BMW NEXT 100.

Disainides tulevikuliikuvust.

Oma 100. aastapäeval vaatab BMW tagasi oma eduloole – ja kujundab samal ajal ka tulevikunägemust: BMW VISION NEXT 100. 2016. aastal rändas see visionäärlik auto ümber maailma osana BMW Groupi tulevikunäitusest Iconic Impulses. Oma teel Münchenist läbi Pekinigi ja Londoni Los Angelesse esindas näituse iga lava BMW Groupi tulevikunägemuste ja linnaliikuvuse uusi külgi.

Loe lisaks
BMW NEXT 100.Disainides tulevikuliikuvust.
„Ma olen veendunud, et isiklik liikuvus on jõudnud järjekordsesse põnevasse etappi! BMW Groupi jaoks algab see täna: JÄRGMISED 100 AASTAT!”
Harald Krüger, BMW AG juhatuse esimees

BMW VISION NEXT 100.
PUHAS SÕIDUNAUDING – UUES VORMIS.

BMW visionäärlik sõiduk esindab BMW-le omast puhast sõidunaudingut. Ja see võimaldab heita pilgu selle erakordsesse tulevikku. Disainiprotsessi algpunkt oli salong, kuna juhi heaolu omandab tulevikus aina rohkem tähtsust. Juht peaks tundma, nagu istuks ta spetsiaalset talle loodud masinas. Seetõttu näib salong oma mõõtmetelt, võrreldes auto enda suurusega, eriti avar. Visuaalselt on see kujundatud sportlike kontuuride ja BMW saloonile omase tüüpilise siluetiga, kuid salong on kuplikujuline. BMW VISION NEXTi tootmisel eelistati taaskasutatud või taastuvatest allikatest pärit materjale. Kõik nähtavad ja varjatud süsinikosad koosnevad tavapärasest süsinikutootmisprotsessist ülejäänud materjalist.

„Tulevikuliikuvus taasloob ühenduse meie elu erinevate osade vahel. Näeme siin uusi võimalusi tipptasemel liikuvuseks.“
Harald Krüger, BMW AG juhatuse esimees

VISIOON:
FOOKUS JUHIL.

Tulevikus keskendutakse vaid ühele: juhile. BMW VISION NEXT 100 kohandub automaatselt omaniku soovide ja ootustega. Saate nii oma autoga üheks. Selle saavutamisel on suureks abiks alati ühendatud nutikad tipptasemel digitehnoloogiad. Kogu see tehnoloogiline areng viib täiuseni sõidukiomanike kogemuse, muutes nad juhtideks enneolematul tasemel. BMW VISION NEXT 100 ei paku ainult juhiabi, vaid võimaldab tänu autonoomsele juhtimisele üldse mitte teelegi vaadata. Auto võtab juhtimise üle, et saaksid ise tegelda muuga.

Saamislugu.

BMW VISION NEXT 100 – visioon saab reaalsuseks.

„Ka tulevikus ei muutu see, et sõidukite disain peaks tekitama emotsioone ja pakkuma tõeliselt emotsioonirohket sõidukogemust.“
Adrian van Hooydonk, vanemasepresident, BMW Group Design

KÜLALINE TULEVIKUST:

ICONIC IMPULSES MAAILMATURNEEL.

München.

„Pidev püüdlus paremate lahenduste poole on meie geenides.“ Nii ütles Harald Krüger, BMW AG juhatuse esimees 7. märtsil näituse „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience” avasõnadena. Avaüritusel toimus efektne multimeediapõhine esitlus, milles kajastati olulisimaid hetki ettevõtte ajaloost ning tipptasemel tulevikuliikuvust. Kulminatsioon: BMW VISION NEXT 100 esitlemine.
Loe lisaks

London.

Külastati Roundhouse’i kontserdi- ja kultuurikeskust Londoni südames: ürituseplatvormi „Iconic Impulses” teises sihtkohas toimusid interaktiivsed näitused ja põnevad paneelarutelud tulevikku puudutavate põhiküsimuste teemal ning BMW Groupi veel kahe visiooni esmaesitlus: MINI VISION NEXT 100 ja Rolls-Royce VISION NEXT 100.
Loe lisaks

Peking.

6. mail esitlesid BMW juhatuse esimees Harald Krüger ja BMW Group Designi vanemasepresident Adrian van Hooydonk Ullensi kaasaegse kunsti keskuses visioonsõidukit esimest korda Hiina publikule. „See on uue ajastu algus, kus Hiina mängib otsustavat rolli,“ ütles Krüger, rõhutades Pekingi olulisust turnee ühe peatusena.
Loe lisaks

Los Angeles.

Vaatemäng Californias: 11. oktoobril külastas „Iconic Impulses. The BMW Group Future Experience” Los Angelest. BMW kasutas seda võimalust, esitlemaks tipptasemel tulevikuliikuvust kahel rattal: BMW Motorrad VISION NEXT 100. Tuleviku mootorratas loob pildi tipptasemel säästvast tulevikuliikuvusest ja esindab uut arusaama mootorrattasõidust ühendatud maailmas.
Loe lisaks

BMW KOLLEKTIIVNE MÄLU.

Tõime tänavatelt kokku BMW mudelid ja lõime üheskoos kõigi aegade suurima pildikogu. Kõigil oli võimalus saata oma BMW pilt ja saada nii ka ise selle ürituse osaliseks.

BMW FESTIVALIÖÖ.

Jõudnud tagasi Münchenisse, esines BMW VISION NEXT 100 seejärel publikule Olümpiapargis. Üks väga eriline üritus oli BMW Festival Night, mis avad seiklusliku ja põneva maailma, milles ühendati BMW brändi ja selle sõidukite minevik, olevik ja tulevik.

TAGASI KODUS.
BMW VISION NEXT 100 MUUSEUMIS.

Erakordne hetk autonduses Müncheni BMW muuseumis: osana oma maailmaturneest jõudis BMW VISION NEXT 100 septembris tagasi Münchenisse. BMW Welti kahe kupli all pakkus BMW Groupi tulevikunäitus inspiratsiooni BMW VISION NEXT 100 murrangulise tulevikusõiduki ja nelja interaktiivse brändimaailmaga. BMW muuseumis ootasid külastajaid ka 100 meistriteost BMW 100-aastasest ajaloost. Õhtul esitles BMW Festival Night BMW brändi edulugu läbi erinevate ajastute ja juhatas sisse järgmise sajandi.

Kütusekulu ja CO2-heitkogused.

  • Kütusekulu ja CO2-heite näitajad on seotud valitud velje- ja rehvisuurustega. Energiatarve määratakse ECE sõidutsükli alusel.

    Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiate ametlikus BMW esinduses ning lehelt: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsfes