BMW EfficientDynamics Ökonoomne sõit

ÖKONOOMNE SÕIT.

Vähenda kütusekulu ja suurenda sõiduulatust süsteemiga BMW EfficientDynamics.

Viimastel aastatel on BMW Efficient Dynamics võtnud kasutusele suurel hulgal tehnilisi lahendusi kütusekulu vähendamiseks. Ent peamiseks mõjutajaks oled sina, sõiduki kasutaja. Ökonoomne sõidustiil võimaldab olenevalt teest ja liiklusoludest säästa kuni 25%. See raudne reegel kehtib mitte ainult diisel- ja bensiinimootoritega mudelite, vaid ka elektri-, hübriid- ja vesinikajamiga sõidukite puhul. Elektri- või pistikhübriidsõiduki omanikuna saad suurendada oma sõiduki elektrimootori sõiduulatust kuni 30%.
Hääljuhtimissüsteemiga Intelligent Personal Assistant* varustatud BMW sõidukites saad nüüd esitada oma BMWle ka küsimusi ökonoomse sõidu kohta. Vastuseks küsimusele: „Kui suur on minu sõiduki praegune kütusekulu?” annab assistent sulle nippe, kuidas kütust säästa ja aktiveerib soovi korral ökonoomsust suurendavad funktsioonid.


*ID 7 töökontseptsiooni osa ja BMW Live Cockpit Professionali erivarustus

Loe lisaks
ÖKONOOMNE SÕIT. Vähenda kütusekulu ja suurenda sõiduulatust süsteemiga BMW EfficientDynamics.

5 FAKTI ÖKONOOMSE SÕIDU KOHTA.

  • 01 Personaalne sõidustiil võib ECO PRO sõidurežiimil vähendada nii sisepõlemismootoriga sõiduki kui ka pistikhübriid- või elektrisõiduki kütusekulu kuni 25%.
  • 02 Ennetavat sõidustiili kasutavad juhid vähendavad kulutusi ja on kohale jõudes lõõgastunumad – selle eest hoolitseb ECO PRO.
  • 03 Elektrisõidukite korral suurendab eelnevate tingimuste loomine sõiduulatust ja mugavust.
  • 04 Sinu BMW pistikhübriidi ettenägelik hübriidsüsteem aitab ökonoomsemalt sõita, kui navigatsioonisüsteem on aktiveeritud.
  • 05 Aerodünaamikast kergekaalulise konstruktsioonini: BMW sõidukid pakuvad mitmeid ökonoomsust parandavaid tehnoloogiaid.

ENNE TEELE ASUMIST: MUUDA SÕIT ÖKONOOMSEMAKS.

Säästa enne sõidu alustamist rakendatavate ettevalmistavate meetmete abil kütust ja elektrit.

Ökonoomsus algab juba enne, kui sõitma asud. Olenemata sellest, kas sinu BMW mudelil on bensiini- või diiselmootor, hübriidajam või elektrimootor, saad optimaalsete ettevalmistuste abil sõiduki kütuse- või elektritarbimist vähendada. Siin tutvustatakse lihtsaid meetmeid, kuidas saad oma BMW juba enne sõidu alustamist veelgi tõhusamaks muuta.

Loe lisaks

EEMALDA MITTEVAJALIK KOOREM JA TARVIKUD.

BMW EfficientDynamics Eemalda mittevajalik koorem ja tarvikud

Kuna lisamass suurendab kütusekulu, tuleks enne sõidu alustamist eemaldada sõidukist kogu mittevajalik koorem. Lisaks tuleks tarvikud, nagu katuseboksid või jalgrattahoidjad, pärast kasutamist eemaldada, kuna need kahjustavad aerodünaamikat ja suurendavad seega ka kütusekulu. Nende ettevalmistavate meetmete rakendamine on lihtne viis oma BMW veelgi tõhusamaks muutmiseks juba enne, kui sõitu alustad.

OPTIMAALNE REHVIRÕHK.

BMW EfficientDynamics Optimaalne rehvirõhk

Veel üheks ökonoomse sõidu ettevalmistuse viisiks on rehvirõhu kontrollimine ja vajaduse korral korrigeerimine. Alla soovitatud väärtuse jääv rehvirõhk kulutab rehve ja suurendab kütusekulu. Kui sõiduk on tugevalt koormatud, saab võimalikult madala kütusekulu saavutamiseks kasutada ECO täiterõhku*.

*See funktsioon on praegu saadaval ainult Euroopa Liidus ja Ühendkuningriigis.

