BMW iX M60 i20 2022 elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik, eestvaates maja ees BMW Wallboxiga laadimas
Electric RangeKuni 566 km
MootorElektriline

iX M60

BMW iX M60 i20 2022 elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik, eestvaates maja ees BMW Wallboxiga laadimas

BMW iX M60.

Electric RangeKuni 566 km
MootorElektriline
iX M60BMW iX M60.

BMW iX M60: ELEKTRILINE SÕIDUDÜNAAMIKA ÜLIMAL TASEMEL.

BMW iX M60 ühendab BMW i ja BMW M-i uuendusliku võimsuse. Tutvu esimese täiselektrilise BMW M-mudeliga Sports Activity Vehicle’i (SAV) segmendis:
 

 • täiselektriline ajam kahe BMW M eDrive-mootoriga, elektriline nelikvedu BMW xDrive, 455 kW / 619 hj[1] ja 1100 Nm[2] pöördemoment.
 • Adrenaliini täis puhas sõidunauding ilma kohaliku CO₂-heiteta ja sõiduulatusega kuni 566* kilomeetrit (WLTP).
 • Selge disainikeel, heldelt ruumikas salong ja äärmiselt modernne õhkkond.
 • Tipptasemel tehnoloogia ja erakordselt ulatuslik põhivarustus.

BMW iX M60:
Energiatarve, kWh / 100 km (WLTP): 21,9–24,7
Sõiduulatus elektriga, km (WLTP): 501–564
CO₂-heide, g/km: 0

Loe lisaks

BMW iX M60 SOORITUSVÕIME.

BMW iX M60 täiselektriline jõuallikas, sõiduulatus, vedrustus ja sooritusvõime.

BMW iX M60.

Sportlik täiselektriline sõidunauding ilma kohalike heitmeteta.
 • Kaks BMW M eDrive-mootorit koos nutika BMW xDrive nelikveoga
 • Väljendusrikkad helid, mille on loonud BMW M IconicSounds Electric
 • Kohanduv kahe silla õhkvedrustus ja nelja ratast hõlmav aktiivrool
 • 397 kW / 540 hj[1], 0–100 km/h 3,8 sekundiga, tippkiirus 250 km/h
 • Sõiduulatus kuni 501–564 km (WLTP)
BMW iX M60 i20 2022 elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik, kolm neljandikku eestvaade

BMW iX M60 – SOORITUSVÕIME OLULISEMAD OMADUSED.

BMW iX M60 vaimustab täiselektrilise M-võimsuse, täpse sõidudünaamika ja uuenduslike funktsioonidega.

 • Kaks jõulist BMW M eDrive-elektrimootorit võimsusega 397 kW / 540 hj[1] ja pöördemomendiga 1100 Nm[2].
 • Sportlik kiirendus 3,8 sekundit 0–100 km/h tänu stardiabile ja elektrilisele nelikveole BMW xDrive. Maksimaalne kiirus: 250 km/h.
 • Täpsed sõiduomadused ja optimaalne kontroll tänu elektroonilistele amortisaatoritele ja M-spetsiifilise häälestusega kohanduvale kahe silla õhkvedrustusele, nelja ratast hõlmavale aktiivroolile ja M Sporti piduritele.
 • BMW M IconicSounds Electricu emotsionaalne helidisain rõhutab M-mudelitele iseloomulikku sõidukogemust.
BMW iX M60 i20 2022 elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik, esiosa lähivaade vertikaalse BMW neerukujulise iluvõrega
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, šassii

BMW iX M60 jõuülekanne.

iX M60 kahe jõulise BMW M eDrive-mootoriga võimas jõuülekanne tagab kiire võimsuse ülekandmise. Nelikveo tagasillale kallutatud seadistus ja väljendusrikas heli tõstavad esile mudeli sportliku iseloomu. Suure sõiduulatusega mahukas kõrgepingeaku tagab sõidunaudingu isegi pikematel reisidel.
BMW iX M60 i20 2022 elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik, kohanduv kahe silla õhkvedrustus, külgvaade

Adaptiivne kahe silla õhkvedrustus.

