BMW PERSONAL COPILOT: AUTONOOMNE SÕIT.

Sinu kõrval – siis, kui sina seda otsustad.

Tulevikus naudid iga sõitu oma BMW-ga veelgi rohkem kui täna. Siis saad valida, kas soovid sõita ise ja kasutada juhiabisüsteemide tuge või lasta ennast sõidutada autonoomselt. Autonoomse juhtimise alal on kõik BMW innovatiivsed juhtimistehnoloogiad toodud ühe katuse alla: BMW Personal CoPilot juhiabisüsteemid lasevad aimata juba praegu, mis tulemas on. BMW muudab sõidu tulevikus veelgi turvalisemaks, ökonoomsemaks ja põnevusttekitavamaks, et saaksid täielikult nautida iga selle hetke.

Loe lisaks
BMW PERSONAL COPILOT: AUTONOOMNE SÕIT.Sinu kõrval – siis, kui sina seda otsustad.
Joonistus tuleviku isesõitva auto salongist.

JUHITA TULEVIKUAUTO INTERJÖÖR.

Tulevik saab koduseks, sest lisaks liikuvuse täielikule ümberkujundamisele muudab autonoomne sõit täielikult ka auto sisustust. Sõidukist saab sinu kodu ja töökoha kõrval tähtsuselt kolmas elukeskkond, mis suhestub kõigi sinu viie meelega.
 

BMW korraldatud uuringus osalejad on loonud detailirohked joonised, millega näidata, mida inimesed selle protsessi juures eriti oluliseks peavad. Autosse istumisel sisestad kohe oma isikliku profiili ning saad valida erinevate seadistuste vahel nagu „Töö“, „Lõõgastus“ või „Pere ja suhtlus“. Seejärel kohanduvad kõik salongi funktsioonid sinu eelistuste järgi, sealhulgas valgus- ja helikeskkond ning kliimaseade.
 

Luksuslik varustus ja ruumikas sisustus on ühtviisi kutsuvad nii tööasjade ajamiseks kui ka lõõgastumiseks, mida saab teha intelligentses nuppude või juhteseadmeteta salongis.
 

Oma isesõitva BMW-ga suhtled nimelt ainult häälkäskluste, silmaliigutuste ja viibetega. Kõike seda olenemata sellest, kas soovid ennast kurssi viia värskete uudistega, kontrollida oma tervist või sukelduda virtuaalreaalsuse abil täiesti teise maailma.

AUTONOOMNE SÕIT TÄNA.

BMW autonoomse sõidukipargi testimine toimub kogu maailmas.

Ühine eesmärk: visionäärlik muutus. BMW Group on juba mõnda aega tegelnud edukalt arendustega, mis viivad meid täisautomaatsete sõidukite suunas. Selle uurimistöö keskmes on sõidukipark, milles on kokku 40 BMW 7. seeria testsõidukit, millega kaetakse tuhandeid testkilomeetreid erinevates Euroopa ja USA paikades, et seljatada erakordselt komplekssed nõudmised, mida tuleb tootmisvalmiduse saavutamiseks täita.

Meie testsõidukid suudavad praegu toimida suures osas kõrgel tasemel isejuhtivana ja täisautomaatsena, mis tähendab, et sõidukil on juhtimise üle täielik kontroll ja juht ise võib oma tähelepanu mujale suunata.

BMW eesmärk on teha autonoomne sõit oma pilootsõidukipargiga võimalikuks 2021. aastaks ning tuua turule oma esimene kõrgel tasemel isejuhtiv BMW tootmisseeria sõiduk BMW iNext. See on suuteline sõitma täisautonoomselt.

VÕTTES SUUNA AUTONOOMSE SÕIDU POOLE.

Teedrajav tehisintellekt.

Käed on vabad, kuid kõik on kontrolli all – sinu BMW reageerib turvaliselt, kindlalt ja arusaadaval viisil teiste juhtide käitumisele kõigis võimalikes olukordades. Tänu tipptasemel riist- ja tarkvara abil kasutatavale tehisintellektile on see suuteline kõigi liiklusolukordadega iseseisvalt hakkama saama. Ennetav sõit tähendab, et iga autonoomselt sõitev BMW vähendab suurel määral õnnetuste tõenäosust ja suudab neid ideaaljuhul sootuks vältida. Nimelt on sinu BMW suuteline õppima ning juhatab sind täiesti rahulikult läbi tüütute liiklusummikute ja -seisakute, kulutades samas oluliselt vähem energiat.

Kolm neljandikku eestvaade valgest BMW 5. seeria Sedanist.

KOGE TULEVIKU VABADUST JUBA TÄNA.

Paljud BMW mudelid võimaldavad tuleviku vabadust nautida juba täna. Juba on olemas rohkelt innovatiivseid osaliselt automatiseeritud abisüsteeme, mis tõstavad turvalisust ja teevad sinu elu mugavamaks. Ja seda mitte ainult sõidu, vaid ka parkimise ajal. Koge nende intelligentsete abisüsteemide eeliseid ja avasta, kui palju tulevikutehnoloogiat pakub BMW juba täna.

Loe lisaks

KOGE TULEVIKU VABADUST JUBA TÄNA.

BMW JUHIABISÜSTEEMID.

