ROHKEM MÕJU. VÄHEM FÜÜSILIST PINGUTUST.

Intelligentne energiahaldus.

Kõigi BMW sõidukite põhivarustuses on BMW EfficientDynamics tehnoloogiad, nagu automaatne Start/Stop-funktsioon, regeneratiivpidurdus ja elektriline roolivõimendus. See tehnoloogiate kombinatsioon, mis moodustab intelligentse energiahalduse süsteemi, tagab juba praegu säästva liikuvuse.

ROHKEM MÕJU. VÄHEM FÜÜSILIST PINGUTUST.Intelligentne energiahaldus.

Kõigi BMW sõidukite põhivarustuses on BMW EfficientDynamics tehnoloogiad, nagu automaatne Start/Stop-funktsioon, regeneratiivpidurdus ja elektriline roolivõimendus. See tehnoloogiate kombinatsioon, mis moodustab intelligentse energiahalduse süsteemi, tagab juba praegu säästva liikuvuse.

Loe lisaks

SÕIDUNAUDINGU NELI VARIANTI.

Sõidurežiimide valik koos ECO PRO režiimiga.

Pikkadel sõitudel, sagedaste seisakutega liikluses või linnaliikluses tagab sõidurežiimide valik meeldiva sõidukogemuse, mis vastab sinu isiklikele eelistustele. Valikus on neli sõidurežiimi: COMFORT, SPORT, ADAPTIVE koos spetsiaalse kohanduva vedrustuse lisavarustusega ning ECO PRO. Järgnevalt leiad lisateavet režiimi ECO PRO ja selle nutikate tehnoloogiate kohta, mis võimaldavad kütusekulu vähendada kuni 25 protsenti.

Loe lisaks
BMW sõidurežiimide valikust lähemalt: BMW X5 ja ECO PRO režiim.

Sobiv sõidurežiim igaks olukorraks.

Režiimi COMFORT standardseadistuse puhul on šassii komponendid reguleeritud viisil, mis tagab erakordselt mugava sõidukogemuse. Maksimaalse ökonoomsuse ja mugavuse saavutamiseks pakub ka see režiim vabakäigul liikumise võimalust.

SPORT ja M-mudelite SPORT+ režiimides on kõik ajami ja vedrustuse seadistused reguleeritud sportlikule sõidustiilile vastavaks. Mootor reageerib spontaansemalt, automaatkäigukasti käiguvahetus toimub kõrgematel pööretel ning manuaalse käigukasti puhul näidatakse käiguvahetuspunkte hiljem. Kokkuvõttes on sõiduki reaktsioonid tugevamad ja vahetumad.

Interaktiivses režiimis ADAPTIVE toimub pidev ja interaktiivne dünaamilise amortisaatorite juhtimissüsteemi, roolisüsteemi ja käigukasti reguleerimine paralleelselt reaalajas navigeerimisega, mis tagab igas olukorras kõige sobivama sõidustiili.

ECO PRO on optimeeritud kütusekuluga sõidustiil. BMW EfficientDynamicsi keskseks osaks oleva ECO PRO režiimi nutikad tehnoloogiad võimaldavad kütusekulu vähendada kuni 25 protsenti.

Loe lisaks
BMW X5 ECO PRO režiimis on muudetud gaasipedaali ja Steptronic-käigukasti seadistusi.

Optimeeritud kütusekuluga sõidusüsteem

ECO PRO režiimis muudetakse gaasipedaali ja Steptronic-käigukasti seadistusi. ECO puhul on gaasipedaali trajektoor laugem, mis vähendab sissepritsemahu ja gaasipedaali nurga suhet. Käiguvahetust reguleeritakse nii, et käik vahetuks varem, ning vähendatakse madalamale käigule lülitumisi. Need funktsioonid soodustavad rahulikumat ja ökonoomsemat sõidustiili. Vajadusel saab siiski ligipääsu kogu jõudlusele ja madalamale käigule lülitumise funktsionaalsusele, kui gaasipedaal täies ulatuses alla vajutada.

Loe lisaks
BMW X5 režiimis ECO PRO kasutatakse mugavusfunktsioone, valgustust ja kliimaseadet säästlikumalt.

Ka mugavusfunktsioone, valgustust ja kliimaseadet kasutatakse säästlikumalt.

