BMW JÄTKUSUUTLIKKUS

SÕIDUKID, MATERJALID JA TOOTMINE.

SISSEJUHATUS

BMW TEEL JÄTKUSUUTLIKUMA TULEVIKU SUUNAS.

Jätkusuutlikkus tootmises, varustuses ja tarbimises. Meie sõidukid ja nende tootmine näitavad, millisena näeme ettevõttena neis valdkondades oma vastutust. Ja kuidas me selle vastutuse võtame. Loe lisa meie praeguste ja plaanitud tegevuste kohta.

BMW jätkusuutlikkus 2023, energiasäästumeetmed

BMW ELEKTRILINE LIIKUVUS.

> 1 mln

BMW elektriline liikuvus.

Aastaks 2022 oli BMW Group toonud teedele juba miljon elektrifitseeritud sõidukit.

BMW jätkusuutlikkus 2023, väiksem energiakasutus

VÄIKSEM ENERGIAKASUTUS

6,3 mln MWh

Väiksem energiakasutus.

Kogu BMW Groupi energiatarve oli 2022. aastal 6,3 miljonit MWh. Aasta varasemaga võrreldes tähendab see 2,8% väiksemat energiatarvet. See saavutati tänu energiasäästumeetmetele, näiteks meie 16 tehases LED-valgustusele üleminekule.

Vähendatud CO₂-heide

VÄHENDATUD HEITKOGUSED

0,32 t

Vähendatud heitkogused.

2022. aastal oli ühe BMW tootmisel tekkinud CO₂-heide vaid 0,32 tonni. Ressursside hankimise ja sõiduki kasutuse käigus tekkiva heitega võrreldes on see väike osa. Kuid sel on positiivne mõju sõiduki üldisele CO₂-jalajäljele.

BMW ELEKTRIAUTOD

BMW i5 JÄTKUSUUTLIKKUS.

Oma panuse ka jätkusuutlikuma tuleviku suunas annab ka BMW i5. CO₂-heite tekkimist vähendavad ressursisäästlikud materjalid, ringlussevõtt ja roheenergia kasutamine. Lisateavet vaata videost.

0:00
0:00 /  0:00

LEIA SOBIV MUDEL

BMW i5: energiatarve kWh / 100 km (kombineeritud, WLTP): 18,9–15,9; sõiduulatus elektriga, km (WLTP): 498–582

KÕRVALDAMISE ASEMEL RINGLUSSEVÕTT.

BMW jätkusuutlikkus 2023, ringlussevõetud materjalid, kalavõrgud

Kalavõrgud.

BMW iX-i ja ka uue BMW X1 ja BMW i5 põrandapaneelid on valmistatud plastkiust, mille lähtematerjaliks on kasutuselt kõrvaldatud kalavõrgud, põrandakatted ja plastitootmisjäägid.

BMW jätkusuutlikkus 2023, ringlussevõetud materjalid, plasti ringlussevõtt

Plasti ringlussevõtt.

Ringlussevõetud materjale kasutatakse paljudes BMW komponentides. Näiteks BMW i5 pakiruumipaneelid sisaldavad kuni 60% ulatuses taaskasutatud plasti. BMW iX-i põrkerauajuhikud, uksepaneelide aluskonstruktsiooni, tuuleklaasi paneelkatte ja kapotiraami võib see näitaja olla aga kuni 100%.

BMW jätkusuutlikkus 2023, ringlussevõetud materjalid, kaktusekiud

Kaktusekiud.

Koostöös idufirmadega töötab BMW Group välja uuenduslikke biotoorainel põhinevaid pindu. Näiteks värskelt väljaarendatud Deserttex™ koosneb pulbristatud kaktusekiududest ja biotoorainepõhisest polüuretaanmaatriksist. Sel viisil saab loomsete toodete vältimist kombineerida CO₂-heite vähendamisega.

KKK

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED SÕIDUKITE JA MATERJALIDE KOHTA.

BMW iX-i JÄTKUSUUTLIKKUS.

Tutvu meetmetega, mida oleme seni rakendanud ning loe lähemalt BMW iX-i konfiguratsioonist, mis kasutab FSC-sertifikaadiga puitelemente, nahavabu istmeid ja muud.

