BMW M4 Coupé, detailid ja varustus

THE M4

BMW M

BMW M4 COUPÉ ÜKSIKASJALIKULT: DISAIN, MOOTOR JA VARUSTUS

THE M4

BMW M4 COUPÉ ÜKSIKASJALIKULT: DISAIN, MOOTOR JA VARUSTUS

THE M4BMW M4 COUPÉ ÜKSIKASJALIKULT: DISAIN, MOOTOR JA VARUSTUS

BMW M4 Coupé kehastab kõike, millega eristub BMW M: enam kui 40 aastat kogemust kõrge sooritusvõimega sõiduautode arendamisel on jõudnud täiuslikkuseni koostöö täpsuses jõuülekande, šassii, käigukasti ja rooli vahel. Sellest tuleneb märkimisväärne valik seadmeid, mis tagavad optimaalse sõidunaudingu disaini, sõidudünaamika ja tehniliste uuenduste osas.

Loe lisaks

BMW M4 COUPÉ – SOORITUSVÕIME NÄITAJAD.

Ülevaade autospordist inspireeritud ajami ja šassii tehnoloogiatest

Enam kui nelja aastakümne jooksul, mil oleme kõrge sooritusvõimega sõidukeid arendanud, on eesmärk alati olnud saavutada ideaalne jõuallika, šassii, ülekande ja roolisüsteemi koostoimimine, mille juures on määrav, kuidas seda tunnetab juht. BMW M4 Coupé kehastab kõike, mis on omane BMW M-mudelitele. Iga detail on täiustatud peensuseni, et saavutada erakordne sooritusvõime ja täpsus. Pilootide jaoks valmis lahendus, mida on raske ületada.
BMW M4 Coupé, suure sooritusvõimega BMW M TwinPower Turbo kuuesilindriline bensiinimootor ja M-Competition pakett

BMW M TwinPower Turbo kuuesilindriline bensiinimootor ja M-Competition pakett.

M TwinPower Turbo kuuesilindriline bensiiniga töötav reasmootor on suurepärase ülekandega, üliladusa käiguga ning selle juurde kuulub sportlik mootorihääl. Koos kaksik-VANOS‘e, Valvetronic‘u, täppississelaske ja TwinScroll turboülelaaduriga pakub kõrge sooritusvõimega M TwinPower Turbo kuuesilindriline bensiiniga töötav reasmootor koos valikulise M Competition paketiga 331 kW (450 hj). M sportväljalase tekitab iseloomuliku mootori heli. Spetsiaalselt häälestatud kohanduv M-vedrustus loob teega optimaalse kontakti, parandab haarduvust ja lisab roolimistäpsust.
BMW M4 Coupé, kohanduv M-vedrustus

Kohanduv M-vedrustus.

Elektrooniliselt amortisaatoreid reguleerides tagab kohanduv M-vedrustus, et sõiduk oleks sõiduoludes ideaalselt häälestatud. Vedrustuse sätet on võimalik sõidurežiimide menüüst muuta kas eriti mugavaks või sportlikult dünaamiliseks, valides selleks COMFORT, SPORT või SPORT+ režiimi.
BMW M4 Coupé, 7-käiguline topeltsiduriga M-käigukast

7-käiguline topeltsiduriga M-sportkäigukast.

Vahetage käike ilma veojõudu katkestamata, sidurit kasutamata ning aeglustamata: Drivelogicu 7-käigulise topeltsiduriga M-käigukastiga on see võimalik. Käike saab vahetada automaatselt või käsitsi kas nahkkattega sportroolil paiknevate käiguvahetuslabade abil või käigukangist. Stardiabi tagab seisult maksimaalse kiirenduse.
BMW M4 Coupé, 6-käiguline M-manuaalkäigukast

6-käiguline M-manuaalkäigukast.

