E-LIIKUVUS.

E-LIIKUVUS.

ELEKTRIAUTOD JA PISTIKHÜBRIIDID.

Koge BMW teedrajavaid elektrilise liikuvuse tehnoloogiaid.

Meie kujundame elektrilise liikuvuse tõlgendamist BMW i ja pistikhübriidmudelitega, koos säästlikkuse, sooritusvõime ja disaini kontseptsiooniga. Juba mitu aastat oleme tootnud elektriautosid ja oleme kindlalt juurutanud keskkonnateadlikkuse ning säästlikkuse oma kaubamärgis. Oleme loonud tootmisahela, mis on aidanud meil saada üheks suurimaks elektrisõidukite pakkujaks Euroopas. 2019. aasta lõpuks sõidab üle maailma enam kui 500 000 BMW elektrisõidukit.

Pakume laia valikut elektrilisi BMW mudeleid, mis sobivad täiuslikult ka sinu kõige isikupärasemate nõudmistega. Sellelt leheküljelt leiad sa lisaks ainult elektri jõul liikuvatele autodele teavet ka meie pistikhübriidide kohta, mida viivad edasi nii elektrimootor kui ka sisepõlemismootor. Samuti saad ülevaate hulgast BMW Charging pakkumistest, mis on saadaval mõlemale ajamisüsteemile, ning anname eelvaate elektrilise liikuvuse uuenduslikest olulistest sammudest, mis sind juba lähitulevikus ootavad.

Loe lisaks
BMW elektrilise liikuvuse valikud, BMW elektriautod ja hübriidsõidukid hoonete ees

ELEKTRIAUTODE JA HÜBRIIDSÕIDUKITE VÕRDLUS.

Tehnoloogiline areng elektrilise liikuvuse vallas muudab pakutava sõiduulatuse ja individuaalsed kasulikud omadused kasutajatele üha mitmekesisemaks. Samal ajal on puhtalt elektri jõul töötavate autode ja hübriidsõidukite vahel selge erinevus. Siin saad võrrelda kõige olulisemaid elektrilise liikuvuse tehnoloogiaid ja leida enda nõuetele kõige paremini vastava ajami.

  • Elektriauto.

    Elektriauto, vahetevahel nimetatud ka akuautoks, kasutab edasiliikumiseks ainult akus salvestatud elektrit. Sellega pannakse paika ka sõiduulatus elektriga. Elektriautol ei ole sisepõlemismootorit ning sõiduk ei kasuta edasiliikumiseks fossiilset kütust. Selle tulemusel on elektriauto sõitmisel täiesti heitmevaba.

  • Pistikhübriidauto.

    Hübriidautol ehk pistikhübriidsüsteemiga elektrisõidukil (PHEV) on kaks mootorit: sisepõlemismootor ja elektrimootor, mis teeb kogusõiduulatuse palju suuremaks. Lisaks tavapärasele seinakontaktile või laadimisjaamale saab see oma energiat ka aktiivsetes sõiduolukordades regeneratiivpidurduse abil – protsess, mida nimetatakse energiatagastuseks. See hõlmab sõiduki kineetilise energia tagasimuundamist elektrienergiaks pidurdamise käigus ning energia akusse suunamist.

  • Kerghübriidsõiduk.

    Kerghübriidsõiduk ehk MHEV viitab veel ühele hübriidajami versioonile. Kerghübriidis ei toimi elektrimootor iseseisva ajamina. See ainult toetab sisepõlemismootorit ning rakendub kindlates sõiduolukordades. See toob kaasa kütusesäästu ja ka suurenenud sõiduulatuse. Lisaks saab elektriajam toetada sisepõlemismootorit, andes sellele lisaenergiat. Aku laadimine toimub aga ainult sõites pidurdamise ajal energiatagastuse abil.

ELEKTRIAUTOD.

BMW elektriautod, BMW i3 teel, kolm neljandikku eestvaade

ELEKTRIAUTOD.

