BMW i VISION CIRCULAR.

BMW i VISION CIRCULAR.

BMW i Vision Circular esindab BMW Groupi projekti saada isikliku kõrgklassi liikuvuse valdkonnas kõige jätkusuutlikumaks tootjaks. Kogu disainimis-, arendus- ja tootmisprotsessi käigus luuakse ideeautot ringmajanduse põhimõtetega kooskõlas. Loominguline visioon kujutab kompaktset täiselektrilist sõidukit aastaks 2040, keskendudes säästlikkusele ja luksusele.

Loe lisaks
RE:BMW Circular Lab, säästlikkus, ringluspõhine disain

RE:BMW CIRCULAR LAB – MISSIOONI SÄÄSTLIKKUS.

Liitu meiega teekonnal säästvasse tulevikku koos RE:BMW CIRCULAR LABiga ning avasta üksikasju ja täiendavat teavet, mis seondub ringluspõhise disaini ja selle ümbermõtestamise, vähendamise, taaskasutuse ja ringlussevõtu põhimõtetega.
BMW i Vision Circular 2021, ideeauto, disaini olulisemad omadused, video

BMW i VISION CIRCULARI VISIONÄÄRLIK DISAIN.

BMW i VISION CIRCULARI VISIONÄÄRLIK DISAIN.

BMW i VISION CIRCULARI VÄLISILME OLULISEMAD OMADUSED.

BMW i Vision Circulari välisdisain kehastab kaasahaaravat jätkusuutlikkuse esteetikat. Selle ühekambriline kere koosneb vaid mõnest osast ning materjalide arv on viidud miinimumini. Disainikeel on selge ja ligipääsetav. Puhtad materjalid ja nende lihtne pinnaviimistlus loob modernse ja luksusliku tunnetuse.

BMW i Vision Circular 2021, ideeauto, välisdisain
BMW i Vision Circular 2021, ideeauto, välisdisain, kolm neljandikku eestvaade

Klassikaliste ikoonide uus tõlgendus – esiosa.

Selge ühekambrilise disaini, prominentse õla ja laia hoiakuga BMW i Vision Circular on ühtaegu äärmiselt väljendusrikas, sportlik ja elegantne. BMW i Vision Circulari puristlik esiosa on ringluspõhise disaini jõuline sümbol. Siinset keerukuse taset on süstemaatiliselt vähendatud ning dekoratiivelemendid, nagu neerukujulise iluvõre ümbris, võreribid ja lisaembleemid, on jäetud kõrvale. Üheks eksimatuks kõrghetkeks on neerukujuline iluvõre, millele on antud uus tõlgendus ja mis on ühendatud signatuur-esituledega, moodustades topeltikooni. Digitaalne pind muutub nähtavaks vaid sõiduki tööle lülitamisel, luues graafilise liidese, mis viib BMW ikoonid digitaalajastusse.
BMW i Vision Circular 2021, ideeauto, välisdisain, külgvaade

BMW uus siluett – külgvaade.

BMW i Vision Circular ulatub katkematu tervikuna esisillast tagasillani, pakkudes salongis väikse jalajälje juures küllaldast avarust. Animeeritud pinnana pole Hofmeisteri kaar kõigest stiilielement, vaid ka interaktiivne paneel. Sõiduki kahetooniline värvikontseptsioon rõhutab selle kaht põhisuunda – esteetikat ja säästlikkust. Kere tootmiseks kasutatakse sekundaarset alumiiniumit ja terast. Kohe selgub, et välisilmes pole kasutatud ühtki klassikalist värviviimistlust. Kui pronksitooni anooditud alumiinium rõhutab elegantsust, siis erineva temperatuuriga töödeldud teras loob tagaosas ainulaadse ilme.
BMW i Vision Circular 2021, ideeauto, välisdisain, kolm neljandikku tagantvaade

Monoliitne ja modernne – tagaosa.

Oma selge ja puristliku disainiga järgib BMW i Vision Circular täielikult meie ringluspõhise disaini põhimõtteid. Kuvad ja valgustusfunktsioonid on integreeritud tagaosa digitaalsesse pinda, jäljendades esiosas võetud suunda. Sekundaarsest klaasist valmistatud katkematud pinnad, mis ulatuvad katusest tagaosani ja digitaalpindadeni, rõhutavad redutseeritud monoliitset väljendust – seda täiendab veelgi külmaga tekkiv kuva musta paneeli efekt. Ringlussevõetud plastist valmistatud minimalistlikud ja optimeeritud aerodünaamikaga mustad põrkerauad panevad tagaosa disainile teepinna lähedal punkti. Rehvid on valmistatud säästvalt viljeletud looduslikust kummist ning neil on kergelt läbipaistev ilme. Kummisegusse rehvi tugevdamiseks lisatavad värvilised kummiosakesed loovad paeluva terratsoefekti.

BMW i VISION CIRCULARI SALONGI OLULISEMAD OMADUSED.