Automaatse tasemereguleerimisega adaptiivse kahe silla õhkvedrustusega saad sa kogeda erakordselt mugavat sõidudünaamikat, ilma sõidunaudingus kompromisse tegemata. Šassii kohandab sõiduki kõrgust automaatselt vastavalt koormusele ja valitud sõidurežiimile. See tähendab, et oled liikluses nobedam ja paremini kaitstud – eriti täiskoormaga.

BMW iX M60 i20 2022 elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik, nelja ratast hõlmav aktiivrool, tagantvaade küljelt

Nelja ratast hõlmav aktiivrool.

Nelja ratast hõlmav aktiivrool ühendab esisilla kohanduva roolinurga tagarataste juhtimisega, et roolimist hõlbustada. Kiirusel alla 60 km/h pööravad tagarattad esisillaga vastassuunas ning tagavad suurema manööverdusvõime ja liikuvuse. Alates kiirusest umbes 60–80 km/h pööravad tagarattad esiratastega samas suunas, parandades sõidustabiilsust ja -mugavust.

BMW iX M60 PROGRESSIIVNE DISAIN.

BMW iX M60 välimus mõjub monoliitselt ja M-ile omase atleetlikkusega, samas kui futuristlik salong tervitab juhti ja kaassõitjaid luksusliku sportlikkusega:

 • silmapaistev esiosa suure vertikaalse BMW neerukujulise iluvõrega, kitsaste topeltesitulede ja kolmeosalise esispoileriga.
 • Dünaamiline välimus koos lisavarustusena pakutavate 22-tolliste aerodünaamiliste velgedega toonis Titanium Bronze ja Exterior Line’i välisdetailidega toonis Titanium Bronze.
 • Ülimalt modernne salong koos kitsa armatuurlaua, BMW kumerekraani ja elegantsete salongielementidega.
BMW iX M60 i20 2022 elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik, külgvaade parkimas
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik, 22-tollised M-aerodünaamilised veljed 1023 Bicolour Titanium Bronze, 3D-poleeritud

22-tollised M-kergmetallveljed 1023 Bicolour Titanium Bronze.

22-tollised M-kergmetallveljed 1023 Bicolour Titanium Bronze, 3D-poleeritud, velje suurus 9,5J × 22, rehvidega 275/40 R22.
M-embleem, BMW iX M60 i20 2022 elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik

M-embleem.

M60 mudelitähis pagasiluugi paremal küljel on märk sõiduki erakordselt suurest sõidudünaamikapotentsiaalist.
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, salongi disain Suite Amido, multifunktsionaalsed esiistmed

Salongi disain Suite Amido.[3]

Eksklusiivne oliivilehtedega pargitud naturaalsest nahast salongi disain Suite Amido armatuurlaual, uksepaneelidel, keskkonsoolil ja istmetel loob modernse jätkusuutliku luksuse õhkkonna. Peened tepingud muudavad polstri luksuslikuks ja mugavaks. Ka peatoe aktsentkomponendid toonis Gold Bronze sobivad sellega.

BMW iX M60 – SHY TECH’I KONTSEPTSIOON.

BMW iX M60 i20 2022 elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik, eestvaade, vertikaalne BMW neerukujuline iluvõre, Shy Tech

Shy Tech’i kontseptsioon seab reisijad esikohale ja integreerib tänapäeva tehnoloogia elegantselt disaini.

 • nähtamatut intelligentsust võib kogeda paljudes välisilme ja salongi detailides.
 • Neerukujuline iluvõre toimib intelligentse pinnana ja peidab endas kaameratehnoloogiat, radarifunktsioone, tipptasemel anduritehnoloogiat ja soojenduselemente.
 • Helisüsteemi kõlarid on nähtamatult salongi sisse ehitatud, nuppe ja juhtseadmeid on visuaalselt järjepidevalt vähendatud.
BMW iX M60 i20 2022, BMW Individual Storm Bay metallik, kiirendus, sõidurežiim SPORT+, stardiabi Launch Control Start, BMW M IconicSounds Electric, video

STARDIABI.

