ROHKEM MÕJU. VÄHEM FÜÜSILIST PINGUTUST.

Intelligentne energiahaldus.

ROHKEM MÕJU. VÄHEM FÜÜSILIST PINGUTUST.

Intelligentne energiahaldus.

Kõigi BMW sõidukite põhivarustuses on BMW EfficientDynamics tehnoloogiad, nagu automaatne Start/Stop-funktsioon, regeneratiivpidurdus ja elektriline roolivõimendus. See tehnoloogiate kombinatsioon, mis moodustab intelligentse energiahalduse süsteemi, tagab juba praegu säästva liikuvuse.

ROHKEM MÕJU. VÄHEM FÜÜSILIST PINGUTUST.Intelligentne energiahaldus.

Kõigi BMW sõidukite põhivarustuses on BMW EfficientDynamics tehnoloogiad, nagu automaatne Start/Stop-funktsioon, regeneratiivpidurdus ja elektriline roolivõimendus. See tehnoloogiate kombinatsioon, mis moodustab intelligentse energiahalduse süsteemi, tagab juba praegu säästva liikuvuse.

REŽIIM ECO PRO.

Keskendu sõidunaudingule. Kütusesääst vaid nupuvajutuse kaugusel. Sõidurežiim ECO PRO võimaldab säästa kuni 20% kütust ilma, et peaksid selleks midagi tegema. Lisafunktsioonid võimaldavad säästa veel umbes 5% kütust. Kogusäästu näidatakse konkreetse kilometraažina sõiduki pardaarvutis. Tänu sellele on alati näha, kui pikka vahemaad on võimalik läbida.

REGENERATIIVPIDURDUS.

Sina vajutad pidurit. Samal ajal toimub energia tootmine. Seda väärtuslikku kineetilist energiat on võimalik ära kasutada. Regeneratiivpidurdus muundab selle elektrienergiaks, mida kasutatakse aku laadimiseks. Nii ei lähe midagi kaotsi. Samuti nõuab mootorilt vähem jõudu aku laadimine, mis omakorda vähendab kütusekulu ja heidet.

ELEKTRILINE ROOLIVÕIMENDUS.

Tavaliselt töötavad roolivõimendussüsteemid hüdraulikaga. Need on pidevalt aktiivsed – isegi siis, kui juht rooli üldse ei liiguta. Ja see kulutab energiat. Elektrilise roolivõimendusega asendab elektrimootor hüdraulika ja see käivitatakse alles siis, kui juht rooli keerab. Sirgetel teedel või kurvides, kus roolinurk on püsiv, süsteem ei sekku ja energiat ei kasuta. Tänu sellele väheneb kütusekulu, kuid säilib BMW sõidukitele omane dünaamiline sõidukogemus.

SUUREM SÕIDUULATUS.

Optimeeritud kütusekuluga režiimi ECO PRO puhul kohandatakse intelligentselt gaasipedaali ja käigukasti parameetreid ning kliimaseadme kasutamist. ECO PRO nõuanded aitavad juhtimist optimeerida ja lisasõiduulatuse funktsioon annab juhile teada, mitu kilomeetrit saab tänu režiimi ECO PRO optimeeritud kütusekulule rohkem sõita.

ENERGIAT SÄÄSTVAD TEHNOLOOGIAD ÖKONOOMSEKS SÕIDUNAUDINGUKS.

Eri olukorrad nõuavad erinevat reaktsiooni. Energiasäästulahendused, nagu käiguvahetuse indikaator või automaatne Stop/Start-funktsioon, aitavad juhil valida sobiva toimingu ja seeläbi säästlikumalt sõita.

 • käiguvahetuse indikaator

  Ökonoomsuse aluseks on teadmine, millal käike vahetada. Ökonoomseim käik arvutatakse välja sõiduolukorda ja mootori kiirust arvestades ning seejärel näidatakse seda teabekuval.

  Süsteem märkab ka järsku kiirendamist ning viivitab märguandega seni, kuni mootori pöörded on vajalikule tasemele jõudnud. Võrdlevad katsed on näidanud, et käiguvahetuse indikaatoriga sõidukitel on kütusekulu umbes neli protsenti väiksem.

 • Automaatne Start/Stop-funktsioon

  Kütusesääst: automaatne Start/Stop-funktsioon tagab selle, et auto kasutaks kütust ainult siis, kui see liigub. Ajutise peatumise korral, näiteks foori taga oodates või liiklusummikutes, aitab automaatne Start/Stop-funktsioon säästa kütust, lülitades mootori välja. Niipea kui vajutatakse sidurit (manuaalkäigukast) või jalg pidurilt võetakse (Steptronic käigukast), lülitab mootor end automaatselt sekundi murdosa jooksul sisse.

 • Vabakäigufunktsioon

  Kui juht võtab jala gaasipedaalilt pidurdamata, ühendab vabakäigufunktsioon jõuülekande mootori küljest lahti ja sõiduk liigub edasi automaatkäigukasti abil. See on osa režiimist ECO PRO. Sõiduk veereb edasi ilma takistuseta tühikäigul mootoriga, nii et kütusekulu ja heitkogused on minimaalsed.

 • Marsruudi planeerimise assistent

  Marsruudi planeerimise assistent on funktsioon, mis kuulub režiimi ECO PRO ja aitab juhil efektiivselt sõita. Koos navigatsioonisüsteemiga Professional tuvastab see kiirusepiirangud, linnapiirid, kurvid, ringteed, pöörded ja kiirteelt mahasõidud valitud marsruudil ning annab juba aegsasti teada, kui kiirust vähendama võiks hakata.

Kütusekulu ja CO₂-heitkogused.

 • Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiab brošüürist uute sõiduautode kütusekulu
  ja CO2-heite normide kohta, mis on tasuta saadaval kõigis müügikohtades ja UNITED MOTORSi esinduses aadressil
  Paldiski mnt 108, 13522 Tallinn, Eesti.