Selleks, et kütusekulu madalal hoida, reguleeritakse režiimis ECO PRO nutikalt kliimaseadet ja mugavusfunktsioone. Suurte energiatarbijate nagu õhukonditsioneeri või istmesoojenduse seadistuste muutused on sõitjatele vaevu tajutavad. Koos teiste ECO PRO võtetega aitab see säästa kütust kuni 25 protsenti.

Loe lisaks
Vabakäik ja marsruudi planeerimise assistent BMW X5 režiimis ECO PRO.

Intelligentselt juhitav ökonoomne vabakäigurežiim

Marsruudi planeerimise assistent kasutab kütuse säästmiseks ära vabakäigulõike, võttes nende planeerimisel arvesse eesolevat teed ja sündmuseid. Selleks kasutatakse navigatsioonisüsteemist ja eesolevate sõidukite tuvastusest saadud andmeid ning vajadusel antakse juhile soovitus kiirust vähendada. Kui juht gaasipedaali seejärel lahti laseb, katkestatakse ühendus Steptronic-käigukastiga ning sõiduk liigub ökonoomsel vabakäigul. Kuna vabakäigul liikumise ajal kasutatakse vaid mootori vabakäiguenergiat, saab koos marsruudi planeerimise assistendiga nii säästa kuni viis protsenti kütust.

Loe lisaks
Kõigist kütusekuluga seotud andmetest annab kiire ülevaate BMW X5 ECO PRO sõiduandmete analüüs.

Ülevaade kõigist kütusekuluga seotud andmetest.

Lisaks ECO PRO funktsioonidele nagu marsruudi planeerimise assistent ja jõuülekande muudetud seadistused abistavad juhti kütusekulule orienteeritud sõidu juures ka erinevad teabekuvad ja graafikud. Need koostatakse erinevate sõiduandmete põhjal nagu keskmine ja hetke kütusekulu, kütusekulu ajalugu ja vabakäiguga kaetud lisakilomeetrid, mida esitatakse visuaalselt keskpaneeli ekraanil ja armatuurlaual. See annab juhile tagasisidet ja pakub lisamotivatsiooni ennetava ja säästliku sõidustiili harrastamiseks.

Loe lisaks

REŽIIM ECO PRO.

Keskendu sõidunaudingule. Kütusesääst vaid nupuvajutuse kaugusel. Sõidurežiim ECO PRO võimaldab säästa kuni 20% kütust ilma, et peaksid selleks midagi tegema. Lisafunktsioonid võimaldavad säästa veel umbes 5% kütust. Kogusäästu näidatakse konkreetse kilometraažina sõiduki pardaarvutis. Tänu sellele on alati näha, kui pikka vahemaad on võimalik läbida.

REGENERATIIVPIDURDUS.

Sina vajutad pidurit. Samal ajal toimub energia tootmine. Seda väärtuslikku kineetilist energiat on võimalik ära kasutada. Regeneratiivpidurdus muundab selle elektrienergiaks, mida kasutatakse aku laadimiseks. Nii ei lähe midagi kaotsi. Samuti nõuab mootorilt vähem jõudu aku laadimine, mis omakorda vähendab kütusekulu ja heidet.

ELEKTRILINE ROOLIVÕIMENDUS.

Tavaliselt töötavad roolivõimendussüsteemid hüdraulikaga. Need on pidevalt aktiivsed – isegi siis, kui juht rooli üldse ei liiguta. Ja see kulutab energiat. Elektrilise roolivõimendusega asendab elektrimootor hüdraulika ja see käivitatakse alles siis, kui juht rooli keerab. Sirgetel teedel või kurvides, kus roolinurk on püsiv, süsteem ei sekku ja energiat ei kasuta. Tänu sellele väheneb kütusekulu, kuid säilib BMW sõidukitele omane dünaamiline sõidukogemus.

SUUREM SÕIDUULATUS.

Optimeeritud kütusekuluga režiimi ECO PRO puhul kohandatakse intelligentselt gaasipedaali ja käigukasti parameetreid ning kliimaseadme kasutamist. ECO PRO nõuanded aitavad juhtimist optimeerida ja lisasõiduulatuse funktsioon annab juhile teada, mitu kilomeetrit saab tänu režiimi ECO PRO optimeeritud kütusekulule rohkem sõita.