Stardiabi katapulteerib BMW iX M60 nullist kuni 100 km/h 3,8 sekundiga – põnev sõiduelamus tippkiirusega 250 km/h, mida võimendab BMW M IconicSounds Electricu emotsionaalne salongiheli.

STARDIABI.

Stardiabi katapulteerib BMW iX M60 nullist kuni 100 km/h 3,8 sekundiga – põnev sõiduelamus tippkiirusega 250 km/h, mida võimendab BMW M IconicSounds Electricu emotsionaalne salongiheli.

BMW iX M60: JUHIKOHT JA TEHNOLOOGIAD.

Regulaarsete tarkvarauuenduste tõttu võivad kommunikatsioonis olevad ekraanikujundused erineda sinu auto tegelikust ekraanikujundusest.

Koge uuenduslikke tehnoloogiaid ülimoodsas keskkonnas: BMW iX M60 koos uue BMW iDrive’i juhtimiskontseptsiooniga pakub põhivarustuses digitaalseid teenuseid, nutikaid juhiabisüsteeme ja 5G-d.

BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, salong, BMW kumerekraan, BMW iDrive
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, stardiabi, tagantvaade sõitmas

Stardiabi.

Maksimaalne kiirendus tänu optimaalsele veojõule – stardiabiga on paigaltminek täiuslik. Arukalt juhitud jõuülekanne tagab, et kahe elektrimootori kontsentreeritud võimsus jõuab asfaldile.
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, BMW iDrive, keskkonsool, salong

BMW iDrive.

BMW iDrive jätkab sinu igapäevast digikogemust sujuvalt sõidukis, täiustatud salongis koos mugavalt ligipääsetavate juhtseadmetega. Teabe- ja meelelahutussüsteemi kasutamine puuteekraani ja hääljuhtimise kaudu on alati lihtne ja loomulik, tagades integreeritud, nutika ja emotsionaalse kogemuse. Alati tipptasemel.
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, BMW Live Cockpit Professional, BMW kumerekraan

BMW Live Cockpit Professional koos BMW kumerekraaniga.

Läbi BMW Live Cockpit Professionali ilmub raamita BMW kumerekraan, mis ühendab 12,3-tollise näidikukuva ja 14,9-tollise puuteekraani. Lisaks projitseeritakse asjakohane teave esiklaasile BMW Head-Up Display kaudu. Uuenduslik sihtkohta juhatamise kogemus saabub liitreaalsusvaate kaudu.[3]

BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, My Modes

My Modes.

My Modesi abil kujundavad sõidudünaamika ja salongi seaded ühtset üldkogemust. Sõiduki salongis kohanduvad näidikud ja valgus ning muud elemendid asjakohase režiimi meeleolu järgi, olgu see sportlik, ökonoomne või tasakaalus. Vastavad šassii, ajami- ja roolisüsteemi sätted täiendavad sinu isiklikku välimust ja tunnetust.[3]

BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, tarkvara kauguuendus, BMW kumerekraan

Tarkvara kauguuendus.

Kasutusel on alati uusim tarkvaraversioon. Tänu tarkvara kauguuendusele on sinu BMW alati ajakohane. Uuendusi on võimalik alla laadida ja installida My BMW rakenduse või sõidukisse paigaldatud SIM-kaardi abil. Nii aktiveeruvad ka teised saadaolevad BMW funktsioonid.
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, Connected Charging, naine BMW iX-i ees

Connected Charging.

BMW Charging pakub kõike, mida vajad oma elektrilise BMW laadimiseks. Sa saad põhivarustuse nii kodus kui ka sõidukiga ringi liikumise ajal laadimiseks. Samuti saad valida täiendavaid BMW Chargingu tooteid ja teenuseid vastavalt oma vajadustele.
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, Connected-pakett Professional, BMW kumerekraan

Connected-pakett Professional.

Kasuta täielikult ära sõiduki viit digitaalset teenust. Tänu ühendatud navigatsioonisüsteemile aitab BMW Maps sul ummikuid ja teetöid vältida. Kasuta uudiste ja info hankimiseks Amazon Alexat ning lahuta ooteajal meelt mängude ja videotega. Ja isegi sinu lemmikrakendused on alati kättesaadavad. Meeleolu loov helisüsteem aitab sul kindlasti teel olles lõõgastuda.

BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, digitaalne võti Plus, nutitelefoni hoitakse uksekäepideme kõrval

BMW digitaalne võti Plus.

BMW digitaalne võti Plus muudab sinu ühilduva nutitelefoni täieõiguslikuks sõiduki võtmeks. Tänu ultralairibatehnoloogiale tunneb sõiduk sinu nutitelefoni ära, kui sõidukile lähened. Niipea, kui oma BMW juurde jõuad, tervitab sind eriline valgustus ja uksed avanevad automaatselt.

BMW iX M60 i20 2022 elektrimaastur, võimsa sisenemise hetked

Võimsa sisenemise hetked.

Sinu BMW tervitab sind võimsa sisenemise hetkedega ja juhatab valgusvaibaga sind ukseläveni. Lisaks on valgustatud ka uste ja pagasiluugi käepidemed, et näeksid, kuhu kätt sirutada. BMW digitaalse võtme Plus olemasolul avatakse sinu lähenedes sõiduk lukust automaatselt. Uste avamine aktiveerib istmete Easy-Entry funktsiooni, istme- ja roolisoojendused lülitatakse sisse ning sinu BMW tervitab sind sinu isikliku profiiliga.
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, BMW intelligentne isiklik assistent, BMW kumerekraan

BMW intelligentne isiklik assistent.

„Hey BMW, I’m hungry.“ (Hei, BMW, mul on kõht tühi.) Sinu BMW intelligentne isiklik assistent leiab lähima restorani ja plaanib kohe vastava marsruudi. Kuid ta suudab palju enamat. Sinu BMW intelligentne isiklik assistent aitab sul ka sõiduki funktsioone kasutada. Ja ta selgitab sulle kasulikke funktsioone. Nii saad hõlpsasti ja vaistlikult oma BMW-d juhtida.

BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, juhtimisassistent Professional, BMW kumerekraan

Juhtimisassistent Professional.

Juhtimisassistent Professional toetab sind aktiivselt liikluses ja on hädaolukordades sinu jaoks olemas. See on intelligentselt sinu käeulatuses, hoides sind oma sõidurajal, kiirendades, pidurdades ja pöörates tähelepanu pikivahele eesolevate sõidukitega. Liiklusummikutes tegutseb see automaatselt ning on abiks isegi kiirteele pealesõidul. Sina pead kasutama vaid suunatuld.

BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, ruumilise heli süsteem Bowers & Wilkins Diamond, kõlar

Ruumilise heli süsteem Bowers & Wilkins Diamond.

Ruumilise heli süsteem Bowers & Wilkins Diamond esitab heli äärmise täpsusega. Selle kogemuse loovad 30 täiuslikult koordineeritud kõlarit. Nende sekka kuuluvad ka teemantkõrgsageduskõlarid, mida tavapäraselt leidub vaid stuudiokõlarites. 1615 vatti võimsust on vaid esimene vihje sellest, mida sa tänu lummavale ruumilisele helile igal kuulamisel kogeda saad.

BMW iX M60 TEHNILISED ANDMED.

Mootori võimsus kW (hj):

455 (619)**

Kiirendus 0–100 km/h (s):

3.8

Sõiduulatus elektriga, km (WLTP):

501–564

Pöördemoment (Nm):

1,015[3]

Energiatarve, kWh / 100 km (WLTP):

21,9–24,7

BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, BMW iX M60 tehnilised andmed, läbipaistev sõidukimudel

BMW iX M60: LAADIMISAEG 100 KM LÄBIMISEKS.

Oma BMW iX M60 ja BMW Charginguga saad sa kasu muljetavaldavast laadimisvõimest ja mitmetest spetsiaalsetest pakkumistest sõiduki laadimiseks kodus, teel ja tööl olles.

 • Lae elektrit kuni 150 km läbimiseks vaid 10 minutiga.
 • Lae kuni 80% elektrilisest sõiduulatusest vähem kui 35 minutiga avalikes IONITY suure võimsusega laadimisjaamades.