BMW elektrilise liikuvuse kontseptsioon esindab uuenduslikku ajamisüsteemi ja uut arusaama esmaklassilisest liikuvusest. Koge teedrajavaid elektrisõidukeid, mis liidavad muljetavaldava dünaamika puhta sõidunaudinguga ning seda täiesti heitmevabalt.

PISTIKHÜBRIIDID.

BMW pistikhübriidid, BMW pistikhübriidauto teel, kolm neljandikku eestvaade

PISTIKHÜBRIIDID.

Tänu ülimalt kaasaegsele ajamitehnoloogiale ning tõhusatele ja vastupidavatele liitiumioonakudele ühendavad BMW pistikhübriidsõidukid mõlemast maailmast parima: sisepõlemismootori ja elektriajami – avaldades muljet erakordse ökonoomsuse ja tohutu pöördemomendiga.

MEIE ELEKTRIAUTODE JA PISTIKHÜBRIIDIDE LAADIMINE.

BMW laadimine, BMW i3s, mees laadimisjaama juures

MEIE ELEKTRIAUTODE JA PISTIKHÜBRIIDIDE LAADIMINE.

Pistik sisse ja laadima – just nii lihtne see olla saabki. Eriti siis, kui sul on õige laadimisvõimalus käepärast. Seetõttu leiad siit kogu olulise teabe oma elektriauto või pistikhübriidi laadimise kohta. Lisaks sellele on saadaval erinevad BMW Charging tooted ja teenused, mis teevad lihtsamaks sinu elektriauto või pistikhübriidi laadimise igapäevakasutusel ning pikematel teekondadel.

MEIE ELEKTRIAUTODE JA PISTIKHÜBRIIDIDE SÕIDUULATUS.

BMW sõiduulatus, BMW i3 linna taustal koos naise ja lapsega

MEIE ELEKTRIAUTODE JA PISTIKHÜBRIIDIDE SÕIDUULATUS.

Kui plaanid pikemat teekonda või soovid kasutada oma elektrisõidukit igapäevaselt, on kasulik teada auto sõiduulatust ja laadimisvõimalusi. Siit leiad olulist teavet oma elektriauto ja pistikhübriidi sõiduulatuse kohta ning laadimisvõimaluste kohta kodus, tööl ja reisimise ajal.

BMW uuenduslikud digiteenused, BMW sõiduk silla ees, kolm neljandikku eestvaade

UUENDUSLIKUD DIGITEENUSED.

UUENDUSLIKUD DIGITEENUSED.

Iga uue päevaga võtab BMW ülesandeks homse päeva liikuvuse sammu võrra lähemale toomise. 2020. aastal välja tulema planeeritud uuenduslike digiteenustega nagu eDrive Zones ja boonusprogrammiga BMW Points töötame uuenduslike marsruutide loomise nimel. Nõnda saavutame iga meetriga veelgi ökonoomsema teekonna.

Loe lisaks

BMW eDRIVE ZONES JA BMW POINTS.

Üha enam linnu võtab kasutusele nn keskkonnatsoone. Neist keskkonnatsoonidest võimalikult heitmevabalt läbi liikumise edendamise nimel oleme välja töötanud lahenduse, millele andsime nimeks BMW eDrive Zones. Tulevikus tunneb sinu BMW pistikhübriid* automaatselt ära, kui siseneb keskkonnatsooni, ning lülitub automaatselt üle heitmevabale täiselektrilisele sõidule. Aktiivse navigeerimisega teekondadel valmistab sinu BMW lausa aku BMW eDrive Zone’i ootuses ette ning vajaduse korral soovitab ka piirkonnas olevat laadimisjaama. Veel üks eelis läbi eDrive Zone’ide sõitmisel: iga täiselektriliselt läbitud kilomeetri puhul saad kahekordse summa digitaalseid boonuspunkte, mille nimeks on BMW Points. Neid punkte saab mugavalt muundada kasulikeks preemiateks nagu näiteks tasuta laadimisminutid avalikes laadimispunktides.


* Muutub kättesaadavaks valitud BMW pistikhübriididele 2020. aasta jooksul.

Loe lisaks