Traditsioonilise mudeliga võrreldes 12 kg võrra kergem ning kompaktsema kujuga 6-käiguline M-manuaalkäigukast BMW M4 Coupés on ideaalne näide nutikalt kergest konstruktsioonist. Käigukasti sünkronisaatori blokeerrõngaid kattev uuenduslik süsinikust hõõrdekiht muudab käiguvahetuse mugavamaks ning kuivkarterisüsteem tagab efektiivsema õlivoolu.
BMW M4 Coupé, M-juhipakett

M-juhipakett.

M-juhipaketiga on tippkiirus 280 km/h. M-juhipaketti on võimalik tellida uutele autodele ostu ajal, kuid selle saab hõlpsalt ka hiljem lisada. Pärast paigaldamist jäävad kõik tehnilised andmed samaks. Paketis on ka kupong BMW M-intensiivkoolitusele, mis on BMW Driving Experience‘i osa.

BMW M4 COUPÉ – DISAINIOMADUSED.

M-spetsiifilised välisilme ja salongi disainiomadused.

BMW M4 Coupé võlub vaatajat juba esimesest pilgust. Kere aerodünaamikat rõhutavad põhivarustuses olevad eesmised ja tagumised LED-tuled. Sportlikest ambitsioonidest annavad märku suured õhuavad ning valikulise M-võistluspaketi 20-tollised kergmetallveljed. Salongile lisavad eksklusiivsust sportlikud detailid, nagu ümmargused näidikud. Kõik selle sportauto juures annab edasi võimsust ja dünaamikat.
BMW M4 Coupé, disain
 • Välisilme
 • Salong
BMW M4 Coupé, M-Competition paketi rõhutatud välisilme

M-Competition paketi rõhutatud välisilme.

Välisilme muudavad silmapaistvaks M-Competition paketi eksklusiivsed sepistatud 20-tollised Star-spoke 666 M stiilis kergmetallveljed koos hübriidrehvidega. Atleetlikku loomust rõhutavad BMW Individuai arvukad kõrgläikega Shadow Line’i elemendid, nagu eesmise neerukujulise iluvõre mustad kõrgläikega detailid ja mudelimärgis ning mustad kõrgläikega summutitorud.
BMW M4 Coupé, eksklusiivne süsinikkiust katus

Eksklusiivne süsinikkiust katus.

Süsinikkiuga tugevdatud plastist (CFRP) katus, mis on osa BMW nutikast kergekaalulisest konstruktsioonist, aitab vähendada auto massi ja toob selle raskuskeskme allapoole. See parandab juhitavust ja dünaamikat kurvides, kiirendamisel ning pidurdamisel.
BMW M4 Coupé, LED-tagatuled

LED-tagatuled.

Kaasaegne LED-tehnoloogia tagab optimaalse nähtavuse ning maksimaalse tõhususe ja tulede eluea. Suure pinnaga suunatuled ja kiiresti reageerivad LED-pidurituled suurendavad turvalisust. Äratuntavad L-kujulised tagatuled rõhutavad nii öösel kui päeval auto karakterit.
BMW M4 Coupé, lähituled

Lähituled.

Adaptiivsed LED-esituled valgustavad ka kõige pimedamad nurgad juba rooli keeramisel. Nii tagavad nurgatuled vahetu ümbruse parima valgustatuse ja parandavad aktiivselt sõiduohutust.
BMW M4 Coupé, BMW Selective Beam

BMW Selective Beam.

BMW SelectiveBeam reguleerib automaatselt kaugtulesid valgus- ja liiklustingimuste järgi. Süsteem jälgib eessõitvaid ja vastutulevaid sõidukeid ning kohandab selle järgi pidevalt kaugtulede tugevust, et vältida teiste liiklejate pimestamist.
BMW M4 Coupé, juhist lähtuv disain

Juhist lähtuv disain.