0:00
0:00 /  0:00

LEIA SOBIV MUDEL

BMW iX xDrive40: energiatarve kWh / 100 km (kombineeritud, WLTP): 21,4–19,4; sõiduulatus elektriga, km (WLTP): 403–435

BMW jätkusuutlikkus 2023, elektrifitseeritud sõidunauding

BMW ELEKTRILISTE MUDELITE MITMEKESISUS.

Tutvu BMW iX-i ja BMW i5 kõrval ka BMW elektriautode täieliku valikuga.

  • Peaaegu hääletu kulgemine läbi linna ja ka pikematel sõitudel
  • Sujuv kiirendus kohalt liikuma hakates
  • Puhas sõidunauding – ilma heitgaaside ja kohalike heitmeteta
BMW jätkusuutlikkus 2023, My BMW rakendus

My BMW RAKENDUS. OTSELÜLI SINU BMW SÕIDUKIGA.

Sinu sõiduandmed on alati silme ees, et sõidunauding oleks veelgi tõhusam.

  • Analüüsi isiklikke sõiduandmeid funktsiooniga „My Trips“
  • Vahetud andmed sõitmise tõhususe ja kütusekulu kohta
  • Nutikad teenused toetavad sinu elektromobiilsust

TOOTMINE JA TARNEAHEL

ÜLEMAAILMSED MEETMED SUUREMA JÄTKUSUUTLIKKUSE NIMEL.

BMW Groupi tõstab teiste seast esile jätkusuutlikkusele ja klientidele lähedal olemisele keskendumine. Seetõttu eelistame kogu maailmas kohapealset tootmist – järgides ühtseid kvaliteedi- ja ohutusstandardeid.

TUUL, PÄIKE JA UUENDUSLIKUD TEHNOLOOGIAD.

BMW jätkusuutlikkus 2023, tuuleenergia

Tuuleenergia.

BMW Groupi Leipzigi tehase territooriumil asuvad neli tuulegeneraatorit saavutavad igaüks 2,5 MW nimivõimsuse. Need katavad umbes ühe kaheksandiku tehase elektrivajadusest. Energiaülejäägi korral talletab nelja tuulegeneraatori toodetud elektri kuni 700 BMW i3 akust koosnev intelligentne energiasalvestusfarm, mis suunab ebapiisava tuule korral energia tagasi võrku.

BMW jätkusuutlikkus 2023, päikeseenergia

Päikeseenergia.

Päikeseelektrijaam BMW Brilliance Automotive Ltd. Dadongi tehases (Shenyangis) suudab 2022. aastal toota üle 21 MWh taastuvenergiat. Selleks suurendati elektrijaama pindala Shenyangi tehase laiendamise käigus 110 000 m2 ehk ligi 15 jalgpalliväljaku võrra – kokku 290 000 m2-ni.

BMW VÕTAB VASTUTUSE.

Jätkusuutlikkus hõlmab BMW-s paljusid aspekte: alates meie tarneahelate kontrollimisest kuni välisprogrammide toetamiseni anname endast kõik, et hoida oma ökoloogilist jalajälge võimalikult väiksena.

KKK

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED TOOTMISE JA TARNEAHELA KOHTA.

Ametlikud andmed kütusekulu, CO₂-heite, elektrikulu ja sõiduulatuse kohta määrati kindlaks ettenähtud mõõtemenetluse põhjal ja vastavad Euroopa määruse (EÜ) 715/2007 kehtivale versioonile. Vahemike puhul võetakse WLTP järgi määratud andmetes arvesse kogu lisavarustust (konkreetsel juhul seda, mis on saadaval Saksamaa turul). Peale 2021. aasta 1. jaanuarit värskelt tüübikinnituse saanud sõidukitele on ametlikud andmed saadaval ainult WLTP järgi. Lisaks sellele, vastavalt EÜ määrusele 2022/195 jäetakse alates 1. jaanuarist 2023 vastavustunnistustest välja NEDC-väärtused. Lisateavet WLTP ja NEDC mõõtmismenetluste kohta leiad aadressilt https://www.bmw.ee/et/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/kutusekulu-heitkogused.html