TINGIMUSTE LOOMINE ENNE SÕIDU ALUSTAMIST.

BMW EffiicientDynamics Tingimuste loomine enne sõidu alustamist

Tingimuste loomine enne sõidu alustamist* võimaldab elektri- või hübriidsõiduki salongis enne sõitma asumist sobiva temperatuuri seadistada. Laadimise ajal võimaldab selle meetme rakendamine oluliselt elektrimootori sõiduulatust suurendada, sest sõiduks vajalik energia salvestatakse sõidu ajal. See võimaldab kombineerida ökonoomsust ja mugavust.

*See funktsioon on saadaval ainult elektri- või hübriidmootoriga BMW sõidukites.

SÕIDU AJAL: VÄHENDA KÜTUSEKULU.

Vähenda sõidu ajal kütusekulu ja energiatarbimist süsteemi BMW EfficientDynamics nutikate funktsioonide abil.

Olenemata sellest, kas sul on sisepõlemismootoriga sõiduk või pistikhübriid- või elektrisõiduk, toetab sinu BMW ökonoomset sõidustiili selliste nutikate funktsioonide abil nagu ECO PRO režiimi marsruudi planeerimise assistent. Üldreeglina vähendavad harvad ja väiksed kiirendused ja aeglustused oluliselt kütusekulu. Ainult elektrimootoriga sõidukitel suurendab see ka oluliselt sõiduulatust. Seega peaksid sõidu ajal ette mõtlema, et vältida või minimeerida pidurdusi. Maanteel sõites on püsikiirus kõige olulisem kütusekulu mõjutav tegur. Näiteks vaid 20 km/h aeglasemalt sõitmine säästab kuni 20% kütust. Süsteemiga BMW EfficientDynamics saad kombineerida madalat kütusekulu lõõgastava juhtimisstiiliga.

Loe lisaks
BMW EfficientDynamics Praktilised nõuanded ökonoomseks sõiduks

NÕUANDED ÖKONOOMSEKS SÕIDUKS.

Veelgi ökonoomsem sõit BMW intelligentsete tehnoloogiate ja kütusesäästuvõtetega.

BMW BENSIINI- JA DIISELMOOTORIGA SÕIDUKID: KUIDAS KÜTUST KOKKU HOIDA.

Süsteemi BMW EfficientDynamics uuenduslikud funktsioonid vähendavad oluliselt sõiduks kuluvat bensiini.

Alates ECO PRO režiimist läbi marsruudi planeerimise assistendi ja vabakäigurežiimi kuni sõidustiili analüüsini. Sinu BMW on varustatud mitmete nutikate funktsioonidega, mis aitavad sul ökonoomset sõidustiili kasutada ja kütust säästa.

Loe lisaks
BMW EfficientDynamics ECO PRO režiim

ECO PRO režiim.

ECO PRO sisaldab nutikaid tehnoloogiaid, mis võimaldavad vähendada juhil kütusekulu kuni 25%. Suurte energiatarbijate, nagu õhukonditsioneeri või istmesoojenduse seadistused, muutused on sõitjatele vaevu tajutavad.

ECO PRO režiimis muudetakse gaasipedaali ja automaatkäigukasti seadistusi. See soodustab rahulikumat ja ökonoomsemat sõidustiili. Vajaduse korral saab siiski ligipääsu kogu jõudlusele, kui gaasipedaal täies ulatuses alla vajutada.

Kuvatav täiendav sõiduulatus näitab, mitu kilomeetrit on võidetud tänu optimaalse ökonoomsusega ECO PRO režiimil sõitmisele. Kombineeritud kütusekulu näit võrdleb keskmist kütusekulu hetke kütusekuluga.

Loe lisaks
BMW EfficientDynamics ECO PRO režiimi funktsioon Marsruudi planeerimise assistent

Marsruudi planeerimise assistent.

Marsruudi planeerimise assistent on ECO PRO režiimi funktsioon, mis soodustab eriti ökonoomset sõidustiili. Navigatsioonisüsteemiga kombineerituna tuvastab sinu BMW teekonnale jäävad kiirusepiirangud, linnadesse sissesõidud, kurvid, ringteed, ristmikud ja kiirteelt väljasõidud ning annab ennetavaid nõuandeid kiiruse õigeaegseks vähendamiseks, et vältida asjatut pidurdamist. Konkreetse olukorraga seotud ennetavad nõuanded kuvatakse armatuurlauale sinise sümbolina „Vabasta gaasipedaal“.

Loe lisaks
BMW EfficientDynamics Kerghübriidtehnoloogia

48-voldine kerghübriidtehnoloogia.