Väärtused viitavad algsele laadimisolekule 10%.

BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik, kolm neljandikku eestvaade koos laadimisaja graafikaga

Kodus laadimine 100 km sõiduulatuse saavutamiseks.

1:41 h – Wallbox (11 kW)

1:41 h – paindlik kiirlaadija (11 kW) tööstuslikus pistikupesas

8:31 h – standardne laadimiskaabel või paindlik kiirlaadija (2,3 kW) koduses pistikupesas

Laadimislahenduste jaoks võta ühendust edasimüüjaga
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, BMW Individual Storm Bay metallik, kolm neljandikku tagantvaade koos laadimisaja graafikaga

Teel olles laadimine 100 km sõiduulatuse saavutamiseks

0:06 h – suure võimsusega laadimisjaam (sõidukile lubatud suurima laadimisvõimsusega)

0:21 h – kiirlaadimisjaam (50 kW)

1:41 h – vahelduvvooluga laadimisjaam (sõidukile lubatud suurima laadimisvõimsusega)

Arvutamisel võetakse arvesse tarbimist ja laadimist. Väärtused viitavad 29–33 kraadile Celsiuse järgi aku käivitamisel ja ümbritsevale temperatuurile sertifitseerimisväärtustega, mis ei hõlma täiendavaid lisatarbijaid nagu istmesoojendus, ekraanid, õhukonditsioneer. Individuaalne tarbimine võib varieeruda (sõltuvalt nt sõiduprofiilist, temperatuurist, ümbritsevatest tingimustest) nagu ka individuaalselt saavutatav laadimistulemus (sõltuvalt nt aku laetuse tasemest, sõiduki kliimaseadmest). Tarbimine põhineb WLTP parimal juhul. Laadimisvõime põhineb maksimaalsel võimalikul laadimistulemusel (sõltuvalt laadimistüübist ja sõidukist).

Loe lisaks

LAADIMINE BMW CHARGINGUGA AVALIKUS LAADIMISJAAMAS: 12 KUUD ILMA PÕHITASUTA.

BMW iX i20 2021, maastur, elektriauto, BMW iX xDrive50 Aventurin Red, laadimas avalikus suure võimsusega laadimisjaamas

Uue BMW ostmisel kaasa tulev laadimiskaart BMW Charging Card on sinu võti kasvavasse riikideülesesse avalike laadimisjaamade võrgustikku:

 • Active-tariifi alt saad laadida eriti atraktiivsetel tingimustel kogu Euroopas ja seda 12 kuud ilma baastasuta.
 • Võta IONITY Plus pakett terveks aastaks ilma baastasuta, millega saad laadida ülimalt kiiresti IONITY suure võimsusega laadimisjaamades.

(Turupõhine pakkumine uutele sõidukitele BMW esindustes ja edasimüüjate juures Euroopas BMW Chargingu võrgus)

TERVIKLIK JÄTKUSUUTLIKKUS BMW iX M60-s.

BMW iX M60 i20 2022 elektrimaastur, jätkusuutlikkuse video

BMW iX M60 põhineb terviklikul jätkusuutlikkuse kontseptsioonil:

 • 45% vähem kasvuhoonegaaside heidet kogu olelusringi jooksul, võrreldes sarnase diiselmootoriga SAV-ga.
 • Ainult taastuvate energiaallikate kasutamine tootmises ning looduslike ja ringlussevõetud materjalide kasutamine – näiteks 100% Econyl-materjalist jalamatid.

BMW iX-i ORIGINAALTARVIKUD.

BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, BMW must ideaalselt sobituv pakiruumimatt

BMW ideaalselt sobituv pakiruumimatt.

Mittelibe ja veekindel BMW ideaalselt sobituv pakiruumimatt pakiruumi mustuse ja niiskuse eest kaitsmiseks. Musta värvi koos BMW logoga.
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, BMW originaalkatuseboks 520, Black/Titanium Silver

BMW katuseboks 520 toonis Black/Titanium Silver.

