BMW i

BMW i on laiahaardeline ja läbimurdeline säästva liikuvuse kontseptsioon. See esindab tulevikku vaatavaid elektrilisi sõidukeid ja liikuvusteenuseid, inspireerivat disaini ja uut arusaama tipptasemest, mida iseloomustab eelkõige säästlikkus. Lisaks pakutakse põnevust uuenduslike sõidukitega: täiselektrilised BMW i3 ja BMW i3s on lokaalsete heitmete vabad linnasõidukid, mis on läbinisti jätkusuutliku disainiga, ning BMW i8 Coupé ja BMW i8 Roadster esindavad sportautode tulevikku.

Elektriline ja sütitav igas detailis ning omaduses: eDrive-süsteemiga varustatud uus BMW i3 on loodud ärgast linnaelu silmas pidades. Eriti linnasüdames, kus sageli kehtivad mõnedele sõidukitüüpidele piirangud, paistab see silma oma kompaktsete mõõtmete ja heitevaba mootoriga. Keskkonnasäästu seisukohast avaldab BMW i3s muljet hingetuksvõtva kiirendusega ka madalatelt pööretelt või isegi seisult ja selle kõrgepingeaku (liitiumioon-kõrgepingeaku) võimaldab igapäevaselt läbida kuni 260 km, millest piisab, et jõuda igasse sihtkohta ka suurlinnade ümbruses. Läbisõidu pärast muretsemata võib ette võtta ka pikemaid sõite.

Kõige progressiivsem sportauto: palju tõhusam tänu nutikalt kergele süsinikusisaldusega kerele ja aerodünaamilisele disainile. Veelgi säästlikum – salongis on kasutatud ümbertöödeldavaid materjale. Pealegi ei tooda ohvriks dünaamikat ega sportlikku välimust. Ei mingeid kompromisse, vaid optimaalne kombinatsioon sõidunaudingust ja vastutustundlikust elustiilist. BMW i8 (saadaval Roadsteri ja Coupé mudelina) on pistikhübriid, mis ühendab elektrisõidukite eelised uuendusliku mootoritehnoloogiaga. Tulemuseks on erakordselt dünaamiline sõidukogemus uskumatult väikese kütusekulu ja CO2-heitega.

Loe lisaks