Meie juhiabisüsteemidele võib täielikult kindel olla kõigil sõitudel. Need teevad sinu BMW veel nutikamaks. Naudi rahulolu ja turvalisust – igas sõiduolukorras, manööverdamisel ja parkimisel. Koge tunnet, et oled parimates kätes: sinu poolel on BMW isikliku kaaspiloodi abisüsteemid.

Loe lisaks
Mees sõidab BMW-ga, vaadates BMW Personal CoPilot juhiabisüsteemi.

Intelligentne sõit.

Intelligentne sõit – peaaegu iseseisvalt. BMW isikliku kaaspiloodi abisüsteemid toovad oma tipptehnoloogia abil sind mugavalt sihtkohta. Juhtimisassistendi Plus funktsioonid nagu roolimise ja sõiduraja hoidmise assistent koos liiklusummikute assistendiga, sõidurajalt eemalekandumise hoiatussüsteem ja kiirusepiirangute abisüsteem teevad sõidu mugavamaks ja aitavad rahulikult sihtkohta jõuda. Pimedas sõitmist lihtsustab ka BMW öise nägemise funktsioon.
Loe lisaks
Mees istub parkivas BMW-s, kasutades BMW Personal CoPilot parkimisassistenti.

Intelligentne parkimine.

Parkimine on nüüdsest stressivaba. Parkimisabisüsteemiga Remote Control Parking saab selle kõik sõiduki hooleks jätta. BMW pargib ennast pärast sinu sõidukist väljumist automaatselt isegi kitsastesse kohtadesse. BMW parkimisassistent suudab sõiduki paigutada teega nii paralleelselt kui ka risti paiknevatele parkimiskohtadele. Parkimismanöövri alustamiseks vajuta lihtsalt sõidukist väljas viibides BMW Display nuppu. Manööverdamisel tagab ekraanil maksimaalse nähtavuse ümberringi 3D-vaade.
Loe lisaks
Mees sõidab BMW-ga kiirteel, kasutades aktiivset Stop&Go funktsiooniga püsikiirusehoidjat.

Intelligentne turvalisus.

Ohutus ennekõike – sõidu ajal takistab sõiduraja hoidmise assistent koos aktiivse külgkokkupõrke kaitsega soovimatut sõidurajalt kõrvalekaldumist. BMW hoiab ülevaadet ka eespool toimuvast: sinu eest hoolitsevad ja avariisid aitavad vältida ristmiku hoiatussüsteem ning lähenevate objektide ja jalakäijate hoiatussüsteem koos piduri rakendamisega. Parkimise ajal kaitseb sinu BMW sõidukit aktiivne parkimiskontroll.
Loe lisaks

Kütusekulu ja CO₂-heide.

 • BMW i3 (94 Ah) energiatarve ja CO2-heide(3):
  Kütusekulu l/100 km (keskmine): 0
  CO2-heide g/km (keskmine): 0
  Energiatarve kWh / 100 km: 13,6–13,1
  Sõiduulatus elektriga, km (keskmine): 300–290
  Kliendile suunatud elektriline sõiduulatus, km: kuni 200

  Süsteemiga Range Extender varustatud BMW i3 (94 Ah) energiatarve ja CO2-heide(3):
  CO2-heide g/km (keskmine): 14–13
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 11,9–11,5
  Kütusekulu l/100 km (keskmine): 0,6
  Sõiduulatus elektriga, km (keskmine): 235–225
  Kliendile suunatud elektriline kogusõiduulatus, km: kuni 330

  BMW i3s (94 Ah) energiatarve ja CO2-heide(3):
  Kütusekulu l/100 km (keskmine): 0
  CO2-heide g/km (keskmine): 0
  Energiatarve kWh / 100 km: 14,3
  Sõiduulatus elektriga, km (keskmine): 280
  Kliendile suunatud elektriline sõiduulatus, km: kuni 200

  Süsteemiga Range Extender varustatud BMW i3s (94 Ah) energiatarve ja CO2-heide(3):
  Kütusekulu l/100 km (keskmine): 0,7
  CO2-heide g/km (keskmine): 14
  Energiatarve kWh / 100 km (keskmine): 12,5
  Sõiduulatus elektriga, km (keskmine): 220
  Kliendile suunatud elektriline kogusõiduulatus, km: kuni 330

  Näidatud kütusekulu, CO2-heite ja energiatarbe väärtused määrati kindlaks vastavalt Euroopa määruse (EÜ) 715/2007 versioonile, mis kehtis tüübikinnituse ajal. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ning näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

  Need väärtused põhinevad juba uuel WLTC määrusel (3) ja on teisendatud tagasi NEDC-le vastavateks väärtusteks, mis võimaldab sõidukeid omavahel võrrelda. [Nende sõidukite puhul võivad (muuhulgas) sõiduki CO2-heitega seotud maksude või muude tasude kontekstis kasutatavad CO2-väärtused erineda siin näidatud väärtustest.]

  CO2-heite näitajad on kindlaks määratud vastavalt direktiivile 1999/94/EÜ ja praegu kehtivale Euroopa määruse versioonile. Näidatud väärtused põhinevad NEDC klassifitseerimistsükli järgi arvestatud kütusekulul, CO2-väärtustel ja energiakulul.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiad ametlikus BMW esinduses ning lehelt.