Rallirajale sobilik juhikoht. Iga detail on ergonoomiliselt optimeeritud ning juhile keskendunud. Keskel asub elegantne nahast M-rool, millel on pehmest nappanahast kate. Rooli M-Drive nuppe võib kasutada seadistuse aktiveerimiseks, sportlikud käiguvahetuslabad koos valikulise topeltsiduriga M-käigukastiga võimaldavad käike vahetada sekundi murdosa jooksul. M-disainiga näidikukuva pakub täiuslikku vaadet asjakohastele sõiduandmetele.
BMW M4 Coupé, M-istmed

M-istmed.

Sügavad M-istmed, millel on integreeritud peatoed ning õlgade kohal olev valgustatud M-logo, pakuvad suurepärast tuge külgedelt ja julgustavad looma uusi isiklikke rekordeid. Kergekaaluliste konstruktsioonide kasutamine aitab vähendada sõiduki kogukaalu. Keskkonsoolil on põlvepadi, mis pakub dünaamilisel sõidul lisatuge küljelt.
BMW M4 Coupé, salong, polster

Kvaliteetsete materjalidega viimistletud salong.

Tõeline eksklusiivsus paneb endale järele vaatama. Salongi dekoratiivliistud 'Carbon Fibre' koos rõhutatud musta kroomiga illustreerivad seda täielikult koos omaunikaalse, maksimaalset dünaamikat kiirgava viimistlusega. Sportlikku, kuid samas individuaalse salongi muljet tagavad kvaliteetsed täisnahast istmekatted ’Merino’ Sakhir Orange / Black.
BMW M4 Coupé, M4 ukselävekatted

M4 ukselävekatted.

Juba enne, kui BMW M4 Coupé ergonoomilistel M-istmetel istet võtad, köidavad sinu tähelepanu eksklusiivsed M4 logoga alumiiniumist lävendikatted.
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalase
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalase
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalase, veljed ja rehvid
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalase, Laguna Seca Blue
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalase, kahes toonis Silverstone/Black M Sport istmed siniste kontrastõmblustega
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalase, Velvet Blue
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalase, kahes toonis Silverstone/Black M Sport istmed violetsete ja oranžide kontrastõmblustega
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalase, Imola Red II
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalase, kahes toonis Red/Black M Sport istmed punaste ja kollaste kontrastõmblustega
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalase, juhikoht
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalase, lävendikate
BMW M4 Coupé, M Heritage Edition, eriväljalaske M-logo

BMW M4 EDITION ///M HERITAGE.

BMW M4 Coupé ikooniline karakter: autospordi-DNA defineerib BMW M4 Edition ///M Heritage’i kõige peenema detailini. Kolm eksklusiivset välisvärvi Laguna Seca Blue, Velvet Blue metallik ja Imola Red II, milles on saadaval piiratud 750 mudelit, viitavad legendaarsetele M triipudele, mis on silmapaistvalt integreeritud ka süsinikkiust katusesse. 20-tollised kergmetallveljed Star-spoke 666M style Orbit Grey värvitoonis loovad erilise kontrasti Merino nahast polstritele, millel on kolm julget värviskeemi: sinises toonis kontrastõmblused, mis on mõeldud kahevärviliste Silverstone/Black M-Sport istmete jaoks, ning sobivad ideaalselt Laguna Seca välisvärviga, samas kui lillad ja oranžid kontrastõmblused harmoneeruvad alternatiivse Velvet Blue värviviimistlusega. Ja sama sportlik ja eksklusiivne kahevärviline salong Red/Black punaste ja kollaste kontrastõmblustega on reserveeritud Imola Red II sõidukitele. 2019. aasta novembrist valmistatava BMW M4 Edition ///M Heritage’i piiratud saadavusest annab märku süsinikkiust salongi iluliistude eksklusiivne kirjapilt, mille struktuur on inspireeritud M-triipudest, märgistus ukselävekatetel ja kerevärvi õmblus peatugedes.

BMW M4 COUPÉ.

Ühenduvus.