ENERGIAT SÄÄSTVAD TEHNOLOOGIAD ÖKONOOMSEKS SÕIDUNAUDINGUKS.

Eri olukorrad nõuavad erinevat reaktsiooni. Energiasäästulahendused, nagu käiguvahetuse indikaator või automaatne Stop/Start-funktsioon, aitavad juhil valida sobiva toimingu ja seeläbi säästlikumalt sõita.

 • käiguvahetuse indikaator

  Ökonoomsuse aluseks on teadmine, millal käike vahetada. Ökonoomseim käik arvutatakse välja sõiduolukorda ja mootori kiirust arvestades ning seejärel näidatakse seda teabekuval.

  Süsteem märkab ka järsku kiirendamist ning viivitab märguandega seni, kuni mootori pöörded on vajalikule tasemele jõudnud. Võrdlevad katsed on näidanud, et käiguvahetuse indikaatoriga sõidukitel on kütusekulu umbes neli protsenti väiksem.

 • Automaatne Start/Stop-funktsioon

  Kütusesääst: automaatne Start/Stop-funktsioon tagab selle, et auto kasutaks kütust ainult siis, kui see liigub. Ajutise peatumise korral, näiteks foori taga oodates või liiklusummikutes, aitab automaatne Start/Stop-funktsioon säästa kütust, lülitades mootori välja. Niipea kui vajutatakse sidurit (manuaalkäigukast) või jalg pidurilt võetakse (Steptronic käigukast), lülitab mootor end automaatselt sekundi murdosa jooksul sisse.

 • Vabakäigufunktsioon

  Kui juht võtab jala gaasipedaalilt pidurdamata, ühendab vabakäigufunktsioon jõuülekande mootori küljest lahti ja sõiduk liigub edasi automaatkäigukasti abil. See on osa režiimist ECO PRO. Sõiduk veereb edasi ilma takistuseta tühikäigul mootoriga, nii et kütusekulu ja heitkogused on minimaalsed.

 • Marsruudi planeerimise assistent

  Marsruudi planeerimise assistent on funktsioon, mis kuulub režiimi ECO PRO ja aitab juhil efektiivselt sõita. Koos navigatsioonisüsteemiga Professional tuvastab see kiirusepiirangud, linnapiirid, kurvid, ringteed, pöörded ja kiirteelt mahasõidud valitud marsruudil ning annab juba aegsasti teada, kui kiirust vähendama võiks hakata.

Kütusekulu ja CO₂-heitkogused.

 • Näidatud kütusekulu, CO2-heite ja energiatarbe väärtused määrati kindlaks vastavalt Euroopa määruse (EÜ) 715/2007 versioonile, mis kehtis tüübikinnituse ajal. Näitajad kehtivad põhikonfiguratsiooniga sõidukile ning näidatud sõiduulatus sõltub valitud mudelile saadaolevast lisavarustusest ning erinevatest velje- ja rehvisuurustest.

  (1) Need väärtused kehtivad kuni 15.04.2018. Saadavuse kohta annab infot kohalik BMW esindus.

  Need (3)-ga tähistatud väärtused põhinevad juba uuel WLTC määrusel ja on teisendatud tagasi NEDC-le vastavateks väärtusteks, mis võimaldab sõidukeid omavahel võrrelda. [Nende sõidukite puhul võivad (muuhulgas) sõiduki CO2-heitega seotud maksude või muude tasude kontekstis kasutatavad CO2-väärtused erineda siin näidatud väärtustest.]

  CO2-heite näitajad on kindlaks määratud vastavalt direktiivile 1999/94/EÜ ja praegu kehtivale Euroopa määruse versioonile. Näidatud väärtused põhinevad NEDC klassifitseerimistsükli järgi arvestatud kütusekulul, CO2-väärtustel ja energiakulul.

  Lisateavet uute sõiduautode ametliku kütusekulu ja CO2-heite kohta leiad „Uute sõiduautode kütusekulu, CO2-heited ja voolukulu“, mis on saadaval ametlikus BMW esinduses ning lehel: https://eteenindus.mnt.ee/public/heitkogusteteatmik/heitkogusteTeatmik.jsf.