BMW lukustatav katuseboks toonis Black/Titanium Silver, ligipääsetav mõlemalt küljelt, mahutavusega 520 liitrit, ühildub kõigi BMW pakiraamisüsteemidega.
BMW iX M60 i20 2022, elektrimaastur, elektriauto, BMW tagumine jalgrattahoidik Pro 2.0

BMW tagumine jalgrattahoidik Pro 2.0.

Kerge, stabiilne BMW tagumine jalgrattahoidik Pro 2.0 kahele rattale/e-rattale. Maksimaalne kandevõime 60 kg, kompaktselt kokkupandav.

BMW iX M60 HINNAD, FINANTSEERIMINE JA LIISING.

BMW FINANTSTEENUSED BMW iX M60-LE.

BMW iX M60 BMW Individual Storm Bay metallik ja BMW iX xDrive50 Aventurin Red i20 2022 ülaltvaates

Pole vahet, kas finantseerimine või liising – iga meie pakkumine on kohandatud individuaalselt sinu vajadustele ja soovidele vastavaks.

BMW SERVICE INCLUSIVE BMW iX M60-LE.

BMW Service Inclusive, BMW Service’i töötaja tervitab kliente

#whateverhappens. Igati muretu sõit elektriautoga: see pakett pakub sulle 100% läbipaistvust ja mugavat planeerimist. Sina ise valid ajaliseks pikkuseks kas 4 või 6 aastat – või 3 aastat, kui oled liisinguklient.
Hoolduspaketi sisu

 • Sõiduki kontroll
 • Mikrofiltri kontroll
 • Pidurivedeliku kontroll

BMW iX M60 energiatarve ja CO₂-heide.

 • BMW iX M60:
  Energiatarve, kWh / 100 km (WLTP): 24,7–21,7*
  Sõiduulatus elektriga, km (WLTP): 566*
  CO₂-heitmed, g/km: 0

  * Esialgsed andmed; energiatarve ja sõiduulatus mõõdetud WLTP katsetsükli järgi.

  ** Elektriajam kuni 397 kW, ajutisel võimsuse suurenemisel < 10 sekundit kuni 455 kW.

  *** Maksimaalne pöördemoment 1015 Nm* režiimis Sport, 1100 Nm* aktiveeritud stardiabiga.

  Ametlikud andmed energiatarbimise ja elektrilise sõiduulatuse kohta määrati kindlaks kohustusliku mõõtmismenetluse kohaselt ja need vastavad tüübikinnituse ajal kehtinud määrusele (EL) 715/2007. Sõiduulatuse vahemiku korral võetakse WLTP arvudes arvesse kogu lisavarustus. Alates 01.01.2021 värskelt tüübikatsetatud sõidukite kohta ei esitata enam NEDC andmeid, vaid ainult WLTP väärtusi. Lisateavet WLTP- ja NEDC-mõõtmismenetluste kohta leiad aadressilt https://www.bmw.ee/et/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/kutusekulu-heitkogused.html

BMW IX M60 ENERGIATARVE JA CO₂-HEIDE.

BMW iX M60:
Energiatarve, kWh / 100 km (WLTP): 21,9–24,7
Sõiduulatus elektriga, km (WLTP): 501-564
CO₂-heitmed, g/km: 0

 

Ametlikud andmed kütusekulu, CO₂-heite, elektrikulu ja sõiduulatuse kohta määrati kindlaks ettenähtud mõõtemenetluse põhjal ja vastavad Euroopa määruse (EÜ) 715/2007 kehtivale versioonile. Vahemike puhul võetakse WLTP järgi määratud andmetes arvesse kogu lisavarustust (konkreetsel juhul seda, mis on saadaval Saksamaa turul). Peale 2021. aasta 1. jaanuarit värskelt tüübikinnituse saanud sõidukitele on ametlikud andmed saadaval ainult WLTP järgi. Lisaks sellele, vastavalt EÜ määrusele 2022/195 jäetakse alates 1. jaanuarist 2023 vastavustunnistustest välja NEDC-väärtused.

 

Lisateavet WLTP ja NEDC mõõtmismenetluste kohta leiad aadressilt https://www.bmw.ee/et/topics/fascination-bmw/efficient-dynamics/kutusekulu-heitkogused.html

Loe lisaks