BMW M4 Coupéga saad abi nii teel kui ka rallirajal – pakume laias valikus uuenduslikke tehnoloogiaid, mis tagavad peale uute standardite loomist ka suuremat mugavust ning turvalisust. Saad sõitmisel olulised andmed sekundi murdosa jooksul salvestada ning nautida kõrgeimal võimalikul tasemel võrgustatud suhtlust, andmeid ning meelelahutust. Sõidunauding pole kunagi varem nii teedrajav olnud.
BMW M4 Coupé, M-spetsiifiliste funktsioonidega BMW Head-Up Display.

M-spetsiifiliste funktsioonidega BMW Head-Up Display.

Täisvärviline M-funktsioonidega BMW Head-Up Display projitseerib vajaliku teabe otse juhi vaatevälja. Nupulevajutusega saab juht lülituda M-spetsiifilisele ekraanile, mis sisaldab käigunäidikut, pöördemomenti dünaamilise sõiduulatuse kõverana ning käigutulesid, mis viitavad käiguvahetuse optimaalsele ajale.
BMW M4 Coupé, rakendus BMW M Laptimer

Rakendus BMW M Laptimer.

Koge sõidunaudingut kuni kümnendike sekundite ja m/s²: Rakendus BMW M Laptimer on parim vahend võistlusraja andmete analüüsimiseks, sh ringiaegade automaatseks arvutamiseks. Rakendus salvestab anduri andmed otse sinu BMW-lt ja kasutab neid väärtusi, et aidata sul oma sõidustiili analüüsida. See võimaldab suurendada täpsust ja osavust ning omakorda parandada oma ringiaegasid. Samuti saad salvestada oma võistlusrajalt eemal olnud sõite, näiteks reise koos oma võidusõidu kogukonnaga.
BMW M4 Coupé, Apple CarPlay®

Apple CarPlay®.

Milleks loobuda BMW sõidukis oma iPhone’i funktsioonidest, kui saad seda tavapäraselt edasi kasutada? Apple CarPlay® valmidus annab kaugligipääsu telefonile koos kõigi vajalike rakendustega, nagu iMessage, WhatsApp, TuneIn, Spotify ja Apple Music. Apple’i hääljuhtimisega virtuaalassistent Siri on kättesaadav ka roolil asuvalt hääljuhtimisnupult.
BMW M4 Coupé telekommunikatsioon ja juhtmevaba laadimine

Telekommunikatsioon ja juhtmevaba laadimine.

Telekommunikatsiooni ja juhtmevaba laadimise seadmed sisaldavad juhtmevaba laadimise dokki ja täiendavaid USB-pesasid. Mobiilisidet parandab katuseantenn. Bluetoothiga saab korraga ühendada kaks mobiiltelefoni ja muusikaseadme. Kaasas on ka Bluetooth Office ja tehniline tugi WiFi kuumkoha loomiseks.
BMW M4 Coupé tehnilised andmed

BMW M4 COUPÉ TEHNILISED ANDMED.

Kütusekulu ja CO₂-heide.

 • BMW M4 Coupé:
  kütusekulu l/100 km (keskmine): 10,0–9,3
  CO2-heide g/km (keskmine): 227–213

  Teave kütusekulu, CO2-heite ja energiatarbe kohta on kindlaks tehtud kooskõlas kohustusliku mõõteprotseduuri määruse (EÜ) 715/2007 tüübikinnituse ajal kehtiva versiooniga. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ning näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiad käsiraamatust „Kütusekulu ja süsinikdioksiidi heitkoguse teatmik“, mis on tasuta saadaval ametlikes BMW esindustes ning lehelt https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf

  Need väärtused põhinevad juba uuel WLTP määrusel ja on teisendatud tagasi NEDC-le vastavateks väärtusteks, mis võimaldab sõidukeid omavahel võrrelda. Sõiduki CO2-heitega seotud maksude või muude tasude kontekstis kasutatavad CO2-väärtused võivad erineda siin näidatud väärtustest.