48-voldine kerghübriidtehnoloogia võimaldab saada energiat, kui sõiduk kiirust vähendab ja kasutada seda sisepõlemismootori toetamiseks kiirenduse ajal. Tulemuseks on kütusekulu ja heitkoguste vähenemine ning parem dünaamika. 48-voldine kerghübriidtehnoloogia muudab automaatse Start/Stop-funktsiooni töö veelgi kiiremaks ja mugavamaks ning on saadaval suures kiirusevahemikus. Aeglustusfaaside ajal (pidurdamine ja vabakäik) lülitub mootor 48-voldise kerghübriidtehnoloogia abil kuni kiiruseni 15 km/h välja, võimaldades manööverdamist kütuse- ja heitgaasivabalt.

Loe lisaks
BMW EfficientDynamics Vabakäigurežiim

Vabakäigurežiim.

Vabakäigurežiim võimaldab liikuda ilma kütust tarbimata ja heitmevabalt kineetilise energia maksimaalse säilitamise abil. Kui juht jala gaasipedaalilt tõstab, lülitub süsteem vabakäigurežiimi ja energiatagastuse vahel sõltuvalt ümbrusest saadavast teabest. Vabakäigurežiim on saadaval 48-voldise kerghübriidtehnoloogiaga sõidukites. Ilma 48-voldise kerghübriidtehnoloogiata sõidukite mootor töötab vabakäigurežiimi ajal tühikäigul. Vabakäigurežiimil saab sõita sõidurežiimil COMFORT ja laiendatud kättesaadavusega sõidurežiimil ECO PRO. Vabakäigurežiimi mõõdik kuvab vabakäigul sõidetud vahemaad.

Loe lisaks
BMW EfficientDynamics Sõidustiili analüüs

Sõidustiili analüüs.

Sõidustiili analüüsi funktsioon on abiks, pakkudes konkreetsel olukorral põhinevaid nõuandeid, et sõidustiil oleks ökonoomsem ja kütusekulu väiksem. Protsessi käigus analüüsitakse sõidustiili ja hinnatakse erinevaid kategooriaid. Hindamistulemused ja nendega seotud nipid kuvatakse ECO PRO sõidurežiimis keskpaneeli ekraanile.

Loe lisaks
BMW EfficientDynamics Energiavoo mõõdik

Energiavoo mõõdik.

Keskpaneeli ekraanil olev energiavoo mõõdik kuvab selgelt BMW EfficientDynamics-tehnoloogiaid, nagu vabakäigurežiim, energiatagastus ja intelligentne automaatne Start/Stop-funktsioon.

Loe lisaks

BMW PISTIKHÜBRIIDID. SÕIDA ÖKONOOMSEMALT SÜSTEEMIGA BMW EFFICIENT DYNAMICS.

Sinu BMW pistikhübriid aitab sul ökonoomset sõidustiili harrastada.

BMW pistikhübriidi juhina on sul juurdepääs juba tuttavatele ECO PRO funktsioonidele. Neid täiendavad hübriidispetsiifilised funktsioonid, nagu ettenägelik hübriidsüsteem või kohanduv energiatagastus.

Loe lisaks
BMW EfficientDynamics HYBRID ECO PRO režiim

HYBRID ECO PRO režiim.

HYBRID ECO PRO sisaldab nutikaid tehnoloogiaid, mis võimaldavad juhil vähendada kütusekulu kuni 25%. Suurte energiatarbijate, nagu õhukonditsioneeri või istmesoojenduse seadistused, muutused on sõitjatele vaevu tajutavad.
ECO PRO režiimis muudetakse gaasipedaali ja automaatkäigukasti seadistusi. See soodustab rahulikumat ja ökonoomsemat sõidustiili.
Integreeritud eDRIVE-loendur teavitab täiendavalt, mitu kilomeetrit oled sõitnud ilma sisepõlemismootorita ja seega heitmevabalt.

Loe lisaks
BMW EfficientDynamicsi ennetav hübriidajam

Ennetav hübriidajam.

Ennetav hübriidsüsteem lihtsustab olemasoleva energia ideaalset jaotamist nii, et kui navigatsioonisüsteemis on aktiveeritud teejuhatus, saab linnapiirkondades ja sihtpunktis ainult elektri jõul sõita. Kui kõrgepingeaku on piisavalt laetud, valitakse teekonna täiendavad lõigud elektrirežiimil sõitmiseks. Energia tõhusaks kättesaamiseks võetakse arvesse näiteks kallakuga teelõike. Energia tõhusaks kättesaamiseks võetakse arvesse näiteks kallakuga teelõike. Vastavalt teelõigule lülitatakse sisepõlemismootor automaatselt sisse või välja, toetades ökonoomset sõidusüsteemi ja heitmevaba sõitu hoonestatud piirkondades.

