhübriidid:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,0–1,5
CO₂-heide g/km (keskmine): 45–35
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 15,9–13,9

 

BMW 3. seeria Touring pistikhübriidid:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,2–1,7
CO₂-heide g/km (keskmine): 49–38
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 15,8–14,5

 

BMW 5. seeria Sedan pistikhübriidid:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,2–1,6
CO₂-heide g/km (keskmine): 50–36
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 15,6–13,8

 

BMW 5. seeria Touring pistikhübriid(1)*:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,1–1,9
CO₂-heide g/km (keskmine): 47–43
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 15,6–13,8

 

BMW X5 xDrive45e:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,0–1,7
CO₂-heide g/km (keskmine): 46–38
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 23,5–21,3

 

BMW X3 xDrive30e:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,4–2,1
CO₂-heide g/km (keskmine): 54–48
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 17,1–16,4

 

BMW 2. seeria Active Tourer 225xe:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 1,9
CO₂-heide g/km (keskmine): 42
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 13,5

 

BMW 7. seeria Sedan pistikhübriidid:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,5–2,1
CO₂-heide g/km (keskmine): 57–48
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 16,2–15,1

 

BMW X1 xDrive25e:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 1,9
CO₂-heide g/km (keskmine): 43
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 13,8

 

BMW X2 xDrive25e:
Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,1–1,9
CO₂-heide g/km (keskmine): 47–43
Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 14,2–13,7

 

Tähisega (1) märgistatud väärtused on esialgsed.

 

* BMW 530e Touring on eeldatavasti saadaval 2020. aasta novembrist.

 

Teave kütusekulu, CO₂-heite ja energiatarbe kohta on kindlaks tehtud kooskõlas kohustusliku mõõteprotseduuri määrusega (EÜ) 715/2007 tüübikinnituse ajal kehtiva versiooniga. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ja näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

 

Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO₂-heite kohta leiad käsiraamatust „Uute sõiduautode kütusekulu ja CO₂-heide“, mis on tasuta saadaval ametlikes BMW esindustes ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf

 

Need väärtused põhinevad juba uuel WLTP määrusel ja on teisendatud tagasi vastavateks NEDC väärtusteks, mis võimaldab sõidukeid omavahel võrrelda. Sõiduki CO₂-heitega seotud maksude või muude tasude kontekstis kasutatavad CO₂-väärtused võivad erineda siin näidatud väärtustest.

Loe lisaks

Kütusekulu ja CO₂-heide.

 • BMW iX3
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 0
  CO₂-heide g/km (keskmine): 0
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 17,8–17,5

  BMW 3. seeria Sedan pistikhübriidid:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,0–1,5
  CO₂-heide g/km (keskmine): 45–35
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 15,9–13,9

  BMW 3. seeria Touring pistikhübriidid:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,2–1,7
  CO₂-heide g/km (keskmine): 49–38
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 15,8–14,5

  BMW 5. seeria Sedan pistikhübriidid:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,2–1,6
  CO₂-heide g/km (keskmine): 50–36
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 15,6–13,8

  BMW 5. seeria Touring pistikhübriid(1)*:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,1–1,9
  CO₂-heide g/km (keskmine): 47–43
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 15,6–13,8

  BMW X5 xDrive45e:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,0–1,7
  CO₂-heide g/km (keskmine): 46–38
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 23,5–21,3

  BMW X3 xDrive30e:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,4–2,1
  CO₂-heide g/km (keskmine): 54–48
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 17,1–16,4

  BMW 2. seeria Active Tourer 225xe:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 1,9
  CO₂-heide g/km (keskmine): 42
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 13,5

  BMW 7. seeria Sedan pistikhübriidid:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,5–2,1
  CO₂-heide g/km (keskmine): 57–48
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 16,2–15,1

  BMW X1 xDrive25e:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 1,9
  CO₂-heide g/km (keskmine): 43
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 13,8

  BMW X2 xDrive25e:
  Kütusekulu l / 100 km (keskmine): 2,1–1,9
  CO₂-heide g/km (keskmine): 47–43
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 14,2–13,7

  Tähisega (1) märgistatud väärtused on esialgsed.

  * BMW 530e Touring on eeldatavasti saadaval 2020. aasta novembrist.

  Teave kütusekulu, CO₂-heite ja energiatarbe kohta on kindlaks tehtud kooskõlas kohustusliku mõõteprotseduuri määrusega (EÜ) 715/2007 tüübikinnituse ajal kehtiva versiooniga. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ja näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO₂-heite kohta leiad käsiraamatust „Uute sõiduautode kütusekulu ja CO₂-heide“, mis on tasuta saadaval ametlikes BMW esindustes ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf

  Need väärtused põhinevad juba uuel WLTP määrusel ja on teisendatud tagasi vastavateks NEDC väärtusteks, mis võimaldab sõidukeid omavahel võrrelda. Sõiduki CO₂-heitega seotud maksude või muude tasude kontekstis kasutatavad CO₂-väärtused võivad erineda siin näidatud väärtustest.