Salongis on BMW i Vision Circulari eesmärk luua luksuslik õhkkond, kasutades materjale ja tootmisprotsesse, mis näitavad keskkonnale ja ressurssidele säästlikku lähenemist.  

BMW i Vision Circular 2021, ideeauto, salongi disain
BMW i Vision Circular 2021, ideeauto, salongi disain, teedrajav materjaliesteetika

Teedrajav materjaliesteetika.

BMW i Vision Circularis on rangelt rakendatud komponendiosade, materjaligruppide ja pinnaviimistluste arvu. Kasutatakse ainult ringlussevõetavaid või taastuvaid toormaterjale, näiteks puitu, ohverdamata seejuures luksuslikku tunnetust või kvaliteeti. Nahka asendavad näiteks tekstiilid, samas pakuvad sõiduki pinnad oma esteetikaga inspiratsiooni ja räägivad oma loo. BMW i Vision Circulari salong tõstab esile selle, mis on tulevikus ringmajanduse ja materjalide eesmärgipärase valiku puhul võimalik – ning missugune paeluv esteetika võib olla selle tulemuseks.
BMW i Vision Circular 2021, ideeauto, salongi disain, hõljuv armatuurlaud kui skulptuur

Hõljuv skulptuur kui intelligentsuse kõrghetk.

BMW i Vision Circulari armatuurlaud võtab hõljuva V-kujulise skulptuuri kuju, mis kandub sõitjateruumi, koosnedes samas vaid mõnest materjalist. Selle südames on 3D-prinditud kristallelement, mida läbivad närvilaadsed struktuurid ja kütkestav valgustusefekt. Olles ühtlasi salongi silmapaistev kõrghetk, toimib armatuurlaud ka uue põlvkonna interaktsioonialana, visualiseerides sõiduki intelligentsust.
BMW i Vision Circular 2021, ideeauto, salongi disain, lihtne demonteerimine, kiirvabastatavad kinnitused

Lihtne demonteerimine.

Üks BMW i Vision Circulari võtmeaspekte on termin „rõõmus fusioon“, millega tõstetakse teadlikult esile demonteeritavust. Lahutatavad ühendused võimaldavad paljude sõidukikomponentide kiiret ja lihtsat demonteerimist nende ühematerjalisele kujule ja materjaliringlusse tagasisaatmist. Lahutatavad ühendused ei ole olulised ainult toote olelusringi lõppu jõudmisel. Kiirvabastatavad kinnitused lihtsustavad materjalide ja komponendiosade vahetamist ka toote kasutusajal.
BMW i Vision Circular 2021, ideeauto, salongi disain, Shy Tech

Uue põlvkonna tagasihoidlik tehnoloogia.

Kõik oluline teave projitseeritakse tuuleklaasi alaosasse kogu sõiduki laiuses. Neid andmeid saab seejärel liigutada otse kasutaja vaatevälja või oma soovi järgi peita. Tuuleklaasist saab seega kõige olulisema teabe ala, kõrvaldades vähendamise põhimõtet järgides vajaduse mis tahes muude ekraanide järele. See on meie tagasihoidliku tehnoloogia ehk Shy Techi tõlgendus – nähtamatu intelligents, mis jääb taustale, kuni seda vajatakse või selgelt nõutakse.

SMART TRAFFIC – LINNALIIKUVUSE INTELLIGENTNE TULEVIK.

BMW Smart Traffic, liikuvuse tulevik

ROHKEM TEEMASID BMW i VISION CIRCULARI JA BMW SÄÄSTLIKKUSE KOHTA.

BMW i Vision Circular 2021 vision auto artikkel BMW.com

VÕIMAS ESITUS SUUREPÄRASE VISIOONI JAOKS.

Saa teada veel rohkem detaile BMW i Vision Circular ja revolutsionaalse ringmajanduse protsessi kohta.
BMW elektriline mobiilsus

BMW ELEKTRILINE MOBIILSUS

Saa lisateavet teedrajava BMW elektromobiilsuse kontseptsiooni ning teie eeliste ja võimaluste kohta. Hankige teavet elektromobiilsuse, pistikhübriidide, BMW i, laadimise, sõiduulatuse ja palju muu kohta.
BMW jätkusuutlikus

JÄTKUSUUTLIK TULEVIK.

Avasta kui keskkonnasõbralik on BMW juba täna. Saa ülevaade terviklikest meetmetest alates CO₂ heitkoguste ja elektromobiilsuse vähendamisest kuni taaskasutamiseni ja vesiniku tehnoloogia arendamiseni.
BMW JOYTOPIA virtual world about tomorrow’s mobility

JOYTOPIA – VISIOON HOMSEST

Külasta JOYTOPIA-t, virtuaalset seiklustemaailma, ja saa teada milline on BMW homse liikluse visioon ja tee jätkusuutliku tulevikuni jõudmiseks.