Loe lisaks
BMW EfficientDynamics Kohanduv energiatagastus

Kohanduv energiatagastus.

Uuemates hübriidsüsteemiga BMW sõidukites (nt BMW xDrive45e) lülitub sisse kohanduv energiatagastus. See funktsioon pakub „kergejalgset“ ja ökonoomset juhtimisstiili ning toetab ettenägelikku sõidustiili HYBRID ECO PRO režiimil. Konkreetse olukorraga kohaneva intelligentse juhtimissüsteemi abil otsustab sõiduk iseseisvalt, kas valida vabakäigurežiim või energiatagastus, kui juht jala gaasipedaalilt tõstab. Süsteem kohandab aeglustuse tugevust vastavalt liiklusoludele ehk eessõitvatele sõidukitele, kiiruspiirangutele, ringteedele, väljasõitudele või hoonestatud aladele. Tulemusena saab vähendada gaasipedaali kasutamist ja suurendada sõidumugavust – ning kõike seda ökonoomselt.

Loe lisaks
BMW EfficientDynamics Naine mudeli BMW iX3 ees

BMW ELEKTRIAUTOD: SÄÄSTA SÕIDU AJAL ELEKTRIT JA SUURENDA SÕIDUULATUST.

BMW elektrisõidukid pakuvad rohkelt võimalusi sõidu ajal elektritarbimist vähendada ja seega sõiduulatust suurendada. Kütusekulu optimeeriv ECO PRO sõidurežiim mängib selles olulist rolli. Süsteemi BMW EfficientDynamics peamine komponent ECO PRO sisaldab intelligentset tehnoloogiapaketti, mis võimaldab juhtidel energiat säästa, rakendades ökonoomset sõidustiili ja suurendades elektrimootori sõiduulatust kuni 30%. Üheks näiteks neist ökonoomsust parandavatest funktsioonidest on marsruudi planeerimise assistent. Navigatsioonisüsteemiga kombineerituna tuvastab see funktsioon teekonnale jäävad kiirusepiirangud, linnadesse sissesõidud, kurvid, ringteed, ristmikud ja kiirteelt väljasõidud ning annab ennetavaid nõuandeid kiiruse õigeaegseks vähendamiseks, et vältida asjatut pidurdamist. Sõidustiili analüüsi funktsioon on abiks, pakkudes konkreetsel olukorral põhinevaid nõuandeid ökonoomsemaks ja kütusesäästlikumaks sõiduks. Energiavoo näidik hoiab sind sõidu ajal kursis BMW EfficientDynamicsi tehnoloogiate, näiteks energiatagastus, kasutamisega. Teekonna lõpus kuvatakse laadimistsüklite töö.

  • Mudeli BMW iX3 individuaalne ja kohanduv energiatagastus
BMW EfficientDynamics Sõiduandmete analüüs BMW keskpaneeli ekraanil

PÄRAST SÕITU: ALANÜÜSI OMA SÕIDUANDMEID.

Olenemata sellest, kas sõidad sisepõlemismootoriga või hübriidajamiga, saad sõidu lõpus vaadata, kui ökonoomselt sa sõitsid. Teekonna ökonoomsusest ülevaate saamiseks võid pärast sihtkohta jõudmist vaadata oma teekonna läbisõidu ja kütusekulu näite keskpaneeli ekraani menüüst Car / Trip info / Trip data. Bensiini- ja diiselmootoriga sõidukites toimib ökonoomse sõidu indikaatorina näidik, mis kuvab vabakäigurežiimil sõidetud vahemaad ja automaatse Start/Stop-funktsiooni poolt väljalülitatud mootoriga veedetud aega. Lisaks kuvatakse tabelisse ECO PRO režiimil sõidetud teekonnalõigud. Muude andmete seas näitab BMW hübriidmudel ka ainult elektrirežiimil sõidetud kilomeetreid.

BMW EfficientDynamics Kütusekulu ja heitkogused

KÜTUSEKULU, HEITMED JA MÕÕTMISMEETODID.

BMW EfficientDynamics BMW EfficientDynamicsi uuenduslikud tehnoloogiad

BMW EFFICIENT DYNAMICSI UUENDUSLIKUD TEHNOLOOGIAD.